vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, dkostas, billythekid, Giannis.B, Tazz, paiktaras, Christos Z, grag

Twitter

Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!

Αποσυνδεδεμένος aggelos887

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 01:23 »
Καλησπέρα!

Είμαι ατμιστής εδώ και 1μιση μήνα και το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετοπίζω απ την πρώτη στιγμή είναι οτι δεν μπορώ να βρω εύκολα κάποιο υγρό που να μ αρέσει!

Έχω αγοράσει μέχρι τώρα καμιά 15αρια διαφορετικά υγρά και τα περισσότερα ή τα έκανα με το ζόρι ή απλά τα πέταξα...
Ενδεικτικά αυτά ως τώρα που μ άρεσαν: Zen(Atmoslab), Nocciola(Atmoslab), Sweet pipe(VΑ)
Και μερικά απ αυτά που δεν μ' άρεσαν: No7(EliquidFrance), Tasty Biscuits(VA), Forest Fruit(VA), Royal (FlavourArt), Cuban Cigar Tobacco (Liqua) Και άλλα πολλά που έχω πετάξει τα μπουκαλάκια και δεν τα θυμάμαι :/

Έχει άραγε κάποιος να μου προτείνει κάποια υγρό να δοκιμάσω γιατί πλέον έχω απογοητευτεί ή έστω κάποια εταιρία;

Η λύση του δοκιμαστηρίου δεν μου αρκεί καθώς εκεί δεν παίρνεις απο κανένα την πραγματική του γεύση και αν κατα τύχη βρεθεί κάποιο που να μ αρέσει τι περισσότερες φορές στο δικό μου μηχάνημα μ απογοητεύει

Δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο καπνικό, φρουτώδεες ή γλυκό, απλά κάτι με σχετικά απαλή γεύση

Αποσυνδεδεμένος marioslykaki

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 01:26 »
Βασικα τι ψαχνεις;;; Καπνικα η φρούτα/γλυκά;

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος aggelos887

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 01:29 »
Ότι έκανα επεξεργασία το πρώτο μου ποστ για να το διευκρινίσω!
Πραγματικά οτιδήποτε! Νομίζω κατα σειρά Γλυκό, φρουτώδες, καπνικό

Μερικά ακόμα στοιχεία που μπορεί να βοηθήσουν να με βοηθήσετε:
Δεν αντέχω αυτή την γεύση και το άρωμα του βουτύρου (  ; ) που μυρίζει σαν καμένο-ξυνισμένο βούτυρο
Στα καπνικά δεν μ αρέσει το έντονο άρωμα
Τα φρουτώδες που έχουν κάποια οξύτητα αισθάνομαι οτι με πνίγουν
Με ενθουσίασε αυτή η ψιλοκαμμένη-ψιλοκαβουρδισμένη αίσθηση που μου δίνει το nocciola

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 01:41 »
Ποιο ατμοποιητή χρησιμοποιείς?

Αποσυνδεδεμένος aggelos887

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 01:45 »
melo III
Cubis Pro
και έναν επισκευάσιμο κλωνο του hurricane pro απ την tobeco

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 01:51 »
Η σκέτη βάση η lemon tart 
95%επιτυχία 

Αποσυνδεδεμένος aggelos887

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 02:00 »
Σκέτη βάση κάνω που και που αλλά όσο να 'ναι την βαριέσαι :P
lemon tart ποιας εταιρίας;

Αποσυνδεδεμένος phil_marlowe21

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 02:15 »
Θα προτείνω εγώ κάτι που άρεσε σε εμένα και σε όσους έδωσα να δοκιμάσουν: Strong Vanilla (όχι Vanilla σκέτο) της Innovation. Πάρε ένα 10μελο για αρχή. Πιστεύω ότι δεν θα απογοητευτείς. :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 09:50 »
To να προτείνουμε εμείς στα τύφλα υγρά πιστεύω δεν είναι λύση. Θα ακούσεις 50 προτάσεις, θα σου κάτσουν τα 49 ή το 1. Η μόνη λύση είναι το δοκιμαστηριο.
Ισχύει αυτό που λες ότι δεν βγαίνει 100% το υγρό όπως θα βγει στον ατμοποιητη σου, αλλά μια ιδέα την παίρνεις. Απτις περιγραφές στα site ή τις τυφλες δικές μας προτάσεις πολύ καλύτερα.

Επειδή είσαι και νέος ατμιστης, θα σου πρότεινα να κοιτάς για καπνικα υγρά και σιγά σιγά γυρνάς στα φρούτα και τα γλυκά.
Επίσης, προσπάθησε, τώρα στο ξεκίνημα, να αποφύγεις τις ιδιοκατασκευες υγρών και τους επισκευασιμους. Θα έχεις χρόνο στην πορεία να ασχοληθείς και με αυτά, δε χρειάζεται να προσθέτεις κι άλλους παράγοντες στην εξίσωση για την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:00 »
εγω αν καταλαβαινω καλα ,το προβλημα του φιλου ειναι οτι τα ετοιμα υγρα του ερχονται ολα πολυ μπουχτιστικα.κατι που σε μεγαλο βαθμο το εχω και εγω.γενικα τα ετοιμα υγρα ειναι πολυ δεμενα γεματα με υπερβολικη γευση.δε συνοδευουν ουτε φαγητο ουτε ποτο.εχουν πιο εντονη γευση.κατι που κουραζει.
εγω θα προτεινα να παει σε ενα καταστημα που εχει αρκετες γευσεις να δοκιμασει και αφου βρει κατι που του αρεσει ακομα και μπουχτιστικο , να το παρει και να το αραιωσει με βαση 1:1. Δηλαδη 10 μλ ετοιμο υγρο+10 μλ σκετη βαση.
να δει μηπως ετσι του φανει ευχάριστο.
υγ.θα μπω στον πειρασμο να κανω και την προταση μου.επειδη κ εγω καθημερινο μου εχω το nocciola.εφοσον το παρει λοιπον ας το αραιωσει με σκετη βαση και ας βαλει λιγες σταγονε καπνικο ry4.και τη γλυκα σπαει και διακριτικο ειναι,

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:05 »
Επειδη εισαι στο ξεκινημα ξεχνα τα φρουτωδη και γλυκα.
Επικεντρωσε την αναζητηση σου περισσοτερο σε καπνικα.
Ειναι νωρις ακομα για να ξεφυγεις απο το κτ με αλλες γευσεις.
Και η αληθεια ειναι οτι φρουτωδη και γλυκα εχουν την τααη να σε μπουκωνουν-απωθούν πιο γρηγορα σε σχεση με τα καπνικα ασχετα αν δεν ειναι καπνικα οπως το κτ. 

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:15 »
Oι επιλογες που εχει κανει ο συνατμιστης μου δειχνουν ότι είναι σε τοπο οπου είναι λιγες .
Κατ αρχας πρεπει να διαβασει τα αναλογα νηματα.
Mετα να επισκεφθεί πολλα καταστήματα με υγρα κα να δοκιμασει.
Κατι θα βρει.
Πετρος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:25 »
Τι να πρωτοδιαβασει και ποιον να πρωτοπιστεψει Tsarly?
Ο καθε ενας εδω μεσα και ειναι γνωστο οτι εχει διαφορετικη γνωμη για καθε υγρο που κυκλοφορει.
Η προσπαθεια επισκεψης σε μαγαζια και η πληθωρα δοκιμων το μονο αποτελεσμα που θα εχει θα ειναι να τον κουρασει να τον μπερδεψει και να τον εκνευρίσει .
Προσωπικά αν και δεν θελω να προτεινω ποτε υγρα θα ελεγα να παρει καποια αρωματα καπνικα και σε λιγα ml σκετης βασης να ριχνει λιγες σταγονες και οχι τις προτεινομενες αναλογιες μεχρι να πετυχει κατι στα προσωπικά του γουστα 

Αποσυνδεδεμένος I.P

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:27 »
Θα πρεπει να βαλεις στην εξισωση πολλους παραγοντες και παντα να θυμασαι οτι ο σημαντικοτερος ειναι το "γουστο" του καθενος μας.
Οι ατμοποιητες σου (melo-cubis,τον αλλο δεν τον εχω δοκιμασει) ειναι μεν τιμιοι αλλα στην αποδοση της γευσης πασχουν.
Προσπαθησε στο μερος που εισαι να βρεις δοκιμαστηριο με παρομοιους ατμοποιητες (ισως subtank,gs tank) για να μην εχει μεγαλη αποκλιση αυτο που δοκιμαζεις στο μαγαζι με αυτο που θα σου δωσουν οι δικοι σου.
Μια ασφαλης αρχη ειναι ενα δοκιμασμενο RY4 απ'το οποιο ολοι σε καποια φαση των πρωτων βηματων μας  περασαμε.
Εαν σου λειπει το κανονικο τσιγαρο ή επιθυμεις ακομη την "υπεροχη" τασακιλα,προσπαθησε να βρεις ενα υγρο που λεγεται "black dog".
I.P.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Δεν μπορώ να βρω υγρό που να μ αρέσει!
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 07, 2017, 10:34 »
Το διάβασμα σε καποιον αρχαριο είναι γνωση.
Αν ειχε διαβασει λιιιιγο τα νηματα θα ειχε καταλαβει ότι η γευση είναι κατι προσωπικο και δεν θα εκανε την ερωτηση.
Κι εμεις ακομη στο ψαξιμο ειμαστε......
Πετρος :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110536 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530739 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet