vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Προτασεις για Νεο Ατμοποιητη και 'μεταβαση΄σε Πνευμονικες

Αποσυνδεδεμένος octavia

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε ο cleito είναι για πολύ ντουμανι, και αντιστάσεις πολύ γερές ανά μήνα περίπου αλλαγή

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα παιδιά, χρησιμοποιώ εδώ κι έναν χρόνο melo 3 σε pico mega 80w. Έχω δοκιμάσει άπειρες αντιστάσεις αλλά τίποτα δε μ έχει ικανοποιήσει πλήρως απο θέμα γεύσης. Επίσης, σ όλες τις αντιστάσεις που χω βάλει σκουριάζει πολύ γρήγορα το σίρμα, αλλάζει η γεύση και το φοβάμαι αυτό απο θέμα υγείας. Μου πρότειναν σ ένα μαγαζί, τον Aspire Cleito. Εσείς τι πιστεύετε;

* ο ατμιστής πρέπει να χει το μάξιμουμ 22 χιλιοχτά διάμετρο, αλλιώς δε χωράει στον pico mega.
Αν και δεν ξερω κανεναν απο τους 2 ατμο που γραφεις ενα μεγαλο ρολο τον παιζουν και τα υγρα.
Τι ατμιζεις συνηθως ?

Αποσυνδεδεμένος Gabbriel

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Alien 220,Pharaoh RTA, Evic Primo Mini,HurricaneV2
Καλησπέρα παιδιά, χρησιμοποιώ εδώ κι έναν χρόνο melo 3 σε pico mega 80w. Έχω δοκιμάσει άπειρες αντιστάσεις αλλά τίποτα δε μ έχει ικανοποιήσει πλήρως απο θέμα γεύσης. Επίσης, σ όλες τις αντιστάσεις που χω βάλει σκουριάζει πολύ γρήγορα το σίρμα, αλλάζει η γεύση και το φοβάμαι αυτό απο θέμα υγείας. Μου πρότειναν σ ένα μαγαζί, τον Aspire Cleito. Εσείς τι πιστεύετε;

* ο ατμιστής πρέπει να χει το μάξιμουμ 22 χιλιοχτά διάμετρο, αλλιώς δε χωράει στον pico mega.
Αν θελεις πνευμονικες με full γευση τοτε RDA RDTA η RTA ειναι μονοδρομος, ολες οι αλλες επιλογες ειναι συνηθως ασυμφορες και αμφιβολου αποδοσης σε ντουμανι και γευση.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
ακριβως μετην σειρά που τα έγραψε ο από επάνω 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Aspire Cleito   :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος sanji_kun

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως δουλεύουν αυτοί οι dripper ατμοποιητές; Έχουν κάπου τάνκ ή απλά ποτίζεις το βαμβάκι μόλις ξερένετε;

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Κατα προτίμηση πριν ξεραθεί, αλλιώς τρώς καμμένο βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος sanji_kun

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Κατα προτίμηση πριν ξεραθεί, αλλιώς τρώς καμμένο βαμβάκι.
Πόσες ατμήσεις βγάζει περίπου ένα πότισμα;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
αναλογα τον ατμοποιητη και την ποσοτητα βαμβακιου που παιρνει 

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Αναλόγως την αντίσταση και τα watt.
θα φάς και τα καψούλια σου και θα μάθεις.
Βέβαια υπάρχει και ο έλεγχος θερμοκρασίας.
Στο περίπου με έναν dripper με 1.5 ohm 10-15 τζούρες
ενώ με ο,3-0,5 5-6-7 καλές τζούρες.
Υπάρχουν drippers που έχουν ρηχό πηγάδι και τιγκάρουν με 10 σταγόνες
(αναλόγως το σταγονόμετρο) και άλλοι που παίρνouν και ένα ml.


Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Καλησπέρα παιδιά, χρησιμοποιώ εδώ κι έναν χρόνο melo 3 σε pico mega 80w. Έχω δοκιμάσει άπειρες αντιστάσεις αλλά τίποτα δε μ έχει ικανοποιήσει πλήρως απο θέμα γεύσης. Επίσης, σ όλες τις αντιστάσεις που χω βάλει σκουριάζει πολύ γρήγορα το σίρμα, αλλάζει η γεύση και το φοβάμαι αυτό απο θέμα υγείας. Μου πρότειναν σ ένα μαγαζί, τον Aspire Cleito. Εσείς τι πιστεύετε;

* ο ατμιστής πρέπει να χει το μάξιμουμ 22 χιλιοχτά διάμετρο, αλλιώς δε χωράει στον pico mega.
Cleito 
TFV8 Baby 
Παράθεση
Παράθεση από: octavia
Φίλε ο cleito είναι για πολύ ντουμανι, και αντιστάσεις πολύ γερές ανά μήνα περίπου αλλαγή
Όχι και ένα μήνα οι αντιστάσεις .... Της smok που θεωρούνται και ότι κρατάνε και πολύ είναι μέχρι 10 μέρες ... Αν και κανονικά την αντίσταση την μετράς με τα ml .

Αποσυνδεδεμένος Electron-77

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • If evolution works, why are there so many idiots?
Εισαι σίγουρος οτι θελεις να περάσεις σε πνευμονικές?, Μήπως να δοκίμαζες πρωτα κανέναν πνευμονικό για δεις πως ειναι? (αν δεν έχεις ξανακάνει πνευμονικές).

Στο λεω γιατι εγω το καλοκαίρι ειχα παρει εναν Smok TFV8 Baby Beast

Και μετα απο 10 μερες τον έδωσα.Οι πνευμονικές δεν ήταν για έμενα.Ασε που έτρεχε η μύτη μου συνεχεία υγρό ενω ο ατμό ειχε θέματα διαρροών.Κατανάλωση επίσης τεράστια.
Δεν τον συνιστώ τον TFV8 λίγο να μην προσέξεις ανοίγει το καπάκι αναπλήρωσης υγρου.





Αποσυνδεδεμένος sanji_kun

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Πνευμονικές κάνω ήδη.

Σκέφτομαι να πάρω τώρα τον Cleito (εκτός αν προτείνετε κάτι καλύτερο) κι αργότερα θα πάρω κι έναν dripper για το σπίτι. Σε dripper τι προτείνετε; (22mm διάμετρος)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης - συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμλατων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2017, 00:26 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
https://smokers.land/index.php?route=product/product&product_id=3212 μικρός με πολύ καλή γευσή 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
παρε τον  Cleito  λεμεε.
Απροβληματιστος .καλη γευση ,μηδεν διαροες ,καλη χωρητικότητα,ελαφρυς,διαρκεια αντιστασεων  .
Τον εχω μονιμα επανω στο mod απο την μερα που τον αγορασα 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160013 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110815 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515440 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146503 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303310 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530866 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201489 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801695 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11092 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41017 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet