vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αρώματα Egoist

Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 17:57 »
Καλησπερα παιδια εχοντας περασει απο πολλα αρωματα ψαχνω κατι περιπλοκο και ωραιο που να με κανει να φανταζομαι οτι ειναι υγρο παραγωγης,η ερωτηση μου ειναι θα μου τα προτεινατε ή υπαρχουν και καλυτερα; :)

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 18:13 »
Ωρίμασαν επιτέλους τα μπουκάλια με Grand Reserve και White Castle. Και τα δύο εξαιρετικά, με το κάστρο να έχει ένα μικρό προβάδισμα. Χρησιμοποίησα βάση Pink Mule 50/50 και 12% αρώματος. Σε αυτή την αναλογία vg/pg, το άρωμα σε αυτό το ποσοστό είναι υπεραρκετό για τα δικά μου δεδομένα. Ωστόσο, αν και το όνομα του κάστρου παραπέμπει σε κάποιο άλλο γνώριμο υγρό, δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ομοιότητα με αυτό.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 05, 2016, 21:56 »
Ναι δεν έχει ομοιότητα με το Castle Long. Συμβαίνει και εδώ αυτό που συμβαίνει με όλα τα κάστρα (chateau, short κλπ.) που κυκλοφορούν στην αγορά.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 14:15 »
Ωρίμασαν επιτέλους τα μπουκάλια με Grand Reserve και White Castle
Μπορείς να μου πεις λίγο για το Grand Reserve? Καταλαβαίνεις την μπανανα ή είναι απλά εκεί για να δίνει υφή στην όλη συνταγή?
Αν είναι έντονη απλά θα προσπεράσω

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 15:12 »
Διάβασε και την περιγραφή-αξιολόγηση από τον Cruiser79 εδώ

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 15:25 »
Την έχω διαβάσει 5 φορές την περιγραφή του Τρύφωνα.

Ως γνωστόν όμως ο Τρύφωνας αντιλαμβάνεται 0.000001 ο/οοο περιεκτικότητες αρωμάτων. Γι αυτό ζήτησα και μια δεύτερη γνώμη από εναν κοινό θνητό

Ας πουμε στο αγαπημένο μου Jesus Juice βρήκε κάποιο berry. Εγώ δεν καταλαβαίνω ότι berry ούτε χαberry.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 15:28 »
 :)) :))........ναι, αυτό είναι γεγονός.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 15:33 »
Κι εγώ, που Τρύφωνας δεν είμαι, βρήκα κάποιο berry. Αλλά σήμερα που κάνω το τρίτο τανκάκι έχω αρχίσει να το ευχαριστιέμαι πολύ το Jesus! Νομίζω πως αυτό που με χάλαγε στην αρχή ήταν το ότι μπέρδευα αυτή την ακαθόριστη γεύση με την αίσθηση της υποτροφοδοσίας. Αλλά αφού ξεπέρασα κι αυτή την ανασφάλεια, βρίσκω το υγρό εξαιρετικό και κατάλληλο για όλη μέρα. Δηλαδή άλλο ένα μόνιμο υγρό, άλλος ένας καινούργιος ατμοποιητής. Doggy έρχομαι... ;D

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 15:49 »
Ο αγιασμός (Jesus Juice) είναι ενα από τα πιο εξαιρετικά υγρά που έχω ατμίσει. Άνετα ολοήμερο για μένα, άνετα το αγόραζα για Vaponaute 22.00 ευρουλάκια το 30μελο και με μια πολυπλοκότητα γεύσης και επίγευσης που λατρεύω.

Ασε που έχει και ένα καρο άλλες χρήσεις (ραντίζεις τα παιδιά για να ησυχάσουν, προστατευεσαι από βαμπιρ κλπ)

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 15:58 »
Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω το Grand Reserve σε Eviva-D. Φτιαγμένο με 10% σε 40/60 (PG/VG) 6,3 mg/ml τελικό. Δέκα μέρες στο "κουτί"  ;) ;)
Κατ' αρχήν μου θυμίζει κάποιο άρωμα (όχι έτοιμο υγρό) που έχω δοκιμάσει αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω ποιο  :wall: :wall: Εχω φτιάξει και πολλά τον τελευταίο καιρό  :eyesplash:
2ον δεν είμαι σε καμιά περίπτωση "Τρύφωνας" στη γεύση!! Μάλλον γαιδουρογεύση έχω  ;D ;D ;D
και 3ον έχω ένα πάθος σε μενθόλη, σοκολάτα και μπανάνα!!!
Λοιπόν το υγρό μου δίνει μια έντονη αίσθηση της βανίλιας (προς coustard θα έλεγα) ειδικά στην εκπνοή. Κάπου νοιώθω και τα ξηροκάρπια αλλά η μπανάνα σχεδόν μηδενική. Μοιάζει να έχει την γλύκα της αλλά στο τέλος μόνο στην άκρη της γλώσσας. Τώρα αυτό το "κάτι μυστικό" δεν το κατάλαβα :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 21:39 »
Έχω στραμπουλήξει τα δάκτυλα μου ψάχνοντας να το βρω αλλά μάταια. Είναι σίγουρος όμως πως κάπου διάβασα πως τα egoist δεν θέλουν ωρίμαση. Η αλήθεια είναι πως το ένα υγρό που δοκίμασα (Jesus) το άφησα μόνο 3-4 μέρες ήσυχο και μετά το άτμισα. Δεν ξέρω όμως αν έκανα καλά και δεν είμαι τόσο σίγουρος, ακόμα κι αν όντως το διάβασα, πως είναι δυνατόν να υπάρχουν συμπυκνωμένα αρώματα που να μην θέλουν ωρίμαση. Δεν μπορώ να φανταστώ ποια μπορεί να είναι η διαφορά στην σύσταση τους από όλα τα υπόλοιπα αρώματα και αυτά μόνο είναι shake n' vape. Τι έχουν; Μόρια κομάντος; :dontknow:



Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 21:44 »
Μπορεί απλά να έχουν και βάση μέσα σε στυλ  separate steeping by Kostas44. Εγώ πάντως πέρα από μια καλύτερη υφή άλλη διαφορά τραγική στη γεύση δεν είδα. Όσο γι αυτό που λες νομίζω το γράφει στο μπουκάλι του αρώματος απλά δεν το έχω μαζί μου τώρα

Sent from my OnePlusOne

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 21:49 »
Έχουν 2 σειρές.
Τα κλασικά που λένε 1 μέρα (αλλά καλύτερα άστα βδομάδα) και αυτά που λένε αμέσως (αλλά καλύτερα άστα 1-2 μέρες)

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 21:54 »
24 ωρες προτεινει η ιδια η εταιρια, αναγραφεται και στα σαιτ fabvape και vapecenter που τα πουλανε, τωρα τι διαφορα εχουν και αν εχουν απο τα αλλα αρωματα πουκυκλοφορουν, δεν ξερω. βεβαια εχει γινει σχετικη συζητηση νομιζω στο νημα της vapecenter εδω και προτεινεται να τα αφηνουμε 7 μερες να ωριμασουν. το Jesus τι λεει;

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Αρώματα Egoist
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 21:58 »
Ο αγιασμός (Jesus Juice) είναι ενα από τα πιο εξαιρετικά υγρά που έχω ατμίσει. Άνετα ολοήμερο για μένα, άνετα το αγόραζα για Vaponaute 22.00 ευρουλάκια το 30μελο και με μια πολυπλοκότητα γεύσης και επίγευσης που λατρεύω.

Ασε που έχει και ένα καρο άλλες χρήσεις (ραντίζεις τα παιδιά για να ησυχάσουν, προστατευεσαι από βαμπιρ κλπ)
Όπως έχω ξαναγράψει, απλά θεϊκό.

Λέω να πάρω και το Grand Reserve τώρα αφού έχω κάνει κάβα μισό λίτρο αγιασμο

Sent from my OnePlusOne

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110639 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159848 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515328 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303249 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530765 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801625 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11060 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet