vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

JOYETECH ULTIMO

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
JOYETECH ULTIMO
« στις: Αυγούστου 19, 2016, 13:28 »


Μετά από 2 εβδομάδες χρήσης και με 2 κεφαλές, την Clapton και την ceramic έχω να πω τα εξής:

Ποιότητα κλασική Joyetech. Πολύ καλή δηλαδή.

Αεράτος (πολύ) ατμοποιητής για DL μόνο. Κάποιος φίλος δεν έχει πρόβλημα και με «αεράτη τσιγαρίσια» με άνοιγμα μισού χιλιοστού στον αέρα. Μαζεύει όμως αρκετή υγρασία.
Από θερμοκρασίες θα τον συγκρίνω με τον Cleito και είναι χαμηλότερες. Ζεσταίνεται μεν αλλά όχι τρελά πράγματα.

Εύκολο γέμισμα από επάνω και χωρίς διαρροές (Εγώ τουλάχιστον δεν είχα).

Η ceramic έχει πολύ καλή γεύση (καλύτερη από τις vaporesso που βάζω στον Triton2). Με έβγαλε περίπου 60ml 70/30 υγρά. Τη δούλεψα στα 25 με 50 watt.

Η Clapton με βαμβάκι εμένα μου δίνει ακόμη καλύτερη γεύση αλλά δεν τη βλέπω να ξεπερνάει τα 30ml. Τη δουλεύω στα 30-40 watt

Άριστη τροφοδοσία έχουν και οι δύο κεφαλές. Την ceramic την άφησα 2-3 λεπτά χωρίς να την έχω διαβρέξει πρώτα και δούλεψε ρολόι  από την αρχή.

H Κατανάλωση είναι λογική για SubOhm, στα επίπεδα του Triton2 και σίγουρα λιγότερη από τον Cleito και την ρουφήχτρα Serpent Mini.

Αρνητικά δεν βρήκα πέραν του DripTip σε στιλ Cleito που δεν αρέσει σε πολλούς. Εμένα με αφήνει αδιάφορο και με βολεύει μια χαρά

Σε γενικές γραμμές ένας όμορφος SubOhm με πολύ καλή γεύση, αρκετό ντουμάνι για να κάνει παρέα με τους υπόλοιπους που έχω.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 19, 2016, 14:20 »
Και χωρίς να κλείσεις τον αέρα, στο γέμισμα δεν έχει διαρροές. Αρκει να μην τον γεμίσεις τσίτα πάνω.

Τον θεωρώ κι εγώ πολύ καλό. Οι ceramic μου άρεσαν περισσοτερο.

Ιδανική απόδοση όμως πάνω από 40w και στις 2. Ρουφήχτρα...

Περιμένω το επισκευάσιμο ντεκ.

Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 20, 2016, 00:19 »
Εγώ τον περιμένω μαζί με το cuboid.  Είδα αρκετά reviews που λέγανε καλά λόγια συνολικά και ειδικά για τις κεραμικες και αποφάσισα να πάρω τοβ πρώτο μου πνευμονικο. Μόλις φτάσει θα γράψω  εντυπώσεις. 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 20, 2016, 00:23 »
πινει υπερβολικα....    :))

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 20, 2016, 16:20 »
Σήμερα έχασα 20μλ υγρού...
Έβαλα καινουρια κεφαλή, σφίγγω καλά ανοίγω καπάκι και πάω να γεμίσω. Περισσότερο απ το μισό βγήκε από τις τρύπες του αέρα. Λούτσα όλα. Λύνω, καθαρίζω, τσεκάρω λάστιχα, ξαναγεμίζω με κλειστό airflow, τα ίδια. Μην πολυλογώ, αλλάζω πάλι κεφαλή, τα ίδια.
Αρκετές φορες. Ώσπου δια μαγείας, πλέον επανήλθε και γεμίζει κανονικά...

Έπρεπε να χάσω ολόκληρο μπουκάλι gaucho verano για να σταματήσει τα κολπα.

Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 25, 2016, 01:18 »
Με προβλημάτισε το θεματάκι σου και τον είχα βάλει στο μάτι...συνεχίζει ακόμα τις διαρροές? 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 25, 2016, 01:37 »
Διαρροές δεν έχει πια όχι. Απλά  πλέον μαζευει μια δυο σταγόνες υγρό μέσα στο airflow όποτε γεμίζω κι ας το έχω κλειστό κατά τη διαδικασία. Περίεργο κι αυτό. Όταν τον πρωτοπήρα γέμιζα και με ανοικτό airflow και δεν είχα θεμα. Ίσως η παρτίδα των κεφαλών που πήρα πρόσφατα να έχει θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 29, 2016, 21:30 »
Πήρα την επισκευάσιμη.
Μπορώ να πω πως είμαι ενθουσιασμένος απ την ευκολία στησίματος και την απόδοση.
Τις νοτς δεν τις δοκιμάζω. Έστησα μια κλάφτον γύρω στα 0.7 και πετάει. Διαρροές μηδέν ως τώρα. 22ως 25 βατ παίζω και τροφοδοτείται μια χαρά.

Το νου σας, θέλει πολύ μπαμπάκι.

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 30, 2016, 10:19 »
Με προβλημάτισε το θεματάκι σου και τον είχα βάλει στο μάτι...συνεχίζει ακόμα τις διαρροές?
 
Μετά από μερικές 2 εβδομάδες χρήσης μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος.
Μου αρέσουν περισσότερο οι clapton κεφαλές και από διαρροές; Τον πιάνει μερικές φορές αλλά δεν έχω καταλάβει το γιατί.
Πάντως μαζεύει σίγουρα υγρασία/σταγόνες στο airflow. 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 30, 2016, 14:17 »



Αποσυνδεδεμένος tasosg

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 11:35 »
Τον έχω 4 εβδομάδες χρησιμοποιώντας τις κεραμικές κεφαλές του. Έχω κάνει πάνω από 20 γεμίσματα και στα περισσότερα πλυμμήριζε ο τόπος, είτε με ανοιχτό airflow είτε με κλειστό, δεν υπάρχει διαφορά. Μετά από 5 τζούρες όλα καλά μέχρι το επόμενο γέμισμα. Έχω δοκιμάσει συνολικά 3 κεραμικές χωρίς να έχω δει διαφορά και εχθές που έβαλα την clapton για δοκιμή, σε 2 γεμίσματα, ούτε μια σταγόνα διαρροή. Λογικά έχω πέσει σε ελαττωματική παρτίδα κεραμικών.
Κατά τ' άλλα πολύ ωραία γεύση με τις κεραμικές, λίγο καλύτερη από τις ccell και πάρα πολύ αεράτη τζούρα σε σχέση με τον τρίτωνα.

Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2016, 23:54 »
Πήρα την επισκευάσιμη [font="Lucida Grande", Arial] και θελω μια Βοηθεια για της προτυλιγμενες αντιστασεις Αυτες της φωτο δεν της βρηκα εξωτερικο παντα ψαχνω αν ξερεις καποιος που τον εχει και πιο βαμβακι να παρω μια βοηθεια Απο καποιον που τον εχει[/font][/color]

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 04:17 »
πόσο, από πού την πήρες και τι περιείχε μέσα το πακέτο;
δεν είμαι κάτοχος του ultimo αλλά με ενδιαφέρει. επίσης, δεν ξέρω να σου απαντήσω για το βαμβάκι.
αλλά... με ένα γκουγκλάρισμα "joyetech ultimo notch coil" θα βρεις πολλά αποτελέσματα, μερικά από αυτά :
https://www.fasttech.com/p/5386200 (με 2* notch coils)
https://www.eciggity.com/joyetech-ultimo-coils-5-pack/ (με 1* notch coil όταν επιλέξεις MG RTA Head)
το πρώτο κατάστημα είναι γνωστό και το προτιμούν αρκετοί, από το δεύτερο δεν έχω ψωνίσει.

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 13:30 »
Αυτο που εβαλες απο FT πηρα 4$ περιπου αλλα θελω εχτρα προτυλυγμενες και βαμβακι αυτο ρωταω μηπως καποιος που τον εχει εχει παρει απο καπου

Απ: JOYETECH ULTIMO
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 20:23 »
Παιδιά Καλησπέρα κάτοχος 2 εβδομάδων και εγώ του ultimo την πρώτη εβδομάδα έβαλα την Κλάπτον την εργοστασιακή κομπλέ. Την Κυριακή ξεκίνησα να στήνω την RDA με το που προσπαθώ να κάνω τσιγαρισια μετά τα 3 δευτερολεπτα μου πετάει καμένο. Στην πνευμονικη κανονικά. Γιατί μπορεί να βοηθήσει.;

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 16, 2024, 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114334 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1471 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 820 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43080 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12286 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520164 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap