vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 6 χρήστες
aragiannis, manoslykos, saltcity, taskol65, thanos1071, 2Fdeal

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
τώρα αν τελικά μου αρέσει ο justfog,μάλλον 
θα πρέπει να πάρω και μια ακόμη μπαταρία,
γιατί επάνω στις δύο που έχω φαίνεται
λεπτός κι αταιριαστος..
Έχει κανείς καμία πρόταση για μπαταρία ??
(για ν αρχίσω να ετοιμάζομαι σιγα σιγα)

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχει τεράστια ποικιλία από παμφηνους τσιγαρίσους ατμοποιητές ,απλα σχεδόν όλοι τους έρχονται από την εποχή των vapepens και δεν ταιριάζουν καθόλου αισθητικά με τα μοντακια και τις καινουριες μπαταρίες.Η λύση στην περίπτωση που ο ατμοποιητής είναι μέχρι 14 χιλιοστά φάρδος είναι η μπαταρία του istick basic.Χαρη σ αυτή ήρθαν ξανά στη ζωή ο K1 και ο evod 2 που είχα να τους χρησιμοποιήσω κάτι μήνες.


Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
ειχα τετοιες μπαταριες αλλα τις εδωσα οταν απετυχε η πρωτη μου αποπειρα να αντικαταστησω το Κ.Τ. με το ηλεκτρονικο τσιγαρο..
που να το περιμενα οτι μπορει να τις χρειαστω ξανα!! :D 
μιλαμε για καποια χρονια πισω και το ηλεκτρονικο τσιγαρο εχει βελτιωθει αισθητα :)



Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Ναι Ο Κ1 είναι συγκλονιστικός για τα λεφτά του. Έχουμε 3 στην οικογένεια. Οι κεφαλές κοστίζουν γύρω στα 2,5 ευρώ και αντέχουν αρκετά. Αν μπαίνει και μέσα στο istick basic τότε έχουμε ένα πολύ καλό και φτηνό set.

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Αν θέλεις να δοκιμάσεις πραγματικά σφικτή, τσιγαρίσια τζούρα χωρίς να ξοδευτείς δοκίμασε τον justfog g14. Κάνει 14ευρώ. Όλοι οι ατμοποιητές που έχεις είναι αρκετά πιο αεράτοι. Αν δεν κολλάς στο οικονομικό, πάρε έναν Nautilus, που ρυθμίζεται κιόλας.

δοκιμασα τελικα τον justfog S14.
η τζουρα του ειναι σφιχτη,ως πολυ σφιχτη και το χτυπημα καλο,και
απο ντουμανι ικανοποιητικοτατος,
απο γευση ομως τιποτα.
το ιδιο αρωμα που χρησιμοποιoυσα στον atlantis 2 και δεν το αναγνωριζω.
αλλαξα και αντισταση αλλα τιποτα,αντι για αρωμα μου αφηνει μια πικρα στο λαιμο.
εννοειται οτι λαδωσα τη κεφαλη και το αφησα να ρουφηξει το λαδι και στις δυο αντιστασεις και ατμιζω στα 8,7 watt με την τρυπα του αερα στη πιο ανοιχτη θεση.
αραγε θα στρωσει προς το καλυτερο το θεμα που εχω με τη γευση(επειδη ειναι καινουριος λεω) η απλα δεν κανει για μενα?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Θα έλεγα ότι ο Aspire Triton mini με τις Clapton 1,8 έχει κατά την δική μου εκτίμηση πολύ καλή τσιγαρίσια τζούρα και φυσικά  και άλλα καλά.........

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
οι clapton 1.8 μηπως ταιριαζουν στον atlantis 2 να τις δοκιμαζα μηπως ξερει καποιος?

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
 :nope:

Nautilus-Triton mini :yes:

Atlantis-Triton(2) :yes:

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Delta 16, Delta 19, με τον 16άρη να είναι value for money στα 16 έουρος και με τις κεφαλές c3 dual coil να δίνουν απίστευτη γεύση και να αντέχουν μίνιμουμ 30ml!!! Αν και παλιός, τον έχω πάντα ετοιμοπόλεμο..

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Ένας νέος σχετικά ατμοποιητής για σφιχτές τσιγαρίσιες, αλλά και αεράτες τζούρες είναι ο Guardian της Vaporesso. 
Είναι πανέμορφος και ταιριάζει με τα box mod γιατί είναι 22αρης.
Φοράει 2 κεφαλές: Την CCELL-GD SS 0.5 
                     και την CCELL-GD MTL 1.4Ω 
και έρχεται με δυο διαφορετικά drip tip. Τον χρησιμοποιώ εδώ και 1 εβδομάδα περίπου και είμαι πολύ ευχαριστημένος.








Αποσυνδεδεμένος Manitou

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Barbadoni σαν να διάβασες την σκέψη μου. Τον κοιτάζω καιρό αυτόν τον ατμοποιητή και το μόνο που με κρατάει είναι οι κεφαλές του. Οι 1.4Ω είναι SS ή όχι; Το ρωτάω γιατί θέλω να τις χρησιμοποιήσω σε έλεγχο θερμοκρασίας.

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Λογικά oi 1.4 είναι Kanthal.
Σε TC δουλεύουν οι 0.5 που είναι SS. Λειτουργούν και για σφιχτές τζούρες γιατί ρυθμίζεις τον αέρα.

Αποσυνδεδεμένος dimef

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Είμαι κάτοχος 2 triton mini και θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει και τον triton min και τον cubis pro , αν αξίζει να πάρω τον cubis pro  .
Οι μόνες  αντιστάσεις που χρησιμοποιώ είναι οι 1,8Ω clapton .
Δεν είχα μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα με τον triton και είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα .
Απλά για την αλλαγή ,για τα 4ml και για τς καινούριες αντιστάσεις 1,5Ω ρωτάω αν αξίζει ?

Αποσυνδεδεμένος Kostas.91

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Εχω τις τελευταιες μερες τον cubis pro μαζι με τον τριτον μινι που ειχα απο πριν. Για τσιγαρισιες δεν ειναι ασχημος, στην αρχη ισως μου φανηκε καλυτερος απο τον τριτον. Δεν ξερω ποσο διαρκουν οι αντιστασεις βεβαια γιατι σχετικα συντομα εβαλα την notch qcs επειδη τον πηρα για πνευμονικες. Γενικα ειναι καλος για δευτερος και αν βγουν καλες οι lvc μαλλον καλυτερος του τριτον λογω και της μεγαλυτερης χωρητικοτητας. Απ'οτι θυμαμαι προβληματα με spitback δεν ειχα με την τσιγαρισια αντισταση αλλα εχει και το ντριπ τιπ του aio μεσα οποτε και να κανει κατι δεν σου ρχεται στο στομα

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Barbadoni σαν να διάβασες την σκέψη μου. Τον κοιτάζω καιρό αυτόν τον ατμοποιητή και το μόνο που με κρατάει είναι οι κεφαλές του. Οι 1.4Ω είναι SS ή όχι; Το ρωτάω γιατί θέλω να τις χρησιμοποιήσω σε έλεγχο θερμοκρασίας.

Ναι, οι 1.4Ω είναι SS.

http://www.3fvape.com/coil/10450-authentic-vaporesso-ccell-coil-head-for-guardian-tank-target-mini-kit-silver-stainless-steel-14-ohm-5-pcs.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8054 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236945 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 424 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136010 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084775 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35180 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9826 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478161 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy