vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, dkostas, tony1976, pelegrin07, Jorge, bloodlessz

Twitter

Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες

Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 13, 2016, 10:09 »
τωρα τελευταια μονο πνευμονικες :thumpup:

Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 08, 2016, 14:52 »
Γεια σε ολους
Αν οι πνευμονικες μας κουραζουν καποια στιγμη δεν μπορουμε να βαλουμε στον ιδιο ατμοποιητη πιπακι για τσιγαρισιες τζουρες ?

Ευχαριστω

Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 08, 2016, 14:56 »
Πνευμονικες πλεον εδω και 2 μηνες...και δεν ξαναγυρναω σε τσιγαρισιες...αν και εχω ενα θεματακι οταν βγαινω εξω 😁😁😁

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 08, 2016, 15:41 »
Σωστα. Το ότι μερικούς τους πειράζει όταν δοκιμάζουν πνευμονική, λογικό είναι. Γιατί οι περισσότεροι δοκιμάζουν να κάνουν πνευμονική με ίδια mg που κάνουν και τσιγαρίσιες.
Και εγώ όταν ξεκίνησα πνευμονικές έπεσα κατευθείαν απο τα 9mg στα 3mg. Όταν παλιά είχα δοκιμάσει πνευμονική με 9αρα μου είχαν πεταχτεί τα πνευμόνια εξω. Τοτε έλεγα αποκλείεται να κάνω πνευμονικές.

Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Εγώ με πνευμονικές την νικοτίνη την ανέβασα στο 9 αλλιώς είναι αέρας, όπως όταν είσαι καπνιστής και σου δώσουν λάιτ τσιγάρο, θες το ένα πίσω από το άλλο για να καταλάβεις πως κάπνισες. Τσιγαρίσιες δεν έκανα ποτέ μου σταθερά για να έχω ψαχτεί αλλά το χτύπημα εκεί και τη νικοτίνη την καταλαβαίνω περισσότερο.

Επίσης στο DL δεν χρειάζεται να ρουφάς μέχρι να πεταχτεί έξω ή κοιλιά σου, ανέβαζεις τα βατ απλά... Πως ακριβώς κουράζουν;

Αποσυνδεδεμένος alex-kal

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 08, 2016, 17:15 »
Με το pico πάντως και με 18άρι υγρό, χτυπάω κάτι πνευμονικές μούρλια ..
Απλά έχω χαμηλώσει λίγο τα watt ..

Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 08, 2016, 17:27 »
μεχρι πριν 3 μηνες δεν αλλαζα τις τσιγαρισιες με τιποτα....................τωρα αν με ρωτησεις πνευμονικες και ξερο ψωμι.στο μελλον???ποιος ξερει,θα δειξει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 08, 2016, 17:34 »
Εγώ, που ήμουν ορκισμένος πνευμονικός, τελευταία άρχισα να απολαμβάνω κάποιες στιγμές και τσιγαρίσιες. 
Ειναι κάποιοι πολύ καλοί ατμο σε συνδυασμό με κάποια πολύ καλά υγρά? ειναι η ώρα που τραβάει καλύτερα το ένα ή το άλλο? δεν ξέρω. Πάντως πιάνω τον εαυτό μου να απολαμβάνει Symmetry Six στον Calix Pico ή Castle Long στον Zest, και κάποιες άλλες στιγμές να χτυπάει αλύπητα πνευμονικές με Isolani στον Serpent η -ακόμα χειρότερα- στον TFV4 με τη 0,3
Go figure... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 08, 2016, 17:52 »
Τσιγαρίσιες. 
Αραιά και πού πνευμονικές για χαβαλέ, αλλά η απόλαυση είναι στις τσιγαρίσιες. 

Αποσυνδεδεμένος spygr

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 08, 2016, 21:37 »
εγώ δε μπορώ να καταλάβω τι το ωραίο έχουν οι πνευμονικές.
το λέω εντελώς καλοπροαίρετα. Πότε δεν κάπνισα με βαθιά εισπνοή και ούτε και τώρα μου αρέσει. Άσε που λογικό είναι , παρ όλη τη ποσότητα του ατμού να χάνεις τη γεύση.

Για εμένα ο πιο απολαυστικός τρόπος είναι τσιγαρίσια αργή , μικρή που πάει πρώτα στο στόμα και εξέρχεται αργά είτε από τη μύτη είτε απευθείας από το στόμα με μικρή ποσότητα στα πνευμόνια.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 08, 2016, 22:00 »
Τη πιο ωραιο απο το να μασας  ενα ωραιο φιλέτο να το κατεβάζεις και να νιώθεις τη γεύση του?  Έτσι έιναι και με τον ατμό .
τσιγαρισιες  = απόλαυση
Πνευμονικές = λαιμαργία

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 08, 2016, 22:08 »
Ωραία το έθεσες Απόστολε, συμφωνώ μαζί σου... :thumpup:
Βέβαια γούστα είναι αυτά, ο καθένας έχει τα δικά του. Περί ορέξεως...

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 08, 2016, 23:13 »
Φίλοι μου όλες οι γνώμες σεβαστές, μην βγάζετε όμως συμπεράσματα γιατι οι αλλαγές παραμονεύουν στη επόμενη γωνία! :yes:
Παίρνω το θάρρος να παραθέσω την απάντηση του καλού φίλου @JoeBarTeam γιατί απλά δεν μπορώ να τα πώ καλύτερα από ότι εκείνος τα είχε γράψει:

"Τι όμορφο νήμα! (το πώς το προσπέρασα μου κάνει εντύπωση). Επίσης, πολύ όμορφες και οι απόψεις που διάβασα, όπου αρκετές από αυτές μέχρι χθες τις θεωρούσα ή λάθος ή αντίθετες με τα δικά μου δεδομένα.

[justify]Απ' την πρώτη κιόλας μέρα, ξεκίνησα με τις λεγόμενες τσιγαρίσιες, δεχόμενος τη συμβουλή για μικρή ισχύ και για ό,τι πιο κοντινό στην αίσθηση ενός υποψήφιου πρώην καπνιστή. Μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν βέβαιος για την επιλογή μου: σφιχτή, τσιγαρίσια τζούρα.
[/justify]
Σήμερα μπορώ να πω πως τα πράγματα είναι λίγο πιο σύνθετα και παράλληλα να βλέπω λίγο πιο καθαρά.

α) Εξακολουθώ να απολαμβάνω τις σφιχτές τζούρες, όμως έγινα και πιο απαιτητικός ατμιστής. Θέλω να συνδυάζω: σφιχτή τζούρα με συγκεκριμένους ατμοποιητές καλής ποιότητας.

β) Στην πορεία ανακάλυψα πως είμαι των άνετων εισπνοών. Ο ατμοποιητής αυτός που εγώ θεωρώ μέχρι σήμερα κορυφαίο (και στα δικά μου χέρια πάντα), ήταν αυτής της φιλοσοφίας. Δεν τον έπιασα σωστά απ' την αρχή, χρειάστηκε να περάσουν κάποιοι μήνες και π.χ. μέσα απ' τον v5 είδα νέα δεδομένα, πως ναι μεν αγαπώ τις σφιχτές τζούρες, όμως δεν ανήκω ούτε εκεί.

γ) Πνευμονικές. Ήξερα και ξέρω πως είναι το επόμενο ατμιστικό βήμα (αν θέλεις βέβαια να το δεις και να το συγκρίνεις με τσιγαρίσιες). Ήξερα και ξέρω πως δεν ξεκινάς με πνευμονικές, και δεν το προτείνουν στο μεγαλύτερο σύνολό τους οι εμπειρότεροι ατμιστές. Συμφωνώ με μία τέτοια άποψη χωρίς να είμαι απόλυτος. Απλώς δεν θα έλεγα ούτε εγώ να ξεκινήσει κάποιος με πολλά βατ, ντουμάνια ή μπουριά. Πρέπει όμως να ομολογήσω πως είναι ένας μαγικός κόσμος που δυστυχώς δεν τον ξέρω καθόλου, μπορείς να εξοικειωθείς με όσα σου προσφέρουν οι πνευμονικές και να συνδυάσεις αμέτρητα πράγματα: απόλαυση, γεύση, παιχνίδι, καλύτερη αντίληψη και πιο ολοκληρωμένη ατμιστική άποψη για όλα τα πεδία.  

Ξέχασα. Προσωπικό μου συμπέρασμα: Πνευμονικές vs Τσιγαρίσιες = χ. Εγώ χαίρομαι τον γάμο τους."

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 08, 2016, 23:45 »
MTL κυρίως. Το θεωρώ καλύτερο ως απόλαυση και διαδικασία. Μάλιστα, συνδιασμός εκπνοής από μύτη και στόμα, μου φαίνεται πως τονώνει την γεύση. Με όλους του επισκευάσιμους κάνω αποκλειστικά τσιγαρίσιες.
Πάντως με την ssl316 0,5 ohm του Cubis έκανα ένα διάστημα και πνευμονικές, οι οποίες ναι μεν μου άρεσαν αλλά είχα την αίσθηση ότι ερέθιζα τους πνεύμονες. Μου φαινόταν λίγο δυνατό το αποτέλεσμα. Ίσως δεν ήμουν συνηθισμένος, δεν το αποκλείω.   :o

Αποσυνδεδεμένος Developer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 09, 2016, 00:59 »
και τα 2 χρειάζονται ;D

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πνευμονικές VS Τσιγαρίσιες
« Απάντηση #44 στις: Αυγούστου 09, 2016, 01:05 »
Εγω τις πνευμονικες τις αναζητω αμα πινω εξω με παρεα και κανω κεφαλι πχ. Εχουν εντονο χτυπημα και με ικανοποιει για τετοιες περιστασεις...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 184 13685 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:10
από Christos Z
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 1 169 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:09
από Tem
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35009 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476936 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114750 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR