vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

244 επισκέπτες, 2 χρήστες
dallaskdp, Jorge

Twitter

Πόση ώρα αντέχεις μακριά απ' το η.τ.; (είναι θέμα ωρών;) - Λύσεις;

Αποσυνδεδεμένος makisperama

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
καλημερα παιδια!η αληθεια ειναι για μενα προσωπικα οτι δεν μπορω να το αποχωρηστω με τιποτα η μονη στιγμη που το αφηνω οταν παω για υπνο το βραδυ που το αφηνω για φορτιση!
παντα εχω καβατζα η προσπαθω τουλαχιστον για υγρο και δευτερο ατμοποιητη

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
λίγο...πολύ λίγο.....όταν κοιμάμαι δηλαδή... :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Το εχω αφησει και 5-6 ωρες και εφυγα απο το σπιτι χωρις να εχω εκεινη την τρελα που ειχα με το κτ που οταν εβλεπα στο πακετο ενα τσιγαρο ετρεχα βραδιατικα με τα σωβρακα να παρω καινουργιο  :-[

Αποσυνδεδεμένος Jenn

  • *
  • 49
  • Φύλο: Γυναίκα
Το κακό με το Η.Τ είναι ότι επιτρέπετε σε χώρους που το Κ.Τ απαγορεύετε, εκεί ίσως γίνετε λίγο παραπάνω χρήση από εμάς. Εγώ πχ στην δουλειά μου το έχω πάντα μαζί μου και τραβάω τις τζουριτσες μου και ας είμαι σε κλειστό χώρο.Βέβαια ισχύει αυτό που είπε ο pappoys δηλαδή όσο πιο πολύ ώρα έχεις να ατμισεις τόσο μεγαλύτερη η απόλαυση μετά.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Υπάρχει άλλος ένας παράγοντας ο οποίος συμβάλλει στην αυξημένη χρήση και στο να θέλουμε να ατμίζουμε συνέχεια: η συνεχής ανανέωση εξοπλισμού. Όταν παραλαμβάνουμε το καινούριο μας παιχνίδι, θέλουμε να το δουλεύουμε συνέχεια. Παίζουμε με το μενού, κοιτάμε ρυθμίσεις κλπ. Αυτό ισχύει στα πάντα. Κινητό καινούριο παίρνουμε και για δύο τουλάχιστον μέρες πάει το tapping σύννεφο...

Αυτό με τα μοντάκια το βλέπω σε μένα. Το Cuboid, που είναι το τελευταίο μου απόκτημα, βαράει υπερωρία με τα υπόλοιπα να το βλέπουν και να φωνάζουν "ήρθε η απαλλαγή μου"! Σάμπως έχει διαφορά στο θέμα βάρους από τα άλλα? Σάμπως έχει διαφορές στην απόδοση στα 15W που ατμίζω? Απλά είναι το new toy και ως γνωστόν, ο "νέους" πρέπει να "πήξει" λίγο!

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Εχει γινει κατι σαν εθισμος.Δεν παω πουθενα χωρις αυτο και ας μην ατμιζω συνεχεια.Αρκει που ξερω οτι το εχω μαζι μου.Αρα χωρις αυτο δεν αντεχω καθολου

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Στην αρχή είναι η περιέργεια του πρωτάρη: Πώς δουλεύει αυτό; Ποιός ατμοποιητής; Πόση νικοτίνη; κλπ.
Μετά αρχίζουμε τις γεύσεις: Ποιά για το πρωί; Ποιά για το βράδυ; Σε ποιόν ατμοποιητή; Να γίνω γκουρμεδιάρης; κλπ.
Στη συνέχεια έρχονται οι αναβαθμίσεις εξοπλισμού (όπως πολύ σωστά ανέφερε και ο @Cruiser79). New toy in the town!
Παράλληλα ανακαλύπτεις συνεχώς καινούργια μέρη για άτμισμα, που με το κ.τ. δε μπορούσες. Μετρό, Νοσοκομεία, Μέγαρο Μουσικής, Εκκλησίες...  :lotpot:
Στο τέλος γίνεσαι "reviewer" και η πιπίλα πάει σύννεφο...

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ έχω να πω ότι αν είσαι γενικά χομπίστας....με το ηλεκτρονικό τσιγάρο....έμπλεξες.....
Μοντάκια .... άτμο...γεύσεις...βαμβάκια...σύρματα.....στησίματα....
Αν αλλάξω χόμπι φαντάζομαι θα υποχωρήσει και η εξάρτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2016, 16:26 από AK47 »

Αποσυνδεδεμένος Αράπης

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
JoeBarTeam ακόμα νομίζω είσαι εξαρτιμένος ψυχολογικά πάντα απο το Τσιγάρο.Γι'αυτό έχεις τέτοιες αντιδράσεις σε μεγάλα διαστήματα χωρίς ατμοποιητή.Εγώ μετά απο 4 χρόνια ατμισμά,μένω και 2 και 3 ώρες χωρίς να τραβήξω μία τζούρα χωρίς να το ψάχνω.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]Καλησπέρα, αγαπητέ φίλε.[/justify]
[justify]Δεν θα σου πω ψέματα, έτσι είναι όπως τα λες. Είμαι από τις περιπτώσεις που δυστυχώς θα είμαι για πάντα καπνιστής που απλώς δεν καπνίζει. Έκλεισα 5 μήνες άκαπνος, τρομακτικό ατομικό ρεκόρ, και όπως με βλέπω, θα μείνω για πολύ καιρό ατμιστής. Από τις 11 Φεβρουαρίου -όπου και άνοιξα αυτό το νήμα- μέχρι σήμερα, ήρθαν ακόμα περισσότερες αλλαγές. Ο ένας και δύο ατμοποιητές έγιναν πολλοί, κατέβασα πατάρια με πολύμετρα, εργαλειοθήκες, τη μισή ersa και κάτι ξεχασμένα τροφοδοτικά, μέχρι δισκέτες και βάσεις cpu Panasonic, χαλασμένους παλμογράφους εργαστηρίων του '80 και μια στοίβα τρελά χαβανέζικα πουκάμισα Corfu by night, (που κάποτε χώραγα μέσα σ' αυτά). Το άτμισμα σαν χόμπι είναι υπέροχο, σαν τρόπος διακοπής καπνίσματος, επίσης. Τώρα αν έρθει εκείνη η μέρα που καταφέρω να πετάξω και το η.τ. θα είναι το ιδανικό.[/justify]



Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Δεν είσαι καπνιστής που απλώς δεν καπνίζει JoeBarTeam.
Είσαι εθισμένος στην νικοτίνη.
Πιθανόν εθισμένος και στις κινήσεις που κάνει ένας καπνιστής.
Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με πριν 5 μήνες.
Από εργάτης σε ανεξέλεγκτη γραμμή παραγωγής τοξικών, έγινες παραθεριστής στο βουνό του alexmach.
Το χρεώνεσαι ως τεράστιο προσωπικό επίτευγμα.
Μην το υποτιμάς επειδή (αν) έγινε πανεύκολα και ευχάριστα.
Μην μεταφέρεις τις ενοχές του καπνικού σου παρελθόντος στο λαμπρό σου παρόν.
Μισό λεπτό να το σημειώσω αυτό το τελευταίο, μου άρεσε.
Δεν είναι ιδανικό να πετάξεις το η.τ.
Σου κατέβασε απτό πατάρι και ασχολήθηκες με τα παλιά σου χόμπι.
Δεν φτάνει που είσαι αχάριστος, πήρες και κιλά;  :))
Θεία δίκη!  ;D

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Για αυτην την εποχη ΠΑΝΤΟΥ και παντα αχχαχα :yes:

Αποσυνδεδεμένος erikofutami

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • το έκοψα το ρημάδι το τσιγαροoo...!!!
Θα συμφωνήσω ακριβώς με οτι ειπαν ο ποιητής  thenetpoet cruiser79 και norton..!!

Αποσυνδεδεμένος mariosprob

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
    • mediafactory
Σιγουρα μπορω να αντεξω πανω απο 2ωρο ισως και περισσοτερο αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο.Μπορω εσκεμενα να το αφησω στο σπιτι για να μην εχω την δυνατοτητα να κανω οταν κατεβω πχ μια βολτα αλλα οταν το πιασω στα χερια μου δεν το αφηνω αμα δεν στεγνωσει.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
[justify]@microchip, καλησπέρα.[/justify]

[justify]Δεν ξέρω, μπορεί να 'χεις δίκιο. Ακόμα είμαι ψηλά και σε νικοτίνη αλλά και δεν βιάζομαι (δεν την ξαναπατάω με βιασύνες απαλλαγής). Για να μην βγω εκτός θέματος, τώρα που μιλάμε, και μετά από 5 μήνες, είμαι σε καλύτερο επίπεδο σίγουρα, μπορώ κάποιες ώρες χωρίς (1, 2, 3 ίσως), ακόμα και να ξεχαστώ με το η.τ., και ασφαλώς χαίρομαι αφάνταστα. Το να φύγω όμως π.χ. για δουλειά χωρίς αυτό, ακόμα ακατόρθωτο.   [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084261 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9486 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476549 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos