vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 2 χρήστες
JohnDag, Jorge

Twitter

Τι θα λέγατε σε έναν μη καπνιστή που ΘΕΛΕΙ να αρχίσει το άτμισμα;

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Ρε παιδια μη τον παιρνετε ζπ τα μουτρα τον ανθρωπο, αν θελει να ατμισει λιγο για χαβαλε ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗ  δεν ειναι δα και τιποτα σπουδαιο.
Μη κανει μονο τη μ.... και δοκιμασει με νικοτινη


Πόσα θες να μας τρελάνεις βρε φίλε;

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Ε ΝΑΙ, οσο κι αν σου φαινεται παραξενο δε θα παθει τιποτα. Αυτο ειναι ρεαλιστικη προσεγγιση οχι χειροκροτηματα.


Φυσικα και ειναι καλυτερο να μην ασχοληθει με τιποτα, αλλα επειδη ζουμε στον πραγματικο κοσμο, κι επειδη καθημερινα γεννιουνται καμποσοι νεοι καπνιστες, ε τουλαχιστο αν θελουν ντε και καλα να ρουφανε κατι ας δοκιμασουν τον ατμο κι οχι τον καπνο.
Αυτα στον πραγματικο κοσμο.


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Στον πραγματικό κόσμο η κάθε στιγμή είναι και μία πρόκληση και η ζωή είναι πολύτιμη στο κάθε δευτερόλεπτο, στα 25 χρόνια είσαι στην κορυφή, δεν έχεις ανάγκη από την κάθε βλακεία που βγαίνει στον αφρό.

 
Να συμβουλευτεί γ ι α τ ρ ό.
Να το γράψω και στα κινέζικα ή θα βαράτε ακόμα παλαμάκια;

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Κατηγοριματικα ''απαγορευετε'' να βαλει ηλεκτρονικο τσιγαρο στο στομα του ανθρωπος που δεν εχει καπνισει ποτε στη ζωη του, δεν παιζουν με αυτα, προσωπικα θα εδινα τη μιση μου ζωη να γυριζα το χρονο πισω και να μη το αρχιζα ποτε, ειναι πανευκολο να εθιστεις στη νικοτινη και να μπεις επισης στο πειρασμο να καπνισεις κανονικο τσιγαρο η επισης να βαλεις νικοτινη στο ηλεκτρονικο και αν πεσεις εκει τραβας τα μαλια σου μετα απο χρονια, καποτε ενα φεγγαρι οταν εφτασα στο σημειο να κανω ενα 25αρι καπνο τη μερα η τις δυο μερες ανεβενα τη μιση ανηφορα και τα εφτινα και εβιχα και εφτυνα το φλεμα της ζωης μου, οταν εκοψα το χομπι μου το ψαρεμα και εμπαινα να κολιμπισω και πνιγομουν επειδη δεν μπορουσα να αναπνευσω καλα.. αυτα αργουν να ερθουν αλλα οταν φτασεις εκει τοτε καταλαβαινεις τις συνεπειες.. Εγω μετα απο 10 χρονια συμβατικου τσιγαρου και σαν βαρυς καπνιστης τα τελευταια χρονια θεωρω κατορθωμα που καταφερα εδω και καιρο να ατμιζω και να κανω και κανα 1-2 τσιγαρα μαξιμουμ την ημερα και οχι καθε μερα μαζι με το ηλεκτρονικο που δεν το επικροτω αυτο που κανω εγω φυσικα και αυτα τα 2 τσιγαρα παλευω να τα κοψω, μη τρελαθουμε κιολας, νομιζετε οτι εγω και ο καθενας ειχαμε την ορεξη να στριβουεμ συρματα και να ψαχνουμε υγρα, ομως καποια στιγμη προσωπικα οταν ενιωθα τα πνευμονια μου να βραζουν απ το καπνισμα εκει πρεπει να κανεις κατι για σενα και το ητ ειναι μια πολυ καλη λυση αλλα μεχρι εκει.


Ισως εγινα γραφικος αλλα τα λεω για να αποθαρυνω μερικους που σκεφτοντε να ατμισουν χωρις να εχουν καπνισει ποτε και να καταλαβουν ποσο πανευκολο ειναι να μπεις στο τριπακι της νικοτινης που ειναι κατα τη γνωμη μου και ο χειροτερος εθισμος ητε στο ηλετκτρονικο ητε στο συμβατικο η νικοτινη ειναι η ιδια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2016, 02:03 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
@giorgosmc, καλησπέρα.
Εγώ ό.τι είχα να πω σαν καμένος καπνιστής το είπα.
Ειδικά όσοι είναι γονείς ή εκπαιδευτικοί ας προσέξουν παραπάνω για όλα τα εφόδια που δίνουν στα παιδιά. Οι νέοι άνθρωποι δεν έχουν ανάγκη από κανένα ψευτοδίλημμα, η.τ. καλύτερο του κ.τ.

 
Τον ελάχιστο χρόνο που διαβάζω στο φόρουμ, είδα πολλά και πολύτιμα θέματα, να συμμετέχουν αξιόλογα μέλη, από φοιτητές και απλούς εργαζόμενους μέχρι γιατρούς κι ερευνητές, που όλοι έχουμε τον ίδιο βραχνά, να διακόψουμε οριστικά την όποια σχέση μας με το κάπνισμα.
Είδα όμως και πολλά γραφικά, άνθρωποι που μπήκαν στο η.τ. πριν από ελάχιστο χρόνο και να μοιράζουν απλόχερα συμβουλές δεξιά κι αριστερά, είδα να παίζουν με την υγεία και με σχόλια όπως: αυτό εδώ κάνει υπέροχο άτμισμα αλλά είναι και επικίνδυνο αν δεν προσέξεις αυτό κι αυτό, είναι όμως τρομερό και φοβερό.

 
 
Ας αφήσουν λοιπόν οι πονηροί τους άκαπνους στην ησυχία τους κι ας μείνουν στα καλά και σίγουρα: να ανταλλάζουμε μπράβο στην κάθε χαζομάρα που γράφουμε. 

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη

αν διαβασεις αυτο http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=6207.150 ΙΣΩΣ σταματησεις να θεωρεις τους συνομιλητες σου που δεν εχουν ΑΚΡΙΒΩΣ τις ιδιες αποψεις και τον ιδιο βραχνα με σενα εξυπνακηδες. (παρεπιπτοντως εχω μαρκαρει το Η και επαιζε και το Γ και το Ε. Η διακοπη του τσιγαρου ηρθε απο μονη της επειδη λογο ΗΤ αρχισε να μου βρωμαει σε συγκριση με τα υγρα, δεν την ειχα ποτε σκοπο)


btw κανεις δεν προετρεψε καποιον να ξεκινησει καμια συνηθεια ουτε επικροτειται κατι τετοιο, αλλα ουτε ειμαστε υποχρεωμενοι ΟΛΟΙ να ακουμε ενα φρεναρισμα και να φωναζουμε οτι ηρθε η αποκαλυψη.  (ο γραπτος λογος βεβαια παρεξηγειται ευκολα, αλλα αν δεις το υφος των παραπανω μυνηματων σου αυτο βγαζουν)

Φυσικα και θα μπουν καποια ελαχιστα ακαπνα ατομα στον ατμο, καλο θα ηταν να μη συμβει γιατι ακομα δεν ξερουμε 100%τι παιζει, αλλα θα γινει -γιατι ζουμε στον πραγματικο κοσμο- οπως φυσικα θα μπουν πολυ περισσοτερα στον καπνο, ακριβως για τον ιδιο λογο. Εσυ τι προτιμας δηλαδη να κανει πρωτα ο αλλος την πτυχιακη του και να τον καλοσωρησεις μετα απο 30 χρονια οταν θα ζηταει απεξαρτηση με τα πνευμονια μεσ την πισσα?


Επισεις, σοβαρα τωρα, που ειδες στο φορουμ να γραφεται "ειναι επικινδυνο αλλα ειναι ωραιο"? (εκτος αν αναφερεσαι σε τιποτα συζητησεις για μηχανικα mod που σε καμια περιπτωση δε γραφεται κατι οπως το ειπες)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2016, 03:06 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Ρε αφήστε τον άνθρωπο να κάνει ότι θέλει, εδώ μπήκε για να ενημερωθεί και να ακούσει απόψεις πάνω στο Η.Τ.
Είναι 25 ετών και για να μπει σε αυτό το φόρουμ έκανε την κίνηση να ανοίξει το PC να γκουγκλάρι και να μας βρει.

Αν το έκανε ένα δεκάχρονο ναι θα του σπάγαμε το κεφάλι, όμως μιλάμε για έναν ενήλικα που έχει επίγνωση των πράξεων του.
Είτε μας τρολάρει είτε όντος έχει θεματάκια άγχους ήρθε εδώ…. και όπως οφείλουμε τον καλωσορίζουμε.

Να ξέρεις ένα πράγμα φίλε Άκη, εκτός ότι τους τάραξες όλους και είναι έτοιμοι να ρίξουν το αίμα τους για πάρτη σου, κάνεις ένα μεγάλο λάθος που θες να μπεις στον κόσμο μας.
Αν παρόλα αυτά το γνωρίζεις και θες να παραμείνεις καλώς ήρθες στο φόρουμ μας, μια μικρή συμβουλή, αν όντος θες να κάψεις τα πνευμόνια σου κάντο τουλάχιστον χωρίς νικοτίνη.
Αυτά από μένα!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Ξέρω...απο καλές προθέσεις λέγονται τα περισσότερα, ξαναδείτε όμως πόσο κοντεύουν να γίνουν καταναγκαστικά, μέτρα επιβαλλόμενα απο "δυτικές" κοινωνίες σαν να λέμε.
"Ξέρουμε εμείς το καλό σου, νομοθετούμε κι αποφασίζουμε εμείς για σενα. Εμείς ξέρουμε καλύτερα, για όλα."
Απο την άλλη εγώ είμαι "οπαδός" της ελεύθερης βούλησης, μισώ τους δογματισμούς όσο καλοπροαίρετοι κι αν είναι, και λατρεύω αυτό το άμυαλο σλόγκαν των νιάτων μου..."άσε με να κάνω λάθος".
Υ.Γ.: Τα παραπάνω σχόλια απευθύνονται σε ενήλικες. Τυχόν ενέργειες και δράσεις, γίνονται απο επαγγελματίες του λάθους.Μη το δοκιμάσεται μόνοι σας στο σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Από το Συντονισμό:

Το φόρουμ μας έχει ως θέμα το άτμισμα, όχι την διακοπή καπνίσματος ή τη διακοπή όλων των εισπνεόμενων. Σίγουρα όλοι μας θεωρούμε ότι α) Αν κάποιος δεν καπνίζει δεν υπάρχει λόγος να ξεκινήσει το άτμισμα και β) καλύτερα το μόνο πράγμα που μπαίνει στα πνευμόνια μας να είναι καθαρός βουνίσιος άερας. Και αυτό προτείνουμε.

Από εκεί και πέρα, ο καθένας έχει το δικαίωμα να πράττει όπως επιλέξει, με απλά ελληνικά να εξασκήσει το δικαίωμα της ελεύθερης βούλησης. Άπαξ και κάποιος ενήλικος, καπνιστής ή όχι, επιλέξει να ασχοληθεί με το άτμισμα για οποιοδήποτε λόγο, είναι καλοδεχούμενος στις συζητήσεις μας.

Ας αφήσουμε τις αντιπαραθέσεις και ας επιστρέψουμε στο θέμα μας.

EDIT: Για γενική συζήτηση, υπάρχουν άλλα θέματα. Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2016, 16:13 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

 
Άργησα ν' απαντήσω γιατί δεν είχα πρόσβαση. Και για να μην βγούμε τελείως εκτός θέματος:

 
Πρώτα απ' όλα, παρενέργειες ή ενοχλήσεις λόγω ατμίσματος δεν είχα στους 3 περίπου μήνες χρήσης η.τ. Από κει και πέρα, ήταν η πρώτη διέξοδος απ' το κ.τ. αφού ο τρόπος πρόσληψης νικοτίνης έγινε ιδανικότερος.

 
@Nick74, δεν μίλησα για εξυπνάκηδες, είπα για πονηρούς. Αν νιώθεις τέτοιος μπορούμε να το συζητήσουμε άλλη ώρα. Για το θέμα του φίλου που δήλωσε πως δεν έχει καπνίσει ποτέ του και πήγε στο η.τ. είμαι αντίθετος και το είπα. Όλα τ' άλλα είναι προσωπικές μου απόψεις. 

 
@Giorgos F, η ατάκα “άσε με να κάνω λάθος” είναι μόστρα πρωινάδικου (κάτι σαν, να τραγουδά ο Σ. Ρόκκος, Π. Σιδηρόπουλο ). Η ελεύθερη βούληση δεν πωλείται με η.τ. στο χέρι και ιντερνετικές τουφεκιές. 

 
@Συντονισμός, το δικαίωμα της ελεύθερης βούλησης είναι αναφαίρετο. Όποιος επιλέγει το η.τ. καλά κάνει και το επιλέγει, επίσης, οι Διαχειριστές τού φόρουμ γνωρίζουν καλύτερα τι και πώς θα πράττουν απέναντι σε κάθε νέο ή παλιό μέλος. Προσωπικά, έγραψα τι πιστεύω ως σωστό: να μην προτρέπει κανένας με σχόλια ή με οποιονδήποτε τρόπο τη χρήση η.τ. σε άτομα που δεν είναι καπνιστές. Αν δεν βλέπετε κάτι κακό τότε δεν βλέπω ούτε κι εγώ.
 

 

 

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Σχετικα εκτος θεματος βεβαια αλλα τα οορφα θεματα ομορφα διαμελιζονται.


φιλε @JoeBarTeam

Κατ αρχας κανε ενα κοπο να ξαναδιαβασεις αυτα που εγραψες στα προηγουμενα μυνηματα σου, οχι μονο το νοημα αλλα τον τονο και το υφος τους.

Ειναι αλλο να πεις "φιλε οκ, αρχισε το αλλα προσωπικα δε στο προτεινω και μην το θεωρεις δεδομενο οτι ειναι υγειηνο 100% γιατι ειναι 12 χρονων εφευρεση και 5-6 διαδεδομενη κι ακομα δεν εχουμε δεδομενα,  κι επισεις δεν ξερουμε αν γινεται εξαρτηση"
Κι αλλο να ακουστει ενα ... ΑΛΛΑΧ ΑΚΜΠΑΡ   ΜΠΟΥΜ
Για μενα με το υφακι που του την επεσες 80% δημιουργησες απλα ενα καπνιστη (ειμαι μεσα στις σκεψεις του, "που να παω να μπλεξω τωρα μ αυτο το ρημαδι, το πεταω και παω σε κατι πιο σιγουρο")
Καλα κανεις και δε το προτεινεις σε ακαπνο ατομο, αλλα σταματα να το συγκρινεις με το τσιγαρο γιατι απλα δεν εχει καμια σχεση. Μεχρι τωρα ολα δειχνουν οτι δε θα αποδειχτει ανθυγειηνο -οποτε η συζητηση θα χει μονο ιστορικη σημασια- αλλα οντως απ τη στιγμη που δεν εχουμε δεδομενα χρονου καλυτερα να υπαρχει μια προσοχη και μια συνεση, αλλα οχι πως δε θα μπουν και ατομα που δε καπνιζουν (οι cloud chasers δηλαδη το ξεκινησαν για να κοψουν το τσιγαρο? ) και φυσικα για μενα πολυ καλυτερα να μπουν σε αυτο, και χωρις νικοτινη (γιατι δεν την εχουν αναγγη... αν ηθελες ντε και καλα να πεις κατι με αυστηρο υφος εκει επρεπε να επικεντρωθεις) παρα να παρουν τσιγαρα και να εισπνεουν πισσες και βρωμιες.
Εισαι πολυ νεος ατμιστης και προφανως ακομα στο μυαλο σου εχεις ταυτισει το ρουφηγμα με το τσιγαρο, δεν εχεις ακομα απεξαρτηθει εντελως και ο λογος που το ξεκινησες ηταν για να κοψεις το τσιγαρο. Ισως σου ειχε δημιουργησει και κανα προβλημα και ειχες κανει κι αλλες προσπαθειες, ομως το ΗΤ ΔΕΝ πωλειται ως  μεσο διακοπης του καπνισματος (ασχετα αν ειναι το πιο επιτυχημενο) αλλα ως μια απολαυση παρομοια με το καπνισμα χωρις τα αρνητικα που εχει η παραδοσιακη μεθδοδος. Με τον ατμο δε βαζεις μεσα σου ουτε ντουμανια ουτε πισσες, ουτε ολη τη γνωστη οργανικη και ανοργανη χημεια, ουτε μαυριλα ουτε τιποτα απ τα γνωστα καλα του καπνου που προερχεται απο καυση αλλα απλα ατμους γλυκερινης.
Επισεις διαβασε την παραπομπη να δεις οτι ΔΕΝ το ξεκινησαν ολοι με σκοπο να κοψουν το καπνισμα. Αυτο το απαντησε το 45.9% (δηλαδη ουτε καν η πλειοψηφια! )
Εσενα μπορει να γυριζουν τα ματια σου τουμπες και να λες "ΑΑΑ... ΝΙΚΟΤΙΝΗ" ενω ο αλλος απλα να εχει βρει ενα χαζοχομπυ η απλα να γουσταρει να δοκιμαζει αρωματα.
Δεν ξερουμε αν το ΗΤ σε βαθος χρονου θα βγαλει κανα κουσουρι αλλα αυτο που πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΓΑΡΟ, ουτε καν εναλλακτικο. Ο λογος που εκοψες το ΚΤ ειναι γιατι αλλαξες μια συνηθεια με μια αλλη που σου δινει τη δυνατοτητα να παιρνεις τη νικοτινη σου κανοντας τη συνηθισμενη σου κινηση. Απο κει και περα δεν υπαρχει καμια αλλη ομοιοτητα σ αυτα τα δυο. Το οτι απεξαρτησε τους καπνιστες απο μια βλαβερη συνηθεια ειναι απλα η επιτυχια του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2016, 08:48 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος Μπαμπης

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • 👀
Σε λίγο θα φοβόμαστε να πουμε τη γνωμη μας, επειδη δεν ειναι η ιδια  με καποιων που νομιζουν οτι ολα τα κανουν σωστα εχουν τον καλυτερο εξοπλισμο εχουν τις καλυτερες παρενεργειες, εχουν τον καλυτερο ηλεκτροτσιγαροβηχα  γενικως τα ξερουν ολα!!!  Καταλαβετε οτι εδω μεσα οι περισσοτεροι ειμαστε για να μαθαινουμε ρωτωντας και να απανταμε απο τις προσωπικες εμπειριες μας.  Τωρα αν καποιος θελει να ατμισει χωρις να εχει καπνισει ποτε του, δικαιωμα του και μαγκιά του, σονι και καλως να πρεπει να καπνισει πρωτα επειδη το εκανα εγω!   Εσεις οταν καπνιζατε ηρθε καποιος να σας επιβαλει ν αλλαξετε μαρκα;; και να το εκανε θα του απαντουσατε "ετσι γουσταρω " ..   Κ για να μην ξεφευγουμε κ απ το θεμα, η μονη ας το πουμε παρενεργεια που μου προκαλεσε το η.τ. 3 μηνες που ατμιζω ειναι τα παραπανησια κιλα..   :bye:

για  εναν  ενηλικα  οπου εχει  την  ικανοτητα  να  πρατει  κατα  δικαιον του  ιδιου 

ειναι  πλεον  ελευθερη  επιλογη  το  τι  θα  κανει 

σαφως  ειναι  κατανοητο  οτι  αν  δεν  εισαι  καπνιστης  το  η.τ  δεν  .....

αλλα  απο  το να  πας  σε  σε  κανονικο  τσιγαρο  καλυτερα  1000 φορες  στο  ηλεκτρονικο 

ξανα  λεω  μιλαμε  ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ  ΕΝΗΛΙΚΑ  ΜΕ  ΔΙΚΑΙΟΠΡΑΚΤΙΚΗ  ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ

Αποσυνδεδεμένος atmismos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πιο βίαιο στοιχείο της κοινωνίας είναι η άγνοια
    • Atmismos
Για την ελεύθερη βούληση δεν θα μιλήσω, σέβομαι τις θρησκευτικές ιδιαιτερότητες του καθενός.

Το ζήτημα που βλέπω εδώ είναι ότι με μια νέα απόλαυση που ο μεγάλος αδελφός δεν έχει φτιάξει κανόνες του τι μπορούμε και τι δεν μπορούμε να κάνουμε, ψαχνόμαστε να φτιάξουμε δικούς μας, συλλογικά, (να το μαζέψουμε το πράμα πριν μας μαζέψουν) γιατί όταν έρθει η στιγμή για τον ΒΒ να φτιάξει κανόνες το ξέρουμε ότι δεν θα 'ναι ωραία (απ'το τραγούδι έλα κι εσύ, θα 'χεις δωμάτιο με θέα).

Τελευταία, κι ενώ συνεχίζω να γερνάω, συναντάω 20χρονα με συνολική γνώση κι ωριμότητα 6 50ρηδων.  Τι να πω εγώ στο σημερινό 17χρονο;

Το αν η μεθοδόνη ενδείκνυται για δοκιμή σε νέο παιδί που δεν έχει πάρει ούτε πονστάν νομίζω δεν είναι και πολιτικο-φιλοσοφική τοποθέτηση.  Γενικά όμως βλέπω να κυριαρχεί το υφάκι (καλά περνάμε μην μας πάρουν χαμπάρι, να το μαζέψουμε, να την κάνουμε την φάση έτσι πιο χιπστερο-μικροαστίλα να φέρουμε κι ένα παπά στο φόρουμ - ζντά οο μας κι αν το κάνουν και τα πιτσιρίκια αλλά να μη λέμε ότι εμείς τους είπαμε να δοκιμάσουν) και δεν μ'αρέσει.

Δηλαδή αν πλακωθούν εδώ μέσα βιντεάκια με 15χρονα με μοϊκάνα και μηχανήματα DiY 3000W dripper μας το κλείσανε το μαγαζάκι και το παραδώσανε στον γιατρό και στον φαρμακοποιό. 




Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Πάντα, το πιο ανέξοδο πράγμα, ήταν και είναι η κριτική στους άλλους. Ειλικρινά, θα μπορούσα να εκτιμήσω κάποιον -χωρίς καν να τον γνωρίζω- αν έβλεπα ότι προσπαθεί να συμβουλεύσει ή να μάθει πράγματα σε πιο νέους. Αντίθετα, καθήμενος κάποιος και βρίζοντας για το πως συμβουλεύουν οι άλλοι, το ακούω βερεσέ.
Το forum, έχει χιλιάδες μέλη. Ενδεχομένως, δεν συμβουλεύουν-ουμε όλοι σωστά. Λογικό είναι! Διακίνηση απόψεων και διάλογος γίνεται. Άσε που αν όλοι συμφωνούσαμε σε όλα, ετούτος ο κόσμος θα ήταν πολύ βαρετός! Από το να ασχολείσαι όμως, με το πόσο λάθος συμβουλεύουν οι λοιποί, γράφε απλά τη γνώμη σου. Δεν είναι πιο σωστό έτσι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084047 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34844 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 51 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476254 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos