vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:56 »
Pbusardo , VapinGreek (AKA Δημήτρης Αγραφιώτης - τι έγινε αυτός? έκοψε τα reviews),Ρένος από AresMares.
francis ford coppola rainer werner fassbinder και ξερο ψωμι!!!  :tongue_smilie:




Άσχετο αλλά καλό!!

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 15:10 »
Κατά βάση παρακολουθώ ξένους reviewers και συγκεκριμένα: Rip Trippers, Vapingwithtwisted420, Dave Vapereviews και Indoorsmokers. Βέβαια, συμβουλεύομαι και πολύ το φόρουμ, γιατί έχω παρατηρήσει ότι τα reviews είναι πολλές φορές πιο «γλυκά» από την πραγματικότητα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 15:16 »

παρακολουθώ αρκετούς αλλα μονο τον busardo και τον kostas44 έχω εμπιστοσύνη
κάτι mike vapes και tvc μου δίνουν την εντύπωση πως τα παίρνουν από τις εταιρίες για διαφήμιση αλλα τους παρακολουθώ γιατί δείχνουν ότι καινούργιο βγει και παίρνεις μια ιδέα

Αποσυνδεδεμένος Iggy

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 15:26 »
εγω βλεπω αναλογα το προιον τουσ περισσοτερους που εχουν κανει παρουσιαση του.τον αρες μαρες δεν τον θεωρω καθολου αντικειμενικο φανταστειτε οτι κανενα προιον τησ cloupor ποτε δεν εχει παρουσιασει ο τυπος κ ας εχει πουλησει εκατομυρια κομματια η cloupor.σε κατευθυνη οπου του πουν οι εταιριεσ.για να πουλανε μοντ με ελενχο θερμοκρασιασ παντα κανει νικελιο εξεπιτηδεσ.ο κωστασ44 ειναι ωραιοσ εχει χιουμορ

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 18:18 »
Busardo και ξερό ψωμί! Και ειλικρινής είναι και ξεζουμίζει τα προϊόντα και ατμίζει όπως αρέσει σε μένα και πλάκα έχει. Τι άλλο θες;

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 18:39 »
Εγώ πιο πολύ εδώ στο φόρουμ ψάχνω, από reviewers kostas44 και rip trippers γιατί εκτός του προϊόντος που δείχνουν κάνουν κ χαβαλε, έχουν χιουμορ κ προσωπικά μ'αρεσει αυτό...

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ααα κ τον Βασίλη από urbanvapers μερικές φορές γιατί λέει ότι είναι να πει χωρίς πολλά μπουρου-μπουρου, χωρίς να κουραζει

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2015, 18:54 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 22:46 »
Βασικά, αν ήμουν περαστικός από εδώ, θα έλεγα ότι ο μοναδικός κριτής μου είναι η μύτη μου, οι γευστικοί κάλυκες της γλώσσας και το απλανές βλέμμα μου, όταν προσπαθώ μέσω καθρέφτη και εν μέσω ντουμανιού να συλλάβω το μέγεθος ικανοποίησης που μου δίνει μια γεύση, με μονάδα μέτρησης τα μάτια μου.
Έτσι, μπορώ μετά από 52 μήνες και μετά βεβαιότητας να πω ότι αυτό που με κράτησε στο ΗΤ είναι η σοκολάτα, σε όλες τις εκδοχές της.
Ούτε σούπερ μοντ, ούτε ωριμάνσεις, ούτε ρεύματα και βολτ και βατ και τζάουλ.
Η σοκολάτα είναι η θεά μου.

Όξινα όμως...
Αυτή η λέξη είναι που με μπερδεύει.
Σοκολάτα θέλω, κι ας έχει οποιονδήποτε συνοδό. Το πορτοκάλι θα το καταλάβω σαν φρούτο. Το μέλι, σαν κάτι γλυκό.
Το "καπνικό¨σαν κάτι... ξηρό  :dontknow:
Αυτός όμως που θα καταλάβει τα πάντα, που θα σου πει "έχει μια νότα από κρασί Νορμανδίας του 1979 ωριμασμένο σε βαρέλια δρύινα 70%, βελανιδιάς 25% και 5% προσμίξεις και έχει μέσα κράσμπερυ από το στρουμφοδάσος, χράμπερυ από το μαγικό ξέφωτο, μπλουμπερι από το πάρκο των στοιχειών, μπλάμπερι από το οικολογικό πάρκο γεωγραφικού πλάτους 36 μετά από έντονη καταιγίδα και Μπλάμντμπερι από την μικρή Αννούλα" είναι ο Cruiser ο 79.
Δεν το λέω επειδή είναι δικός μας, ούτε επειδή τυγχάνει να ξέρω δυο πράγματα παραπάνω άρα ξέρω ότι έχει την αίσθηση του (άμισθου και εθελοντικού) καθήκοντος και ΠΡΕΠΕΙ να κάνει την άλφα κριτική , ούτε επειδή είναι εποήρωας...
Το λέω διότι μπορεί, ο μπαγάσας, να τα ξεχωρίζει όλα αυτά κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες και ΟΛΟΙ, όσοι τουλάχιστον πόσταραν κατά καιρούς, γράφουν πως αισθάνθηκαν ότι ακριβώς περιέγραφε εκείνος.
Ούτε μια ψιλο-διαφορά δεν έτυχε να παρατηρήσω.
Ακόμα κι αν δεν έχω δοκιμάσει ένα υγρό, του έχω τυφλή εμπιστοσύνη και είναι σαν να το ατμίζω κι εγώ.

Όσον αφορά τον άλλον δικό μας, τον Κώστας 44:
Αν και δεν πιστεύω στην ωρίμανση, τουλάχιστον στο κύριο βάρος που της έχει δοθεί, πρέπει να αναγνωρίσω ότι ΟΛΟΙ επίσης έχουν δει αισθητή βελτίωση με τη μέθοδό του.
Κάτι σημαίνει αυτό.
Για μένα, σαν γνώστης εν μέρει της Χημείας, ότι κάποιος παράγοντας που δεν γράφουν τα βιβλία παίζει ρόλο - τον ψάχνω όποτε μπορώ.

Δεν έχω τη δυνατότητα να δοκιμάσω όλα τα έτοιμα του ατμόσαυρου, υπόσχομαι όμως να τεστάρω τη μέθοδο του Κώστα και με το έμπα του νέου έτους να γράψω εντυπώσεις, με μια συνταγή του, έστω και παραλλαγμένη ελαφρώς, με βάση τη σοκολάτα - πάντα.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 23:03 »
απο τους δικους μας
ο κωστας44 και ο cruicer πιστευω οτι ειναι πολυ κοντα στα γουσταμου(δηλ οτι γραφουν το καταλαβαινω και εγω στο στομα μου)
ο cruier τωρα πως μπορει να ξεχωρισει αν μια φραουλα ειναι 3 ημερων και οχι 4αρων..........
ο ρενος ειναι σταθερη αξια
ο Busardo expert
o δε κωστας44 ....μιλαμε ....υπερπαραγωγη....... να μην μας τον παρει η twenty century fox

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 23:15 »
Ως προς το συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε η απάντηση είναι Σχεδόν κανέναν...!
Μπορεί να κάνω χρήση ενός review για να δώ τα κομμάτια ενός ατμοποιητή πχ αλλά Όχι δεν θα με ωθήσει στην αγορά κάποιου προιόντος ένας συγκεκριμένος reviewer.
Απο τη μέχρι τώρα εμπειρία μου ξεχωρίζω τον τιτανομεγιστοτεραστιο Busardo και λόγω της λεπτομέρειας και λόγω της αντικειμενκότητας που μου βγάζει!
Μου έχει μείνει η φράση του κατα την παρουσίαση του Orchid RTA όταν ξεκίναγε το review (ένα απο τα πιο απολαυστικά του btw το προτείνω ανεπιφύλακτα!) "The orchid is a fantastic atomizer wrapped up in a world of inconvenience "..!!!
Για τις σοβαρές αποφάσεις και κινήσεις μου ενημερώνομαι απο το forum μας στο οποίο οι τόσες απόψεις και εμπειρίες μπορούν να βοηθήσουν τον καθένα να σχηματίσει και τη δική του!
 :)

Αποσυνδεδεμένος fkatsa

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 23:19 »
Περισσότερο διαβάζω το φορουμ...
Από ριβιους Busardo, GrimGreen κ Riptrippers

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 01:38 »
Για υγρά όσες φορές δοκίμασα να διαβάσω κάτι και να το αγοράσω,δε συμφώνησα ποτέ πέραν του βάσικού σώματος του υγρού πχ σοκολάτα,ry 1 kai 2 kai 3 kai 4 παιδιάααα λα λα λα λαααα.Ειναι σαν απέλπιδα προσπάθεια να περιγράψεις με χρώμα τον αέρα.απλά δε γίνεται.Τον Busardo παρακολουθώ γιατί έχει και χιούμορ.
Τωρα απο Ελληνες,θα δώ αλλά δε θα πιαστώ απο εκεί για να επιλέξω μιας και δε μπορώ να εμπιστευτώ κάποιον που δεν έχει αγοράσει αυτο που παρουσιάζει, οπότε δεν πιστευω πως είναι αντικειμενικός.Με λίγα λόγια,για έλληνες μιλάμε μη ψάχνετε για διαφάνεια σε αυτά.Αν τα πλήρωνε ο καθένας απο τη τσέπη του θα βλέπαμε πραγματικά τι είναι το κάθε τι που κυκλοφορεί.Μεχρι τότε,εγώ πιρόγα δε γίνομαι.
Και ο μούσιας ο rip tripers είναι καλός.
Αν κάτι μου κεντρίσει την λεπτομέρεια θα δω πολλά βίντεο απο πολλούς για να σχηματίσω άποψη.

Χρήσιμο tip προς ριβιουερς.Κάντε κανένα μανικιούρ.
Κανείς δε θέλει να βλέπει το πένθος στα νύχια και τα πετσάκια στα κοντινά.Αλλιώς,φορεστε γάντια.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 13:57 »
Φίλε μου, το να βάζεις όλους τους Έλληνες reviewers τόσο αβίαστα στο ίδιο τσουβάλι ως κατευθυνόμενους δωρολήπτες και παράλληλα να λες ότι οι ξένοι είναι αδέκαστοι κριτές, κατά τη γνώμη μου είναι τουλάχιστον φάουλ για να μη πω προσβλητικό ειδικά το σχόλιο σου "Με λίγα λόγια,για έλληνες μιλάμε μη ψάχνετε για διαφάνεια σε αυτά.".
Ο rip ειδικά στον οποίο αναφέρεσαι (αλλά και ο busardo αν θυμάμαι καλά), θα δεις οτι λέει σε πάρα πολλά βίντεο ότι "μου τον έστειλε το τάδε μαγαζί / κατασκευαστήςγια να του κάνω review, ή πωλείται σε αυτό το μαγαζί", άρα ούτε αυτός πληρώνει για αυτά που παρουσιάζει και συνάμα σε κάθε ευκαιρεία προμοτάρει τα δικά του προιόντα. Καθόλου κακό βέβαια, ίσα ίσα προτιμώ να το λέει κάποιος ξεκάθαρα αν του έστειλαν κάτι για review ή αν το αγόρασε μόνος του ή να προωθεί κάτι δικό του, παρά να το κάνει στα μουλωχτά.
Μη ξεχνάς ότι στην Ελλάδα είναι μικρή η αγορά και μικρές οι αγοραστικές μας δυνατότητες. Ποιός μπορεί να αγοράζει ότι βγαίνει ώστε να μας το παρουσιάζει? Επίσης τις περισσότερες φορές ότι πάρουν οι reviewers το δίνουν μετά σε κλήρωση.
Όλοι οι μεγάλοι ξένοι reviewers βγάζουν λεφτά από αυτό που κάνουν. Δες τα βίντεο τους πόσο επαγγελματικό editing & montage έχουν και σίγουρα θα διαπιστώσεις ότι δεν φτιάχνονται από ένα τύπο στην κρεβατοκάμαρά του ή στην αποθήκη του. Ακόμα και η εμφάνισή των παρουσιαστών αλλάζει σύμφωνα με τις επιταγές της μόδας.
Ας εκτιμούμε λίγο όσα κάποιοι μας παρέχουν δωρεάν, έστω και με τα λάθη του και στο φινάλε μεγάλα παιδιά είμαστε και καταλαβαίνουμε τι βλέπουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2015, 14:11 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 14:34 »
Παρακολουθω ολους τους ''καλους'' reviewers, για να βλεπω τι παιζει, αλλα φυσικα δεν εμπιστευομαι κανεναν(την δουλεια τους κανουν;) παρα μονο εμενα και αφου τον αγορασω φυσικα.
Αν τελικα δεν μου κανει, πουλημα/χαρισμα αναλογως ...

Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 15:36 »
Ο μουσιας ειναι ολα τα λεφτα.καθε φορα που τον βλεπω μου ανεβαζει τη διαθεση ασχετα αν με ενδιαφερει η οχι αυτο που παρουσιαζει.απο εδω ελλαδα καλος ο ρενος και ο κωστης 44 αλλα γενικα υπαρχει στον αερα ενα κλιμα καπως μιζερο και οχι ιδιαιτερα ευχαριστο σε συγκριση παντα στα δικα μου ματια με τον μουσια..


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 29, 2015, 16:45 »
Αν δεν κανω λαθος, που δεν κανω, ολοι οι μεγάλοι ξένοι reviewers, όχι απλα δεν πληρώνουν το προϊόν που παρουσιάζουν, αλλά έχουν και ταρίφα για να κάνουν παρουσίαση, ανάλογα το αντικειμενο και την απήχηση τους. Επειδή το έχουν κανει επαγγελμα, ξεπερνιέται το ζητημα της αντικειμενικότητας τους, καθώς δεν θα διακινδύνευαν την αξιοπιστία τους για μικρά ή και μεγαλύτερα δωράκια. Οι μικρότεροι και μέσα σε αυτούς και οι Έλληνες, ειδικα οσοι κάνουν τα πρώτα τους βήματα, θα αναγκασθούν να ακροβατήσουν μεταξύ της αντικειμενικής άποψης τους και μιας χάρης που χρωστάνε. Εκει θα φανούν καθώς ολοι οσοι επιλέγουν να εκτεθούν, κρίνονται. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236979 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 439 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136022 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084799 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy