vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

354 επισκέπτες, 8 χρήστες
Buliwyf, soulplayer, tibolaso, Ποντικός, e-akapnos, Doubt, manoslykos, grag

Twitter

Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 10:42 »
aresmares, γιατί θέλω να τα ακούω στα Ελληνικά και αν θέλω να γελάσω βλέπω Σεφερλή :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 10:42 »
Ρένος από το aresmares...Κορυφή και με ωραία αντίληψη για το η.τ.   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 11:07 »
Επειδή μου αρέσει να παρακολουθώ την εξέλιξη και τα νέα προϊόντα στο χώρο του η.τ. παρακολουθώ πολλούς reviewers ξένους αλλά και Έλληνες (pbusardo, todd, grimmgreen, aresmares και πολλούς άλλους). Αυτό πιστεύω είναι καλό για να ενημερώνεσαι και να αποκτάς μια ιδέα για τις εξελίξεις.
Όταν όμως έρχεται η ώρα για αγορά προϊόντος τότε τα πράγματα αλλάζουν. Επειδή την έχω πατήσει από κριτικές reviewers, νομίζω ότι το Φόρουμ είναι η καλύτερη πηγή για να είσαι πιο ασφαλής για τα + και - κάθε προϊόντος. Εκτός του ότι είμαστε πολλοί, οπότε θα διαβάσεις διάφορες απόψεις και οπτικές, είμαστε και διαφορετικοί (νέοι, παλαιοί, έμπειροι, άπειροι κλπ) οπότε καλύπτονται πληροφορίες και ερωτήσεις από όλο το φάσμα των χρηστών. Αυτό πιστεύω ότι κανένας reviewer δεν μπορεί να το καλύψει, όσο καλός και να είναι.
Παρόλα αυτά και για να απαντήσω στην ερώτηση του νήματος αν θα έπρεπε να διαλέξω έναν reviewer αυτός θα ήταν ο pbusardo.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 11:28 »
Για τα υγρα, φτιαχνω μια άποψη τουρλουμπούκι για 5-6 ετικέτες από όσα λένε τα μέλη σε φόρουμ, και μετα ρίχνω τόκο και αγοράζω.
Τον Κουρσάρο τον διαβάζω σέ όλες τις παρουσιάσεις του, όπως διαβάζω τον Τσβάιχ. Προσφέρει γλαφυρές περιγραφές, κατά κανόνα καλύτερες από τα ίδια τα περιγραφόμενα.
Οσο για mod & atmo, αποφάσισα να αγοράζω μετα από μια σχετική χρονική απόσταση, να εχει κατακάτσει ο κουρνιαχτός, οι τιμές ειναι πιο κοντα στην πραγματικότητα, και να αποκαλυφθούν τα μειονεκτήματα.
Pbusardo βέβαια, εναν παραξενο νεαρό με μουσια (RiP Trippers) που γκαρίζει σαν παρθενα πρωτη νυχτα του γάμου, και τον ares mares βασικα γιατι τον βρίσκω συνεχεια πρόχειρο.
Και τον Κώστα44 που τον βλέπω περισσότερο σαν γείτονα.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 12:05 »
κανεναν, μονο για πληροφορεις μπορω να δω καποιον, κοιταω τις δικες μου αναγκες και μετα επιλεγω.

Αποσυνδεδεμένος Nacajima

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 12:45 »

Κανέναν... παιδιά φυσικά παρακολουθώ reviews αλλα σε καμια περίπτωση δεν θα με έπειθε να αγοράσω ένα προϊόν επειδή το είπε κάποιος και ο λόγος είναι πολύ απλός, η περισσότερη το διευκρινίζουν πως πρόκεται για υποκειμενική άποψη και σε καμια περίπτωση αντικειμενική, δεν μπορεί να ύπαρξη αντικειμενική άποψη από την στιγμή που είναι προσωπικού γούστου, σκεφτείτε το πιο απλό πράγμα, μπορεί ένα υγρό αναπλήρωσης να αρέσει σε όλους, φυσικά και όχι άρα λοιπόν πρέπει εσύ να το δοκιμάσεις και να αποφασίσεις.


εγώ κάνω το πολύ απλό, τα δοκιμάζω από φίλους ατμιστες, επισκέπτομαι καταστήματα και τα βλέπω από κοντά και περνώ την απόφαση η όχι, κι αυτό που ειπώθηκε παραπάνω κανεις την αγορά και το δοκιμάζεις.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 12:52 »
Συμφωνώ εν μέρη σε αυτά που λες. Πράγματι πολλά πράγματα στο η.τ. είναι υποκειμενικά όπως π.χ. η γεύση των υγρών, η απόδοση γεύσης των ατμοποιητών κ.α. αλλά εξίσου πολλά πράγματα είναι και αντικειμενικά, όπως εάν η διαχείριση της μπαταρίας ή τα ρεύματα ενός μοντ είναι σωστά, η ποιότητα κατασκευής και φινιρίσματος, τα υλικά κατασκευής κ.α. Εκεί είναι (στα αντικειμενικά) που εγώ θέλω ένας σωστός reviewer να είναι αληθινός και εκεί δυστυχώς έχω διαπιστώσει ότι υπάρχει πρόβλημα. 

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 12:53 »
Εμένα, αν και καμμιά φορά πέφτω έξω ..  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 13:12 »
Ειναι μερικοι τωρα τελευταια που ξεπεταγονται...αλλα δεν το εχουν  :nope:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 13:25 »
Busardo στο 2x, Dirk Oberhaus στο 1.5x, Djls vapes ή πως τον λένε στο 1.5x, τον συμπαθώ πολύ αυτόν, τεστάρει και κλωνοτσίπ και τα ανοίγει τελείως τα μοντ. Αυτούς για τα τεχνικά.

Mikevapes, tvc για να δω πως φαίνεται στο χέρι κάτι με το που βγει από το εργοστάσιο. Πριν καλά καλά βγει από την γραμμή παραγωγής το έχει ο Mike και κάνει την διαφήμιση του.

Ελληνικά κανένα γιατί ούτε αιχμής προϊόντα έχουν ούτε ξέρουν να βρουν προβλήματα.

Για γεύση υγρών κανέναν. Με τον Cruiser79 έχουμε διαφορετικά γούστα, άντε ένα 20%να ταιριάζουμε και δεν κάνει και κρέμες οπότε απομακρυνόμαστε πιο πολύ.

Σκετσάκια και τέτοια μου γυρίζουν το στομάχι, δεν έχω χρόνο για τέτοια.

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 13:34 »
Reviews παρακολουθώ για να δω νέες κυκλοφορίες ή πώς φαίνεται κάτι στο χέρι -ποτέ για να αγοράσω, γιατί σπάνια βλέπω κάποιον να λέει κάτι κακό για εξοπλισμό.  Συν ότι οι περισσότεροι γνωστοί είναι Αμερικανοί, που (με εξαίρεση τον Busardo ίσως), δεν ατμίζουν και σε αυτό που λέμε "κανονικές συνθήκες". Το φόρουμ είναι υπέραρκετό για να καταλάβεις αν σου κάνει κάτι, τί προβλήματα μπορεί να βγάλει και πώς να τα λύσεις ενδεχομένως.
Τους περισσότερους reviewers που παρακολουθώ τους έχετε αναφέρει ήδη, θα προσθέσω και μια γυναίκα στην παρέα, τη Ruby Roo, που συνήθως κάνει πολύ ωραίες και διασκεδαστικές παρουσιάσεις σε υγρά.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:16 »
Χαίρομαι τον Busardo γιατί απλά κάνει "γεμάτα" reviews. Θέματα που δεν αφορούν το προϊόν αυτό καθεαυτό, τα ξεπερνά σε 30 δεύτερα. Έχω βαρεθεί να βλέπω reviews συσκευασίας! Και να η συσκευασία από εδώ και να τα scratch and check και να τα manual και να τι ωραίο που είναι το κουτί....και αφού έχουν φάει 15 λεπτά σε αυτά, αφιερώνουν και 2 λεπτά στο προϊόν...

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:24 »
Μόνο busardo.
Τα υπόλοιπα τα βλέπω για να περνάει η ώρα αφού είναι απλά παρουσιάσεις και όχι φουλ ριβιούζ.

Αποσυνδεδεμένος Fanis66

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Ia Khalá! issi-nui Ittataer-tilha Nak thal-ha thus
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:32 »
Ο καλυτερος reviwer ειναι ο συνατμιστης απο οποιο χωρο και αν προερχεται. Ειτε απο προσωπικες σχεσεις ειτε απο φορουμ ειτε κ ο αγνωστος εξω στο δρομο. Ρωτας, μαθαινεις κ αν επιτρεπεται δοκιμαζεις.

Τα βιντεα τα παρακολουθω μονο για να μαθαινω τι κυκλοφοραει εκει εξω.

Αποσυνδεδεμένος GRIZZLY

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • το αλκοολ με εσωσε απο τον αθλητισμο
Απ: Ποιους reviewers συμβουλεύεστε και εμπιστεύεστε;
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 14:34 »
MARTYN PARKER και τον τρελοσκωτσεζο VIC. Ειναι φοβεροι :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160039 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110822 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146504 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530887 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201491 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801709 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11096 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41024 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet