vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

NET(Natural Extracted Tobacco) lovers

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 21:10 »
δεν ειδα καποιο θεμα για τα net's.αν υπαρχουν αλλοι σαν κι εμενα εδω μπορουμε να μιλαμε για τα διαφορα υγρα(εντυπωσεις,γευσεις,καταστροφη κοιλς κτλ).


Σημείωση: Το θέμα αναφέρεται σε έτοιμα υγρά που έχουν αρώματα από κατεργασία φύλλων καπνού.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2015, 14:45 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 21:27 »
Η εμπειρία μου με ΝΕΤ, είναι στην ουσία τρεις εταιρείες. Όλα τα El Toro, πλην του Perique και του Puros Dark, όλα τα Black Note και η νεότερη απ' όλες Lamda με το Reserve de Chateaux 1 & 2.

Θεωρώ τον εαυτό μου λάτρη των καπνών, και πιστεύω ότι ως ατμιστής με τη γεύση μου να έχει βελτιωθεί κατά πολύ, μπορώ να τα απολαύσω σε περισσότερες διαστάσεις από ότι απολάμβανα ακόμα και κανένα καλό πούρο ως καπνιστής.

Το πρόβλημα με τα NET είναι ότι κυμάινονται σε ένα πλαίσιο που θυμίζει "Catch 22": από τη μία για να τα εκτιμήσεις πρέπει να έχεις μια κάποια ατμιστική εμπειρία (αλλιώς σου φαίνονται όλα ίδια πλην μερικών κραυγαλέων εξαιρέσεων) και από την άλλη όσοι έχουν αυτή την κάποια εμπειρία, συνήθως έχουν αποβάλλει εντελώς τα καπνικά από το "ατμολόγιό" τους.

Ιδιαίτερα στην ελληνική ατμιστική κοινότητα, θεωρώ τους λάτρεις του καπνού πολύ λίγους, αυθαίρετα το λέω αυτό από όσα διαβάζω εδώ, δεν έχω και άλλη πηγή πληροφόρησης για τα ατμιστικά δρώμενα στην Ελλάδα!

Σίγουρα με προσοχή, καθώς τα ΝΕΤ έχουν αυξημένο κόστος απόκτησης και δεν περισσεύουν €υρά, νέες κυκλοφορίες που τυγχάνουν θερμής αποδοχής, θα επιδιώκω να τις δοκιμάζω.

Όσον αφορά τη γεύση αυτών των εταιριών, τα έχω πει στα ανάλογα νήματα. Όσον αφορά τα κατάλοιπα, τα Black Note είναι τα λιγότερο καταστροφικά ενώ τα El Toro και το Lamda RDC No.2 είναι κανθαλοφονιάδες, χωρίς να νομίζω ότι θα κοτέψουν μπροστά σε άλλα σύρματα!

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 22:42 »
Έχω δοκιμάσει  αρκετά πουρισια της naturally extracted tobacco. Παρα πολύ καλά υγρά.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 23:12 »
Οπότε Cruiser ο νέος ατμιστής που δεν θα καταλάβει διαφορά μπορεί στην αρχή να πάρει το πιο φτηνό (δεν έχω ψάξει να δω διαφορές γιατί δεν με ενδιαφέρει και εγώ έφυγα από τον καπνό με βανίλια και μήλο  :)) ) και έναν φτηνό επισκευάσιμο και να το απολαμβάνει αλλάζοντας κάθε δεύτερη μέρα σύρμα και βαμβάκι; Σωστά; Βρήκα την συνταγή για να προσελκύσουμε όλους τους καπνιστές or what;  ;D

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 23:38 »
cruiser,οντως με το puros dark καθε 2μλ θες αντισταση.τυχαια ομως σε καυφουν εβαλα λιγοτερο βαμβακι στο κοιλ και αφησακενο να βλεπω τα λουκια.μου εβγαλε ολοκληρο τανκ χωρις καταλοιπα.τωρα ειμαι σε δευτερη δοκιμη μετα απο αλλαγη κοιλ και βαμβακι.


θα παραγγειλω τις επομνενες ημερες απο HHV μερικα υγρα για τα οποια διαβασα πολυ καλες κριτικες και με ελαχιστα καταλοιπα οπως λενε μετα απο 15-20μλ.μακαρι να ειναι ετσι.και με πολυ λιγα μεταφορικα(8 δολ)
https://www.heathersheavenlyvapes.com/store3/index.php?main_page=index&cPath=12_18_19

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 14, 2015, 00:38 »
Οπότε Cruiser ο νέος ατμιστής που δεν θα καταλάβει διαφορά μπορεί στην αρχή να πάρει το πιο φτηνό (δεν έχω ψάξει να δω διαφορές γιατί δεν με ενδιαφέρει και εγώ έφυγα από τον καπνό με βανίλια και μήλο  :)) ) και έναν φτηνό επισκευάσιμο και να το απολαμβάνει αλλάζοντας κάθε δεύτερη μέρα σύρμα και βαμβάκι; Σωστά; Βρήκα την συνταγή για να προσελκύσουμε όλους τους καπνιστές or what;  ;D
Δεν νομίζω ότι θα χαρεί και ιδιαίτερα ο φρέσκος στο σπορ να αλλάζει κάθε λίγο αντίσταση...

Συζητούσαμε για τέτοια υγρά σε ένα έκτακτο meeting τις προάλλες. Πολλές και διάφορες απόψεις για το κατά πόσο ένας νέος ατμιστής πρέπει να κινηθεί προς τα εκεί. Και καταλήξαμε στο ότι αν δεν το νοιάζει το αυξημένο κόστος και το μόνο που έχει σημασία είναι κάτι να μοιάζει με τσιγάρο, εντάξει. Εγώ είμαι της άποψης ότι κάτι τέτοιο, είναι σαν να παίρνεις πούρο των €50 και να το ανάβεις με ζίπο. Μπορεί να μην σε ενοχλεί, μπορεί να μην σε νοιάζει το ποσό που ξόδεψες αλλά δεν παύεις να το έχεις "ματώσει"...
Και τι να πεις όταν η πλειοψηφία των νέων, ξεκινάνε με maxboro, Arabic tobacco και Tony Montana ή 7 foglie.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TigerBill

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 06, 2016, 16:35 »
μια ερωτηση εχω φτιαξει νετ τις tjuice τα cubano & promo verde καλη γευση αλλα εχω προβλημα καθως μετα απο μια μερα ατμισματος με πιανει βηχας και μου κανει εντυπωση γιατι με αλλα υγρα οχι νετ δεν εχω καποιο θεμα, εχει καποια ιδεα καποιος τι μπορει να φταιει?

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 16, 2018, 02:16 »
Έχει δοκιμάσει κανείς τα Vaporficio στη Nobacco?

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 16, 2018, 02:28 »
Υπάρχουν στην Ελλάδα αυτά τα HHV; Δεν τα έχω δει πουθενά. Από Αμερική απαγορεύονται οι αγορές. Όπως κι από οπουδήποτε αλλού.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 16, 2018, 07:56 »
[member=15968]drdninja[/member] Ναι, τι θα ήθελες να μάθεις;

[member=14633]aragiannis[/member] Ούτε καν ακουστά. Έχω ακουστά αυτό όμως:

Ερπητοϊός

Στον άνθρωπο έχουν ανιχνευθεί μέχρι σήμερα 8 ερπητοϊοί που φέρουν την επίσημο ονομασία Ανθρώπινος Ερπητοϊός 1-8 ή Human Herpes Virus 1-8 ή πιο απλά HHV 1-8. Στην καθημερινή και την κλινική πράξη, όμως, χρησιμοποιούνται κοινόχρηστες ονομασίες και συντμήσεις. Χαρακτηριστικό γνώρισμα όλων των ιών της ...

:))

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 16, 2018, 08:06 »
HHV
Heather's Heavenly Vapes

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 16, 2018, 08:09 »
Ναι, το βρήκα με το δεύτερο Google Search, αλλά δεν μπορούσα να μην αναφέρω το πρώτο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 16, 2018, 08:41 »
Aπό τα vaporficio έχω δοκιμάσει το Damask και το Hunter τα οποία είναι πολύ καλά και σωστά γευστικά!

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 16, 2018, 13:08 »
Αυτό που απάντησε ο Ksp ήθελα να μάθω

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: NET(Natural Extracted Tobacco) lovers
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 16, 2018, 13:13 »
Και τα άλλα δύο μια χαρά είναι, πάντως, αν θες να τους ρίξεις μια δοκιμή. :) 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146505 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303338 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet