vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tazz, dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, Mulder, Alexander20, billythekid

Twitter

Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #15 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 19:14 »
Σε ποσα watt τα δοκίμασες;  Έχουν πράγματι μεγάλη διαφορά ψηλά με χαμηλά;

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #16 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2015, 20:29 »
25- 30 w, αλλα αν δεν το δοκιμασω σε δικο μου ατμοποιητη δεν μπορω να πω με σιγουρια τις διαφορες σε ψηλα με χαμηλα watt.
Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι, με διαφορα υγρα διαφορων εταιρειων, σε δικο μου rda με χαμηλες αντιστασεις 0.5 -0.8 Ω και ψηλα watt η γευση τους αλλοιωνεται σημαντικα !

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #17 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 22:56 »
Δοκίμασα το 113, βατομουρο και κόκκινα φρούτα, με μια κρεμωδη επιγευση. Διαβάζοντας για δυνατό χτύπημα το πήρα σε τριαρα νικοτινη (κανονικά είμαι γύρω στο 6) και ξεκίνησα με subtank nano για να ανεβασω watt. Δακρυσα - το χτύπημα δεν παλεύεται για μενα.
Το λυπάμαι να το αραιωσω, όχι τουλάχιστον πριν καταλαβω τη γεύση. Οπότε το έβαλα στον κλωνο KFL+ και παρόλο που ατμιζω σε σχετικά χαμηλά watt, μου αρέσει πάρα πολυ. Ελαφρως υποτονικο με την έννοια ότι φαινεται να εχει περισσότερη ενταση και αρώματα  να δωσει, αλλα ξεκαθαρες γεύσεις, καλό χτύπημα και μπόλικο ντουμανι. Ισως το ήθελα λιγο πιο γλυκό γιατί έχει μια οξύτητα /στιφη αίσθηση στο τέλος.

Απο παρουσίαση, στήσιμο και προσοχή στη λεπτομέρεια είναι εξαιρετικό, εφαμιλλο των Five Pawns για μένα.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #18 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2015, 23:28 »
δοκιμασε στον kl + / 0.40 kanthal A1, 6-7 σπειρες, σε 2.5mm coil , περιπου 0.8-0.9 Ω και αρχισε να δινεις απο 17 w μεχρι και 20 ειμαι σιγουρος θα δεις καλυτερα αποτελεσματα με αυτα τα υγρα απο οτι με subtank nano και τις ετοιμες κεφαλες του..
Αλλα μην τον φουλαρεις τον καιφουν  ;D

 μπορει μετα να με βριζεις αν δεν σου αρεσει.... ειναι και ακριβο υγρο

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #19 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 11:58 »
Τελικά πήρα μια βαθιά ανάσα και τα δοκίμασα στα watt που λες στον Nano και είδα μεγάλη διαφορά. Δεν είχα ξαναδοκιμάσει υγρό με τόση VG και δεν είχα διαβρέξει καλά την καινούρια αντίσταση, γι' αυτό τρελάθηκα στις πρώτες τζούρες. Όταν πότισε καλά και ανέβηκα σε watt είδα ένα διαφορετικό υγρό, πιο κρεμώδες, πιο γεμάτο. Πολύ ενδιαφέρον (και δυστυχώς συνεχίζει να μου αρέσει!).

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #20 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 23:31 »
Πήρε σήμερα ένας φίλος το Odin 113 και το δοκίμασα κι εγώ. Από τα πιο γευστικά υγρά που έχω δοκιμάσει ποτέ. Αυτό το berry που έχει είναι αρρώστια. Το δοκίμασα σε Apollo με TC στο istick40 0,19 ohm και στον Aris Pro με διπλό coil στα 0.6 ωμ σύνολικά. Στον απόλλο η γεύση ήταν το κάτι άλλο, με αέρα από κάτω και τσιγαρίσια τζούρα. Στον Aris Pro με πνευμονική στα 30 και στα 40 watt έπαιρνα δυνατό χτύπημα μεν, αλλά γεύση πολύ πιο υποτονική από Απόλλο.  Γενικά ήταν τόσο νόστιμο που ήθελα να το πιω κατευθείαν. Η τιμή του για μένα το καθιστά απαγορευτικό για καθημερινό, αλλά όποτε μπορέσω θα πάρω ένα 30μελο να στάζω μερικές σταγόνες κάθε μέρα.

Αποσυνδεδεμένος tolisd

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε... και καλό άτμισμα μάγκες!
    • BAUER ENERGY
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 17:29 »
Άρχισα να ατμίζω ξανά πριν από 3 μέρες... Το είχα πετάξει γιατί δεν με γέμιζε παλιά (intelliCig κλπ) και δεν είχα βρει και γεύση της προκοπής. Τώρα με Subtank Mini και iStick 50W με την 0.5 εργοστασιακή αντίσταση και το ODIN 101 το 3άρι έπαθα πλάκα... Χτύπημα, ντουμάνι, γεύση, τα πάντα όλα!  :laugh1: Για μένα είναι ο λόγος που ξαναμπαίνω και με πολύ καλές προοπτικές να παραμείνω στον κόσμο του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Σίγουρα θα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα νούμερα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 14:40 »
Αγόρασα και εγώ το ODIN 104 μετά από δοκιμή σε κατάστημα. Προς το παρών το έχω στον Subtank Mini με την επισκευάσιμη κεφαλή στα 0,8Ω και 18W. Πολύ καλό υγρό για τα γούστα μου, πιστή απόδοση των γεύσεων που υπόσχεται και πολλά ντουμάνια. Πράγματι έχει διαφορά από τα χαμηλά στα υψηλά βατ αφού όσο ανεβαίνουν τα βατ έρχεται μπροστά η σοκολάτα. Η επόμενη δοκιμή θα γίνει στον Phenomenon lite να δω πως αποδίδει εκεί.   


Να προσθέσω ότι η συσκευασία τους είναι Super και δίνουν μαζί δωράκι και ένα σιλικονένιο δαχτυλίδι για την προστασία των πυρέξ τανκ. Το μόνο σπαστικό είναι πως το μπουκαλάκι είναι πολύ σκούρο και δεν φαίνεται το υπόλοιπο του υγρού.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 14:47 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος ίριδα

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 15:46 »
Όσων αφορά το pierced counter culture by Baker White  χάλι μαύρο κατ'εμέ. Για 2-3 τζούρες καλό είναι , για περισσότερο σου αφήνει μια μόνιμη ξυνίλα στο στόμα και εντονα άσχημη μυρωδια στο χώρο .


αν βρίσκομαι σε λάθος θέμα να με συγχωρέσετε ::)  δε βρήκα θεματάκι για τα counter culture με μια γρήγορη ματιά

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2015, 14:19 »
Δεύτερη δοκιμή του ODIN 104 στον Phenomenon lite με αντίσταση 1,4Ω στα 12W. Λοιπόν αν και τα υγρά προορίζονται κυρίως για dripping, subohm, cloud chasing κλπ εμένα η απόδοση του με ικανοποίησε πλήρως στο φαινόμενο τόσο από άποψη γεύσης όσο και ντουμανιού. Κατατάσσω το συγκεκριμένο υγρό στα καλύτερα υγρά που έχω δοκιμάσει και λυπάμαι ιδιαίτερα που τα υπόλοιπα της σειράς δεν ταιριάζουν στα γευστικά γούστα μου.
Το μόνο αρνητικό εκτός από το σκούρο μπουκάλι που ανέφερα παραπάνω είναι ότι αφήνει πάρα πολύ μάκα στην αντίσταση, κάτι που βέβαια το περίμενα λόγω της σοκολάτας.   

Αποσυνδεδεμένος La Costa Mostra

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 02:41 »
Ξεκίνησα να ατμίζω εδώ και 3 μέρες. Πήρα το odin-105.Ωραίο υγρό αλλά το βαρέθηκα και με κουράζει για όλη μέρα..Έχω ενα mod istick30W και εναν ατμοποιητή Gs Air Ms. Νομίζω πως αποδίδει μια χαρά η διπλή αντίσταση 1,5 ohm.Το υγρό πανάκριβο και απο τα 30ml έχω κάνει μόνο τα 9-10. Θέλω κάτι πιο καπνικό..Δοκίμασα διάφορα αλλα μου αφήνανε μια απαίσια γεύση σα καμμένο..Δε μπορεί στο μαγαζί όλες οι αντιστάσεις να ήταν καμμένες..Μάλλον εγώ είμαι περίεργος..Έκανα karelia λευκό καπνό και μου φαίνονται όλα χάλια..Ο tribeca με ενθουσίασε κάπως ελάχιστα.Δε ξέρω αν θα συνεχίσω το Η.τ μέχρι τώρα έχω δώσει τόσα λεφτά και νομίζω οτι τα δεν άξιζε.Και ξεκίνησα και απο καλό υγρό υποτίθεται.Μάλλον είναι μέχρι να βρω κάτι να μου ταιριάζει..Κρίμα και δε ξέρω τι να κάνω τόσα ml απο το Οdin-105.

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 03:15 »
Κακώς που αγόρασες τέτοιο υγρό ενώ μόλις ξεκίνησες. Όταν ξεκινάει κάποιος καλό είναι να αγοράζει πιο φθηνά υγρά μέχρι να καταλήξει στο προφίλ γεύσεων που του ταιριάζει. Επιπλέον, η συγκεκριμένη σειρά ενδείκνυται για αρκετά ψηλά Watt.


Κάποια καταστήματα, παρόλο που σου δίνουν τη δυνατότητα να δοκιμάσεις υγρά, χρησιμοποιούν ατμοποιητές παλιάς τεχνολογίας τύπου clearomizer και ίσως να μην έχουν μπει καν στον κόπο να αλλάξουν τις αντιστάσεις. Εάν κάθε δοκιμή που έκανες ήταν πάνω σε πολύ μέτριους ατμοποιητές, με παλιές αντιστάσεις που έχουν μαζέψει μάκα και υπολειτουργούν, δεν μου φαίνεται καθόλου απίθανο να σου έβγαλαν γεύση καμμένου.

Αποσυνδεδεμένος ίριδα

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 16:16 »
προσωπικά σου προτείνω καπνός απο atmos lab.. είναι ίσως το μοναδικό που δεν έχω βαρεθεί, και φθηνό αν θυμάμαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 22:53 »
Έχοντας διαβάσει την παρουσίαση του Τρύφωνα, αναπτερώθηκαν οι ελπίδες μου ότι μπορεί να καταφέρω να βρω ένα φρουτένιο υγρό που να μπορώ να ατμίσω και μάλιστα με το επιπλέον μπόνους ότι είναι και γευστικό σε ντουμανοκαταστάσεις.
Μετά τη δουλειά, πέρασα από την alterego στον Αγ. Δημήτριο για να δοκιμάσω τα 101 (καπνικό), 113 & 105 (φρουτώδη).
Ο εξυπηρετικότατος Δημήτρης μου έδωσε τα σύνεργα και έκανα μια από τις καλύτερες και πιο ευχάριστες δοκιμές ως τώρα, με συζήτηση, ανταλλαγή απόψεων και αρκετό άτμισμα ώστε να καταλάβω πραγματικά τις γεύσεις.
Για να μην τα πολυλογώ, μου άρεσαν και τα 3 υγρά,αλλά αποφάσισα να αγοράσω το 113. Τα άλλα την επόμενη φορά.
Εντυπωσιάστηκα από τη συσκευασία τους, μέχρι τώρα θεωρούσα ως καλύτερη τη συσκευασία των five pawns, αλλά της baker white είναι σε άλλο επίπεδο.





Εβγαλα το sigelei 100W και έσταξα στον φρεσκοστημένο mutation-x με διπλά μικροκοιλς στο 1Ω τελική αντίσταση και έπαιξα από τα 20 έως τα 40W, γιατί από εκεί και πάνω ο ατμός άρχισε να γίνεται πολύ ζεστός για τα γούστα μου.

Η γεύση όμως στον Θεό, απίστευτη κρέμα βατόμουρο που άλλαζε υφή και τόνο ανάλογα με τα W που άτμιζα.
Τα δε ντουμάνια, πλησίαζαν αυτά που έχω συνηθίσει με VG χωρίς αραίωση, πραγματικά χάνεται ο τόπος από μπροστά σου.
Επειδή με αυτό το στήσιμο, το στάξιμο είναι διαρκές και το υγρό εξατμίζεται στην κυριολεξία σε χρόνο dt, συνέχισα τη δοκιμή στον magma με μονό μικροκόιλ στα 1.9Ω. Ομοίως εξαιρετικά αποτελέσματα σε γεύση και ντουμάνια μέχρι τα 35W.



Και δύο τζούρες στον magma μόλις στα 20W για να δείτε το ντουμάνι. Δεν βάζω βίντεο με τον mutation-x στα 40W για να μην τρομάξω κανένα :)



Μου έκανε επίσης εντύπωση η επίγευση, η οποία διαρκεί για αρκετό χρόνο και νομίζεις ότι έχεις τα φρούτα μέσα στο στόμα σου.
Ηταν μια εξαιρετική ημέρα, επιτέλους βρήκα κάτι μη καπνικό που θα ατμίζω στο εξής.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 17:22 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Αναπλήρωσης Odin by Baker White
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2015, 23:07 »
Στην Θεσσαλονίκη, που τα βρίσκει κανείς?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110539 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159772 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530739 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet