vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 3 χρήστες
xsad, manoslykos, Jorge

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ατμισματος με τυπου eGo μπαταριες ασχοληθηκατε με mods?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Στα 3 χρονια περιπου που ατμιζω,τα μισα τα εβγαλα με ego μπαταριες :idiot1: Ειναι ωστοσο τοσο τυχεροι εκεινοι που σκεφτονται να αρχισουν τωρα το ατμισμα καθως εχουν απειρες επιλογες γα αρχη σε αντιθεση με εμας που επρεπε να επιλεξουμε η την ego των 650mah η την ego των 900 mah και ατμοποιητες που το καψουλι πηγαινε συννεφο :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Λοιπόν,  εγώ να πω την αλήθεια το ξεκίνησα πολύ απότομα σε σημείο να κάπνιζα μέσα στο στρατόπεδο 35-40 τσιγάρα .
Μια μέρα βλέπω έναν τύπο να κουβαλάει μαζί του ένα τέλειο μαύρο πράγμα και να ατμιζει λέω Χάρη αποκλείεται να κάνεις κάτι τέτοιο ξανά, λέω ξανά γιατί είχα αγοράσει Nobacco Mini & more πράγμα που δεν με έκανε τίποτα απλά έδινα λεφτά για κ.τ. έφτασα λοιπόν σε σημείο μετά τον τύπο που είδα να ψάχνω να δω τι γίνεται με τα η.τ. ξανά και βρήκα έναν πολύ παλιό φίλο από το δημοτικό να με λέει και να με εξηγεί που δουλεύει και τι ατμιζει και ότι έκοψε το τσιγάρο. Όμως εγώ σαν μανιακός ώστε να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο ήθελα κάτι καλό έτσι λοιπόν πάω από τον φίλο και με δίνει μια τζούρα από Castle Long επάνω σε kayfun Lite Plus με λέει δεν είναι για  εσένα του εξηγώ ότι δεν έχω θέμα θα διαβάσω θα μάθω θα με δείξεις και όλα αυτά. Σήμερα έχω φτάσει να έχω στην κατοχή μου 9 ατμόποιητες 2 mod, 1 box mod, 1 mechanical mod και έναν kayfun Lite Plus με όλα σχεδόν τα στησίματα που υπάρχουν στο YouTube. Επίσης, άρχισα το ατμισμα 13/12 ημέρα γενεθλίων ώστε να κάνω κάτι καλό για εμένα. Μετά από περίπου 2 μήνες καταλαβαίνω ότι σαν Χάρης έχω καταφέρει να αναπνέω και να γουστάρω όλο και περισσότερο την αγορά σε κάτι η.τ

Υ.Γ. Σαν Chef στην πραγματική μου ζωή είμαι τρελά πωρωμένος με της συνταγές από τα liquid που φτιάχνω και έχω τρελάνει αρκετό κόσμο.
Αυτά.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Αρνούμαι να ψηφίσω και να γράψω, γιατί θα μου πείτε πάλι ότι η Vision η Spinner δεν είναι mod και θα με συγχύσετε. Πάλι.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Άρχισα το άτμισμα πρίν από 1,5 χρόνο περίπου. Ξεκίνησα με ego μπαταρία και evod ατμοποιητή. Είχα 3 απλές ego μπαταρίες και μία spinner. Μέσα σε 2-3 μήνες πήρα το svd. Αυτό ήταν που με έκανε να ξεγράψω οριστικά το τσιγάρο. Βέβαια και τον πρώτο καιρό που ήμουν με τις ego δεν είχα καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο, αλλά κάποιες φορές αισθανόμουνα ότι μου έλειπε λίγο. Με το svd όμως και τους επισκευάσιμους ούτε που το ξανασκέφτηκα.

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Τώρα  είμαι σχεδόν σίγουρους πια μετα απο 5-6 μήνες ατμίσματος με VV μπαταρία ,
ότι θα ήθελα να παίξω ...με χαμηλές αντιστάσεις...και επισκευάσιμους
Οποτε η αγορά ενος καλου μουντ με λεντ ειναι μονοδομος για μενα.

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
eGo  για αρχη (δανεικη), στο μηνα επανω Evod 900ρα, στο τετραμηνο Ipow2 (vw) στο πενταμηνο itaste (vv/vw απο κληρωση εδω στο φορουμ  ;) ) στο 7μηνο istick 50W (vv/vw, δωρο απο το αμορε το οποιο ταυτοχρονα ξεκινησε να ατμιζει... καπου εδω μεσα γυρναει  ;D )
Προσωπικα δεν ηταν θεμα αποφασης αλλα και οικονομικο.... Αλλο το ποτε θελεις, αλλο το ποτε μπορεις  :-[

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Ego για 5 μερες και   Μετα iStick 30 για 25 μερες και τωρα κόλλημα με το vs rdna 40


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Από περιέργεια διάβασα όλα τα μηνύματα να δω ποιός είναι ο δεύτερος που δεν έχει χρησιμοποιήσει μοντ
αλλά ατμίζει μόνο με ego μπαταρίες αλλά δεν τον εντόπισα. :wall:
Πιθανόν ντράπηκε να πει ότι ατμίζει μόνο με ego. :-[

Βέβαια έχω σταματήσει και το άτμισμα εδώ και πολύ καιρό,το οποίο ευγνωμονώ απεριόριστα γιατί
ήταν αυτό που με βοήθησε να κόψω το κάπνισμα,αλλά το διάστημα που άτμιζα χρησιμοποίησα μόνο
μπαταρίες ego 650 και 900 mah.
Δεν είχα κάτι κατά των μοντ,απλά με κάλυπταν οι ego και δεν αναζήτησα κάτι παραπάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 02, 2015, 06:07 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Όσο περνάει ο καιρός, και ασχολούμαι λίγο παραπάνω, παραμένω και εγώ στην απλή e-go μου. Αν ποτέ περισέψουν κάποια χρήματα, για να πάνε σε κάτι σχετικό με το άτμισμα(πέρα απο υγρά-αντιστάσεις), τότε ίσως πάω σε μια μπαταρία με ρυθμιζόμενη τάση. Δεν θέλω να μπω στο τρυπάκι των mods, γιατί φοβάμαι μην παρασυρθώ απο τον πραγματικό στόχο, που είναι η διακοπή όλων των εισπνεόμενων. Με τον καιρό, μπορεί να το δω αλλιώς. ελέχγω τον "ενθουσιασμό του καινούριου" προς το παρόν.

Φίλε papoys, κάνε μας δύο  :tongue_smilie: :))

Αποσυνδεδεμένος keepthefaith

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
μεσα σε 3 μηνες!! πηρα οριον ω2.1 και πλεον ατμιζω με νεμεσις και καυφυν :)

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
16 μηνες ατμιστής περίπου, με ego έκατσα τους 2-3 πρώτους μήνες, μετά πέρασα σε μοντάκι (ένα sigelei τηλεσκοπικό) και τώρα κυρίως ατμίζω με istick τα οποία βρίσκω πολύ βολικά. Βρίσκω τα mods καλύτερα γιατί παρέχουν περισσότερες επιλογές τόσο στα ρεύματα, όσο και στην αυτονομία, δυο παράγοντες που κατα την άποψη μου βελτιώνουν την ατμιστική εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Μετα απο 5 μηνες ατμισματος περιπου, με aspire 1600 mha απεκτησα και εγω με την σειρα μου ενα istick με ναυτιλο κ ειμαι μια χαρα!!! Μπραβο στα παιδια που ατμιζουν αρκετα χρονια και το παλεψαν με μπαταριες και ατμοποιητες που απλα δεν σου εδιναν το σημερινο απολαυστικο ατμισμα!!!   

Αποσυνδεδεμένος maddoghellas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Mετά από 2,5 μήνες με starter's kit Nobacco Epsilon, πήρα το πρώτο μοντάκι iStick και επισκευάσιμο.
Εχοντας αισίως συμπληρωσει 6 μήνες ατμίσματος, η πρώτη ιδιοκατασκευή θα είναι ένα...επιπλάκι "ανάπαυσης" του τίμιου Nobacco για την αμέτρητη προσφορά του, να με απομακρύνει από το κάπνισμα!

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Μετά τις εμπειρίες μου με τις κλασικές ego και αρκετά μετά με τις VV spinner kai Ego Twist, κατέληξα σε provari που το κράτησα 2 χρόνια σχεδόν. Αρχές του έτους πήρα το Yihisx350 box mod και χάρησα το provari στον "κουνιάδο" μου.

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Περίπου ένα μήνα μετά απο τις ego και VV μπαταρίες είχε έρθει η στιγμή για το πρώτο ηλεκτρονικό mod,το οποίο παροπλίστηκε όταν δοκίμασα μηχανικό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110696 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159919 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515361 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146484 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303281 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530819 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801651 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11072 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40999 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet