vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 4 χρήστες
giorgos1999, Tem, camber, Jorge

Twitter

Μετα απο ποσο καιρο ασχοληθηκατε με επισκευασιμους ατμοποιητες?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Ειχα την απορια ποτε ενα χρηστης η.τ. ξεφευγει απο το προτυπο του casual ατμιστη που χρησιμοποιει απλες eGo μπαταριες, εργοστασιακους ατμοποιητες κι ετοιμα υγρα
και μπαινει στα πιο βαθια νερα του ατμισματος και ψαχνεται με επισκευασιμους, mods και DIY υγρα.
Παλιοτερα αυτη η μεταβαση επαιρνε περισσοτερο καιρο, μπορεις και αρκετους μηνες,
αλλα πλεον παρατηρω οτι οι νεοι ατμιστες ξεκινουν ολο και πιο νωρις να κανουν χρηση των πιο "εξειδικευμενων" μεθοδων ατμισματος.

Αυτη η ψηφοφορια αφορα το χρονικο διαστημα που χρειαστηκε για να μεταβειτε απο τους εργοστασικους ατμοποιητες
στη χρηση καποιου επισκευασιμου. Μιλαω παντα για αποκλειστικη ή συστηματικη χρηση κι οχι απλη δοκιμη.

Παραλληλα υπαρχουν αλλες δυο παρεμφερεις ψηφοφοριες που αφορουν τα mods και τα υγρα.
Μετα απο ποσο καιρο ατμισματος με τυπου eGo μπαταριες ασχοληθηκατε με mods?
Μετα απο ποσο καιρο ατμισματος με ετοιμα υγρα ασχοληθηκατε με DIY?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2022, 04:40 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Εβαλα 3-6 μηνες. Ομως δεν ηταν επισκευασιμος, ηταν οι θρυλικοι ce3, τους οποιους επισκευαζα για ενα χρονο, μεχρι να παω στον πιστο και αναντικαταστατο καηφουν λαητ.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
εγω κατι περισσοτερο απο ενα Χρονο για να ασχοληθω με επισκευασιμους και δεν το μετανιωσα καθολου ... και αν μπορουν και οι νεοι ατμιστες να ασχοληθουν πιο νωρις απο τους μηνες που εκανα εγω .. να το κανουν  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Μικρη ιστορικη αναδρομη, απο οσο μπορω να θυμαμαι.
Το σεπτεμβρη του 2009 που ξεκινησα το ατμισμα δεν υπηρχε επισκευασιμος.
Το πρωτο μηαχανικο mod ηταν του Θαναση και εκανε 150€. Ταυτοχρονα σχεδον εσκασαν μυτη το silver bullet και κανα δυο αλλα.
Λιγους μηνες μετα εκανε θραυση ο Α2 του λεγομενου Τουρκου.
Σε λιγο ο πρωτος επισκευασιμος με τανκ. Iatty.
Συρμα και silica σχεδον αγνωστο που θα βρεθουν. Το βαμβακι ηταν απορριπτεο εξ αρχης.
Υγρα? Γλυκερινη, pg, αρωματα στη γεννηση τους. Το ψαχναμε. To totally twisted μεσουρανουσε . Flavour art απο τις πρωτες στο ειδος.
FT ανυπαρκτη.κ
Αυτα θυμαμαι στα γρηγορα. Αν καπου κανωλαθος διορθωστε με.

Σημερα οι επιλογες ειναι τοσες πολλες και αμεσες (αλλα και χαοτικες) που ειναι απολυτα δικαιολογημενο οι νεοι ατμιστες να ασχολουνται αμεσως με το custom. Και ετσι πρεπει γιατι στα "ετοιμα" πληρωνεις τα φυκια για μεταξωτες κορδελες.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Εμενα μου πηρε 2 1/2 με 3 μηνες...ειχα το μικροβιο νωριτερα βεβαια! Θεωρω πως ειναι για καποιον που θα το γουσταρει απ την αρχη και οχι για καποιον που κοβει το κ.τ και ειναι μεσα στα νευρα με το καινουριο του μαραφετι που δεν τον ικανοποιει πληρως!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Μικρη ιστορικη αναδρομη, απο οσο μπορω να θυμαμαι.
Το σεπτεμβρη του 2009 που ξεκινησα το ατμισμα δεν υπηρχε επισκευασιμος.
Το πρωτο μηαχανικο mod ηταν του Θαναση και εκανε 150€. Ταυτοχρονα σχεδον εσκασαν μυτη το silver bullet και κανα δυο αλλα.
Λιγους μηνες μετα εκανε θραυση ο Α2 του λεγομενου Τουρκου.
Σε λιγο ο πρωτος επισκευασιμος με τανκ. Iatty.
Συρμα και silica σχεδον αγνωστο που θα βρεθουν. Το βαμβακι ηταν απορριπτεο εξ αρχης.

Ενω πιο μπροστα ειχε βγαλει τον Α1  :))

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο 5 μηνες ατμισματος κερδισα  εναν kayfun lite (κλωνο) ;D ;D .... απο εκεινη την ημερα και μετα ασχολουμε μονο με επισκευασιμους

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Μετά απο 2 μήνες στο άτμισμα αποφάσισα να ασχοληθώ με επισκευάσιμο ατμοποιηητή,και δε το μετάνιωσα! :yes:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Χρειαστηκε να μετρησω και να δω οτι ειμαι κοντα στο εξαμηνο που ατμιζω :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: για την ακριβεια 150 μερες  ;D ;D

Βεβαι με τους επισκευασιμους δεν εχω ασχοληθει ακομα καθως ο kayfun ακομα ταξιδευει αλλα νομιζω αυτο ειναι το θεμα ποτε αποφασισαμε και καναμε το βημα!

(Ωρε πως περασαν οι 6 μηνες  ;D )

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας

Πρώτος επισκευασιμος για εμενα, ο ICE απο funstore, με καθοδήγηση graven.
Μετά τίποτα γιατί ήταν στενά όλα τότε και τα χοντροχέρια μου.....δεν,  :)) :)) :)) και μετά, eternity ο egoT σε επισκευάσιμη μορφή,....messατοι, και πάει λέγοντας.

Να μην ξεχάσω τις επισκευές που μου έκανε ο graven στους 901  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Στον 1, 1/2 μηνα subtank & kayfun

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Ατμίζω 10 μήνες και δεν έχω ασχοληθεί. Δεν έχω θέση στη ψηφοφορία.  :dontknow: Επανέρχομαι σε 2 μήνες!

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Ατμίζω 2 χρόνια και δεν ασχολήθηκα ΚΑΘΟΛΟΥ με επισκευάσιμους.Αν και θα ήθελα να δοκιμάσω, το βρίσκω κουραστικό/βαρετό να κάθομαι να... στρίβω αντιστάσεις φυτήλια τσάταλα-μάταλα.Γι αυτό και όταν κάπνιζα δέν έκανα ποτέ στριφτό  :)) .

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
3 μηνακια και αυτο γιατι 1 μηνα περιμενα τον Κλωνο 3.1 ες τοτε  ;D

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
11 μήνες μέχρι να πάρω την απόφαση να παραγγείλω τον κλώνο του KLP από την FT. Αιτία της απόφασης, οι συνεχώς μάπα κεφαλές των εργοστασιακών που είχα ως τότε. Αιτία της καθυστέρησης, το ότι δεν ήξερα κανέναν με επισκευάσιμο, οπότε δεν ήξερα πόσο βελτιώνεται το άτμισμα, πόσο εύκολο είναι να στήσεις αντίσταση και πόσα χρήματα γλυτώνεις μακροπρόθεσμα από τη μετάβαση σε επισκευάσιμο. Σημαντικό ρόλο έπαιξε και το ότι μπορούσα να το δοκιμάσω με κόστος €20 του κλώνου, γιατί τα €75 τότε του αυθεντικού λίγο δύσκολο να τα 'δινα. Τα 'δωσα μετά από λίγους μήνες που είδα ότι μένεις άνετα στους επισκευάσιμους...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084084 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos