vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 5 χρήστες
Zdgatapsychs, Jorge, Milarepa, Tazz, mode plagal

Twitter

Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Kεφαλες GS16/GS16s και αλλων ατμοποιητων της eleaf
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 11:17 »
προσφατα "ανακαλυψα" συρματα μισα μισα με, και χωρις αντισταση  :eyesplash: (ας ειναι καλα ο altan678)
οποτε και τειθεται το ερωτημα

ποιες αντιστασεις ετοιμες nr-r-nr να προτιμησω για την επισκευη του gs-air?
δεν εχω προβλημα και με τα σκετα ετοιμα συρματακια και κανω εγω τις σπειρες...
αγορα απο fasttech
κλεινω προς 1,2 σε ωμικοτητα
προτασεις?

να ξερετε και οι υπολοιποι :tongue_smilie: οτι καλυτερο αποτελεσμα εχουν αυτες οι αντιστασεις, που στα ακρα τους, εκει που ακουμπανε στους πολους, εχουν συρμα πχ νι200 με μικρη αντισταση, προς αποφυγη hotspots.γιαυτο χρησιμοποιουνται αντιστασεις που αντισταση εχει μονο η σπειρα (kanthal πχ), ενω το υπολοιπο της ειναι συρμα χωρις αντισταση.(νι200)
οι ετοιμες
https://www.fasttech.com/products/0/10007182/1591704-pre-coiled-welded-wires-nr-r-nr-50-pack
κ αυτες σε μορφη συρματος
https://www.fasttech.com/products/0/10018512/3832001-pre-made-welded-nr-r-nr-resistance-wire-for-rba
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2015, 11:29 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος V_For_Variemai

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
ανοιγμα και αλλαγμα αντιστασης σε "μη επισκευασιμη" κεφαλη.
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 11:38 »
καλημερα φιλοι συνατμιστες!!!!

εχω τον ατμοποιητη της eleaf gs tank με mod eleaf istick pico 75W ο συγκεκριμενος ατμοποιητης σε σχεση με τον melo δεν περνει επισκευασιμη κεφαλη και ειχα συνεχεια το εξης προβλημα καθε 2-3 μερες ηθελα καινουργια κεφαλη (στα 12W το δουλευα) και επειδη μου την εδωσε αυτο το πραγμα πηγα και αγορασα ενα σιρμα kantal a1 30ga και οργανικο βαμβακι για να το φτιαχνω μονος μου πηρα μια απο 3 κεφαλες που εχω την ανοιξα εβγαλα απο μεσα "αντιστασεις" και "βαμβακι" η αντισταση που ειχε μεσα ηταν πληρος καψαλισμενη και το σιρμα ηταν σε διατομη οσο το νυχι και το υλικο ψευτικο οσο για το "βαμβακι" αυτο μεσα δεν ηταν ουτε σαν ιδεα βαμβακι ηταν κατι σαν κινεζικο τσιγαροχαρτο φυσικα και αυτο καψαλισμενο κατι που θεωρο απαραδεκτο για 2 μερες χρησης... τεσπα λοιπον περνω λιγο σιρμα το μοιραζω στα 2 και αρχιζω να στριβω 2 αντιστασεισ στην ουσια μαζι παραλληλες (γινεται ευκολη η εγκαταση μετα σε σχεση 2 ξεχωριστων) η αντισταση που εφτιαξα παιζει στα 0.52Ω (4 διπλες σπιρες) το εχω στα 18W και δουλευει αψογα η γευση διαφορετικη ο ατμος μπολικο και το πιο βασικο γινεται σωστη ατμοποιηση και δεν μου ερχετε στο στομα υγρο επισης δεν υπαρχει εκεινο το σπαστικο τσαφ τσαφ που λες τωρα θα ανατιναχτει :)) :)) σαν πρωτη δοκιμαστικη αποπειρα ηταν επιτυχεις ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενο απο αυτο που ατμιζω με την κεφαλη που εφτιαξα παρα με την εργοστασιακη

συγνωμη αν εχω καποια ορθογραφικα προτιμω τα ελληνικα και να εχω λιγα ορθοργαφικα (και μην βγει κανεις και πει υπαρχει και το google κλπ κλπ δεν ειναι τυχαιο το nickname  :)) :)) :)) :)))

δεν ξερω αν το ποσταρω στην σωστη κατηγορια αν δεν ειναι μπορουν οι διαχειριστες να το αλλαξουν.


Υ.Γ. ειδα και εναν τυπο στο youtube που το εκανε και ακολουθησα το πως την εφτιαξε




Υ.Γ.  2 επειδη παιζεις με ταση μεγαλα αμπερ και θερμοτητα οσοι δεν εχουν την καταλληλη γνωση μην το κανουν καθολου!

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: ανοιγμα και αλλαγμα αντιστασης σε "μη επισκευασιμη" κεφαλη.
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 12:26 »
To είχα κάνει με τον Ναυτίλο. Σπάσιμο νέυρων έιναι, άσε που άμα δεν το φτιάξεις σωστά σου κάιει τα μονωτικά, και δεν ξέρω μήπως διακινδυνέυεις και το mod σου για κάνα βραχυκύκλωμα. Για πειραματισμό καλά έιναι,αλλά για μένα έιναι χάσιμο χρόνου, ειδικά όταν υπάρχουν τοσο φτηνοί επισκευάσιμοι εκεί έξω.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ανοιγμα και αλλαγμα αντιστασης σε "μη επισκευασιμη" κεφαλη.
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 12:47 »
εγώ σώθηκα με της εργοστασιακές :D  εκεί που καθόμουν κάθε μέρα κ έφτιαχνα αντιστάσεις για τέσσερα άτομα τώρα τους φτιάχνω μία πεντάδα και ησυχάζω 2-3 μήνες ;D

Αποσυνδεδεμένος V_For_Variemai

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ανοιγμα και αλλαγμα αντιστασης σε "μη επισκευασιμη" κεφαλη.
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 13:00 »
@NekosAthina οντος ειναι λιγο σπασιμο νευρων αλλα οπως ειπα οποιος δεν εχει τις γνωσεις για κατι τετοιο πολυ απλα δεν το κανει ;)

@agialas αγοραζεις εργοστασιακες η τις φτιαχνεις?

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: ανοιγμα και αλλαγμα αντιστασης σε "μη επισκευασιμη" κεφαλη.
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 13:28 »
Πίστεψέ με , αν μπορέις να φτιάξεις μια εργοστασιακη,ο επισκευάσιμος έιναι παιχνίδι. ;) :)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ανοιγμα και αλλαγμα αντιστασης σε "μη επισκευασιμη" κεφαλη.
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 14:20 »
@agialas αγοραζεις εργοστασιακες η τις φτιαχνεις?
τωρα τις φτιάχνω με νον έτοιμες καμιά 200ρια που είχα πάρει από FT στρίβω 2-3 μαζί ανάλογα..αργοτερα θα τους αναγκάσω να μάθουν τους επισκευασιμους
κι αν δεν θέλουν στο περίπτερο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος V_For_Variemai

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ανοιγμα και αλλαγμα αντιστασης σε "μη επισκευασιμη" κεφαλη.
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 14:33 »
@agialas hahahahaha ωραιοοος ερωτηση στο περιμετρικο τι βαζεις? κατι ειδα οτι μπορεις να βαλεις φιλτρο του καφε.... εγω εβαλα απο το βαμβακι εκει βρηκα την δυσκολια στο να κλεισει η κεφαλη. :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ανοιγμα και αλλαγμα αντιστασης σε "μη επισκευασιμη" κεφαλη.
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 14, 2017, 15:51 »
το εξωτερικο μερος :yes: αυτο που ειναι λεπτο και λινατσοηδες  :))
 και μεσα το μεσα δεν πεταω τιποτα :laugh1:  

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: ανοιγμα και αλλαγμα αντιστασης σε "μη επισκευασιμη" κεφαλη.
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 01:59 »
....έχω φτιάξει τέτοιες ...για το egrip που είχα.....έτσι ξεκίνησα κι εγώ.... :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135796 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34950 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 105 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9477 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114725 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos