vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 20:46 »
Μιάς και ασχολούμαστε με τα διάφορα βαμβάκια είδα καποια παρουσίαση απο τον PBusardo πολύ κατατοπιστική ,εαν θέλετε δώστε του λίγη προσοχή !!!!

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 21:31 »
 :laugh1:



απολαυστικός, αλλα 47 λεπτά ? τρεις μέρες θα κάνω να το δω..
 :hmmm:
τέσσερις!

edit:
τι αποκομίσαμε:
α)οτι έπαθε πλάκα γιατι χρησιμοποιούσε οργανικό βαμβάκι χωρίς να καταλάβει τα κατά του
[κι εγώ με αυτο ξεκίνησα, αλλα ταυτόχρονα ειχα αγοράσει και bio-wick για να εχω δείγμα ,
το βαμβάκι με μπουκωσε , το μπουκωσα κι εγώ για να πατσίσουμε, αλλά (πολύ) γενικά ειναι οκ, αλλα απέχει απο το τέλειο, ας το πουμε αργο φυτίλι
μετα απο μια εβδομάδα τριβής, έβαλα το bio-wick με την 10πλάσια τιμή, η μέρα με την νύχτα, πιν'ς βιλούδο
αμα βρει κανεις την μεση λυση να μας την πει! ]

β)εχει drip tips by zarras  :thumpup: :thumpup:

γ) ραγιον και κο τζεν ντο έχουν απο 3 νταν

Κύριοι σας ευχαριστουμε που μας επαναφέρατε στην τάξη!  :thumpup:


edit No.2:
άπαιχτος  :))


 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2014, 23:20 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 14:47 »
Eγω χρησιμοποιουσα τις απλες οργανικες μπαλες και  εχθες πηρα και δοκιμασα τα cotton pads απο replacesmoke..Οπως προανεφερθηκε την διαφορα που εντοπισα και εγω ειναι οτι απευθειας δινει το μεγιστο χωρις να χρειαζεται στρωσιμο..Απλα μετα απο ολα αυτα που ειδα δεν εχω καταλαβει ποιο δινει την καλυτερη γευση..το biowick η το βαμβακι..;;Το λεω γιατι δεν εχω δοκιμασει biowick..

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 28, 2014, 22:23 »
αυτο παντως  που ειδες -φαντάζομαι εννοείς στον Μπουσάρντο- ήταν hemp wick

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 17:10 »
hemp wick? Υπάρχει δηλαδή φουντοφυτίλι?  :))

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1450
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 15:42 »
κοιταγα λιγο τις τιμες στα japan cottons και νομιζα οτι το kumo ειναι το πιο ακριβο,αλλα με μια πιο προσεκτικη ματια ειδα οτι το ακριβοτερο ειναι το nakamichi.
ενω το koh gen do απο τα φθηνοτερα επωνυμα.

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 15:54 »
Το bio wick καμία σχέση σε απόδοση γεύσης, ντουμανιου κλπ με οποιοδήποτε βαμβάκι. Είναι πολύ πίσω!

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 18:14 »
υποθέτω πως δεν παίρνεις την περίφημη βαμβακίλα απο το οργανικό
οτι δεν εχει κανένα ίχνος βαμβακίλας εμένα με ικανοποιεί γιατί την απεχθάνομαι
ειναι πολύ καλο σε μικρές τζουρες, τζουρες γεύσης όπως τις χρησιμοποιώ , σαν να μασάω τσίχλα με γεύση cuban ή tribeca
pads δεν εχω δοκιμάσει αλλα εκτος του νακαμιτσι -οργαννικόν- αλλα και το φτηνότερο fiber freaks, ειναι ενα βημα πίσω ολο κι ολο, κατεβάζω 2 ή και 3 βατ για να εχω την ίδια ένταση μεν, αλλα με ένα κλικ κάτω στη γεύση, αυτο δεν ειναι καλό στις πνευμονικές τζουρες, αλλα στις μικρές "γευστικές" που ειπα εμενα με βολεύει και το επιζητω
το κακό΄του ειναι πως διαλύεται εύκολα γιατί δεν ειναι πλεκτό, αν διαλυθεί έστω και στις άκρες αυτονόητα νομίζω καταστρέφεται και πρέπει να ξανακόβεις και αυτο δεν ειναι καλο , δεν εχω δοκιμάσει να το ατμίσω οταν ανοιγει σε σπάγγους... αν αποδίδει δηλαδη  :hmmm:

με το ντουμάνι δεν ασχολουμαι για να σου πω, χρησιμοοπιώ και 100% Pg, χάνει όμως ίσως όπως χάνουν ολα τα φιτίλια

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 20:57 »
Υπάρχουν και οι τελείες. Για να καταλαβαίνουμε και τι θες να πεις :yes:

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 17:59 »
Μόλις έβαλα nakamichi στο microcoil μου. Δε μπορώ να πω πολλά στο το ότι στρώνει η γεύση αμέσως διότι τράβηξα μόνο μια τζούρα και θα το δω σε λίγο. Αλλά... η ευκολία με την οποία περνά μέσα από την αντίσταση είναι το κάτι άλλο :)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 13, 2014, 23:32 »
Koh Gen Do Organic Cotton  εχει καποιος δοκιμασει να μας πει εντυπωσεις ? 

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 00:06 »
Koh Gen Do  χρησιμοποιώ εδώ και μια εβδομάδα.
Είναι στα ίδια επίπεδα με το  Nakamichi δλδ πολύ καλή γεύση από τη πρώτη τζούρα και πολύ καλή απορροφητικότητα.
Η υφή τους μου φαίνεται ίδια.

Sent from my LG-D802


Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 01:01 »
παιδες πηρα koh gen do απο ebay 12 ευρα τα 80 pads ειναι καταπληκτικο και αξιζει για τη τσεπη μας . 4-5 η και 6  ευρω τα 5 pads ειναι αν μη τι αλλο ....  :eleos:
 Koh Gen Do☀Japan-Organic Cotton 80 sheetsORDER TOTAL

EUR 9.86

+ EUR 2.23
shipping
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2014, 01:06 από VAPOR TRAIN »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 02:39 »
Μεχρι στιγμης εχω χρησιμοποιήσει απλό οργανικο βαμβάκι, nakamichi και Kumo.
Το απλο βαμβακι δεν φτουραει μπροστα στα Γιαπωνεζικα. τωρα απο τα δυο γιαπωνεζικα ενω και τα δυο δινουν γευση απο την αρχή και είναι σούπερ προτιμώ το Nakamichi γιατί είναι πιο πυκνά τα φύλα του και μπορει να δουλευτει πιο ευκολα και πιο άφοβα σε αντιθεση με το Kumo που ειναι αραιή η πλέξη του να το πώ? Και θελει προσοχη οταν το περνάς μέσα απο την αντισταση για να μην διαλυθει.

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 03:15 »
Στο nakamichi και στο koh gen do, βγάζετε τις πλαϊνές πλευρές του κάθε pad και κρατάτε το εσωτερικό ή το κόβετε όπως είναι;

Το σκέφτηκα και εγώ για αγορά Koh Gen Do από eBay, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος πως δεν έχουν εκτυπωσει ένα αυτοκόλλητο και έχουν βάλει μέσα pads αγνώστου προελεύσεως και ταυτότητας. Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110636 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159846 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515326 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12795 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530761 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801624 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11058 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet