vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, bloodlessz, Jorge, saltcity, camber

Twitter

Χρησιμοποιώ μόνο εργοστασιακούς. Απίθανο να ασχοληθώ ποτέ με "στρίψιμο".

Αποσυνδεδεμένος angelscream

  • *
  • 51
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζω, δεν καπνίζω...
Όχι δεν μπερδεύτηκα! Τον αγόρασα με τις έτοιμες ανταλλακτικές αντιστάσεις που απλά χρειάζεται να τις τοποθετήσεις. Ήθελα να πάρω έναν dripper και αυτός ήταν ο μόνος που βρήκα πιο κοντά σε εργοστασιακού στυλ. Δεν ασχολούμαι εγώ με στρίψιμο και τέτοια, ούτε με βίδες κι άλλα εξαρτήματα, απλά τοποθετώ το ανταλλακτικό σαν να αλλάζω κεφαλή. Για αυτό και τον πήρα άλλωστε.  ;) 

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
2 φορές άντεξα να στήσω επισκευάσιμο και γύρισα τρέχοντας στους εργοστασιακούς, α πα πα...
Αυτά που έγραψε ο Atmos στο πρώτο ποστ, περιγράφουν ακριβώς και την δική μου περίπτωση.
Σήμερα είμαι ανάμεσα σε subtank, ναυτίλο και ...καρτοτάνκ, ναι αυτά τα παλαιολιθικά με τον
"ανόργανο υαλοβάμβακα". ;D

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Το ξεκινημα του νηματος αντικατοπτριζει πληρως και την δικη μου περιπτωση,τα χερια μου δεν πιανουν και η ευκολια αλλαγης των αντιστασεων, σε συνδυασμο με το χαμηλο τους πλεον κοστος με εχει κρατήσει στους εργοστασιακους... Ego-w και c τα αρχικα μου,με πολλες αλλαγες μετα και κατεληξα σε aspire bdc που ειναι πληρως απροβληματιστοι(εκτος σταγονιδιων στον πολο ) και κυριως χωρις να μου τυχει ουτε μια ελαττωματική κεφαλη εδω και 1,5 χρονο(ποσο κωλοφαρδος ) ...Πηρα κι εναν ναυτιλο μινι που ομως δεν μου δικαιολογησε την υψηλη τιμη του σε σχεση με τον bdc,εκτος κι αν κανω κατι λαθος....Αλλα για να συνοψισω, πιστευω οτι με την εξελιξη των εργοστασιακων και την απροβληματιστη πλεον και υψηλη αποδοση τους,δεν υπαρχει περιπτωση να μεταβω στο "αντιπαλο" στρατοπεδο...

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Αλλωστε ειπωθηκε απ την αρχη οτι το νημα δεν ειναι vs, καποιοι εχουμε μια διαφορετικη προτιμηση...

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Καλό είναι σε αυτό το πόστ να γράφουν ΜΟΝΟ όσοι-ες χρησιμοποιούν εργοστασιακούς ατμοποιητές. Η άποψη του καθενός είναι μεν σεβαστή αλλά η συντριπτική πλειονότητα των ατμιστών χρησιμοποιούν εργοστασιακούς.Το να διαβάζει κανείς ένα <<σεντόνι>> από χρήστες επισκευάσιμων για τα υπέρ τους , σε ένα πόστ που λέει " Χρησιμοποιώ μόνο εργοστασιακούς. Απίθανο να ασχοληθώ ποτέ με "στρίψιμο" , δεν νομίζω ότι προσφέρει τίποτα σε αυτούς που έχουν καταλήξει στην συγκεκριμένη επιλογή,(και εμού συμπεριλαμβανόμενου  ;D ).Συμφωνώ με την petra 100% στο σχόλιο της "Δεν είναι μονόδρομος οι επισκευάσιμοι. Οπως βολευόμαστε." Εγώ π.χ. ατμίζω εδώ και 2,5 χρόνια ΜΟΝΟ εργοστασιακούς και έχω καταλήξει... ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα στην χρήση τους.   

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Και εγω της ιδια νοοτροπιας. Γιατι να παρω επισκευασιμο απο την στιγμη που οι εργοστασιακοι με καλυπτουν 100%? Βεβαια, μπηκα σε πειρασμο και πηρα το RTA του Triton. Αν και με βλεπω να το χρησιμοποιω με την ανισταση που εχει μεσα, να μου κανει leak μετα, γιατι τον βαζω και στην τσεπη τον ατμοποιητη και να γυρναω στις 1.8Ω και να ησυχαζω.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Όπως αναφέρει ο Λευτέρης (ατμός) για τους ίδιους λόγους δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω επισκευάσιμους.
Όσον αφορά από εργοστασιακούς στο παρελθόν, αυτούς που ανέφερε ο ατμιν στο πρώτο ποστ και προσφάτως όλους τους Κάνγκερ και Ασπάιρ.
Στο... μεδοδιάστημα δε (6+ χρόνια είναι αυτά  ;) ) κάτι βιβι νοβα μινι, μαξι, σουπερ ντουπερ γουάου, κλιρομάϊζερ όλων των ειδών, όλες τις σειρες με σπείρωμα 510 όπως c+ 1,2,3, ...13 (ούτε προγραμματιστής να ήμουνα  :)) ).
Τελικά δεν έχω καταληξει ακόμα στο... τέλειο, κυρίως γιατί πιστεύω πως οι κεφαλές τελευταία είναι αρκετά... "ευαισθητούλες" και μετά από λίγα μλ τελειώνουν  :wall: :eleos:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Tο μόνο που μπορώ να πω σε σας τους δυο είναι ΜΠΡΑΒΟ!
Και στον Tem επίσης, που αλλαξοκοιτάει προς επισκευάσιμους, αλλά δεν φεύγει από τους εργοστασιακούς.
Πολλές φορές αγχώνουμε τους νέους, ότι οι εργοστασιακοί είναι το πρώτο σκαλί για να πάνε από τον άλλο μήνα κι όλας στους επισκευάσιμους (εγώ έκανα 3 χρόνια  :)) )
Για τους delta έχουν ακουστεί καλά λόγια για τις κεφαλές τους. Επίσης, ανακάλυψα ότι οι ευκολότερες κεφαλές για επισκευή είναι αυτές του ego one. Αν πάρει κάποιος (στην ίδια τιμή) τις CLR, που έρχονται στημένες, είναι πολύ εύκολο να αντικαταστήσει με το ίδιο στήσιμο, χωρίς βίδες. Κάτι που μπορεί να το κάνει και χρήστης εργοστασιακών, χωρίς να ξέρει να στήνει.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Petra ναι και ο Θέμης είναι (ακόμα) δικός μας :laugh1:
Πραγματικά, το θέμα μου είναι οτι ΒΑΡΙΕΜΑΙ τρελά να μπω στη διαδικασία να στρίβω αντιστάσεις όσο καλές κι αν αποδειχτούν στην πορεία.
Εδώ είδαμε και πάθαμε μέχρι να βγουν συσκευές που να έχουν επάρκεια από την άποψη διάρκειας φόρτισης
Κάθε μία ή μιά και μισή ώρα, είμασταν στην... πρίζα  :eyesplash:
Τώρα έχουμε άπειρες επιλογές από όλες τις απόψεις
Θα πάει και καλύτερα στο μέλλον, είναι βέβαιο :yes: (για τη χώρα μας έχω κάποιες αμφιβολίες ωστόσο, αλλά αυτό είναι μια άλλη κουβέντα)

Υ.Γ. Θέμη  :bye: θέλω να σε ευχαριστήσω και δημοσίως για τις μπαταρίες njoy (αν θυμάμαι γύρω στις 8  :o ) που μου έστειλες το... 2010  :))
Έκανες καλό σε έναν πρώην καπνιστή, εγώ είχα συνεισφέρει τα... φιλτράκια traditional tobacco - τα θυμάσαι? (που παρεμπιπτόντως ακόμα συνεχίζει ως τώρα ατμιστής με άλλο η.τ. βέβαια, ατμίστρια για την ακρίβεια)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2015, 12:27 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
atmistis δώσε τα φώτα της εμπειρίας σου.
Που έχεις καταλήξει σε εργοστασιακό και γιατί;

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω καταλήξει  :dontknow: το ανέφερα και παραπάνω, ανέφερα και το λόγο...
Καλύτερη διάρκεια, αλλά και καλή γεύση έχουν οι Aspire Nautilus BVC, με κάποιες ψιλοδιαρροές όμως κατά καιρούς και ανάλογα με την πυκνότητα των υγρών.
Προς στιγμήν χρησιμοποιώ Kanger geni tank mega & mini, όπως και aspire nautilus mini, αλλά ομολογώ πως μου έχει λήψει ο ... vivi nova  :laugh1:
Καταλαβαίνεις λοιπόν πως δεν έχω την απάντηση ... ακόμη  ::)
Όσο για υγρά, τον τελευταίο χρόνο κλαίει η τσέπη μου  :)) κολλημένος με halo tribeca. Δεν γλύτωσα παρά τις προσπάθειες. Από όταν βγήκε και μετά και παρά την εμπειρία μου  :-\

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Κι εγώ με ένα ταπεινό vivi nova πορεύομαι και άγνωστο αν θα πάω σε κάτι άλλο.
Δεν θα ξεχάσω το γκελ ενός μέτρου που έκανε σε μαρμάρινο πάτωμα (τον έπιασα στον αέρα πριν ξαναπέσει) και μετά δούλεψε σαν να μην έγινε τίποτα :o

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
....Αν πάρει κάποιος (στην ίδια τιμή) τις CLR, που έρχονται στημένες, είναι πολύ εύκολο να αντικαταστήσει με το ίδιο στήσιμο, χωρίς βίδες. Κάτι που μπορεί να το κάνει και χρήστης εργοστασιακών, χωρίς να ξέρει να στήνει.


Μόνο που όποιος το επιχειρήσει μεταφέρεται αυτόματα στους "επισκευάσιμους", η απουσία deck και βιδών στους πόλους δεν κατατάσσουν την "κατάσταση" στις "εργοστασιακές".. ;)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπόν....
Για να τελειώνουμε με τους ΕΓΚΑΘΕΤΟΥΣ  :)) εδώ μέσα με τους επισκευάσιμους.
ΘΑ ΥΠΟΚΕΙΨΩ σε επισκευάσιμο (αν λέγεται έτσι αυτό που περιγράφω παρακάτω), αν βγει με έτοιμες αντιστάσεις σε διάφορες τιμές με έτοιμα - περασμένα φυτίλια και ταυτόχρονα θα τοποθετείται στη βάση χωρίς ξεβιδώματα-βιδώματα, με ένα "κλικ"!
Κατανοητό?  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Δεκτόν!!




Αν σου στραβώνουν τα σύρματα κατά την τοποθέτηση όμως και τα ισιώνεις με κατσαβίδι τότεΣ δεν την γλυτώνεις, μπαίνεις αυτόματα στους "επισκευαστές".! ;D :tongue_smilie: 8) :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135830 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9510 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476796 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 926 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos