vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αυτή τη συγκεκριμένη πιπέτα θα την βρεις σε μπουκαλάκια συσκευασίας δεκάδων διαφορετικών προϊόντων από γκλίτερ γράσο κόλλες οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας

Φίλε μου @anetost, τον έβαλα 3ο γιατί οι ανοχές στα o-ring είναι μέτριες, με συνέπεια είτε να δυσκολεύομαι πολύ να κουμπόσω τον ατμοποιητή και να τα αλλοιώνω, είτε όταν τα άλλαξα με κάποια άλλα να μην γίνεται αρκετά στεγανός επειδή ήταν πιο μικρά.  Σαν κατασκευή είναι πολύ καλός, όντας και από την Ulton που είναι η αγαπημένη μου κλωνο-εταιρεία. Ο melampus chorus είναι και ο πιο σφιχτός από όλους γιαυτό και να μην πειραματίστηκα πολύ μαζί του. Τον δοκίμασα και με το τανκ του melampous και ήταν μια χαρά. Αν ήμουν ελλάδα θα έπαιρνα ανταλλακτικά o-rings από τον gus και θα τον ανανέωνα κάπως.


Μα ο Μενέλαος είναι ο πιο σφιχτός 2 x 0.75 τρύπες
Μετά ο chorus με τον zest με 2 x 0.8
Τρίτος ο phenomenon etz με 2 x 0.9
Τέταρτος ο zest v2 urs με 2 x 1.0
Πέμπτος ο melampous plus simply με 2 x 1.1
Και εκτός ο IOU με 2 x 1.2

Ένα καλό συγκριτικό είναι, τι αέρα έχει η κάθε βάση,αν ξέρουμε το εμβαδό της κάθε τρυπας στο εύρος 0.75/1.5
Όταν η βάση έχει δυο το πολλαπλασιαζεις x2

0.75 = 0.44 mm2
0.8 = 0.50 mm2
0.9 = 0.63 mm2
1.0 = 0.78 mm2
1.1 = 0.95 mm2
1.2 = 1.13 mm2
1.3 = 1.32 mm2
1.4 = 1.53 mm2
1.5 = 1.76 mm2

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 28, 2023, 02:01 από Superuser »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Σωστά, αλλά με το νου μας ότι αυτές οι προδιαγραφές είναι του Gus. Είναι όμως & του κάθε κινεζοκλωνοκατασκευαστή; Ισως γι αυτό & να θεωρεί τον Melampus ως τον πιό σφιχτό.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος hellfire

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Προσφάτως έκανα μια ασφαλή αγορά απο 2fdeal, η οποία ήρθε μέσω Ουγγαρίας και παρέλαβα χωρίς απρόοπτα με Γενική Μεταφορική.
Θέλω να αγοράσω 1με2 ατμοποιητές από 3fvape. Η εταιρία προτείνει ως βέλτιστη για Ευρωπαίους πολίτες, την επιλογή με 'Euro Special Air Mail-Line5 (Remote Areas Excluded) | Custom Tax & VAT Included'. Είναι παρόμοιος αυτός ο τρόπος αποστολής, έχει αγοράσει κάποιος με ασφάλεια τελευταίως?  Ευχαριστώ και ελπίζω ότι δεν είμαι εκτός θέματος στο συγκεκριμένο νήμα.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Έχω αγοράσει εγώ με αποστολή Γερμανία
Υποτίθεται ότι το τελωνείο είναι προπληρωμένο μέσα στα μεταφορικά και γι' αυτό είναι πιο ακριβή αυτή η επιλογή
Ήρθε σε δύο βδομάδες απροβλημάτιστα
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2023, 20:20 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος hellfire

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Αγαπητέ Superuser,
Σ' ευχαριστω πολύ για την ανταπόκριση σου!

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Έχει αγοράσει κανείς τον ulton typhoon GT V? Τον ζαχαρώνω αλλά το αναθεματισμένο το 2fdeal δεν απαντάει ποτέ, ήθελα να μάθω τι airdisks περιλαμβάνει. Στο site δυστυχώς δεν γράφει διάμετρο

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Σήμερα έστειλα ένα e-mail κατευθείαν στην ulton σχετικά με τον νέο εδώ και εφτά μήνες περίπου squape arise x για το άλλο σκοπεύουν να το βγάλουν και προς έκπληξή μου δεν γνώριζαν ότι είχε βγει νεότερο μοντέλο πάντως από μερικά βιντεάκια που είδα σήμερα έχει κάποιες βελτιώσεις σε σχέση με τα πινάκια για μένα μοιάζουν ακριβώς όπως του taifun gt one

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
σημερα παρελαβα ενα κλωνο μενελαο και ενα narva απο 3fvape
o μενιος ειναι πολυ καλος κλωνος οπως ειπαν και πριν και αξιζει η αγορα του, αν και τον φοβομουν!!!
τα orings  μια χαρα και δουλευει μια χαρα!!
το ιδιο και ο narva , εκτος απο το ανοιγμα κλεισε των υγρων που γινεται πολυ χαλαρα και δεν ξερω αν ειναι ετσι και στον γνησιο!!
θα ηθελα να δοκιμασω και τον MONARCHY J3S V2 , αλλα δεν τον βρηκα διαθεσιμο, αν τον εχει καποιος ας πει μια αποψη

Αποσυνδεδεμένος Monty Python

  • 4
  • Φύλο: Άντρας

6) Caspardina: Πολύ πολύ μικρός (στα 2 ml)  & εύκολος, γίνεται πανεύκολα 6 ml, παραμένοντας μικρός σε ύψος. Πολλά αεροδισκάκια, top fill.
 




Ο κλώνος της sxk είναι καλός;;

EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2023, 12:17 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Και να ήθελες δεν τον βγάζει άλλη εταιρεία. Και ναι, είναι πολύ καλός σε ποιότητα κατασκευής & λειτουργία. Το μόνο που του λείπει είναι το rdl ring (side air pin) που επιτρέπει την εισαγωγή αέρα ΚΑΙ από το πλάϊ για rdl άτμισμα & ερχόταν μόνο με το τυφλό. Διατηρώ επιφύλαξη ως προς αυτό επειδή τώρα & το αναφέρει & το δείχνει στα spares.

Αποσυνδεδεμένος Monty Python

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Σε ευχαριστώ πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2023, 12:18 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Εβαλα παραγγελια σε 2fdeals και προχωρησα σε πληρωμη με mastercard. Συμπληρωσα κανονικα ολα τα στοιχεια, ομως η πληρωμη δεν προχωρησε και μου εστειλαν email απο wintopay (προφανως ειναι ο τραπεζικος παροχος που ειναι συνδεδεμενη η σελιδα) οπου μου λεει το εξης: "The order payment failed. Reasons: High-risk"
Kαι στην σελιδα της 2f μου εβγαλε κατασταση παραγγελιας "Payment Wrong". Απαντηση δεν εχω λαβει ασφαλως. Ειχε κανεις το ιδιο θεμα αυτο το διαστημα? Εναλλακτικος τροπος πληρωμης υπαρχει? Ή ισως καποιο αλλο αξιοπιστο site για Ulton?

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Στείλε μνμ κ ζητά να πληρώσεις μέσω PayPal .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Στείλε μνμ κ ζητά να πληρώσεις μέσω PayPal .


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ναι κατι ειδα για offline paypal. Σε ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110619 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530758 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet