vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

156 επισκέπτες, 4 χρήστες
e-akapnos, lounik, I.P, Sergios

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Καποιον κλωνο που θα μου προτείνατε να κοιτάξω;παντως μ οτι εχω δοκιμασει ως στιγμή ολα τ χω με μετρο συγκρισης Brunhilde & classic aromamizer.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Μιλώντας για μένα, δεν είμαι πολύ σίγουρος στο κατά πόσο μπορώ να προτείνω. Ψωνίζω εδώ & χρόνια μόνο από Κίνα & δεν έχω ιδέα του τί κυκλοφορεί στα ελληνικά μαγαζιά. Αν είσαι οκ με το να ψαχτείς από Κίνα μεριά, μόλις έκανα μιά βόλτα-έρευνα που μου απέδωσε 15 ατμο που υπάρχουν στα sites τους αυτή την στιγμή & που έχω άποψη.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Θα συμφωνήσω μαζί σου 100% όσον αφορά στους κλώνους! Την τελευταία 10ετία έχουν περάσει από τα χέρια μου και γω δεν ξέρω πόσοι ατμοποιητές. Δύο μόνο original έχω κρατήσει, ένα phenomenon κι ένα kayfun lite plus τον παλιό. Κι αυτούς τους πήρα από 2ο χέρι  :))
Ωστόσο είμαι ανοιχτός και στους mid range, ειδικά όταν βλέπω ότι υλοποιούν μιά πρωτότυπη ιδέα ή βελτιώνουν αισθητά μια παλιότερη. Και δεν έχω χάσει  ::)


Υ. Γ. Διαφωνώ κάθετα για τον Alberich, είναι αξιολογότατος και πανεύκολος στη χρήση του. Παραδίδονται δωρεάν μαθήματα στησίματος σε όσους ζορίζονται  :yes:
Ποιος έχασε τη γεύση για να την βρει ό εν λόγω ατμό.. χαρίζεται σαπακι ονόματι alberich πιάνει χώρο βλέπεις.   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :yes: :laugh1: :yes:

Αποσυνδεδεμένος KostasX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Μιλώντας για μένα, δεν είμαι πολύ σίγουρος στο κατά πόσο μπορώ να προτείνω. Ψωνίζω εδώ & χρόνια μόνο από Κίνα & δεν έχω ιδέα του τί κυκλοφορεί στα ελληνικά μαγαζιά. Αν είσαι οκ με το να ψαχτείς από Κίνα μεριά, μόλις έκανα μιά βόλτα-έρευνα που μου απέδωσε 15 ατμο που υπάρχουν στα sites τους αυτή την στιγμή & που έχω άποψη.  :yes:


Που μπορω να κοιταξω ;νομιζω παλαιότερα κοιτουσα 2fdeal & 3fvape.
Απο ελληνικο μαγαζι ειχα παρει τον dwarv fl τωρα δε θυμαμαι ακριβώς.
Θα με ενδιέφερε να δοκιμάσω κλωνο απο καποιον tripod/kayfunx/hussar/kuma .

Ποιος έχασε τη γεύση για να την βρει ό εν λόγω ατμό.. χαρίζεται σαπακι ονόματι alberich πιάνει χώρο βλέπεις.   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :yes: :laugh1: :yes:


Φίλε μου στην τιμή που τον δίνεις (35€) θα δυσκολευτείς πολύ να τον ξεφορτωθείς...

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Θα με ενδιέφερε να δοκιμάσω κλωνο απο καποιον tripod/kayfunx/hussar/kuma .


Στην τελευταία μου παραγγελία από 2fdeal βλέπω τον vazzling tripod στα 18€ (τζάμπα) και τον βάζω στο καλάθι περισσότερο σαν τσόντα να συμπληρώσω μια έκπτωση μαύρης Παρασκευής που έτρεχε. Δεν είχα ξαναπάρει vazzling και με εντυπωσίασε, ευτυχώς που ο γνήσιος που έχω είναι ματ ασημί και ο κλώνος γυαλιστερός για να τους ξεχωρίζω. Ο γνήσιος πήγε για μπανάκι και ξεκούραση.  :sleep35:
Συνατμιστές μη σας πάρω στο λαιμό μου μπορεί σαν νέος να μην έχουν εκπαιδευτεί οι γλωσσικοί μου κάλυκες ακόμη (π.χ. τον αλμπεριχάκο να θεωρώ για τα σκουπίδια), όμως ΔΕΝ βρήκα καμιά διαφορά του vazzling με τον γνήσιο, εκτός από την τιμή τους 18€ VS 120€. Όταν τον έστησα ήταν χαλαρά τα ορινγκ του τοπ καπ και του ελέγχου υγρών, τόσο που δεν εύρισκε αντίσταση να ξεβιδώσει από το μοντάκι,  όμως την επόμενη μέρα είχαν στεγνώσει (μάλλον) τα εν λόγω ορινγκ και δουλεύει καθόλα άψογα.


Από μένα ΝΑΙ και στον vazzling τρίποδα... :respect:


Υ.Γ. Κι ο ulton melampus chorus γ@μ@τος, κόσμημα, μπορεί να είναι ολίγον σπ@σ@ρχ.δης στο στήσιμο, αλλά χαλάλι του... :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα. Μόλις χθες παρέλαβα τον Ulton Kuma σε μαύρο χρώμα. Κατ' αρχάς να πω ότι 30/11 έπεσε παραγγελία, 8/12 παρέλαβα πράγμα απίστευτο για παραγγελία από Κίνα. Στη συσκευασία είχε 5 ζεύγη από airflow pin, o-ring και 2 spare βιδάκια, 3 καμπάνες. Σχετικά με το στήσιμο, είδα το video από kingsize vaperz και χρησιμοποίησα την καμπάνα που πρότειναν για τα καπνικά υγρά. Έφτιαξα αντίσταση με ni80 flat wire και χρησιμοποιήσα υγρό omerta caravella (virginia tobacco). Στα της γεύσης, συγκριτικά με τον fev πήρα καλύτερη ανάλυση της γεύσης του υγρού. Τα pin που έχει είναι λίγο πιο ''αεράτα΄' από του fev, καλύτερα ένα pin+ το τυφλό για πιο ελεγχόμενο ντουμάνι. Πρώτο στήσιμο είναι, θα επανέλθω τις επόμενες μέρες αφού κάνω και άλλες δοκιμές. Σας εμφάνιση είναι πανέρμορφος, τα μόνα ''αρνητικά'' που βρίσκω είναι αφενός τα αρκετά μικρά pin και ο τρόπος που κουμπώνει ο άτμο στο deck (έχει μια γραμμή για οδηγό, μόνο σε εκείνο το σημείο κουμπώνει) 

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194

Φίλε μου στην τιμή που τον δίνεις (35€) θα δυσκολευτείς πολύ να τον ξεφορτωθείς...
[/quote
Sorry έχω ξεχάσει να αλλάξω την τιμή στο σάιτ στο insomnia την έχω αλλάξει.. όπως είπα χαρίζεται σαπακι ονόματι arberich..

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Καλημέρα. Μόλις χθες παρέλαβα τον Ulton Kuma σε μαύρο χρώμα. Κατ' αρχάς να πω ότι 30/11 έπεσε παραγγελία, 8/12 παρέλαβα πράγμα απίστευτο για παραγγελία από Κίνα. Στη συσκευασία είχε 5 ζεύγη από airflow pin, o-ring και 2 spare βιδάκια, 3 καμπάνες. Σχετικά με το στήσιμο, είδα το video από kingsize vaperz και χρησιμοποίησα την καμπάνα που πρότειναν για τα καπνικά υγρά. Έφτιαξα αντίσταση με ni80 flat wire και χρησιμοποιήσα υγρό omerta caravella (virginia tobacco). Στα της γεύσης, συγκριτικά με τον fev πήρα καλύτερη ανάλυση της γεύσης του υγρού. Τα pin που έχει είναι λίγο πιο ''αεράτα΄' από του fev, καλύτερα ένα pin+ το τυφλό για πιο ελεγχόμενο ντουμάνι. Πρώτο στήσιμο είναι, θα επανέλθω τις επόμενες μέρες αφού κάνω και άλλες δοκιμές. Σας εμφάνιση είναι πανέρμορφος, τα μόνα ''αρνητικά'' που βρίσκω είναι αφενός τα αρκετά μικρά pin και ο τρόπος που κουμπώνει ο άτμο στο deck (έχει μια γραμμή για οδηγό, μόνο σε εκείνο το σημείο κουμπώνει)


Από ποιό site το πήρες και ήρθε τόσο γρήγορα ?

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας

Από ποιό site το πήρες και ήρθε τόσο γρήγορα ?


Από 2fdeal. Παράξενο δεδομένου ότι έχω κάνει εκατοντάδες παραγγελίες από Κίνα (ατμιστικά και μη) και το λιγότερο είναι 3 γεμάτες εβδομάδες.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας

Από ποιό site το πήρες και ήρθε τόσο γρήγορα ?

Aπό 2fdeal καθόσον κι εγώ 27/11 πλήρωσα και χθες 8/12 παρέλαβα.


Μόλις χθες παρέλαβα τον Ulton Kuma σε μαύρο χρώμα.


Μεγιές, τον έχω βάλει κι εγώ στο μάτι... :delicious2:

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Aπό 2fdeal καθόσον κι εγώ 27/11 πλήρωσα και χθες 8/12 παρέλαβα.



Μεγιές, τον έχω βάλει κι εγώ στο μάτι... :delicious2:


Σε ευχαριστώ. Αν και σκάρτη μέρα τον έχω, γευστικά μου έκανε τρελό κλικ. Είναι και τα 4.8ml χωριτικότητα συγκριτικά με άλλους άτμο, με βλέπω να τον έχω για πάρα πολύ καιρό.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Τελικά μόνο εγώ είμαι άτυχος...;; Έκανα παραγγελία τον kumo από 2fdeal στις 30/11 και ακόμα δεν έχω ούτε αριθμό αποστολής... Ακόμα λέει Awaiting shipping....  :(

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Δεν είσαι ο μόνος άτυχος κι εμένα στο awaiting shipping έχει κολλήσει. Βέβαια στην παραγγελία μου έβαλα και την καινούργια καμπάνα του fev, οπότε φοβάμαι ότι η αποστολή θα γίνει μετά τις 20 Δεκεμβρίου.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Τελικά μόνο εγώ είμαι άτυχος...;; Έκανα παραγγελία τον kumo από 2fdeal στις 30/11 και ακόμα δεν έχω ούτε αριθμό αποστολής... Ακόμα λέει Awaiting shipping....  :(
Μαύρο τονε πήρες ή ασημί; Βλέπω ότι μόνο τον μαύρο τον έχουν σε 24 hours shipping. Για τα υπόλοιπα ο χρόνος αναμονής αποστολής είναι γύρω στην βδομάδα (σε τόπα ντε, δε σε τόπα;  :) )
Αυτό που είπε ο Κώστας από πάνω, μπορεί να είναι άλλη μιά αιτία. Ελόγου μου έχω βάλει μιά μπαμπάτσικια παραγγελιά στο... "Καλάθι Του Αγιοβασίλη" αλλά δεν πρόκειται να το κουνήσει από την Κίνα πριν από τις 30 του μηνού λόγω του Τρίποδος του Β.  :Yummy:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534010 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59498 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135980 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477666 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy