vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 02:49 »
Φιλε παοκι!

Ημουν στα ιδια με σενα.. Ολα καλα με το ατμισμα αλλα και σε μενα οι αντιστασεις καιγονταν ευκολα.. Ειχα evod, ce4 και vivi nova.. Στις 4-5 μερες χαλαγε η γευση.. Τελικα πηρα τον gemini που ειπε η πετρα και η διαφορα του ηταν χαωδης με τους αλλους.. Τον κρατησα σιγουρα 3 μηνες και αντιστασεις βγαζαν πανω απο βδομαδα με περισσοτερη χρηση γιατι το ευχαριστιομουν περισσοτερο..

Τελικα πηρα επισκευασιμο και χωρις να μου δειξει κανεις τιποτα, παρα μονο απο εδω οτι διαβαζα και βιντεο στο youtube, μια χαρα τα καταφερα..

Εχω παει σε ολα τα μαγαζια που ειπαν οι φιλοι και σε ολα η εξυπηρετηση ηταν αψογη! Αλλα δεν ηθελα βοηθεια αλλα να δοκιμασω μονος..

Για μενα παρε gemini για βασικο τωρα που ειναι αρχη, και να τον εχεις σαν δευτερο μελλοντικα, και παρε και επισκευασιμο να αρχισεις να δοκιμαζεις!

Sent from my Nexus 5 or iPhone 6


Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 19:57 »
Καλησπέρα σας είμαι νέος ατμιστης και ψαχνομαι ακόμα
Έχω ένα mas της nobacco και ατμιζω 5 μέρες με έναν epsilon και έναν I cube.
Υγρά της nobacco με ιδιεταιρη προτίμηση στα caprice, USA mix, vanilla, number7
Ανάλογα την ώρα της ημέρας!
Γενικά όμως δεν είμαι ικανοποιημένος από την παραγωγή ατμού!
Θέλω να παράμεινω σε εργοστασιακούς ατμοποιητες
Και θα ήθελα για αυτά τα υγρά να μου προτείνατε έναν
Καλό clearomizer σκέφτομαι τον nautilus τι λέτε;;;
Γενικά δουλεύω σε χαμηλά volt 3,2 μέχρι 3,8 γιατί μετά έχω κάψιμο

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 20:06 »
Απο μενα Nautilus mini και Joyetech Delta 16 ή 19 κοιτα. Και πολυ καλοι εργοστασιακοι ατμοποιητες (του Delta οι κεφαλες νομιζω ειναι λιγο πιο ακριβες) και θα "δενουν" ωραια πανω στο mas.
Για λεπτομερειες και ιδιοτροπιες των συγκεκριμενων ατμοποιητων, θα σε συμβουλευα να ανατρεξεις στα αναλογα τοπικ. ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 20:35 »
Λέω να πάρω τον μεγάλο όμως!!!
Έχει καλή παραγωγή ατμού;;;

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 20:55 »
εγώ είχα το μικρο ναυτίλο πανό στο mas και επειδη είχα πολυ καταναλώσει υγρό και βαριομουνα να γεμίζω συνεχεία αγόρασα και τον μεγάλο!!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 21:00 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 22:18 »
Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον DELTA 16 της Joytech. 18€ και τον βρίσκεις στα καταστήματα ecig και της Joytech.

Αποσυνδεδεμένος kostas dr

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 23:10 »
delta 16  με delta 19 η διαφορες ειναι στην ρυθμηση αερα μονο ε?
υπαρχει καποιο μαγαζι να εχει και τον ναυτιλο και τον δελτα 19 να τα παρω και τα 2 απο εκει?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 23:51 »
Μάλλον δεν θα τους βρείς και τους δύο (Nautilus - Delta) στο ίδιο κατάστημα.
H βασική διαφορά μεταξύ Delta 16 - Delta 19 εντοπίζεται στη δυνατότητα ρύθμισης του αέρα. Από εκεί και πέρα υπάρχουν κάποιες ακόμα διαφορές που αφορουν τις διαστάσεις και την χωρητικότητα των δύο ατμοποιητών.

edit :  Στο http://atmostar.gr/ θα βρείς και τον Nautilus και τον Delta 23. Δεν βλέπω όμως μέρι στιγμής τουλάχιστον τους Delta 16 - Delta 19.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2014, 00:13 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 11:08 »
Κι εγώ με Gemini Mini είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Είχα πάρει 3 και έχω μείνει με έναν τώρα (έσπασαν, κτλ), και αγόρασα έναν T-DUX 3.0 αλλά δεν με καλύπτει στο χτύπημα. Είναι λέτε θέμα ατμοποιητή, αντίστασης, υγρού ή απλά θέλω μόνο Gemini Mini? Καπνίζω 12άρι διάφορα υγρά καπνικά ή μη μέχρι να βρω κάτι να με καλύπτει πλήρως (που δεν νομίζω να σταματήσω τα πειράματα)

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 22:34 »
Επειδη στο Istick που πηρα ο Mini Protank 2 μαλλον δεν τα παει και πολυ καλα με τα ρευματα του(και δυστυχως εχω 2) σκεφτομαι να παρω καινουριο clearo...Ειμαι μεταξυ Ναυτιλου μινι και Joyetech Delta 19...
Το μεγαλο ζητουμενο,ποιον απ τους 2 και γιατι???

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 23:06 »
Αν το αντέχει η τσέπη σου και τους δύο,γιατί είναι πραγματικά άψογοι.Από εκεί και πέρα θα σου πρότεινα ναυτίλο γιατί έχει πιο φθηνές αντιστάσεις και βρίσκεις ανταλλακτικά σε όλα τα μαγαζιά.Ωστόσο και o delta είναι πραγματικά ένας εξαιρετικός ατμοποιητής.Στο φινάλε είναι ποιος από τους δύο σε κάθεται πιο καλά στο μάτι.

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 23:35 »
Δεν έχω χρησιμοποιήσει κανέναν Delta, αν και η Joyetech έχει αποδείξει την αξία της στο χώρο και διακρίνεται απο σταθερότητα.
Όμως έχω δύο Nautilus (κανονικούς, γιατί μου προσφέρουν μεγάλη αυτονομία υγρού, πάνω από 5ml) και μπορώ να πω μόνο τα καλύτερα. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Ανταλλακτικά σχετικά οικονομικά (ειδικά αν ψαχτείς στην ίδια την Aspire και σε 10άδα θα τα πάρεις γύρω στο 1,40 έκαστο - πιο φθηνά δεν νομίζω να πάει). Έχεις την επιλογή BDC και BVC (σ' αυτό δεν μπορώ να πω κάτι - γούστα είναι αυτά). Θα δουλέψει με μικρές μπαταρίες ego, αλλά μην φανταστείς τίποτα σπουδαίο (εκτός από το οτι είναι και αταίριαστα στο μάτι). Σαφώς καλύτερα σε VV, σε mod ή έστω σε μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία, ώστε να μπορεί να δώσει ένταση. Η ρύθμιση στον αέρα βολεύει περισσότερο από όσο περιμένεις. Και αν δεν είναι ιδέα μου αρκετά οικονομικός στη κατανάλωση υγρού.

Εφόσον δεν έχω εμπειρία από Delta δεν μπορώ να διαλέξω. Μπορώ μόνο να πω οτι ο Nautilus είναι καλή αγορά.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 13:37 »
Καλημέρα
Μια βοήθεια παρακαλώ για την επιλογή ανάμεσα στους 3 παρακάτω εργοστασιακούς
με ανταλακτική φυτιλοαντίσταση για τη γυναίκα μου.

Nautilus Aspire - Delta 19 Joyteck - Kanger Aero Tank Mini.
Ποιός πιστεύετε ότι κρατάει περισσότερο καιρό τις φυτιλοαντιστάσεις πριν αλλαχτούν,
έχει καλύτερη γεύση απόδοση κλπ?
Υποθέτω ότι και οι 3 δουλεύουν καλά με μπαταρία ego 3,7 Volts, σωστά?

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 15:29 »
Ο Aspire Nautilus και ο Delta 19 είναι οι δύο καλύτερες επιλογές. Απο 'και και πέρα κοιτάς τα αρνητικά του καθενός και αποφασίζεις. Ο Nautilus είναι εγνωσμένης αξίας, με πολύ καλή απόδοση. Ο Delta είναι η "νέα μόδα" και αξίζει τα λεφτά του μέχρι το τελευταίο cent. Το αρνητικό του Delta είναι οι ακριβές αντιστάσεις (4€ με την έκπτωση-5€ κανονικά), ενώ του Nautilus είναι 3.5€ και τις βρίσκεις παντού. Θα μου πεις στο ευρώ θα κολλήσω; Στο λέω απλά για να γνωρίζεις. Στον Nautilus ένα αρνητικό είναι το τζαμάκι του που σπάει σχετικά εύκολα. Στη θέση σου θα κοιτούσα έναν από τους δύο αυτούς και όχι τον Aerotank. Κι επειδή είναι εξίσου καλοί και οι δύο, μάλλον θα πήγαινα με τον γνώμονα της εμφάνισης πάνω στη μπαταρία/mod.  :)

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 16:00 »
Έχει κάποια ιδιαιτερότητα κάποιος από του 2 που μου πρότεινες (Nautlus - Delta 19)
για παράδειγμα γέμισμα με σύριγγα ή παραπάνω ισχύ από 3,8 Volts?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530759 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11054 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet