vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος vaziliz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 16:14 »
Καλησπέρα,
Έχω να μπω καιρό στο forum και μπήκα επειδή θέλω μία βοήθεια.
Ατμίζω σχεδόν 3 χρόνια ...
Μέχρι σήμερα χρησιμοποιώ μόνο ατμοποιητές / μπαταρίες από nobacco...επειδή όμως τώρα τελευταία έχω διάφορα θέματα με αυτά που έχω χρησιμοποιήσει αποφάσισα να κάνω παραγγελία από εξωτερικό.
Θα ήθελα όμως τα φώτα σας.
Επειδή δεν είμαι πολύ για να παίζω με τους ατμοποιητές, έχω αποφασίσει να χρησιμοποιώ μόνο ατμοποιητές με ανταλλακτικά ...και όχι με συρματάκια και φυτιλάκια.
Έως σήμερα είχα βολευτεί αρκετά το παλιό καλό tank (Titan από nobacco) που ήταν με σφουγγαράκι.
Δοκίμασα αργότερα τον OMEGA με τεράστια αποτυχία (καθώς μετά από 2 μέρες έπρεπε να αλλάξω ανταλλακτικό) και τελευταίους 2 μήνες περίπου χρησιμοποιώ τον LEVANTE που τον έχω βολευτεί αρκετά και τον χρησιμοποιώ με μπαταρία RAM.
επειδή έχω μία μόνο μπαταρία και έναν ατμοποιητή θέλω να αγοράσω ένα νέο συστημα για να το έχω για ώρα ανάγκης κτλ.
Θέλω οπωσδήποτε να πάρω μπαταρία εναλλασώμενη και τηλεσκοπική.
Έχω κατασταλλάξει στην VAMO V5....
και θέλω βοήθεια για τον ατμοποιητή. Θέλω να πάρω κάτι αντίστοιχο με τον Levante - με ρυθμιστη τζούρας και μεγαλούτσικο tank.
Η παραγγελία λέω να γίνει από fastech
Αυτό που θα ήθελα από κάποιον είναι :
1) Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος ατμοποιητής να μου προτείνετε ?
2) Όταν επιλέξω ατμοποιητή στα ανταλλακτικά του τι σημαίνει το 1.8OM 2.0OM κτλ? σε τι διαφέρουν ? οσο πιο χαμηλά τόσο καλύτερο το "χτύπημα" ή κάτι άλλο ?

Αυτα...ελπίζω να μην κούρασα ... αν κάποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του και να με γλιτώσει από ατελείωτες ώρες διαβάσματος μέσα στο forum θα το εκτιμούσα.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 21:27 »
nautilus
η fasttech δεν έχει ετοιμοπαραδοτους.
 
Mπορεις να πάρεις αυτον των 5 ml,αλλα πάρε και κεφαλές BVC , 1.8 ΩΜ
 
http://www.chinabuye.com/search/?q=nautilus

Αποσυνδεδεμένος vaziliz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 10:32 »
many thanks ! γιατί 1.8ΩΜ και όχι 1.6 ή 2.1 ? σε τι διαφέρουν και με ποια κριτήρια επιλέγω ?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 10:47 από vaziliz »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 12:06 »
Κρατωντας σταθερα τα volt, χαμηλωνοντας την αντισταση, αυξανεις το ντουμανι και το "κτυπημα"
καθως και την καταναλωση υγρου και μπαταριας.

Αν θες να χρησιμοποιησεις τον ατμοποιητη σε vv/vw mod, παρε την αντισταση των 2.1Ω.
Αν θες να τον χρησιμοποιησεις σε μπαταρια τυπου eGo ή μηχανικο mod, παρε αυτη των 1.6Ω.

Αποσυνδεδεμένος vaziliz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 13:11 »
Nemesis ευχαριστώ για την απάντηση...με βοήθησες γιατί θα πάω για vv/vw mod :thumpup:

Άλλη μία ερώτηση O nautilus και ο Karger Aerotank Mega Clearomizer με την μπαταρία VAMO V5 παίζουν ΟΚ ? γνωρίζει κάποιος? ή να κοιτάξω άλλη μπαταρία ?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 13:15 »
Παίζουν οκ.Εχω και τους δυο και τούς βάζω  σε vamo.

bvc 2.1 ΩΜ δεν ειδα να υπαρχουν, σε μια προχειρη ματιά που εριξα , ουτε εδώ ουτε εξω.
Για τον ναφτιλο , οι 1.8 ωμ δουλεύουν καλά και  σε mod και σε τυπο μπατ. ego v/v
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 01:30 από vamaxin »


Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 00:13 »
Για πείτε μια γνώμη οι ποιο έμπειροι...
Nautilus ή Aerotank Mega ?
Γνήσιο ή κλώνο με γνήσιες αντιστάσεις ?
Παίζει τελικά τόσο ρόλο το τανκ η αν είναι γνήσιες οι αντιστάσεις οκ ?
 :confused1: Μια γνώμη είπα στην αρχή σε 3 πήγαμε....  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 00:49 »
Η ταπεινή μου γνώμη, είναι Nautilus. Τον έχω  και φυσάει ΤΑ ντουμάνια....
Το μεγάλο τανκ είναι για μεγάλη αυτονομία υγρού. Οι εργοστασιακές αντιστάσεις, καλό είναι να είναι γνήσιες... νομίζω.


Δες τον και με το Vamo.


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 12:03 από Red Led »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 03:58 »
aspire Nautilus προτεινω και εγω (με τις νέες κεφαλές BVC ασφαλώς).
Πιστευω ειναι ισως το καλύτερο bottom coil της αγοράς αυτη την στιγμή (εξαιρούνται οι επισκευάσιμοι φυσικα)

Αποσυνδεδεμένος alekos6466

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 20:25 »
Κι εγώ συμφωνώ με τα παιδιά. Άποψή μου είναι πως είτε γνήσιος ή κλώνος, ο nautilus με γνήσιες κεφαλές BVC αποδίδει το ίδιο καλά.

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 15:52 »
Καλησπέρα σας,


θα ηθέλα να κανώ την εξής ερώτηση:
Aerotank Mini ή Aspire Nautilus Mini BVC??


Τα έχω δεί και τα δυο σε ένα μαγαζί και δεν μπορώ να αποφασίσω!


Είμαι προς το Aerotank Mini απλά γιατί το Nautilus Mini μου φάνηκε λίγο μεγάλο σε μέγεθος οτάν το έβαλε πάνω στην μπαταρία.


Εσείς τι προτείνετε?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 16:38 »
Aν και αρχικά είχα ενθουσιαστεί με τις BVC κεφαλές (άρα και με τους Ναυτίλους), δυστυχώς πλέον δε θεωρώ πως η Aspire βγάζει αξιόπιστες κεφαλές. Οπότε δε θα ασχοληθώ ξανά με αυτές σύντομα. Μπορεί βέβαια να έτυχα σε κακή παρτίδα αλλά από τις 10 που είχα, οι 5 πετάχτηκαν. Δεν δούλευαν με τίποτα. Επέστρεψα στον mini aerotank και στις νέες κεφαλές της kanger που έχουν και αυτές πολύ καλή απόδοση και που μήνες τώρα (από τότε που βγήκαν οι aerotank) δεν έχω πετύχει καμία χαλασμένη.


διαγραφή άμεσης παράθεσης
Μην χρησιμοποιείτε την "παράθεση" όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο ποστ, διότι γίνεται ανάγνωση του ίδιου κειμένου δύο φορές χωρίς λόγο.
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 16:57 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 16:43 »
πως κααλαβες οτι δεν δουλευανε σωστα οι ασπιρε? σε ρωταω απλα για να ξερω και εγω  γτ μερικεσ φορες με τρελενει και για παραδειγμα με την bvc συνεχεια εχω θεμα με φυσαλιδες να το πω απλα οσες φορες και να τον φυσιξω παλι τα ιδοια


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 16:50 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 17:13 »
Δεν έστρωνε η γευση και επαιρνα καμμένο ότι κι αν έκανα... Και το λαφηνα να ποτίσει και ρούφαγα μερικές τζουφιες να ποτίσει, και χαμήλωσα τέρμα τα volt

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34823 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9384 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1084001 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135651 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos