vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

201 επισκέπτες, 4 χρήστες
giorgos1999, Tem, camber, Jorge

Twitter

Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 28, 2014, 15:20 »
Ειναι απλο...Δεν εχουμε ακομα αποτελεσματα γιατι ο ares mares ειναι ακομα σε διακοπες...


Αποσυνδεδεμένος savvis66

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Carto με λεμόνι στο μπαλκόνι κ' η pg μου φουντώνει
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 28, 2014, 18:13 »

Αν ρωτησεις 100 ατμιστες: και οι 100 θα ξερουν την Halo ! Για την Liqua να πουμε 60% ? και πολυ ειπα ...(εγω παντος ειμαι στο υπολοιπο 40%) ;)


Τα liqua τα ατμίζω εγώ και πολύς κόσμος απο το καλοκαίρι του 12.Το πότε ανοίγει ένα thread εδώ τι σημαίνει?Ότι ιδρύθηκε τότε η εταιρία? Τους ατμιστές που θα ρωτήσεις θα είναι αναγνώστες του φόρουμ ή ατμίστες που δεν κάθονται να ασχολούνται και ιδιαίτερα?Διότι οι απαντήσεις θα είναι τελείως διαφορετικές σε πληροφορώ.Όσο για το τοπίο στα δικά μου μάτια είναι πιο ξεκάθαρο απο ποτέ τίποτα περιέργο δε βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 28, 2014, 20:00 »
Το νήμα των Halo ξεκίνησε από έναν ατμιστή ο οποίος αποφάσισε έχοντας ακούσει κάποια πράγματα να μπει στον κόπο να δοκιμάσει κάποιο υγρό και να μεταφέρει τις εντυπώσεις του.

Ο ίδιος ατμιστής, ξεκίνησε να δοκιμάζει και τα five pawns.

Μην ξεχνάμε ότι το μεγάλο μπαμ στην Ελλάδα με τις πολλές διαφορετικές μάρκες υγρών, άρχισε στα μέσα του 2012. Μέχρι τότε, FA, Halo και ξερό ψωμί, καθώς το μεγάλο debate της εποχής ήταν "Tribecca vs RY4". Στο εξωτερικό πχ, ελάχιστοι ξέρουν τα Umami. Και αυτά από συζητήσεις με πολλούς ατμιστές που έρχονται διακοπές και δοκιμάζουν και παθαίνουν σοκ! Γνωρίζω Άγγλο ο οποίος το καλοκαίρι πηγαινοέρχεται Αγγλία-Κέρκυρα δύο φορές την εβδομάδα, και κάθε φορά παίρνει και 5*30ml Frosty Cucu στοκάροντας για το χειμώνα!

Τίποτα από αυτά όμως, δεν στοιχειοθετούν κάτι για εταιρείες, το μέγεθός τους και την ποιότητα των υγρών τους.

Προσωπικά ξοδεύω πολύ από τον ελάχιστο προσωπικό χρόνο που διαθέτω, κάνοντας έρευνα για μικρές εταιρείες υγρών, ψάχνοντας το επόμενο υγρό που θα δοκιμάσω όταν έχω όρεξη. Κάθε μέρα, ανακαλύπτω και άλλες. Μικρούς παραγωγούς, με δυσκολία στο να αποκτήσεις τα υγρά τους επειδή γίνονται ανάρπαστα. Το ότι τώρα ανακαλύπτουμε κάποια πράγματα, δεν σημαίνει ότι δεν είναι εταιρείες καταξιωμένες στο χώρο τους, ούτε ότι η ποιότητά τους είναι χαμηλή.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 29, 2014, 01:01 »
Αν ρωτησεις 100 ατμιστες: και οι 100 θα ξερουν την Halo ! Για την Liqua να πουμε 60% ? και πολυ ειπα ...
Το ποιά είναι αγαπητή σε τοπικό επίπεδο δεν έχει σχέση με το ποιά είναι πιο μεγάλη σε τζίρο (άρα "μεγάλη") σε παγκόσμιο επίπεδο.
Επίσης, στις ΗΠΑ δεν ξέρουν τόσοι πολλοί την Halo.
[Όπως και στην Αγγλία ελάχιστοι καπνίζουν Old Holborn!]
Αλλά η ανάλυση των υγρών μιας εταιρίας δεν προϋποθέτει μέγεθος, είναι θέμα σοβαρότητας και πολιτικής.
Το πόσοι την ξέρουν δεν κάνει πιο σοβαρό τον διευθυντή της.

Γιατί το Replace Smoke έχει τις αναλύσεις και όχι άλλοι που πουλάνε Liqua;
Ίσως γιατί νοιάζονται και τις ζήτησαν, σε αντίθεση με κάποιους άλλους.
 ::)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 29, 2014, 01:16 »
Να επανέλθουμε στο θέμα μας παρακαλώ.
Αρχίζουμε και ξεφεύγουμε προς το μάκρετινγκ, δημοτικότητα των υγρών και άλλα συναφή.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 01:08 »
Στο πρώτο μήνυμα είχαν προστεθεί ήδη η Replacesmoke και σήμερα και η Enjoy e-Smoke με τις αναλύσεις τους για τα υγρά Ligua.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22610.msg749555.html#msg749555

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 20:43 »
Αναλύσεις της Atmos Lab που έχουν αναρτηθεί στο facebook


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1488196788100677&set=pcb.1488199198100436&type=1&permPage=1




Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 19:42 »
Έχουν ανέβει αναλύσεις και για τα περισσότερα υγρά της eCig Hellas, πχ Divino Cigar
Η eCig έκανε ανάλυση της πρώτης ύλης, δηλαδή των συμπυκνωμένων γεύσεων. Επομένως στα έτοιμα υγρά τα ποσοστά είναι πολύ χαμηλότερα από τα αναγραφόμενα αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 13, 2014, 13:38 »
Στο πρώτο μήνυμα προστέθηκαν και τα υγρά L&A VAPE που διατίθενται από την Vapor Solutions ΕΔΩ καθώς και για τα υγρά Liqua ΕΔΩ 

Επίσης στο πρώτο μήνυμα προστέθηκαν και αναλύσεις της VapeLand για τα υγρά Liqua kai Wanted που αναφέρονται ΕΔΩ.

EDIT:
Το θέμα μεταφέρθηκε στον πίνακα "Θέματα υγείας" ώστε να μπορούν και οι έμποροι - κατασκευαστές να δημοσιεύσουν τυχόν νέες πιστοποιήσεις ή να απαντούν σε ερωτήματα χρηστών.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2014, 17:03 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος velix

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 29, 2014, 17:58 »
Δεν ξερω αν ειναι η σωστη ενοτητα αλλα απο εχτες βαρανε τα ΜΜΕ
http://www.nerit.gr/eidiseis/epistimi/ta-ilektronika-tsigara-bori-na-periechoun-dekaplasies-karkinogones-ousies/

Η ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ? ΜΙΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΜΙΑ ΤΑ ΣΥΡΜΑΤΑ ?

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος

Αποσυνδεδεμένος Apoelara

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 14:21 »
Γεια σας,
μια ερώτηση έχω να κάνω σχετικά με τα υγρά της Ovale αν γνωρίζετε.
Υπάρχει καμία έρευνα σχετικά με τα συστατικά του υγρού αυτού, όπως υπάρχει π.χ. για την atmos lab, nobacco κλπ? Δεν έχω δει πουθενά αναλύσεις για την Ovale και υποτίθεται φτιάχνονται από φαρμακευτική εταιρεία (της οποίας παρεπιπτόντως η ιστοσελίδα της δεν λειτουργεί εδώ και 3 μήνες), θα περίμενε κανείς από μια τόσο μεγάλη και ευρέως διαδεδομένη εταιρεία να έχει ακολουθήσει το δρόμο της δημοσίευσης αναλύσεων για διακετύλιο, κλπ.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 14:37 »
Αν υπήρχαν δεν θα ήταν κάπου καταχωνιασμένες αλλά στο site της εταιρίας.  ;)
Μήπως είναι ευκαιρία να τους στείλεις ένα mail (και να μας πεις την όποια απάντηση);
Αν οι εταιρίες δε δουν πως μας νοιάζει... δύσκολα κινητοποιούνται.

Αποσυνδεδεμένος Apoelara

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 16:43 »
Έχω στείλει 2 emails στο επίσημο υποτίθεται site  της εταιρείας www.ovaleeurope.com όπώς επίσης και στο www.ovaleitalia.it, όπως επίσης και στην φαρμακευτική εταιρεία prodottilife.
Σε κανένα δεν έχω λάβει απάντηση.
Ο λόγος που επιμένω τόσο πολύ είναι πρώτα επειδή μου αρέσουν πραγματικά αυτά τα υγρά και μετά επειδή διαφημίζουν τόσο πολύ ότι γίνονται από φαρμακευτική εταιρεία σύμφωνα με τα φαρμακευτικά πρότυπα, λέω κι εγώ μήπως είναι πράγματι ψαγμένοι περί του θέματος. Αλλά όπως βλέπετε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αναλύσεις υγρών για διακετύλιο, acetyl propionyl και ακεταλδεΰδη
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 16:49 »
γι΄αυτο ειναι καποιοι επιφυλακτικοι με τα υγρα αυτης της εταιρειας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084084 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476267 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271090 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos