vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 7 χρήστες
zalaros, Jorge, Σταύρος 63, lagoudakis, maprix, patz, gfilip

Twitter

Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 16, 2014, 20:47 »
πολύ λογικά είναι τα γραφόμενά σου.
Και εγώ έχω πέσει στο 7-8% νικοτίνη και ευελπιστώ να πάω στο 0 κάποια στιγμή. Η διαφορά στο κόστος της βάσης είναι σημαντική με κ χωρίς νικοτίνη, αλλά και στο άρωμα μια αύξηση 100% στην κατανάλωση όπως και να το πεις είναι σημαντική. Εξισσοροπείται βέβαια αν χρησιμοποιείς χαμηλή η καθόλου νικοτίνη.

Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 17, 2014, 13:14 »
Επειδή έγραψα ότι ο expromizer δεν βγάζει ικανοποιητικό ντουμάνι, οφείλω να το πάρω πίσω και να παραδεχτώ ότι βιάστηκα. Βρήκα την υγειά μου με 0,5 kanthal ribbon και κάθε αντίσταση που στρίβω μου βγάζει και καλύτερο αποτέλεσμα , αφού βελτιώνομαι. Οι αντιστάσεις με 5 σπείρες σε 2 χιλ οδοντογλυφίδα μου βγαίνουν 1.3-1.4 Ω και με περίπου 9-9,5 watt παίρνω καλή γεύση και μια χαρά ντουμάνι. Μπορώ να πω ότι πλέον είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τον expromizer.  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 17, 2014, 13:42 »
Δοκίμασες να σηκώσεις αρκετά την αντίσταση από το deck; Ξέρω, είναι πολύ απλό, αλλά καμιά φορά τις απλές λύσεις δεν τις έχουμε σκεφτεί. Εγώ είδα τεράστια διαφορά στα ντουμάνια από τον russian όταν σήκωσα λίγο την αντίσταση.

Αλλιώς, η σίγουρη λύση για γεύση και ντουμάνι είναι ένας dripping άτμο. Όχι τόσο ο dripper, ο οποίος άν και έχει τέλεια γεύση υστερεί κάπως σε ντουμάνι. Ένας άτμο τύπου trident, brass monkey, atomic κτλ με dual coil αποκλείεται να μη σε καλύψει από πλευράς ντουμανιού.

Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 17, 2014, 13:49 »
Φίλε ναι και αυτό έπαιξε ρόλο :)  αλλά κυρίως ότι με το 0,5 ribbon μου βγαίνουν μικρές οι αντιστάσεις νομίζω. Η καλή συμμετρία της αντίστασης, το σήκωμα , η κατάλληλη διατομή και διαμόρφωση του βαμβακιού , η διάμετρος της αντίστασης, τι να λέμε , έχω πολλά να μάθω... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος manos vandoul

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 07, 2014, 09:23 »
καλημερα ειμαι καινουριος στο φορουμ και θελω να ρωτησω. σκεφτομαι να αγορασω ενα kaifun lite plus.κανει καλο ντουμανι?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 07, 2014, 11:43 »
Στο θέμα του kayfun  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,18959.945.html θα βρεις σίγουρα τις απαντήσεις που ζητάς.
Γενικά είναι πολύ καλός επισκευάσιμος, με γεύση και ντουμάνι.

Αποσυνδεδεμένος Limo

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 10, 2014, 23:26 »
Καλησπέρα και απο εμένα.Μόλις γράφτικα στο foroum και είναι το πρώτο post  που κάνω.Ευκαιρία να κάνω κάποια post  για να έχω το δικαίωμα να ανοίξω και τα δικά μου θέματα.Δεν θα πω για το προφίλ μου το ποιος είμαι.Άλλωστε δεν είναι επι του παρόντος.Εγώ δουλεύω atty tobh v2 rda με supreme evic.;Έκανα πολλές δοκιμές και σε αντιστάσεις και σε υλικά και σε ζoυμία (pg-vg).To μεγάλο μπάμ έγινε με τον atty.Σχεδιασμένος σωστά με τον αέρα να στροβιλίζει μέσα στη καμπάνα και με έξι τρύπες να αναπνέει το εργαλείο σωστά.Όπως είπαν και οι φίλοι πρέπει να κοιτάξεις κάποια πράματα για να έχεις και το αποτέλεσμα που θες.kanthal/υλικό(mesh,cotton κτλ)/τι coil θα φτιάξεις και στα πόσα ohm/βάση/ρεύματα.
το δικό μου στήσιμο είναι δύο coils 8 σπιρομάτων με kanthal a1 32αρι οργανικό βαμβάκι,πέτυχα 0.6 ohm και ατμίζω ακόμα και σε 20 w 3,5 v ;Oτι χυμό και να βάλω η γεύση και το ντουμάνι είναι με άριστα το 10 ίσως και 8.Αν ήθελα 10 μπορέι να το έφτανα με περισσότερες τρύπες (περισσότερος αέρας) και κάποiες άλλες λεπτομέρειες που δεν ξέρω μιας και εγώ είμαι καινούργιος στο χόρο.Άρα για εμένα προσωπικά ρόλο έπαιξε ο ατμοποιήτης.Με vg τα αποτελέσματα είναι ακόμα ποιο πλούσια.Καμία σχέση με τον rsst ο οποίος είναι πλέον παρελθόν για εμένα   
 

Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 11, 2014, 01:14 »
Φίλε Limo από που τον πήρες τον atty tobh v2 rda και πόσο? για γνήσιο μιλάς ?

Αποσυνδεδεμένος Limo

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 11, 2014, 01:49 »
Γνήσιο δύσκολα ολα τα site γράφανε out of stock Με κλώνο κάνω τη δουλεία μου απο εδω http://www.rsvapour.com/
courier τον έφερε στο σπίτι με 30 ευρώ περίπου.Αν θες τσέκαρε και εδω https://www.fasttech.com/products/0/10007863/1689300-tobh-atty-v2-style-rebuildable-dripping-atomzier :thumpup: [size=78%]  [/size]

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 11, 2014, 03:04 »
Καλησπέρα και απο εμένα.Μόλις γράφτικα στο foroum και είναι το πρώτο post  που κάνω.Ευκαιρία να κάνω κάποια post  για να έχω το δικαίωμα να ανοίξω και τα δικά μου θέματα.Δεν θα πω για το προφίλ μου το ποιος είμαι.Άλλωστε δεν είναι επι του παρόντος.Εγώ δουλεύω atty tobh v2 rda με supreme evic.;Έκανα πολλές δοκιμές και σε αντιστάσεις και σε υλικά και σε ζoυμία (pg-vg).To μεγάλο μπάμ έγινε με τον atty.Σχεδιασμένος σωστά με τον αέρα να στροβιλίζει μέσα στη καμπάνα και με έξι τρύπες να αναπνέει το εργαλείο σωστά.Όπως είπαν και οι φίλοι πρέπει να κοιτάξεις κάποια πράματα για να έχεις και το αποτέλεσμα που θες.kanthal/υλικό(mesh,cotton κτλ)/τι coil θα φτιάξεις και στα πόσα ohm/βάση/ρεύματα.
το δικό μου στήσιμο είναι δύο coils 8 σπιρομάτων με kanthal a1 32αρι οργανικό βαμβάκι,πέτυχα 0.6 ohm και ατμίζω ακόμα και σε 20 w 3,5 v ;Oτι χυμό και να βάλω η γεύση και το ντουμάνι είναι με άριστα το 10 ίσως και 8.Αν ήθελα 10 μπορέι να το έφτανα με περισσότερες τρύπες (περισσότερος αέρας) και κάποiες άλλες λεπτομέρειες που δεν ξέρω μιας και εγώ είμαι καινούργιος στο χόρο.Άρα για εμένα προσωπικά ρόλο έπαιξε ο ατμοποιήτης.Με vg τα αποτελέσματα είναι ακόμα ποιο πλούσια.Καμία σχέση με τον rsst ο οποίος είναι πλέον παρελθόν για εμένα   








Φιλε μου Limo αφου εχεις VV/VW ,  κανε στον RSST 2.0 - 2.2 Ωμ με 5αρι Ribbon Kanthal , σε 8 cm mesh και βαλε το μοντακι στα 12 Watts και δεν θα ειναι πλεον παρελθον.
Αν ανοιξεις και την τρυπα της καμπανας στα 2 mm και κανεις και ''πνευμονικες τζουρες , θα σε παρουν με τις πετρες ολοι.... ;D :))


Εγω τον εχω με 10 cm mesh , 2 mm τρυπα καμπανας (πλεμονι τζουρ) , 2.1 ohm , 15 Watts και στο DNA 20 D μου δινει 5.6 Volts και τραβαει απο την μπαταρια 2.6 Amperes... :tongue_smilie:
Δηλαδη , με λιγο ρευμα (2.6 Amps) χανεται ο κοσμος....... ;)


Σε VV/VW , δεν προκειτε ποτε να υπαρξει καλο αποτελεσμα αν εχει χαμιλη αντ/ση. Αντιθετα με μεσαια ή μεγαλη αντ/ση , το ρευμα θα κανει σωστα τη δουλεια του....






Οσο για τον Expromizer του φιλου , δοκιμασε σε VV/VW και παλι στα 2 Ωμ + με συρμα πανω απο 0.20 (προσωπικα δουλευω πολυ το 32αρι), ειτε micro coil , ειτε απλη , αλλα δωσε μεγαλη προσοχη ποσο βαμβακι θα βαλεις . Θα πρεπει να περναει στρημενο στην αντ/ση ευκολα , αλλα να ''τριβει'' εσωτερικα την αντ/ση.  Το βαμβακι διαστελεται παρα πολυ και αν εχει παραπανω , δεν θα υπαρχει καλη κυκλοφορια του υγρου , με αποτελεσμα να εχεις φτωχη ποσοτιτα στην αντ/ση ή μπορει να εχεις ακομα και υπερτροφοδοσια και η αντ/ση να μην μπορει να ατμοποιησει τοσο μεγαλη ποσοτητα , αφου λογο του παραπανω υγρου , δεν θα φτασει ποτε τη σωστη θερμοκρασια ατμοποιησης.
Βεβαια αυτο μπορει να δουλεψει και υπερ σου αν μπορεις να ανεβασεις και περισσοτερα Volts/Watts και να εχεις πλουσιο υγρο σε μεγαλο/πολυ ρευμα. Εδω θα εχεις και το αναλογο αποτελεσμα. Δλδ , πλουσιο αποτελεσμα σε ολα.


Τελος , αν θελεις ντουμανι και γευση  χωρις να υπολογισουμε το κοστος  (που προσωπικα το βλεπω πολυ μικρο σε DIY υγρα  καταναλωνοντας πανω απο 12 ml καθε μερα με αναλογιες 10 σταγονες αρωμα  σε 10 ml υγρο),η λυση ειναι σκετη VG με οσο το δυνατον λιγοτερη αραιωση.


Με 10% νερο στην VG , μια χαρα αραιωση εχεις και αν θελεις ακομα καλυτερη αποδωση , βαζεις λιγοτερο νερο.


Το θεμα σου , προσωπικα μιλωντας παντα , ειναι στο πως στηνεις τον ατμ/τη σου και στο ποσο βαμβακι βαζεις.

Ενα tip ειναι και το οτι θα πρεπει να σηκωσεις λιγο παραπανω απο τις βιδες την αντ/ση σου , ωστε ο αερας να περναει απο ολο το μηκος της αντ/σης .
Λογο της διασπορας που θα υποστει μετα την εισοδο του στο θαλαμο ατμ/σης , θα εχεις μικροτερη ταχυτητα στον αερα , αλλα θα καλυπτει στο περασμα του ολο το μηκος της αντ/σης και ολος ο παραγομενος ατμος , θα παρασυρεται απο τον αερα.
Αν ειναι χαμηλα στο χειλος της εισαγωγης , ο αερας θα εχει μεγαλη ταχυτητα και θα πιανει μονο ενα μερος της αντ/σης σου , μη μπορωντας να παρει ολο τον ατμο που θα παραχθει.

Ενα αλλο θεμα ειναι και στα ποσα Watts ατμιζεις .  Αν ανεβασεις πολυ , η δυναμη του ρευματος ,  αντι να  μετατρεπει το υγρο σε ατμο , θα το τιναζει δεξια κι αριστερα μεσα στο θαλαμο.

Οπως καταλαβαινεις , τα παντα σε σχεση με το ρευμα , τις αντ/σεις , το στησιμο και την ποσοτητα του υλικου τροφοδοσιας , θα πρεπει να ειναι σε αναλογια.
Αυτο νομιζω ειναι που ψαχνεις.   


Υπαρχουν κατα τοπους πολλοι ατμιστες και μερικοι ειναι πολυ ψαγμενοι σε πολλα θεματα.  Αν πας σε συναντισεις με παλαιους ατμιστες , να εισαι σιγουρος οτι θα σε βοηθησουν να βρεις την ακρη..... 8) ;) :)

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2014, 03:12 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος Limo

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 11, 2014, 10:15 »
φαντασου οτι στον rsst εκλεισα τις τρυπες για το mesh και της αναπληροσης και τον εκανα rda dual coil με 28αρι 1.2 ohm  ανοιγοντας και αλλη μια τρυπα στην καμπανα για την καινουργια αντισταση(και οι δυο τρυπες ειναι κοντα στα 2 χιλιοστα).Μπορω να πω οτι σκοτωνε.δεν εχω δοκιμασει το στυσιμο που μου προτινεις ισως να ασχολιθω λιγο μαζι του αλλα ι αληθεια ειναι οτι ο atty με καλυπτει αρκετα.Ιδιως αμα θες να αλλαζεις και τις γευσεις χωρις να περιμενεις να τελειωσει το δοχειο του ατμοποιητη.Ολα ειναι υποκημενικα Μιλαω παντα για εμενα στη παρουσα φαση που ειμαι στην αναζιτηση και στο πηραμα.Αργοτερα ισως κατασταλαξω καπου.Ειναι μια ευχαριστη διαδικασια να φτιαξω τα υγρα μου να δουλεψω πανω στις αντοιστασεις να αλαζω τα ρευματα μου και ολλα αυτα τα ωραια που εχει το moduling.Εκοψα το καπνισμα και ψαχνω τις γευσεις μου καθως επισεις και τις διαφορές της λειτουργίας μεταξυ μηχανικου και ηλεκτρικου mod.Δεν περιμενα να ειναι τοσο πολυπλοκα τα πραγματα αλλα γουσταρω γιατι ειναι στο πνευμα της αναζητισης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2014, 10:25 από Limo »

Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 11, 2014, 10:26 »

Με αλουμινόχαρτο τις έκλεισες ?  :o :o

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 11, 2014, 10:33 »
Μαλλον βαζει και τις δυο αντ/σεις σε μια βιδα Γιαννη.

Εμενα αυτο που με ανησυχει ειναι με τι υλικο εκλεισε τις τρυπες.
Αλουμινοχαρτο ειναι αυτο που βλεπω ή κατι αλλο ;;;
Αν ειναι αλουμινοχαρτο , μαλλον κατι εχει καταλαβει λαθος ο φιλος ή δεν ξερει οτι δεν ειναι θεμιτο το αλουμινιο και μαλιστα σε περιοχη που υπαρχει και θερμοκρασια

Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 11, 2014, 10:44 »
Για αυτό δεν είναι ευχαριστημένος  :))

Φίλε Λιμο δεν χρησιμοποιούμε ποτέ αλουμίνιο σε χώρο που αναπτύσσονται υψηλές θερμοκρασίες
λόγω πως το αλουμίνιο όταν υπερ θερμαίνεται γίνεται τοξικό και μπορεί να πάθεις από δηλητηρίαση
έως ........

Οι αντιστάσεις μόνο micro coil δεν είναι, μπορεί και να ήθελες να τις κάνεις μιας και κάποιες σπείρες ακουμπάνε μεταξύ τους  :dontknow:
Κατ αρχήν οι αποστάσεις είναι τεράστιες με το σύρμα κενό και σίγουρα παίρνεις άσχημη γεύση
(μεταλλίλα) οι σπείρες της κάθε αντίστασης δεν είναι κολλημένες όπως πρέπει ή όχι τόσο αραιές όσο πρέπει μεταξύ τους και θα έχεις πιθανόν αλλαγή των watts ή όχι σταθερή απόδοση.

Το τανκάκι πως το χρησιμοποιείς ? μάλλον δεν το χρησιμοποιείς  :)) κρατάς σε χρήση μόνο το deck του ατμοποιητή !

Micro coil σε τύπου genesis όπως είναι ο Rsst δεν γίνεται έτσι να ξέρεις, αλλά όπως παρακάτω:
Φτιάχνεις μια αντίσταση από τον θετικό στον αρνητικό κάθετα και βάζεις το βαμβάκι μέσα από αυτήν να πέφτει μέσα στο tank και να ποτίζεται καλά από κάτω και να απορροφάται έως το σημείο της αντίστασης των σπειρών. Μόνο έτσι γίνεται για να τον δουλεύεις σωστά.

Αν πάλι θες 2 αντιστάσεις πρέπει να έχεις 2 τρύπες στη καμπάνα και σε καμία περίπτωση 1   :nope: αυτό σημαίνει πως πρέπει να κάνεις και 2η οπή πάνω σε αυτή στο σημείο να έρχεται προφίλ η αντίσταση με την τρύπα. Οι τρύπες πρέπει να είναι ίσα με αυτές! Προτιμότερο και οι 2 αντιστάσεις
ίδιες σε αριθμό σπειρών και ίσιες ευθυγραμμισμένες με τις οπές καμπάνας.

Αυτά προς το παρόν.
Μάλλον είσαι άπειρος σε επισκευάσιμους και καλό είναι να δεις και κάποια θέματα στα νήματα.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit:
Επίσης πέρασε από ΕΔΩ να σε γνωρίσουμε  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2014, 11:21 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Limo

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για επισκευάσιμους ατμοποιητές
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 11, 2014, 11:53 »
δεν ηταν micro το ξερω.Νομιζα οτι το διωρθοσα τες πα.Εκανα και δευτερη τρυπα το εγραψα ποιο πανω.Το στυσιμο το κλασικο το εκανα και με βαμβακι και με mesh απλα δεν ειχα τα αποτελεσματα που ειθελα με αποτελεσμα να πειραματιστω μαζι του.Ολα ειναι ενα πειραμα και μια πατεντα σε ενα ατμοποιητη τον 25 ευρω.Για το αλουμινιο το εμαθα εκτες απο ενα τσακαλο λεγοντας μου οτι ευθυνεται για το αλτσχαιμερ. :confused1: (ακρως τοξικο)
Αλουμινοτενια εβαλα αλλα τωρα ατμοιζω με τον atty για αυτο αφισα στην ακρη το πειραμα.Γενικα ο τυπος genesis ειναι οχι και οτι καλυτερο για εμενα γιατι πας κοντρα στη βαρυτιτα αναγκαζοντας το υγρο με το οποιοδιποτε υλικο να το ανεβασεις στην αντισταση και να το ατμοισεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084025 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 49 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114617 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271079 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos