vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 8 χρήστες
Lazy Dog, Alexander20, maprix, Ducati.Jimakos, grag, camber, vasilis27p, manoslykos

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 27, 2014, 12:49 »
Επισης δεν ειναι κακια ιδεα να ανοιξουμε λιγο το κεραμικο ωστε το τριαρι να ειναι ανετο

Αποσυνδεδεμένος gialova

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 27, 2014, 14:20 »
Επιβεβαιώνω σε mod box DNA 30 μέχρι 13Wats  καθόλου καμένο, ντουμάνι απίστευτο απο εκεί και πάνω όμως .....

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Eviva
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 27, 2014, 14:35 »
Τι να πω ρε παιδιά, έχω καταλάβει κάτι λάθος.
Και δεν αναφέρομαι στην ατμιστική εμπειρία, αφού ατμίζω χαρούμενος κι εγώ, χαρούμενοι κι εσείς όλα καλά. Εμένα πράγματι τα κεραμικά μου "κολώνουν" στα ψηλά Watt με silica.

Ο ατμοποιητής έχει βγει στην αγορά; Το atmistique λέει σύντομα κοντά σας, κάτι για Δευτέρα είχα ακούσει, έχει κυκλοφορήσει ήδη κι απλά εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος; Που το δοκιμάσατε με στησίματα και μοντάκια..;

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Eviva
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 27, 2014, 14:46 »
Απο Δευτερα θα ειναι διαθεσιμο κ στο e-shop τους.
Νομιζω Παρασκευη-Σαββατο, οσοι μπορουσες να
το αγορασεις απο το φυσικο τους καταστημα!!


Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 27, 2014, 14:47 »
Τι να πω ρε παιδιά, έχω καταλάβει κάτι λάθος.
Και δεν αναφέρομαι στην ατμιστική εμπειρία, αφού ατμίζω χαρούμενος κι εγώ, χαρούμενοι κι εσείς όλα καλά. Εμένα πράγματι τα κεραμικά μου "κολώνουν" στα ψηλά Watt με silica.

Ο ατμοποιητής έχει βγει στην αγορά; Το atmistique λέει σύντομα κοντά σας, κάτι για Δευτέρα είχα ακούσει, έχει κυκλοφορήσει ήδη κι απλά εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος; Που το δοκιμάσατε με στησίματα και μοντάκια..;


αυτη ειναι η απορεια μου και μενα φιλε απο οτι ειδα και με βαση brass κιολας πουληθηκε....

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Eviva
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 27, 2014, 14:59 »
Το ειχαν αναφερει και σε καποιο ποστ τους οτι οποιος θελει μπορει να περασει το Σαββατο απο το καταστημα να τον παραλαβει..
ενα καλο και γρηγορο  setup διπλο 2αρι 5wraps 0.25kanthal , 1.3ohm @ 10w  :cigar:
Eviva μας


Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Eviva
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 27, 2014, 15:04 »
Αντε και καμια Φωτο Σε Dripping mode ..&  για εμας τους Καψερους!!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 27, 2014, 15:05 »
Αν και δεν ειναι για το ΕVIVA  αυτο που θα πω , εχει σχεση με το κεραμικο.


Με 0.7-0.8 Ωμ και 3.5 V , πόσα Watts εχεις στην αντ/ση ;;


Το ρωταω γιατι με γεματη μπαταρια και αυτα τα Ωμ , ακομα δεν εχω παρει καψουλι στον Diver V1 που εχει λογικα κατωτερη τροφοδοσια απο τον EVIVA.
Και το στησιμο ειναι και με φιτιλι και με βαμβακι και micro και κανονικο και οπως θελετε πειτε το...
Και δεν ειναι λογια του αερα ή για εντυπωσιασμο. Καθε βραδυ ατομα απο 'δω μεσα με βλεπουν σε διαδικτυακες συναντησεις μας οn camera


Με γεματη μπαταρια ειναι πολλα Watts περισσοτερα , αλλα εγω ρωταω για 3.5V .


Μη λετε λοιπον διαφορα πριν πιασετε/δοκιμασετε/κανετε διαφορες δοκιμες και στησιματα  ή επειδη δεν σας εκατσε κατι , δε σημαινει οτι ειναι λαθος ή κακοτεχνιμενο.


Συγνωμη για την παρεμβαση και για τον τροπο που ειπα οτι ειπα . Καλοπροαιρετα τα ειπα και χωρις να επιδιωκω να -'' την πω ''-  σε κανενα......... :)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Eviva
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 27, 2014, 15:12 »
Γιατί το κεραμικό έχει περιορισμούς, στο πάχος του φιτιλιού ο μεγαλύτερος. Εάν κάνεις τζούρες των 10 δευτερολέπτων, αλλά δε θες βαμβάκι παρά μόνο silica, το διπλό διάρι του κεραμικακίου δε θα σε αφήσει να το κάνεις με πάνω από 8-9Watt.

Καμία παρεξήση shadockan, απλά δεν πρόσεξες τη συζήτηση από την αρχή..  ;) Θα περιμένω λιγάκι πριν τον πάρω, αν βρω κανένα φίλο θα τον δανειστώ ίοως πρώτα, μέχρι τώρα σε ό, τι περίμενα σε καλό μου βγήκε.

edit: Αυτό που είπα και λέω για να μην παρεξηγηθώ μελλοντικά δεν αφορούσε αυτόν παρά το κεραμικό. Αυτός δουλεύει και χωρίς κεραμικό, ακόμα καλύτερα..

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Eviva
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 27, 2014, 15:13 »
Αντε και καμια Φωτο Σε Dripping mode ..&  για εμας τους Καψερους!!
Το setup μενει το ιδιο.
Αφαιρεις την καμπανα και αλλαζεις καπακι καιι τσουπ dripping mode.
Φωτο θα σου ανεβασω αργοτερα μολις τελειωσω το υγρο  :)

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 27, 2014, 15:32 »
Είναι πολύ ωραία αυτή η αντιπαράθεση και η ανταλλαγή απόψεων μεταξύ μας, δεν νομίζω να παρεξηγείτε κανείς από αυτά που λέμε, την γνώμη μας λέμε πάντα.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 27, 2014, 15:56 »
Αυτο φιλε λεω και 'γω.   Το θεμα με ατμ/τες που εχουν κεραμικο , ειναι το ιδιο το κεραμικο...
Αν πεσεις σε κεραμικο που ειναι λαθος κατασκευασμενο , οχι τζουρα δεν θα παρεις αλλα τα νευρα σου θα γινουν κροσια.
50 κεραμικα ειχα αγορασει καποτε και τελικα δουλευαν τα τρια... :tongue_smilie:
Ειναι ενα θεμα που υπηρχε απο παλια ,γιαυτο αν βρειτε καλα κεραμικα ......προσεξτε τα καλα και να τους φερθειτε με καλοσυνη και στοργη... ;D


Σ' αυτο φυσικα δεν φερει ευθηνη κανεις απο τους κατασκευαστες. Ακομα και καλα κεραμικα να βρειτε καπου , την επομενη φορα μπορει να μην ειναι το ιδιο.
Πλεων ειμαι και 'γω επιλεκτικος απο που αγοραζω και μεχρη στιγμης δεν εχω παραπονο. Το προβλημα ομως ειναι καλο να ξερουμε οτι υπαρχει....




christos520
πρεπει να κανει μεγαλη προσπαθεια καποιος , για να παρεξηγηθω και θα πρεπει να εχει γινει κατι πολυ κακο ωστε να παρεξηγησω καποιον.
Φιλοι ειμαστε και η βοηθεια του ενος στον αλλο ειναι η αποστολη του φορουμ

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 27, 2014, 16:35 »
http://www.youtube.com/watch?v=xUE44IDJMbI&list=UU79X16EQjPWxLE1wK_eqyDQ&feature=share

Μπήκε και στο πρώτο μήνυμα του θέματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2014, 16:58 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Eviva
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 27, 2014, 21:23 »
Για τον φιλο liakouras, στο παραπανω βιντεο απο το 3.30 εως το 4.30, για δυο διαφορετικα σεταπ (βαμβακι - φυτιλι), τονιζεται οτι το βαμβακι ή το φυτιλι κλεινει την τρυπα τροφοδοσιας.

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 27, 2014, 21:34 »
ρε συ  φιλε χωρις παρεξηγηση τι δεν καταλαβαινεις  η τι λες και δεν καταλαβαινω  τα φυτιλια τροφοδοτουνται απο μια τρυπα και δεν ειναι μεσα στο υγρο αλλα ειναι τυλιγμενα  μεσα στο ντεκ  εσυ λες οτι βγαινουν εξω μεσα στο  τανκ ........... λογικο ειναι να κλεινουν την τρυπα τροφοδοσιας πχ καιφουν απο καπου θα πρεπει να παρουν υγρο
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2014, 21:39 από liakouras68 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146448 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12784 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801579 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11044 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet