vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

308 επισκέπτες, 8 χρήστες
vasilis27p, dkostas, Alexander20, th3ofilos, Βασίλης1966, Doubt, ZoeM, Tazz

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 26, 2014, 16:10 »
δεν ξέρω αν το είδες πιο πάνω αλλά βγαίνει και σε ντρίπερ και με τανκ, εγώ πήρα το τανκ.
Να υποθεσω για το κεραμικο θελει non-res;
όχι μόνο αντίσταση.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2014, 16:24 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 26, 2014, 16:23 »
Στημενος με βαμβακι πηγαινει αεροπορια,η ποιοτητα απλα αψογη,αν δεν κανω λαθος ειναι ο μοναδικος με κεραμικο και αντισταση χωρις non,απο χτες τον εχω λυωσει,ντουμανι,γευση και χτυπημα αψογο,παιρνει επαξια την θεση στο τσαντακι μου διπλα στον ιαττυ μου ;)

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 26, 2014, 16:37 »
Υπάρχει και αυτός με κεραμικό και χωρίς αντίσταση.
http://www.toddsreviews.com/2013/11/the-rose-atomiser-by-eden-mods.html

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 26, 2014, 17:24 »
http://www.toddsreviews.com/2013/11/the-rose-atomiser-by-eden-mods.html


αυτό δεν είναι κεραμικό είναι πιατέλα εντελώς και το σίγουρο είναι ότι ο eviva είναι πολύ ποιο απλός στο στήσιμο


σε απόδοση δεν γνωρίζω

Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 26, 2014, 23:49 »
Έχει δίκιο ο Πολυκράτης και ο shadockan, το φιτίλι έρχεται σε επαφή κατευθείαν με το υγρό, άρα αν θέλαμε να πούμε, σε σχέση με την τροφοδοσία, με ποιόν μοιάζει θα λέγαμε με τον Taifun GT.
Οπότε αυτομάτως έχει δίκιο και ο exispathi όσον αφορά τα προβλήματα χωρίς το κεραμικό, που είναι προβλήματα του Taifun GT (τα οποία βέβαια ξεπερνιούνται με ένα πολύ προσεκτικό στήσιμο).
χωρις να θελω να προκαλεσω.. τον ατμοποιητη τον εχεις στην κατοχη σου η τον εχεις δει απο κοντα η οτι βλεπεις απο φωτο και βγαζεις συμπερασμα  πως στηνεται και τροφοδοτηται ρωταω γιατι καλο θα ηταν να  τον δουμε  απο κοντα πως ειναι και πως στηνεται και δουλευει και μετα να βγαζουμε συμπερασματα  για την λειτουργια και τροφοδοσια του για αποφυγη παρερμηνιων  ;)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Eviva
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 27, 2014, 00:00 »
Δεν νομιζω οτι βγηκε κανενα συμπερασμα - υποθεσεις απο τις φωτος κανουμε, και οσοι εχουν εμπειρια απο τους καηφουν ειναι σε θεση να δουν οτι το συστημα τροφοδοσιας δεν ειναι τετοιο, γιαυτο απαντησαν σε καποιους που βιαστηκαν να το υποθεσουν. Το να βγει επισης το κεραμικο σιγουρα θα δυσκολεψει τα πραγματα, λιγο αλφα-βητα ειναι. Ολα αυτα με τιποτα δεν σημαινουν οτι το - η (τι γενος είναι?) Εβιβα δεν θα δουλευει αψογα!

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 27, 2014, 00:06 »
κάπου διάβασα για φώτο ...
δεν έχω δει καμία φώτο του ατμοποιητή ...
Για ποιον ατμοποιητή μιλάμε;

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 27, 2014, 00:07 »
το κεραμικό δίνει όλη την γεύση γιατί κάποιος να το βγάλει δεν μπορώ να καταλάβω, ο ατμοποιητής εβίβα είναι κατασκευασμένος να δουλεύει με κεραμικό και αυτό είναι που τον κάνει διαφορετικό από τους υπόλοιπους, δεν υπάρχουν συγκρίσεις σε ατμοποιητές που δεν δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο.
Αν ο καυφούν είχε κεραμικό θα μπορούσαμε να κάνουμε σύγκριση αλλά αφού δεν έχει πώς θα γίνει;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Eviva
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 27, 2014, 00:29 »
κάπου διάβασα για φώτο ...
δεν έχω δει καμία φώτο του ατμοποιητή ...
Για ποιον ατμοποιητή μιλάμε;


Μπήκαν φωτογραφίες στο αρχικό μήνυμα του θέματος: http://vaping.gr/index.php/topic,21583.msg733006.html#msg733006
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2022, 07:56 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 27, 2014, 04:51 »
Eιναι ατμ/της που θα μπορει να δουλεψει και χωρις κεραμικο.

Το λεει ο Κωστας σε καποιο σημειο του αρχικου κειμενου...
 ( Το κεραμικό αυτό μπορεί να αντικατασταθεί και από ένα ceramic replacement για τους λάτρεις του πιο κρύου ατμού. )

Σε καποιο ποστ του Κωστα παλι λεει οτι...
( Ένα ατσάλινο σωληνάκι θα μπορεί να πέρνει τη θέση του κεραμικού, γι αυτούς που προτιμάνε λιγότερο ζεστά αποτελέσματα. Θα είναι κι αυτό διαθέσιμο από την ερχόμενη Δευτέρα )

Αρα συμπερασμα ειναι οτι θα μπορει καποιος να βγαλει το κεραμικο , αλλα θα πρεπει να βαλει κατι που θα ειναι στο σχημα του κεραμικου ή κατι τετοιο , αν θελει διαφορετικης θερμοκρασιας ατμο.
Παντα ομως  ( ετσι οπως το καταλαβαινω εγω ) , κατι θα υπαρχει στο σημειο αυτο.
Δεν θα ειναι μαλλον  '' ελευθερο '' σαν του Kayfun .

Για 'μενα θετικο ειναι αυτο........



Αποσυνδεδεμένος liakouras68

  • **
  • 461
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 27, 2014, 09:08 »
 


Αυτες οι φωτο για να βοηθησω  να καταλαβετε την τροφοδοσια αν βλεπετε πουθενα τα φυτιλια   απευθειας στο υγρο πεστε μου και μενα τυπου taifun   τα  συμπερασματα δικα σας

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Eviva
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 27, 2014, 11:55 »
το κεραμικό δίνει όλη την γεύση γιατί κάποιος να το βγάλει δεν μπορώ να καταλάβω, ο ατμοποιητής εβίβα είναι κατασκευασμένος να δουλεύει με κεραμικό και αυτό είναι που τον κάνει διαφορετικό από τους υπόλοιπους, δεν υπάρχουν συγκρίσεις σε ατμοποιητές που δεν δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο....

Γιατί το κεραμικό έχει περιορισμούς, στο πάχος του φιτιλιού ο μεγαλύτερος. Εάν κάνεις τζούρες των 10 δευτερολέπτων, αλλά δε θες βαμβάκι παρά μόνο silica, το διπλό διάρι του κεραμικακίου δε θα σε αφήσει να το κάνεις με πάνω από 8-9Watt.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Eviva
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 27, 2014, 12:03 »
Τζούρες των 10 sec? :eleos:

Και πάνω απο 9 Watt? :eleos: :eleos:

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 27, 2014, 12:35 »
Γιατί το κεραμικό έχει περιορισμούς, στο πάχος του φιτιλιού ο μεγαλύτερος. Εάν κάνεις τζούρες των 10 δευτερολέπτων, αλλά δε θες βαμβάκι παρά μόνο silica, το διπλό διάρι του κεραμικακίου δε θα σε αφήσει να το κάνεις με πάνω από 8-9Watt.
Εδώ κάνεις κάποιο λάθος για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή είναι στημένος με 3 φιτίλι και δεν καταλαβαίνει τίποτα από βατ μόλις τον δοκίμασα στα 12,5 βατ και μου έδωσε ζεστό ατμό στην τρίτη συνεχόμενη τζούρα για καμένο δεν το συζητάμε με αυτόν τον ατμοποιητή δεν θα το πάρεις. :nope:
Βέβαια γούστα είναι αυτά αν μου λες ότι κάνεις τόσο μεγάλης διάρκειας τζούρα μπορεί και να μην σε καλύψει.


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Eviva
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 27, 2014, 12:46 »
Όχι, κι εγώ τζούρα που τον έκανα στο μαγαζί μια χαρά δούλευε. Αλλά αναφέρομαι στην ανάγκη απόρριψης του κεραμικού. Τριπλό τριάρι που συνηθίζω σε drippers και nautilus δεν χωράει αυτό το κεραμικό (εκτός αν το βάλεις να στέκεται στο θρόνο, που τότε τζάμπα το έβαλες το κεραμικό).

Σε ψηλά watt γενικά τα κεραμικά αυτά δε μου έχουν αποδώσει. Οι τζούρες μεγάλης διάρκειας που λέω, δείχνουν τις δυνατότητες όχι του ατμοποιητή αλλά του στησίματός σου. Αν ανοίξεις τροφοδοσία για να τις καλύπτει όταν δεν ατμίζεις θα πλυμμηρίζει. Πρέπει να τις καλύπτει ένα ρεζερβουάρ φιτιλιού το οποίο θέλει πάχος.

Εσύ με τριάρι που τον δοκίμασες (και πως το χώρεσες;); Γιατί από ότι μου είπε ο Κωσταντίνος στο μαγαζί (μπορεί να κατάλαβα λάθος βέβαια) τον είχε με βαμβάκι. Έχει κυκλοφορήσει αλλού καιρό και μας τον κρύβανε;;!

tsiv, θα σε ελεήσω όταν μπορέσω, τώρα είναι πάσχα κι αναστένομαι. :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110575 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146457 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801602 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet