vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 8 χρήστες
Alexander20, dkostas, billythekid, Giannis.B, Tazz, paiktaras, Christos Z, grag

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1380 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2022, 18:19 »
Καλησπέρα! Θέλω  να πάρω τον aspire huracan, και θέλω την γνώμη σας. Τώρα είμαι με τον Zeus, και είπα να δοκιμάσω τον huracan.

Αποσυνδεδεμένος Spe

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1381 στις: Οκτωβρίου 02, 2022, 02:55 »
Καλησπέρα παιδιά όπως αναφέρω στο προφίλ μου η πρώτη μου αγορά στα τυφλά ήταν ο κρομα 217.....ο οποίος έρχεται με τον z force καθαρά για dl ενώ εγώ μόνο mtl κάνω (γελάστε τώρα είχα πάρει υγρό με 12αρα πνίγηκα) μετά από πολλά βιντεάκια εκείνη την ημέρα κατάλαβα τι πήγαινε λάθος όντας άπειρος χωρίς κάποια συμβουλή από κάπου.... οπότε τον έβαλα στην άκρη και πήρα τον μιας χρήσης innokin go s εμένα για να είμαι ειλικρινής μου έκανε πολύ ωραία γεύση δεν έχασε με έβγαλε 15 μέρες γεμάτες και πήγα στον zenith 2...... τέλος πάντων δεν μου καθόταν καλά και ήθελα να χρησιμοποιήσω τον εργοστασιακό ο οποίος είναι όπως ξανά είπα dl νέας γενιάς zf coil που βγάζει μόνο σε 0,2 και 0,3 οπότε έψαξα να βρω αντίσταση να κουμπώνει πάνω δύσκολο αλλά ναι έκανα την πατέντα με voopoo αλλά η μεγαλύτερη που βρήκα ήταν 0,8 (κλάψτε πάλι το ίδιο έπαθα με την πρώτη φορά ) βέβαια θα ξανά κάνω την προσπάθεια μου αν βρω μεγαλύτερη αντίσταση..... μόνο και μόνο γιατί μου αρέσει σαν ατμοποιητης.... στις παρατηρήσεις τώρα τα υγρά μου ίσως επειδή ήταν 12αρια είχα διαρροή κάτω στο δαχτυλίδι ίσως σε vg σκέτη να μην υπάρχει..... εσείς έχετε κάνει καμία πατέντα η όχι

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1382 στις: Οκτωβρίου 02, 2022, 11:30 »

 Επειδή είσαι στην αρχή και αυτό που χρειάζεσαι είναι να παραμείνεις.


 Πάρε μερικά innokin go s που σου άρεσαν, στο skroutz θα τα βρεις σε τιμή κάτω από οποιαδήποτε αντίσταση θα αγόραζες έτσι και αλλιώς.
Ο zenith έχει μεγάλη γκάμα σε αντιστάσεις, δες τι δεν σου άρεσε και ξαναδοκίμασε. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε καλύψει.
Άσε τις πατέντες για την ώρα καθώς κανένας αεράτος δεν θα γίνει σφικτός με μια αντίσταση μόνο και να έχει ταυτόχρονα και καλό αποτέλεσμα.




Αν μου επιτρέπεις και μια απάντηση για το άλλο που ρώτησες αλλά δεν θέλω να χαλάσω το topic του Λόξια


Μάλλον αναφέρεσαι στην ασθένεια που έγινε γνώστη ως  evali (E-cigarette or Vaping Use-Associated Lung Injury) που έχει κλινική εικόνα οξείας πνευμονοπάθειας και οφείλεται στην βιταμίνη E σε ελαιώδη μορφή ως μέσω αραίωσης του thc
Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπήρχαν καν συμπτώματα και ήταν αποτέλεσμα τακτικού έλεγχου που όλοι πρέπει να κάνουμε έτσι και αλλιώς.

Αποσυνδεδεμένος Spe

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1383 στις: Οκτωβρίου 02, 2022, 12:54 »
Σχεδιαστικά ναι δεν πιστεύω ούτε εγώ να δουλέψει το ποιο πιθανό να μείνει αποθηκευμένος στην άκρη.....
Τώρα για τον go s έμεινε στην άκρη για ώρα ανάγκης και μπορώ να πω ότι ήταν τίμιος ατμοποιητης μιας χρήσης για εμένα πλέον δουλεύω zenith 2 που πάλι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μπορώ να πω εάν βέβαια καταφέρω και μηδενίσω την νικοτίνη θα χαρώ ακόμα περισσότερο....
Δυστυχώς έχω χάσει δικό μου άτομο από καρκίνο και εννοείται ότι το ερώτημα ήταν με σεβασμό και μόνο..... φυσικά το καλύτερο πράγμα είναι να παρακολουθούμε τους εαυτούς μας τακτικά όσο μπορούμε

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1384 στις: Οκτωβρίου 02, 2022, 23:42 »
Στη φάση που είσαι είναι να βρεις ένα σετ που θα σε κρατήσει μακριά από το τσιγάρο. Το να κατέβεις τώρα σε νικοτίνη είναι λάθος. Δοκίμασε την 0,8 ωμ στον ατμοποιητή σου στα 15 watt. Βρες ένα υγρό που να σε καλύπτει η γεύση του Κάθε μέρα που μένεις μακριά από το τσιγάρο είναι μια νίκη για σένα.

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1385 στις: Οκτωβρίου 03, 2022, 09:48 »
Συμφωνώ κι εγώ πως το σημαντικό είναι να μείνεις μακριά από το τσιγάρο. Αν όμως σου αρέσει να το παλεύεις και να ψάχνεσαι, ίσως να ανήκεις στη μικρή μειοψηφία των ατμιστών που μπήκαν γρήγορα στο επισκευάσιμο κομμάτι. Εγώ για παράδειγμα, σε λιγότερο από μήνα, από εργοστασιακό + κανονικό τσιγάρο (δεν την πάλευα χωρίς), πήγα σε επισκευάσιμο και δεν ξανάβαλα τσιγάρο στο στόμα. Όσο αφορά στη νικοτίνη, θα σου πει μόνος του ο οργανισμός σου, μη τον βιάζεις. Κάνε δοκιμές όμως, μη το φοβάσαι.

Προσοχή: δε σου προτείνω να ασχοληθείς τώρα με επισκευάσιμο. Απλά ενημερώνω πως η πεπατημένη "εργοστασιακός ατμοποιητής και αν έχεις κέφια για παραπάνω πάνε σε επισκευάσιμο", ενώ δουλεύει για την πλειοψηφία των ατμιστών, δεν δουλεύει για όλους.

Αποσυνδεδεμένος Spe

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1386 στις: Οκτωβρίου 03, 2022, 11:14 »
Pg και vg που την αποθηκεύεται όταν την ανοίγετε....

Αποσυνδεδεμένος thanoulis

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
  • Το νεότερο δεν είναι απαραίτητα καλύτερο
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1387 στις: Οκτωβρίου 03, 2022, 12:35 »
Προσωπικά τις αποθηκεύω σε ένα ντουλάπι. Θερμοκρασία "δωματίου" και σκιά.

Αποσυνδεδεμένος Spe

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1388 στις: Οκτωβρίου 03, 2022, 14:18 »
Κάτι διάβασα σε κάποια σχόλια για κατάψυξη γι'αυτό..... πόσο καιρό τα κρατάς δεν οξειδώνονται

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1389 στις: Οκτωβρίου 03, 2022, 16:13 »
Καλησπέρα. Η αποθήκευση σε κατάψυξη που διάβασες αφορά το διάλυμμα PG ή VG ΜΕ νικοτίνη, ειδικά για εμάς που φτιάχνουμε μεγάλες ποσότητες που θα καταναλωθούν σε διάστημα μηνών (ή & ετών). Εκεί, μπαίνει θέμα οξείδωσης. Αν μιλάς για μη νικοτινούχα PG ή VG, τότε αρκεί το να την αποθηκεύσεις σε κάποιο σκοτεινό ντουλάπι, σχετικά ψυχρό & ξηρό.
*** Καλωσόρισες!!!  :bye:   

Αποσυνδεδεμένος MrGeneral

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1390 στις: Νοεμβρίου 22, 2023, 20:06 »
Καλησπέρα! Ψάχνω mtl clearo για φίλο και δεν έχω ιδέα. Από ό,τι θυμόμουν από παλιά, πήγα κατευθείαν σε nautilus, αλλά ο 3 που πωλείται, έχει πολλά παράπονα για διαρροές. Τι θα προτείνατε;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1391 στις: Νοεμβρίου 22, 2023, 21:18 »
Nautilus GT με συνθετικό τανκ

Αποσυνδεδεμένος Xxristos

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1392 στις: Μαρτίου 18, 2024, 15:25 »
Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να αγορασω το innokin ez tube (εχει πανω τον zenith minimal) αλλα γενικα δεν βλεπω πολυ καλες κριτικες για τις αντιστασεις. Να το ρισκαρω η να παω σε κατι αλλο με ναυτιλο 3?

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1393 στις: Μαρτίου 19, 2024, 01:33 »
Δε ξέρω τι έχεις ακούσει αλλά οι 0,8 ωμ του zenith είναι πολύ καλές αντιστάσεις (όπως και οι 0,7 του ναυτίλου)

Αποσυνδεδεμένος Xxristos

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1394 στις: Μαρτίου 22, 2024, 14:45 »
οτι δεν εχει καλες αντιστασεις λενε πολλοι (δεν εχουν γευση)
τον εχει δοκιμασει κανεις τον zenith minimal?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110536 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530739 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet