vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dinosspil, dkostas, maprix, Sergios, Jorge, Buliwyf, angelosdes

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4590 στις: Δεκεμβρίου 10, 2022, 23:12 »
Ιδιας φιλοσοφίας είναι & οι τρεις τους. Από πλευράς απόδοσης μπορείς να περιμένεις πάνω-κάτω το ίδιο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος georgeboy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4591 στις: Δεκεμβρίου 10, 2022, 23:35 »
Αυτό που λένε για τις καμπάνες,  διαφορά σε γεύση ,απόδοση χτύπημα έχει, ή είναι μουφα;

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4592 στις: Δεκεμβρίου 11, 2022, 00:56 »
Στο 1 mg νικοτίνης & σκέτη βάση, είμαι από τους πλέον ακατάλληλους για να απαντήσω σε αυτό. Ισως κάποιος άλλος να μπορεί να πει.

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4593 στις: Δεκεμβρίου 13, 2022, 01:31 »
Την καλημερα  μου σε ολο το φορουμ και καλο Σαββ/κυριακο ευχομαι.Αποκτησα εχθες μετα απο 3,5+ χρονια στο ατμισμα τον πρωτο μου επισκευασιμο (δωρακι απο φιλο. Niko αν εγγραφεις και μπεις,ευχαριστω και απο εδω!!) και μαλιστα ειναι και ενας που γλυκοκοιταζα (αν και θα προτιμουσα καποιον τανκατο) ετσι κι αλλιως (αδελφε χαθηκε το ασημι...?  ;D ).
Drop solo 22mm της digiflavor. Tον δοκιμασα με το μεταλλικο κοστουμακι του,αλλα καιει χειλη και η γευση μαλλον ειναι υποδεεστερη, συνεπως... με το συνθετικο του. Η ετοιμη αντισταση που μου εδωσε ο φιλος,θελει βατ και το ποντ-ο-μοντακι μου δεεν...  Ετσι σημερα πρωτη αποπειρα ever με το λιγο συρματακι που επισης εχω, αγνωστου πατρος,μητρος και τα ρεστα. Το κακο ειναι οτι χρειαζομαι γυαλια (η' μεγενθυτικο...) και η πρωτη μου αυτη αποπειρα ειναι φτυστη με ενα...αναποδο μαμωτο που ειχα συναντησει καποτε...  ::) ;D .  Η γευση ομως συγκρινομενη με τον ζευς τον ζουμπα που εχω ειναι διαφορετικη και πιο εντονη!  Δουλευει μια χαρα στα 29w και μου βγηκε γυρω στα 0.8oh η αντισταση αν και το πηγαινα για πιο χαμηλα (στην επομενη μια σπειρα λιγοτερο φανταζομαι).Η ερωτηση μου (και ευχαριστω προκαταβολικα για την οποια απαντηση/βοηθεια  :) ) ειναι η εξης :
Τα σκασιματα τυπου ποπ-κορν που ψηνεται που ακουω,εχουν να κανουν με το συρμα που ειναι θεοστραβο απο οποια πλευρα κι αν το δεις,η' θελει περισσοτερο βαμβακι (κοτομπεικ.) ? Κατα τ'αλλα μια χαρα ειμαι,απλα μετα απο λιγο ειναι εκνευριστικο.(
.)
(
.)

Χωρίς παρεξήγηση θεωρώ το στήσιμο σου επιείκεος απαράδεκτο.. άμα κοιτάξεις το σύρμα σου έχει στρίψει ( στραβωσει) σέ τρία σημεία .. οπότε πως περιμένεις να σου ισιωσει.. δεν φταίει το σύρμα αλλά ή απειρία σού.. από τη μπορώ να δω μάλλον για fused Clapton μοιάζει οπότε για 22 mm ατμό είναι μια χαρά .. τώρα βάλε λιγότερο βαμβάκι μιας εγώ βλέπω ότι το έχεις μπουκωσει καί κάνει κουρμπα στο πάτο... Όσο αφορά ότι πέρασε σφιχτά όπως λες δεν χρειάζεται να παρασέρνει την αντίσταση αλλά ούτε και να πλέει μέσα τό βαμβάκι . κάτι τελευταίο όλοι μάθαμε είδαμε πειραματίστηκαμε χαλάσαμε σύρματα και βαμβάκια κανείς δεν ήταν τελείως στην αρχή....

Αποσυνδεδεμένος Thanos.L

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • πισω μεντα,οξω κανελα...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4594 στις: Δεκεμβρίου 13, 2022, 13:12 »
Φιλε 4son  σε ευχαριστω πολυ που πηρες τον χρονο να μου γραψεις  :) . Απο οτι γραφεις θα κρατησω μονο την παρατηρηση σου για το μακρυ βαμβακι,που οντως βγαζει νοημα ιδιαιτερα δε στην δικια μου περιπτωση που ντριπαρω και δεν χρησιμοποιω σκουονγκ μοντακι. Μιας και το υγρο πεφτει ακριβως πανω στην αντισταση (εκει που το θελουμε ουσιαστικα) ,δεν υπαρχει κανενας λογος να διανυσει μεγαλυτερη διαδρομη για να ερθει προς τα πανω,ουτε να συσσωρευεται στον πατο του ντεκ. Λιγο κοντοτερο λοιπον.Οσο για τα υπολοιπα χωρις παρεξηγηση κι εγω και να με συμπαθας,πρεπει να αναφερω οτι μαλλον...  δεν διαβαζεις προσεκτικα  :D . Δεν εγραψες τιποτα που δεν αναφερω εγω ο ιδιος στο αρχικο μου μηνυμα- που εκανες μαλιστα παραθεση-.  ''θεοστραβο απο οποια πλευρα κι αν το δεις''  και ''Ετσι σημερα πρωτη αποπειρα ever '' ,αλλα και '' ...η πρωτη μου αυτη αποπειρα ειναι φτυστη με ενα...αναποδο μαμωτο..''  . Μπορει καποιοι να παρουσιαζουν δημιουργηματα (πασης φυσεως) τους που επιτευχθηκαν κατοπιν πολλων προσπαθειων ως παρθενικη τους αποπειρα στο αντικειμενο,αλλα εγω οταν λεω πρωτη προσπαθεια,το εννοω!

Αυτη τη στιγμη ατμιζω με την τριτη (και τελευταια μιας και τελος το συρμα...) αντισταση που εφτιαξα,ειναι οπως πρεπει να ειναι,ο θορυβος πηγε περιπατο και ολα καλα  . Οπως ειπες κι εσυ,καθε αρχη και δυσκολη  ;)

Ευχαριστω πολυ και παλι εσενα και οσα παιδια με συμβουλεψαν σχετικα. Να ειστε καλα και καλη συνεχεια  :) :)  (...εως την επομενη απορια μου...  ::) ::) ;D )

Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4595 στις: Δεκεμβρίου 13, 2022, 15:56 »
No worries no offence take it.. με 6€ παίρνεις ένα fused Clapton 28/36 της coilogy και ένα φτηνό βαμβάκι cana cotton ή ότι άλλο βρεις φτηνό και ξαναρχίζεις να στήνεις

Αποσυνδεδεμένος MrGeneral

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4596 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 12:07 »
Καλησπέρα συνατμιστές! Υπάρχει κάπου πέρα από το insomnia που μπορώ να δω αγγελίες για μεταχειρισμένους ατμοποιητές; Ρωτάω μήπως υπάρχει κάτι άλλο που θεωρείται αυτονόητο αλλά δεν έχω πέσει πάνω του

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4597 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 14:36 »
Παιδια λυστε μου μια απορια εκανα σημερα μια παραγγελια στο 2fdeal πληρωσα με την χρεωστικη μου δεν ειχα καποιο προβλημα αλλά στο σαιτ τους στην πληρωμη ειχε κοστος



Subtotal:   €42,84
Shipping Charges:   €7,70
Handling Fee:   €2,21
(-) Member Savings:   €0,00
Grand Total:   €52,57

και μετα οταν πηγα να ελεγξω το υπολοιπο μου στο ibank μου ειχαν χρεωσει
ΑΓΟΡΑ SHOPMONSTERUS*  58,54 € 
Γιατι αυτη η διαφορα ειναι καποια επιπλεον χρεωση που βαζουν στο 2fdeal?


Για τον φιλο πιο πανω αγγελιες θα βρεις και εδω οταν φτασεις τα 50 μηνυματα αν δεν κανω λαθος και σε fb groups με αγγελιες ατμιστικων

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4598 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 14:46 »
Αυτό που γράφεις εδώ στείλε μύνημα στην 2Fdeal και ζήτα τους εξηγήσεις, δεν μου κάθετε καλά αυτό. Μάλλον η συνναλαγή γίνεται στο όνομα κάποιας άλλης εταιρείας και χρεώνουν εξτρα, σε κάθε περίπτωση ζήτα εξηγήσεις και ενημέρωσε και εμάς.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4599 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 14:54 »
Νομίζω είναι η μετατροπή συναλλάγματος ή η προμήθεια της τράπεζας.

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4600 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 15:30 »
Εστειλα μηνυμα στο 2fdeal οταν μου απαντησουν θα ενημερωσω

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4601 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 18:28 »
Μήπως θυμάσαι, στο "καλάθι" σε τί νόμισμα τα είχες πριν προχωρήσεις στην αγορά; Ευρώ ή δολάριο;Αν ήταν δολάριο (όχι το σε τί νόμισμα αγόρασες εσύ, αλλά το σε τί νόμισμα ήταν αυτά που αγόρασες), τότε πλήρωσες την συναλλαγματική διαφορά κλπ κερατιάτικα των δύο νομισμάτων
 

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4602 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 19:06 »
Καλησπέρα πρώτα από όλα, όταν τα έβαλα στο καλάθι ήταν σε ευρώ και πλήρωσα σε ευρώ δεν έβαλα τίποτα στο καλάθι που ήταν σε δολάρια και μετά να τα βάλω σε ευρώ και να γίνει κάποια μετατροπή εμένα μου φάνηκε πολύ παράξενο αυτό το πράγμα, για αυτό και ρώτησα εδώ πέρα και τους έστειλα και μήνυμα και περιμένω και απάντηση, δεν ήθελα να το κάνω ζήτημα και θέμα γιατί το ίδιο πράγμα μου είχανε κάνει και πιο παλιά με το PayPal offline Και λέω εντάξει ήταν και δικό μου λάθος και μου στείλανε με τα συμπληρωματικά να πληρώσω για αυτό επίτηδες αυτή τη φορά το έκανα με χρεωστική κάρτα και αποδείχτηκε ότι πάλι κάνουν το ίδιο πράγμα από ότι φαίνεται.
Και το πολύ απλό είναι ότι κάνεις μία αγορά εγώ πολλές φορές ψωνίζω και από aliexpress πράγματα ξέρω ότι αυτό που θα χρεωθώ στο καλάθι μου είναι και αυτό που θα χρεωθώ και στην κάρτα μου τώρα αυτό που κάνει το 2fdeal πρώτη φορά το συναντώ.


Και ένα συγγνώμη προκαταβολικά για το hijack του νήματος

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4603 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 19:28 »
Για να δούμε τί θα απαντήσουν λοιπόν. Για πληρωμή με κάρτα δεν ξέρω, δεν εμπιστεύομαι κανένα κινέζικο site για τα οικονομικά δεδομένα μου. Με Paypal offline, όμως, όπως έχω ξαναγράψει, μου είχε βγάλει μία καρτέλα με 2 στήλες:

Στην μία εμένα με το ποσό που έπρεπε να συμπληρώσω & που ήταν από προεπιλογή σε ευρώ.
Και στην άλλη, το ποσό που θα εισέπραττε ο πωλητής & από προεπιλογή ήταν σε δολάριο.
Την πρώτη συναλλαγή που έκανα έτσι (ήταν τότε που άρχισε να πέφτει το ευρώ συνεπεία του ουκρανικού & να κερδίζει το δολάριο) πλήρωσα αφήνοντας τις προεπιλογές. ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. Μετά από λίγο, μου έστειλαν e mail όπου ζητούσαν να τους πληρώσω κάτι αρκετά παραπάνω για να προχωρήσει η συναλλαγή μας.
Από τότε, πάντα μιλώντας για Paypal offline, αλλάζω ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ ΣΕ ΕΥΡΩ & όλα καλά, όλα ανθηρά. Δεν ξέρω αν & η κάρτες δίνουν αυτή την επιλογή. Δηλαδή, να συγχρονίζεις ώστε η συναλλαγή να γίνεται στο ίδιο νόμισμα & για τα 2 συναλλασσόμενο μέρη.
*** Για να κάνω την εισφορά μου & στο συνωμοσιολόγιο, η πρακτική που ακολουθείται, μοιάζει σαν να γίνεται για να μαζέψουν δολάρια... :angel:

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4604 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 19:53 »
Εν αναμονή λοιπόν της απάντησης τους την οποία θα σας ενημερώσω και εδώ αλλά ότι η κάρτα που είπες πιο πάνω ότι αν συγχρονίζετε είναι πολύ απλό μπορώ να στο αποδείξω αυτό γιατί γίνεται ακριβώς το ίδιο πράγμα στο aliexpress κάνεις παραγγελία  σύνολο15 ευρώ για παράδειγμα 15 ευρώ φεύγουν από την κάρτα σου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33668 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477853 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy