vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 3 χρήστες
giorgos1999, camber, Jorge

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:23 »
Επιστρέφω μετά απο μερικές μέρες χρήσης με μια διαπίστωση. Μου παρουσιάζει στέγνωμα και σαφή αλλοίωση γευσης όταν το υγρό κατεβαίνει λίγο πιο κάτω από το μισό του τανκ στο μεγάλο vivi. Όσο το γεμίζω με το που φτάνει στη μέση, κανένα πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:27 »
 :hmmm: ενδιαφερον...ξεχασα να αναφερω οτι τον δουλευω σε mini vivi tank...κανενα παρομοιο προβλημα μεχρι στιγμης...ιδια αποδοση μεχρι το τελος..

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:34 »
Μου παρουσιάζει στέγνωμα και σαφή αλλοίωση γευσης όταν το υγρό κατεβαίνει λίγο πιο κάτω από το μισό του τανκ
:hmmm: Το αντιθετο θα ηταν λογικο, να στεγνωνει οσο ειναι γεματος κι οταν εφτανε πια στη μεση η μεγαλυτερη πιεση να βοηθουσε την τροφοδοσια. Αγνωσται αι βουλαι...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 00:40 »
Μπορεί η συγκεκριμένη κεφαλή να έχει θέμα. Θα αλλάξω αυριο και θα επανέλθω.

Πάντως η υφή που δίνει στις γευσεις γενικώς, είναι σα να κάνεις boge 510d. Μου είχε λείψει... :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 10:13 »
φίλε djdimitrisv πριν τον aspire vivi nova δουλευα αποκλειστiκά protank2 & davide.αν είναι καλύτερος ο aspire θα το δείξει ο χρόνος όμως μς σιγουριά σου λέω οτί νιώθεις πολύ καλύτερα την γεύση του υγρού και πολύ περισσότερο ντουμάνι!!!
Να έχει περισσότερο ντουμάνι από τον protank 2, λογικό είναι, μιας και ο δεύτερος έχει μια αντίσταση σε σχέση με τον πρώτο.
Θα πρέπει να γίνει σύγκριση του aspire με τον protank 3, που κι αυτός είναι διπλής αντίστασης κάτω, για πιο σωστή κρίση.
Κάποιος λοιπόν που να έχει δοκιμάσει aspire & protank 3 ;;; .... Ας γράψει γνώμη.......

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 10:51 »
Επιστρέφω μετά απο μερικές μέρες χρήσης με μια διαπίστωση. Μου παρουσιάζει στέγνωμα και σαφή αλλοίωση γευσης όταν το υγρό κατεβαίνει λίγο πιο κάτω από το μισό του τανκ στο μεγάλο vivi. Όσο το γεμίζω με το που φτάνει στη μέση, κανένα πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Eixε κανεις παρομοιο προβλημα; Γιατι και γω τον μεγαλο θελω να παρω, αν ειναι, να παρω τον μικρο

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 00:47 »
Έβαλα καινούρια κεφαλή σήμερα. Τα ίδια στεγνώματα. Από τη γραμμή των 2ml και κάτω οι απανωτές τζούρες καταστροφικές. Η αίσθηση του απορροφητικου υλικού στο στόμα έντονη. Μόνο εάν το αφήνω λίγο στην άκρη, έχοντας ρουφήξει πριν 2-3 χωρις να παταω κουμπί, επανέρχεται για λίγο. Επίσης ένα άλλο αρνητικό που θέλω να αναφέρω είναι οι υγροποιημένοι ατμοί στο επιστόμιο. Συνεχές φαινόμενο... Στην αρχή νομιζα πως εγώ ευθυνόμουν που ίςως παράταγα τη συσκευη όπως ναναι αλλά και μετά που ήμουν προςεκτικότερος και το άφηνα συνήθως όρθιο, πάλι τα ίδια. Οπότε παίρνω πίσω τους διθυράμβους του πρώτου ποσταρίσματος μου στο θέμα και δεν ξαναγράφω για ατμοποιητή απ την πρώτη μέρα δοκιμών. Ζητώ συγγνώμη και για όσους μπορεί να πήρα στο λαιμό μου... Τουλάχιστον στον μεγάλο vivi οι κεφαλές δε μου φαίνεται να δουλευουν απροβλημάτιστα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 01:28 »
Μετά από χρήση τριώμ ημερών δεν παρατήρισα κάτι τέτοιο σε  mini ViVi Nova & CE4+...Αντίθετα σήμερα άφησα να αδειάσει τελείως τον mini ViVi Nova ο οποίος δούλεψε απροβλημάτιστα μέχρι το τέλος...
 

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 02:05 »
Τον μεγάλο Vivi έχω αλλά σπάνια παρατηρώ στέγνωμα σε απανωτές τζούρες.
Αυτό που βλέπω είναι κάτι σαν υπερτροφοδοσία (πάει να κάνει μπουρμουλίθρες, ιδίως αν πέσει η στάθμη κάτω από 2ml). Οπότε αφήνω έξω από το υγρό τη μια τρύπα (γερνοντάς τον) για μια - δυο τζούρες και στρώνει. Ίσως γι' αυτό κατάργησαν τις κεφαλές με τις 4 τρύπες που είχε κυκλοφορήσει αρχικά.
Stepeha, φαντάζομαι πάντως ότι θα παίζει ρόλο και η "ρευστότητα" του υγρού που χρησιμοποιείς πάντα σε αναλογία με τη διαπερατότητα του αποροφητικού υλικού (ποιό παχύρευστο ή λιγότερο).
Σένια ο Protank 3 έχει κυκλοφορήσει?

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 07:05 »
Χρησιμοποιω τον μεγαλο vivi και τον ego σε provari και svd αντιστοιχα.εχω κανει περιπου 20 ml στο καθενα με τη μαμα κεφαλη και ακομα συνεχιζουν ακαθεκτοι ουτε μπουρμπουληθρες ουτε καμενο ουτε στεγνωμα αν και τα εχω πιπιλα ενα στη δουλεια και ενα στο σπιτι.να ειμαι απο τους τυχερους;

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 12:02 »

Σένια ο Protank 3 έχει κυκλοφορήσει?
Νόμιζα ότι έχει κυκλοφορήσει..... Και σκεφτόμουν να τον πάρω, ή να δοκιμάσω aspire.....
Λες να μην έχει ακόμα;;; Τώρα που το λες, δεν τον βλέπω ακόμα πουθενά....  :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 18:12 »
Δεν εχει κυκλοφορήσει :)

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 00:01 »
Είμαστε off topic όλοι με τον protank αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ.
Από τις μεγαλύτερες εταιρίες (υποτίθεται) η kangertech. Δεν μπορεί να προσλάβει έναν άνθρωπο που ξέρει αγγλικά να της γράφει τα κείμενα? Ακόμα γελάω με την περιγραφή στο από πάνω link.


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 12, 2013, 00:18 »
Επειδή η δουλειά μου είναι τέτοια που πολύ συχνα επικοινωνω με Κινέζους είτε τηλεφωνικά είτε με Skype, φίλτατε αυτό δεν είναι τίποτα... :) Πατάνε στο πληκτρολόγιο τυχαία τις λέξεις... ΚάγκουρΤεκ...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084092 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271101 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos