vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 9 χρήστες
aalex, Tazz, dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, Mulder, Alexander20, billythekid

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Υγρά eCig.gr
« στις: Μαρτίου 13, 2012, 17:41 »
Επειδή στο τόπικ των εμπόρων είδα ότι κάποιοι φίλοι συνατμιστές (topkito, Στράτος, Giannis_Pap) έκαναν ήδη παραγγελίες από το νέο site που μπήκε στο φόρουμ προχθές, θα μπορούσαν να πουν τις εντυπώσεις τους από τα υγρά; ::)

Ενημερωτικά και σύμφωνα με τα στοιχεία που έχουμε ως τώρα, πρόκειται για υγρά σε γυάλινα μπουκαλάκια των 10 και 20 ml σε τιμές 7 και 13 Ευρώ αντίστοιχα. Είναι διαθέσιμα σε 3 σειρές, καλύπτοντας το βασικό φάσμα των δόσεων νικοτίνης ήτοι από ελαφρά (0-6mg) έως βαρύτερα (12-18 mg). Οι δε περιεκτικότητες είναι ίδιες για όλες τις σειρές: 58% PG, 36% VG, 5% Αποσταγμ. Νερό, 1% Άρωμα. Τέλος, η προέλευσή τους είναι για τη μεν πρώτη άρωμα Ιταλία-Γερμανία, ατμιστική βάση Ιταλία, ενώ για τις δύο άλλες αρωματικά Ελλάδας, ατμιστική βάση Ιταλία επίσης.

Δυστυχώς στη σειρά White Label παρότι υπάρχει η επιλογή "λεπτομέρειες προϊόντος" δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή :dontknow:
Αντίθετα, στις σειρές Red και Black label υπάρχει αναλυτική περιγραφή της γεύσης.

http://www.ecig.gr/υγρά-αναπλήρωσης/view-all-products.html

ΥΓ: προσωπικά μου κέντρισε το ενδιαφέρον το Candy Full και το Sweet Tobacco. Αν τα δοκίμασαν κάποιοι, παρακαλώ ας παραθέσουν τις απόψεις τους. Thanx ;)

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 16, 2012, 00:42 »
Εγώ πήρα VG και PG και 6 γεύσεις συμπυκνωμένα των 5 ml αρώματα. Ακόμα δεν έχω αναμίξει τίποτε αλλά μπορώ να σου πω ότι τα αρώματα δεν έχουν έντονη οσμή όπως άλλων εταιρειών.
Άλλο έμπειρο μέλος από το φόρουμ σε αναμείξεις μου τόνισε ότι δεν είναι έντονη η οσμή και μάλλον θα χρειαστούν περισσότερες σταγόνες για την παρασκευή τους.
Σε επόμενο post θα αναφερθώ αναλυτικά  :)

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 18, 2012, 00:39 »
Παιδια δοκιμασατε τα συμπηκνωμενα αρωματα απο ecig?? Γιατι ειμαι ετοιμος να παραγγειλω. Τελικα ισχυει οτι δεν εχουν εντονο αρωμα? Ποια ειναι η γνωμη σας?

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 18, 2012, 20:27 »
Γεια σας και από εμένα.
Εγώ επειδή είναι στη γειτονιά μου πέρασα να δω τι παιζει (ωραίο κατάστημα καπνικών στην Παλλήνη) και αγόρασα δύο αρώματα συμπυκνωμένα
virginia και kapoytsino.
Το virginia το ατμίζω 5 μέρες (έβαλα 9 σταγόνες στα 10 ml) .Λοιπόν δεν μοιάζει με της flavoyr η γεύση του είναι πιο καπνική διακριτική, μπορώ να πω  οτι μου αρέσει και αν τελειώσει σίγουρα θα ξαναπάρω.Αυτό που με ενθουσίασε περισσότερο είναι ότι επειδή ατμίζω με ατμοποιητή ego-w τον  διαφανή πλαστικό, ύστερα από 5 ημέρες ο ατμοποιητής είναι πεντακάθαρος.Μηδέν κατάλοιπα ενώ με άλλα συμπυκνωμένα αρώματα που χρησιμοποιούσα πριν την 2η-3η μέρα ο ατμοποιητής μάζευε πολλά κατάλοιπα και τον καθάριζα συνέχεια.

Θα το συνιστούσα σε αυτούς που τους αρέσουν καπνικές γεύσεις.

Το καπουτσίνο το έφτιαξα χτές δεν το δοκίμασα ακόμη αλλά από άρωμα τέλειο.Λες και έχης μπροστά σου ένα φλυτζάνι καπουτσίνο.

Πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να τα δοκιμάσετε.Εξάλλου και η τιμή τους είναι ελκυστική.

Εκείνο που θα συνιστούσα σε όσους μπορούν να περάσουν από το κατάστημα από την Παλλήνη.Πιστεύω ότι είναι ένα κατάστημα που αξίζει τον κόπο να επισκεφτεί ένας ατμιστής με άνετο χώρο για δοκιμές υγρών.         

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 18, 2012, 20:40 »
Διαβασα αυτο και κατι επαθα (αναφερεται για την αποστολη)
Για αγορές άνω των 140,00€ σε όλη την Ελλάδα θα γίνεται δωρεάν και σ’ αυτή την περίπτωση η πληρωμή πρέπει να γίνει προκαταβολικά σε κάποιο τραπεζικό μας λογαριασμό η με χρέωση αντικαταβολής 3€ χωρίς το φπα ( link )

140ευρω;;;;; :eyesplash: :angry_orange: :thumpdown: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:
και εμεις απο τα χωρια πως θα τα δοκιμασουμε; :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:
οταν ολοι σχεδον εχουν μ.ο 50 ευρω.....
 

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 18, 2012, 21:50 »
Επιτέλους σήμερα αξιώθηκα να κάνω τις πρώτες μου αναμείξεις με συμπυκνωμένα αρώματα από την e-cig.
1) Έφτιαξα 60 VG / 40 PG σε 10 ml και έριξα 10 σταγόνες από την καραμέλα. Δοκιμάζω-μυρίζω τίποτε ! άοσμο!! συνεχίζω να ρίχνω και φθάνω τις 20 στάλες!! δοκιμάζω ...τίποτε!! Δεν βάζω άλλες λέω καλύτερα να το ατμίσω όπως είναι...
2) Έφτιαξα 60 VG / 40 PG σε 10 ml και έριξα 10 σταγόνες από την μέντα. Δοκιμάζω-μυρίζω όπα εδώ είμαστε!  1 - 1 και συνεχίζουμε αύριο

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 19, 2012, 08:45 »
Διαβασα αυτο και κατι επαθα (αναφερεται για την αποστολη)
Για αγορές άνω των 140,00€ σε όλη την Ελλάδα θα γίνεται δωρεάν και σ’ αυτή την περίπτωση η πληρωμή πρέπει να γίνει προκαταβολικά σε κάποιο τραπεζικό μας λογαριασμό η με χρέωση αντικαταβολής 3€ χωρίς το φπα ( link ).

Σε αυτό φίλε Τρικαλινέ έχης απόλυτο δίκιο. 140 ΕΥΡΩ.Απαράδεκτο .Είναι σα να σε δουλεύει.Τι να παραγγείλει κάποιος που έχει ηλεκτρονικό τσιγάρο να πιάσει αυτό το ποσό. :( Μη βάζης καθόλου το δωρεάν ή βάλε ένα λογικό ποσό όπως έχουν και οι άλλοι.

Τέλος πάντων.Τοβράδυ δοκίμασα και το caputsino. Δεν ξέρω κόλησα .Ενα τανκ του eco-W  σε δύο ώρες. :))

Αν και παππούς πιπίλα τόκανα. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 19, 2012, 10:44 »
Κοιτάξτε να σας πω εντάξει είναι πολλά ! όμως δεν τον υποχρεώνει κανείς να κάνει έκπτωση 20% (θα μπορούσε να κάνει 15% και να ήταν δωρεάν η μεταφορά) και επειδή εγώ παράγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα από επαρχία να σας πω ότι χρέωσε 5 € αντικαταβολή και 2 € Fee. Αυτό δεν ξέρω τι είναι. Δηλαδή 7 €

Υ.Γ. Να πω κάτι από προσωπική εμπειρία μου ανέφερα κάποιος εισαγωγέας πως μας παίρνουν τηλ. από επαρχία και μας ζητούν πράγματα που κάνουν 2,3,5 € γι αυτό βάζουν μεταφορικά ή αντικαταβολή. Κάπου αυτό το καταλαβαίνω, δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια πως αγοράζουν 5 € και πουλούν 20 € !!

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 19, 2012, 13:54 »
και επειδή εγώ παράγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα από επαρχία να σας πω ότι χρέωσε 5 € αντικαταβολή και 2 € Fee. Αυτό δεν ξέρω τι είναι. Δηλαδή 7 €
Νομίζω ότι 5 € είναι το κούριερ και 2 € το έξτρα ποσό που χρεώνουν σε περίπτωση που η πληρωμή γίνει με αντικαταβολή.

Διαβασα αυτο και κατι επαθα (αναφερεται για την αποστολη)
Για αγορές άνω των 140,00€ σε όλη την Ελλάδα θα γίνεται δωρεάν και σ’ αυτή την περίπτωση η πληρωμή πρέπει να γίνει προκαταβολικά σε κάποιο τραπεζικό μας λογαριασμό η με χρέωση αντικαταβολής 3€ χωρίς το φπα ( link )


140ευρω;;;;; :eyesplash: :angry_orange: :thumpdown: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:
και εμεις απο τα χωρια πως θα τα δοκιμασουμε; :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:
οταν ολοι σχεδον εχουν μ.ο 50 ευρω.....
Φίλε Τρικαλινέ, είχα θίξει το θέμα στο σχετικό τόπικ και απάντησαν ότι θα το διευθετήσουν :-\

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 19, 2012, 14:03 »
2 € Fee. Αυτό δεν ξέρω τι είναι. Δηλαδή 7 €

fee = προμηθεια paypal για συναλλαγη
αυτο το ζητανε συνηθως οι κινεζοι στο alibaba και το υοθετησαν και ελληνες....αν και αφου κανουν ονλαιν πωλησεις θα επρεπε και αυτο το κοστος να ειναι φιξ στην τιμη.

Αποσυνδεδεμένος O_o_P_s_S

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 19, 2012, 14:39 »
Εγώ προσωπικά αγοράζω συμπυκνωμένες γεύσης από την ecig και είμαι πολύ ευχαριστημένος

fee = προμηθεια paypal για συναλλαγη
αυτο το ζητανε συνηθως οι κινεζοι στο alibaba και το υοθετησαν και ελληνες....αν και αφου κανουν ονλαιν πωλησεις θα επρεπε και αυτο το κοστος να ειναι φιξ στην τιμη.
Πώς γίνετε να βάλουνε φιξ τιμή όταν η PayPal χρεώνει ένα ποσοστό του κόστους της συναλλαγής?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 25, 2012, 01:33 »
Νομίζω ότι άνοιξε πλέον ο δρόμος για τις γεύσεις... ψητών!! Οι υπόλοιπες εταιρίες απλά θα ακολουθήσουν :respect: Το ορεκτικό των καλοφαγάδων ατμιστών. Μια κατηγορία από μόνο του :laugh1:


http://www.ecig.gr/υγρά-αναπλήρωσης/ecig-white-label/43-κοτόπουλο-ψητό.html

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 25, 2012, 01:34 »
 :o :o :confused1: :confused1: :hmmm: τι αλλο θα δουμε ;D

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 25, 2012, 01:37 »
Νομίζω ότι άνοιξε πλέον ο δρόμος για τις γεύσεις... ψητών!! Οι υπόλοιπες εταιρίες απλά θα ακολουθήσουν :respect: Το ορεκτικό των καλοφαγάδων ατμιστών. Μια κατηγορία από μόνο του :laugh1:
(Image removed from quote.)

http://www.ecig.gr/υγρά-αναπλήρωσης/ecig-white-label/43-κοτόπουλο-ψητό.html
θα το πάρω για το σκυλάκι μου.... ;D :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 25, 2012, 02:17 »
:o :o :confused1: :confused1: :hmmm: τι αλλο θα δουμε ;D
Υγρό γαρδούμπα :idiot1:

θα το πάρω για το σκυλάκι μου.... ;D :laugh1:
Γιατί βρε Λεμονιά, μόνο τα σκυλάκια τρώνε κοτόπουλο; :tongue_smilie: (αλήθεια το μύησες κι αυτό στον κόσμο του ατμίσματος; ;))

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς τη γεύση Candy Full? ::)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110539 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159772 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146453 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530739 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet