vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 8 χρήστες
th3ofilos, billythekid, maprix, manoslykos, Blackwolf, gfilip, Jorge, treloneritis

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος infierno

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3420 στις: Ιανουαρίου 31, 2023, 21:59 »
Ευχαριστώ πολύ για το καλοσόρισμα! Ευχαριστώ πολύ και τον konsgous3 για το pm με τις αναλυτικές προτάσεις του!
Στα επόμενα ψώνια για υγρό, θα δοκιμάσω το Vilter. Τα χαμηλότερα βατ με την μεγαλύτερη αντίσταση (σε σχέση με το Sonder U που έχω με 0,7ohm και κοντά στα 20watt) με προβληματίζουν λιγάκι, αλλά είναι τόσο φθηνό που ακόμα κι αν δεν με ικανοποιήσει θα είναι σίγουρα χρήσιμο για δεύτερο. Κι αυτό το Flexus Blok φαίνεται ενδιαφέρον, αλλά επειδή έχει κάνα 40άρι θα πρέπει να βρω κάποιον που το έχει δουλέψει για να πάρω γνώμη. Κι αν τελικά δεν βρω αυτό που ψάχνω, τότε θα θυσιάσω την αυτόματη τζούρα και θα πάω σε ένα μοντάκι με έναν ναύτιλο που μου πρότεινε ο konsgous3.
Αλλά για να μη κάνω άλλη κατάχρηση του νήματος που είναι για άλλο λόγο (να με συμπαθάς διαχειριστή  :) ), όταν χρειαστεί θα γράψω στο σωστό νήμα.
Ευχαριστώ και πάλι!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2023, 22:18 από infierno »

Αποσυνδεδεμένος DeadRabbit

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3421 στις: Φεβρουαρίου 09, 2023, 11:40 »
Καλημέρα σας ,

Είμαι ο Κωνσταντίνος . Είμαι 25 ετών και είμαι Λογιστής . Βρίσκομαι στο άτμισμα από τον Γενάρη του '17 και πριν απ' αυτό κάπνιζα από το '12 . Για να είμαι ειλικρινής ξεκίνησα με ένα περίεργο σετάκι ( pico + έναν εργοστασιακό της eleaf που ούτε τσιγαρήσιος θεωρούταν ούτε πνευμονικός (ούτε και θυμάμαι πως λεγόταν), κάτι ενδιάμεσο αλλά τίποτα ξεκάθαρο) . Τα πρώτα 2 χρόνια της ατμιστικής μου πορείας κάπνιζα παράλληλα γιατί δεν ένιωθα ότι με καλύπτει πλήρως ο ατμός αλλά δεν ήθελα να το παρατήσω και πολύ χαίρομαι που δεν το έκανα . Πέρασαν διάφορα παιχνίδια από τα χέρια μου , όμως το σημείο ορόσημο για εμένα ήταν τον Δεκέμβρη του '19 που μπήκα σε ένα "κωλομαγαζάκι" και πήρα τον πρώτο μου zenith ( innokin zenith stainless steel 24mm 4ml) . Από τότε που κουμπώθηκε πάνω στο ''κάκιστο'' μοντάκι που με συνάρπασε εκείνη την περίοδο το χέρι μου δεν ξανακούμπησε αναπτήρα ούτε χαρτάκια , ούτε φιλτράκια , ούτε καπνό , ούτε πακέτο .Θα μπορούσα να πω ότι είμαι 4 χρόνια καθαρός αλλά θα αδικούσα τον εαυτό μου , καθώς πρόσφατα κλήθηκα να περάσω μια δοκιμασία που (αν και δεν τα κατάφερε πλήρως να αντικαταστήσει ξανά) επηρέασε αισθητά τον τρόπο πρόσληψης νικοτίνης που χρησιμοποιούσα. Η δοκιμασία αυτή ονομάζεται "ΕλΛηΝιΚά ΣτΡαΤά" και το ότι υπηρέτησα στην εξωτική και δε απομονωμένη Κάλυμνο δεν διευκόλυνε ιδιαίτερα την κατάσταση . Να σημειωθεί ότι επιδίωξα να παρουσιαστώ και να απολυθώ με Bishop rta x Dovpo cluch mech mod το οποίο και συνέβη , αλλά με ατσθαλίες στο  μεσοδιάστημα . Κοιτώντας πίσω , έπρεπε μάλλον να μπω πιο συνειδητοποιημένος κρατώντας πάλι κανένα Zenith ή κανένα podάκι (κυκλοφορούν ωραία πράγματα τώρα τελευταία) . Κατά τα άλλα , για να αναφέρω και 5 πράγματα για τις εμπειρίες μου καθαρά στο άτμισμα , μετά πολυετή εσωτερική αναζήτηση και διαλογισμό , έχω καταλήξει ότι σε κάποια πράγματα είμαι εποχιακός τύπος . Δηλαδή , φθινόπωρο-χειμώνα-άνοιξη mtlάκια και χαλαρότητα , bishopικές , XRPικές , BSKRικές καταστασούλες οι οποίες είτε στέκονται πάνω σε κανένα paramour είτε σε κανένα clutch(ορθόδοξο τσίγκινο κουτάκι αξίας) είτε σε κανένα paradox και το γλυκό ζεστό καλοκαιράκι παραλία και σύννεφα από ποταμόπλοια κοσμοναύτες , τάνκερ an rda for vaping , ατμομηχανές arcane αλλά και κρουαζιερόπλοια falcon king . Από υγράκια προτιμούμε τις γλυκιές γεύσεις αν και έχουμε δοκιμάσει απ' όλα . Με φρούτα ξεκινήσαμε , περάσαμε από καπνικά και ακόμα ξεχωρίζουμε εκείνα τα 2-3 που μας μούδιασαν το στόμα (με την καλή έννοια) και τώρα πήζουμε σε φυστικοβούτυρα , μπακλαβάδες-εκμέκ(ια)-κανταϊφια-γαλακτομπούρεκα , κρεμούλες , ντονατσάκια και τις συναφείς ακολασίες του ουρανίσκου .

Αυτά τα "ολίγα" σε πρώτη φάση . Ελπίζω να είστε όλοι καλά και να ντύνεστε ζεστά .

Αποσυνδεδεμένος DeadRabbit

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3422 στις: Φεβρουαρίου 09, 2023, 11:47 »
........(εκείνη η στιγμή που χαζεύεις άλλα posts στο thread και συνειδητοποιείς ότι το παράκανες με το μέγεθος του κειμένου . I'm deeply and utterly sorry fellow vapers που σας κουράζω με το 1ο chapter της γνωριμίας μας).... ::)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3423 στις: Φεβρουαρίου 09, 2023, 12:18 »
Σώωωωπα καημένε!!!! Μια χαρά είναι!!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3424 στις: Φεβρουαρίου 11, 2023, 15:21 »
Αυτά τα "ολίγα" σε πρώτη φάση . Ελπίζω να είστε όλοι καλά και να ντύνεστε ζεστά .


Μία χαρά τα λες!

Αποσυνδεδεμένος atopos

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3425 στις: Μαρτίου 22, 2023, 15:08 »
Καλημέρα και από μένα,
Έκλεισα αισίως 20ετια καπνίσματος -με 3 μικρές διακοπες-
Είχα αγοράσει στο παρελθόν -πριν 12 χρονια- το πρώτο η.τ.(αυτά τα μικρά τα μαύρα που βιώνει η μπαταρία)
Το πάλεψα κανένα 3μηνο αλλά κουραστηκα να πίνω υγρά και να ψάχνω να βρω να φορτίσω μόνιμα μπαταρια.
Μετά πέρασε από τα χέρια μου ένα kangertech (αυτά σε μέγεθος χοντρού μαρκαδόρου), πάλι κανένα 3μηνο κράτησε και αυτό, πάλι έσταζε.


Fast forward στο "προχθες" κάπνιζα στριφτό Karelia lights, -μπορει και 50 κάθε μερα- .
Σκεφτόμουν να το κόψω η κάνω την μετάβαση σε η.τ αλλά όλο δεν το έπαιρνα απόφαση.


Πριν ένα μήνα πήρα ένα oby aspire με 2 έτοιμα υγρά linea 9+12ml


Δεν ξαναγορασα καπνό (αλλά υπήρχε μέσα στο σπιτι-καπνιζε η σύντροφος μου-).
Έκανα μερικά κ.τ  την πρώτη μέρα, κάποια λιγότερα την 2η κ ούτε κάθε έξεις μέχρι που στην βδομάδα πάνω αγόρασα άλλο ένα oby και έπεισα και την σύντροφο να το δοκιμάσει.


Πήρα άλλα 2 60αρια υγρά από την γειτονια (mount vape φρούτα του δασους 6ml+ elpresidente καπνικο 9ml)


Είχα κάνει το oby πιπίλα, πάνω από 10ml/μέρα και δεν μου έφτανε.
Παραγγειλα από το altersmoke ένα 120αρη scandal president καπνικο (μαζί με pg/vg + 5 booster) και στην πορεία του πρόσθεσα αλλά 10ml νικοτινης οπότε αυτή την στιγμή πρέπει να είναι γύρω στο 15mg νικοτινης(?) το υγρό που έχει απομεινει.


Από τότε άρχισα κάπως να αφήνω το oby που κ που από το χερι και πρέπει να είμαι στα ~6ml/μέρα.


Βέβαια τον τελευταίο μηνα έχω κάνει με παρέες ~30-40 τσιγαρα αλλά είμαι πασιχαρης γιατί πριν έκανα περισσότερα σε μια και μόνο μέρα
και ακόμα περισσότερο γιατί ειλικρινά δεν ευχαριστήθηκα κανένα από αυτά και ίσα ίσα μου αφήσανε και άσχημη γεύση.


Τώρα είμαι στην φάση εφόσων βλέπω πως θα το συνεχίσω να έπαιρνα κάποιο λίγο καλύτερο από το oby κυριος λόγο αυτονομίας και έλλειψη ένδειξης υπολοίπου μπαταριας-κατα τα αλλά δεν με χαλάει ιδιαιτερα -ίσως να ήθελα ακόμα λιγο πιο σφιχτη τζούρα.


Κοιτάζω προς το voopoo drag x pro ως το δεύτερο βήμα (από όσα διαβάζω έχουν λυθει αρκετά προβλήματα από το drag x που είχε θέματα με τις τασεις) για να δω τι παίζει με τις αντιστάσεις και τα περισσότερα watt.
-Απλα δεν θα θελα να ξαναταλαιπωρηθω με διαρροές υγρών όπως παλιότερα-


Από υγρά κανένα από όσα πήρα δεν μου έκανε κάτι ώστε να το ξαναπάρω, ίσως να δοκίμαζα κάποιο shake n vape πάλι της linea ως αμιγώς καπνικο.


Και 3 τελευταίες ερώτησεις -εαν ξέρει κανείς και έχει την καλοσύνη να απαντησει-


1)Εάν πάρω το voopoo drag pro  που από ότι βλέπω έχει 0,15 κ 0,30 αντιστάσεις θα πρέπει να φτιάξω μείγμα σε διαφορετική αναλογία από 50/50 σωστά?


2)Επηρεάζει την ποσότητα της νικοτίνης που πρέπει να βάλω στο μείγμα σε σχέση με το oby-έτσι όπως είμαι θα πήγαινα στα 12mg-?


3)θα βόλευε να πήγαινα σε μεγαλύτερη αντίσταση ~0,8~1 για να συνεχίζω να φτιάχνω τα υγρά όπως τώρα για να μπορει να τα δοκιμάσει και η φίλη μου στο δικό της oby?
(αν και αυτή φαινετε να σεταριστηκε με τα φρούτα του δάσους της mount vape)?

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2023, 15:20 από atopos »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3426 στις: Μαρτίου 22, 2023, 22:29 »
Να εδώ ο @zaploutos έχει αυτό ακριβώς που θέλεις. https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fvaping%2Egr%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D50083%2E0&share_tid=50083&share_fid=33940&share_type=t&link_source=app
Φτιάξε κι ένα s&v tnt με μπόλικη νικοτινούλα, κι έγινες. Για τη γυναίκα σου τώρα με τα φρούτα, δεν ξέρω κάτι να σου προτείνω

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος atopos

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3427 στις: Μαρτίου 23, 2023, 03:49 »

Tο link δεν φαινετε να δουλεύει, θα τσεκαρω τα tnt.
Y.γ Λέω να κάνω μια παραγγελία από altersmoke, είναι οκ?έχουμε κάποιο άλλο υπόψη?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2023, 03:45 από Tem »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3428 στις: Μαρτίου 23, 2023, 08:54 »
Για να δούμε τώρα τo link...
https://vaping.gr/index.php?topic=50083.msg1499168.msg#1499168
Tο alter είναι πολύ καλό, αν και αργούν κάποιες φορές.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος atopos

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3429 στις: Μαρτίου 23, 2023, 09:38 »
Ευχαριστώ για τον χρόνο σου,
Ναι, το είχα δει το συγκεκριμένο και μάλιστα από εκεί πήρα την αφορμή να ψάχνω για να αλλάξω το oby.
Βγαίνει στα ~40ευρω με τα μεταφορικά με ~20μερες παραδοση.


Θα ήθελα κάτι πιο σύντομα γιατί μάλλον θα δώσω το oby σε μια φιλη, για αυτό και κοιτούσα για το voopoo drag x pro από Ελλάδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2023, 03:44 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Silent Baze

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Be water, my friend
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3430 στις: Μαΐου 27, 2023, 07:56 »
Γεια χαρά!

Ξεκίνησα το άτμισμα το '19, με 3mg και έκοψα οριστικά το τσιγάρο. Αρχικά με έρευνα, και στη συνέχεια με τη βοήθεια της κοινότητας, έμαθα (και μαθαίνω) οτι χρειάζεται να γνωρίζει κάθε ατμιστής, και βρίσκομαι σε σημείο που πλέον μπορώ να μοιραστώ και εγώ λίγη απο τη σοφία, σε σχεδόν όλα τα θέματα.

Ατμίζω με μηχανικά και επισκευάσιμα, ενίοτε σειριακά, και επίσης φτιάχνω δικά μου υγρά. Έχω εμπειρία με πάρα πολλές συσκευές, απο ποντάκια, μέχρι παρασειριακά (Hammer of God), και έχω πειραματιστεί με πολλά χτισίματα και υλικά -και συνεχίζω

Για την ώρα μένω εξωτερικό, αλλά επιστρέφω σύντομα, και είπα να δικτυωθώ!

Αποσυνδεδεμένος Nicolas66

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3431 στις: Ιουνίου 05, 2023, 19:54 »
Καλησπέρα σας, Νίκος 57 ετών, νέος στην παρέα σας και στο άτμισμα ευελπιστώντας μετά από 40 χρόνια ενσήμων στον καπνό να συνταξιοδοτηθώ.
Ξεκίνησα δοκιμαστικά με το isson IIτης νομπάκο, έπεσε στα χέρια μου ένα pico Eleaf, πείστηκα και σήμερα παρέλαβα το zelos x με τον nautilus3 και άρχισε το ταξίδι.
Για την ώρα ψάχνω να βρω παραμέτρους για τις ρυθμίσεις που έχει και το ατμιστικό αποτέλεσμα τους ενώ η εξερεύνηση των υγρών και γεύσεων θυμίζει τη σειρά  «χαμένοι στο διάστημα».
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2023, 20:04 από Nicolas66 »

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3432 στις: Ιουνίου 05, 2023, 20:40 »
Καλησπέρα Νίκο και καλώς ήρθες στον κόσμο του ατμίσματος. Καλή αρχή!!! Ο Nautilus 3 είναι ότι πρέπει για να ξεκινήσεις το άτμισμα. Για εμένα δοκίμασε την αντίσταση 1,8Ωhm στα 12 περίπου watt. Σε υγρό πήγαινε σε κάτι καπνικό με αρκετή νικοτίνη για να σε καλύψει στην αρχή. Τι κάπνιζες και ποσό την ημέρα;

Αποσυνδεδεμένος Nicolas66

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3433 στις: Ιουνίου 05, 2023, 21:34 »
Ευχαριστώ φίλε, με δυο φράσεις 2-2,5 πακέτα ‘80-‘90, ‘90-2010 μισό μικρό καπνό, ‘10-‘20 πίπα ίσου καπνικού όγκου, μετά iqos και τώρα υγρά.
Από όσα έχω δοκιμάσει έχω καταλήξει σε καπνικό mtl με λίγη γλύκα από μέλι golden margy με 6 νικοτίνη (με ζόρισε στην αρχή, είναι αλήθεια, αλλά νομίζω είμαι οκ τώρα).
Το αρχικό, σημερινό σετάρισμα είναι 1Ω στα 13W (στο κάτω όριο που έγραφε) στη 2-3 τρύπα για σφιχτή τζούρα και έχω πάρει να δοκιμάσω 60ml maxx blend της vapenova…
Κατά τα άλλα ψάχνομαι.
1,8Ω να δοκιμάσω; Να πάω να πάρω. Έχω να διαβάσω παρά πολλά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3434 στις: Ιουνίου 09, 2023, 18:10 »
Καλησπερα σας. Ειμαι ο Παναγιωτης 45 ετων απο Αθηνα. Καταρχας να με συγχωρεσετε αλλα δεν χρησιμοποιω ποτε τονους στα πεζα καθως γραφω μονο με κεφαλαια στην καθημερινοτητα μου. Το ατμισμα το ξεκινησα οταν πρωτοηρθε στην Ελλαδα με τα τοτε alterego (αν θυμαμαι καλα) τα οποια ειχαν ενα σωρο προβληματα και τα οποια μετα απο 2 χρονια ανοχης, με εστειλαν ξανα πισω στο τσιγαρο. Τον τελευταιο 1,5 χρονο μπηκα ξανα στον ατμιστικο κοσμο καθως παντα ημουν λατρης των αρωματικων καπνων, οποτε για εμενα ηταν μονοδρομος. Δεν το ξεκινησα την πρωτη φορα και ουτε ξαναμπηκα μονο και μονο για να κοψω το καπνισμα. Ξεκινησα λοιπον με τον Ναυτιλο, με Halo tribeca (αναμνησεις) και με το μονομπαταρο μοντακι της sxmini. Το τελευταιο 4μηνο μπηκα και στους επισκευασιμους με εναν rdta Aspire Kumo για να παρω μια ιδεα. Κορεσμος με τριμπεκα, το γυρναω σε supreme κορεσμος και εκει, το γυρναω σε demon sauce και μεχρι στιγμης ειμαι οκ (μεχρι να κορεστω παλι). Ειμαι λοιπον στην φαση αναζητησης, να παω ακομα ενα βημα παρακατω με στοχο την ατμιστικη γευστικη απολαυση. Αλλα αυτο που δεν ξερω ειναι αν ειναι καταλληλη η εποχη. Απο συζητησεις σε ατμομαγαζα και απο τα νεα προιοντα που βγαινουν στην αγορα, ο μεγαλυτερος ογκος τραβαει στις ετοιμες λυσεις. Υπαρχει μελλον για τους χομπιστες αραγε? Ευχαριστω για τον χωρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110648 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159869 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515335 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146474 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303275 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 188 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530797 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801631 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40992 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet