vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 01, 2011, 17:26 »
Γειά χαρά σε όλους. Είμαι ο Θοδωρής, 33 ετών, και κάπνιζα στριφτό τα τελευταία 16 χρόνια. Λέω κάπνιζα, γιατί από το Σάββατο αγόρασα το ego-T, και δεν έχω ξανακαπνίσει κ.τ. από τότε. Στο η.τ. και στο φόρουμ με μύησε ο συμφορουμίτης Σπύρος.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 02, 2011, 19:55 »
καλησπερα! ειμαι ο κωστας, 35 ετων κ καπνιζω 17 χρονια.τα τελεταια 11 στριφτο.ο συναδελφοςκ συνονοματος καπτα Κωστας μου ειπε για σας.δεν εχω δοκιμασει ηλεκτρονικο τσιγαρο κ θελω μερικες γνωμες πριν διαλεξω.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 03, 2011, 01:04 »
Καλό θα ήταν να κρατηθεί το θέμα καθαρό μόνο με μηνύματα αυτοπαρουσίασης.
Παρακαλώ μην γράφετε εδώ μηνύματα καλωσορίσματος. Αν κάποιοι θέλουν να γράψουν κάποια ειδικά μηνύματα καλωσορίσματος, αυτά μπορούν να γραφτούν στην πρώτη επικοινωνία του νέου μέλους σε άλλα θέματα του φόρουμ, όχι "σκέτα" αλλά μαζί με τις απαντήσεις που θα δημοσιεύονται στις διάφορες συζητήσεις.

Καλωσορίζω επίσημα εκ μέρους όλων, όλα τα νέα μέλη του φόρουμ και εύχομαι καλά ατμίσματα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #33 στις: Μαρτίου 07, 2011, 13:44 »
Καλησπέρα! Λέγομαι Δημήτρης, 19 ετών και είμαι φοιτητής στο Ηράκλειο. Υπήρξα καπνιστής για 3,5 χρόνια περίπου, καπνίζοντας αρχικά 2 πακέτα (Lucky Strike, το κόκκινο συγκεκριμένα) τη μέρα, τον πρώτο χρόνο και έπειτα καπνίζοντας καπνό Craven, που μου πήγαινε κατά μέσο όρο 2μιση μέρες. Για μια περιόδο τελειώνα τον καπνό σε μια μέρα!  :confused1: Περί του η.τ. γνώριζα απλά οτι υπάρχει και είχα δει ένα βίντεο χρήσης του και τίποτα παραπάνω, αρχικά.

Πριν από μισό χρόνο περίπου μου παρουσιάστηκε ένα αναπνευστικό πρόβλημα (ολοήμερη δύσπνοια, βλεννώδεις εκκρίσεις κ.λ.π. κ.λ.π.). Δεδομένου ότι είχα βρογχικό άσθμα σε μικρή ηλικία, ο γιατρός με συμβούλεψε να κόψω το κάπνισμα οπωσδήποτε, διαφορετικά, ακόμη και στο άμεσο μέλλον θα μου παρουσιάζονταν μεγαλυτερα προβλήματα. Στο φαρμακείο λοιπόν, όπου πήγα να προμηθευτώ τις εισπνοές που μου χορηγήθηκαν, είδα κάτι η.τ. για τα οποία ρώτησα και λεπτομέριες τη φαρμακοποιό. Τότε μου ήρθε η ιδέα να ψαχτώ λίγο παραπάνω και διαδικτυακά για το η.τ. και γιατί όχι, και να το ξεκινήσω, μιας και θεωρούσα αδύνατο να κόψω το κ.τ.

Ύστερα από διάφορα που διάβασα, κατέληξα να παραγγείλω το Blackline απ' τη Nobacco. Μετά από 3 μήνες συνεχούς ατμίσματος (με εξαίρεση τις φορές που πήγαινα μπουζούκια προμηθευόμενος κ.τ.) είχα κάποιο ατύχημα με τις μπαταρίες και έτσι επέστρεψα στο στριφτό για περιπου μισό μήνα. Η επόμενη μου παραγγελία ηταν το Ego με 650 μπαταρία, με το οποίο είμαι μέχρι σήμερα.

Απόλυτα ικανοποιημένος, πλέον, με το η.τ., ωστόσο άπειρος πολύ και με αρκετές απορίες. Και αυτός είναι ο λόγος που συνδέθηκα σε αυτό το όμορφο forum, μιας και πιστεύω πως η παρέα σας είναι η κατάλληλη για να μου λύσει και την παραμικρή απορία! :)
Χάρηκα πολύ!!!  :D :D :D

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #34 στις: Μαρτίου 09, 2011, 13:39 »
Γειά χαρά σε όλους.  Λέγομαι Νίκος , είναι 28 και καπνίζω σαν ...... φουγάρο θέλω να πώ, απο τα 18 μου.. Ευτυχώς δεν το ξεκίνησα για μαγκιά για να ρίχνω κοριτσάκια απλά μου έκατσε καλά ο καπνός και με ευχαριστούσε... Και δυστυχώς έφτασα εδώ να θέλω αν οχι να το κόψω (δύσκολο μου ακόυγεται τώρα,θα δείξει) έστω να το ελλατώσω... Βρήκα το forum σας τυχαία στο net... Δεν ήξερα ότι υπάρχει τόση ανταπόκριση στο η.τ και ούτε που ήξερα οτι υπάρχει η.τ... Το είδα σε μια ταινία πρόσφατα... Μάλλον γνωρίζεται... Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι βοηθήθηκα αρκετά απο τα όσα διάβασα αν και έχω απορείες ακόμα...Διαβάζω κάτι λέξεις αστα να πάνε...  Έχει γίνει λίγο επιστήμη το η.τ... Σαν tunning αυτοκινήτων μου ακούγονται όλες οι λέξεις... Τέσπα... Πιστεύω βοηθήθηκα και κατάφερα να αποφασίσω... Αυτή τη στιγμή για να καταλάβεται φορτίζω το πρώτο μου η.τ...  ;) Οπότε ακόμα κανονική άποψη δεν έχω... Απλά προς ενημέρωση αυτών που ξέρουν και θα ήθελαν να μου πουν τίποτα tips πήρα to npro της njoy.. Αυτά τα ολίγα απο εμένα... Να είστε όλοι καλά για τις συμβουλές που μου δώσατε χωρίς καν να το ξέρετε...

Αποσυνδεδεμένος harley5

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #35 στις: Μαρτίου 12, 2011, 13:31 »
    Γεια σας και απο εμενα.Καλως σας βρηκα.Με λενε Σταυρο, ειμαι 43 ετων, και καπνιζα περιπου 20 χρονια.
23 Φεβρουαριου βρεθηκα με την γυναικα μου, στην αντιπροσωπεια της Nobacco γιατι η καλη μου ηθελε να αγορασει ενα η.τ.
Μεχρι τοτε δεν ειχα ασχοληθει με το συγκεκριμενο σπορ, το θεωρουσα λιγο "βλακεια", οπως αποδειχθηκε ομως ο βλακας ημουν εγω!!!
Για να μην σας κουραζω, εφυγα εκεινη την ημερα απο εκει με ενα Ego T, μετα απο και δικη μου  επιμονη να μου δωσουν τα παιδια που ειχαν το καταστημα να δοκιμασω.
Σκεφτηκα οτι, εστω και κατα 5 τσιγαρα να μειωσω το καπνισμα θα ημουν κερδισμενος...
   ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΠΝΙΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ!!!!
Και ολο αυτο χωρις καμια πιεση, χωρις κανενα αγχος χωρις κανενα ζορι...
Βρηκα το forum σας τυχαια στο net, εκανα εγγραφη και αρχισα το διαβασμα.Ειστε αψογοι, κατατοπιστικοι και σας συγχαιρω για την προσπαθεια σας.Το κλιμα στο forum ειναι φιλικο και χωρις ειρωνιες. Ελπιζω να απεξαρτηθω απο το κ.τ. και να "εξαρτηθω" απο σας...
   Σας ευχαριστω!!! :)

Αποσυνδεδεμένος Yrw

  • *
  • 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • eGo, 510LR, Cartomizer, halo Freedom 24mg
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #36 στις: Μαρτίου 12, 2011, 19:00 »
Γεια σας κι από μένα. Με λένε Υρώ (από το Αργυρώ για όσους αναρωτηθούν...) και είμαι 26 χρονών. Καταγωγή από Άρτα αλλά 5,5 χρόνια τώρα, μένω Νότια Προάστια (ΜπΡαχάμας).
Κάπνιζα από τα 14 :-\. Έφτασα να καπνίζω περίπου 1 πακέτο 25άρι την ημέρα. Κάποιες φορές με μπούχτιζε, αλλά απολάμβανα την κάθε τζούρα...
Πριν καμιά 20αριά μέρες, ο άντρας μου, μου λέει: "Έκανα μια αγορά, αγόρασα ηλεκτρονικό τσιγάρο!" Δεν είχα ιδέα περί τίνος πρόκειται... Στην αρχή, ήμουν πολύ αρνητική αλλά πίεζα τον αυτό μου να δοκιμάσω, έστω, να αποχωριστώ την αγαπημένη μου συνήθεια.
Πλέον, ατμίζω με e-go T ή drip tips Freedom 24mg :o (ξεκίνησα από τα "βαριά") αλλά σκοπεύω στο μέλλον να κατέβω στο 18 ή στο 12. Θα δείξει!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2011, 20:59 από Yrw »

Αποσυνδεδεμένος Raventh

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 17, 2011, 06:45 »
Καλησπέρα, ονομάζομαι Αντώνης, 27 χρονών, κάτοικος Αθήνας με υψηλές ελπίδες για μόνιμη μετακόμιση στο εξοχικό μου στο Λουτράκι, μιας και μπορώ να πω με ασφάλεια ότι με έχει κουράσει η Αθήνα΄ήταν ωραία στην εφηβεία αλλά πλέον σχεδόν κάθε πτυχή της έχει καταντήσει κουραστική. Καπνίζω από τα 17 μου περίπου (συνολικά 9 χρόνια), και εδώ και πολλά χρόνια κάπνιζα περίπου 40 Marlboro light's 100's, μερικές φορές και παραπάνω.

Πλέον, και μέσα σε μόνο 21 μέρες που έχω κόψει το κάπνισμα και έχω γυρίσει στο άτμισμα, είμαι φανατικός υποστηριχτής του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου. Το τελευταίο το ανακάλυψα από ένα φίλο που ουσιαστικά με έπεισε να παραγγείλουμε παρέα από ένα ο καθένας (ο φίλος είχε δοκιμάσει από συνάδελφο στην δουλειά του και ενθουσιάστηκε). Ευτυχώς που κατάφερε να με πείσει γιατί δεν είμαι και ο ευκολότερος άνθρωπος να πειστεί. Και όχι επειδή δεν ήθελα να κόψω το τσιγάρο.

Συγκεκριμένα, είτε το ονομάσω πείσμα, είτε θέληση, είτε απλώς "για το γ@#ώτο", είχα κόψει το τσιγάρο 2-3 φορές στο παρελθόν και με επιτυχία. Εν τέλη, κάθε φορά που ξαναγύριζα δεν ήταν ούτε για την νικοτίνη, ούτε λόγω αδυναμίας χαρακτήρα (υπό μια έννοια). Απλώς μετά από τόσα χρόνια καπνίσματος, ήθελα να έχω κάτι στα χέρια μου και κάτι να καπνίζω. Είχα δοκιμάσει μεχρι ΚΑΙ ναργιλέ. Απλά δεν μπορούσα (και ακόμα δεν μπορώ), σε ένα καφέ, σε μια ταβέρνα, οπουδήποτε, απλά να κάθομαι και να μιλάω, κλπ. Θέλω κάτι να κάνω ταυτόχρονα. Σε περιόδους που στην ζωή μου είχα βαρύ πρόγραμμα εργασιών κλπ και έπρεπε να είμαι στο τρέξιμο, απλά δεν κάπνιζα τόσο. Κατά την διάρκεια της θητείας μου όμως, είχε παραγίνει το κακό.

Η δουλειά μου είναι (σχεδόν) προγραμματιστής υπολογιστών (σε μερικές ημέρες παίρνω και επίσημα το πτυχίο μετά από ένα μεγάλο διάλειμμα για το στρατιωτικό). Οπότε όταν η δουλειά σου είναι μπροστά σε μία οθόνη, ο αριθμός των τσιγάρων την ημέρα πολλαπλασιάζεται. Πολλές φορές κάπνιζα χωρίς ουσιαστικά να το έχω ανάγκη και λόγω των πολλών τσιγάρων έπρεπε να έχω τουλάχιστον νερο + χυμό/φραπέ/Lipton Ice Tea δίπλα μου για να "σβήνω" (ειρωνικά) την τσιγαρίλα. Αυτά μέχρι πριν 21 ημέρες.

Ξεκίνησα το άτμισμα με eGo-T συσκευή και eGo-T ατμοποιητές. Από υγρά, Cappuccino Fantasy και ecoSmoke. Δοκίμασα πολλά άλλα στην πορεία αυτών των ημερών καθώς και (αφού είδα την απήχηση που είχε σε αυτό το forum) το Halo Freedom. Αυτά τα 3 (ειδικά το τελευταίο), παραμένουν τα αγαπημένα μου. Το αγάπησα από πρώτη στιγμή. Και όχι απαραίτητα επειδή με βοήθησε να κόψω το τσιγάρο. Αλλά επειδή είναι καλύτερο από το τσιγάρο.

Αυτό είναι το σημαντικότερο θέμα για μένα. Γι αυτό το λόγο μέσα σε 21 μέρες έχω ξοδέψει κυριολεκτικά ένα ολόκληρο μισθό σε υγρά, ανταλλακτικά, μπαταρίες για τις δοκιμές μου και την εκμάθησή του. Δυστυχώς για νέους ατμιστές, τα πράγματα δεν είναι γέμισε, κούμπωσε, άτμισε. Έχει την φασαρία του ειδικά αν πετύχεις σε ελλατωματικό ατμοποιητή ή αρχίσουν διαρροές από τον ego-T κλπ. Αλλά θέλει υπομονή τις πρώτες μέρες. Όταν μάθεις τα κόλπα του, το αποτέλεσμα σε ανταμοίβει. Γιατί ο ατμός που καπνίζεις (ατμίζεις) για μένα είναι υπερβολικά ανώτερος του απλού τσιγάρου. Ειρωνικά και τις ίδιες επιπτώσεις να είχε το άτμισμα στην υγεία με το κανονικό τσιγάρο, από γεύση, ποιότητα, χτύπημα κλπ, πάλι άτμισμα θα επέλεγα. Πόσο μάλλον που το άτμισμα δεν είναι βλαβερό (απ ότι ξέρουμε μέχρι τώρα).

Πλέον δεν βήχω, ξυπνάω το πρωί και μπορώ να πάρω μια βαθειά ανάσα, οι αντοχές μου έχουν εκτοξευθεί και μπορώ πλέον να τρέξω 500 μέτρα ή να ανέβω σκάλες σχετικά γρήγορα χωρίς να νοιώθω ότι ξεψυχάω. Και όλα αυτά μόνο σε 21 μέρες, ΧΩΡΙΣ να έχω κόψει την αγαπημένη μου ασχολία. Απλά την έχω αλλάξει/βελτιώσει από καπνό σε ατμό.

Αυτή είναι η πρώτη φορα ουσιαστικά που γράφω σε topic αυτοπαρουσίασης μελών, και ήθελα να το κάνω για να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στο forum αυτό και τα μέλη του. Τις τελευταίες 21 μέρες που μπαίνω (το ανακάλυψα τυχαία με το κλασσικό Google) έχω δει πως όχι μόνο έχει κάθε μικρή η μεγάλη πληροφορία (από το "how-to - Το πρώτο Η.Τ." μέχρι έρευνες επιπτώσεων στην υγιεία) αλλά και φοβερά μέλη. Κυριολεκτικά δεν περνάνε παρά μόνο κάποιες ώρες/λεπτά που κάποιος ποστάρει μια απορία πριν τρέξουν να απαντήσουν τα μέλη. Για άλλη μια φορά ένα μεγάλο ευχαριστώ και ένα μπράβο από μένα σε όλους, από τον iδρυτή του forum, τον Administrator μέχρι το τελευταίο μέλος που έχει το κέφι και την όρεξη να απαντήσει μέχρι και στις ποιο απλές ερωτήσεις. Ως αποτέλεσμα από εκεί που πήρα τηλέφωνο μαζί με τον φίλο μου πριν 21 μέρες να ρωτήσω το κατάστημα το "τι ακριβώς είναι ένας ατμοποιητής" να έχω καταλήξει όχι μόνο να λύνω απορίες στον ίδιο φίλο (ο οποίος δεν τα πάει καλά με διάβασμα σελίδων στο Internet γενικότερα), αλλά ήδη να έχω στρέψει άλλα 2 άτομα του κοντινού μου κύκλου στο άτμισμα και ελπίζω να παραμείνουν σε αυτό.

Στο κάτω κάτω ό,τι και να γίνει, αν συνεχίσω να ατμίζω για τα υπόλοιπα χρόνια της ζωής μου (αντί να το κόψω τελείως), προτιμώ να σκάβω τον (υποθετικό, μιας και με το άτμισμα εκτός της νικοτίνης δεν εισπνέεις τίποτα άλλο βλαβερό) τάφο μου *εισπνέωντας φοβερή γεύση, εκπληκτικό χτύπημα, με αντοχές μη καπνιστή* με 1.5Ευρό την ημέρα παρά *εισπνέωντας καμμένη πίσσα + πόσα άλλα* με 8.60Ευρό την ημέρα...

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 17, 2011, 22:12 »
ειμαι ο σακης 40 χρονων και καπνιζο απο τα 13!!! εχο 2 κορες 5  και 3 μενο χειμωνες στην νικαια και τα καλοκαιρια στην ναξο πρωτη μερα σημερα ατμιζω και νομιζω ως τωρα πωσ θα καταφερω να σταματησω  το παλιοτσιγαρο απο χομπυ εχω ιστιοπλοια και ιστιοσανιδα και αλλα πραγματα αλλα αυτα ειναι τα ποιο βασικα και τηελο να σταματησω το τσιγαρο πολυ απλα γιατι μπαφιασα!!!!! και δεν εχο αναπνοες αυτα για τωρα θα τα ξαναπουμε συντομα!!

Αποσυνδεδεμένος Holy Smoke

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 17, 2011, 23:01 »
Να πω και εγώ την καλησπέρα μου... :bye:
Ονομάζομαι Πέτρος και είμαι 29 ετών,καπνίζω από τα 17 μου και έχω περάσει από πολλές μάρκες τα τελευταία 6 χρονιά όμως έκανα camel natural καφέ (μεγάλη αγάπη) από την τρίτη ένας φίλος μου με μύησε στο ΗΤ και ο έρωτας ηταν κεραυνοβόλος...έχω στην κατοχή μου ένα σετ της ovale ego-t και απο υγρά e-liquid natura γεύση marlboro και βανίλια και σύντομα έρχεται και συνεχεία... 8)

Αποσυνδεδεμένος chris-mad21

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 17, 2011, 23:02 »
Βασικα καλισπερασας.......
Ονομαζομαι χρηστος ειμαι 25χρονων και μενω αθηνα θα ηθελα πρωτα απο ολα να σας ευχαριστισω ολους και να σας πω ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ γιαυτο το υπεροχο φορουμ. Ολες οι πληροφοριες σας με βοηθησαν απιστευτα παρα πολυ να φτασω στιν τελικη μου αποφαση.
Σημερα παρελαβα το η.τ μου ενα ego και δυο υγρα (desert ship 16mg, vanilla 11mg)
Καπνιζα απο τα 17 και ειχα φτασει σε σημειο που δεν αντεχα αλλο ειχα μπουχτισει μεχρι που ενας μου ειπε το "μυστικο"
εψαξα ξαναψαξα και εφαγα απιστευτες ωρες εδω μεσα ωσπου..........
και ναι εγινα και εγω ενας ΑΤΜΙΣΤΗΣ και γουσταρω...
και παλι σας ευχαριστω και θα τα λεμε στανταρ πολυ συχνα

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 18, 2011, 15:36 »
Γεια σε ολους ειμαι ο Τακης κ μενω στην αθηνα.ειμαι 34 ετων κ καπνιζα 15 χρονια.αρχισα το ητ πριν 16 ημερες κ δεν εχω κανει κτ απο τοτε κ νιωθω μια χαρα :D. :Dτο συστηνω κ σε αλους κ βλεπω θετικες γνωμες απο αρκετους :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tout

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 18, 2011, 16:05 »
Χαίρεται και από εμένα! Είμαι ο Μήτσος 26 χρονών. Καπνίζω σχεδόν 4.5-5 χρόνια. Εδώ και καιρό σκέφτομαι να το σταματίσω γιατί μόνο καλό δεν μου έχει κάνει. Να φανταστείτε μέχρι τα 20 έπαιζα ποδόσφαιρο και οι αντοχές μου ήταν απίστευτες. Μπορούσα άνετα να βγάλω 10-15 km σερί χωρίς καν να πω ότι κουράστηκα. Μετά από τόσα χρόνια και αφού συνεχίζω και αθλούμαι (με διάφορους τρόπους) στο 1ο km νιώθω πώς είμαι έτοιμος για τα ραδικάκια. Ε το κακό παράγινε γενικώς και με έχει κουράσει η όλη κατάσταση. Από τα απλά όπως μυρωδιά στα ρούχα, κάπνισμα στο μπαλκόνι με ζέστη κρύο βροχές και χιόνια μέχρι αιμοπτύσεις για ένα μικρό διάστημα (ευτυχώς ήταν ερεθισμός στον λαιμό και όχι τπτ σοβαρό στα πνευμόνια), πόνοι στο στήθος και δύσπνοιες αφού είμαι σε σημείο ώρες ώρες που όσο αέρα και να αναπνεύσω νιώθω πως δεν μου φτάνει. Το ΗΤ το είχα ακούσει παλαιότερα αλλά δεν του έδωσα σημασία γιατί το θεώρησα κοροϊδία όπως και τόσοι άλλοι τρόποι να κόψεις το κάπνισμα που κυκλοφορούν δεξιά και αριστερά. Εχθές γνώρισα μέσα από κοινή παρέα έναν παιδί με ένα ego-T και μου ανέλυσε τι παίζει με το ΗΤ γενικότερα αλλά και τον τρόπο που έχει αλλάξει η ζωή του τις τελευταίες 2 περίπου εβδομάδες που ατμίζει. Με την σειρά μου να δώσω συγχαριτήρια για την δουλειά που έχει γίνει στο φόρουμ γιατί μου έλυσε πολλές απορίες και μου έσβησε όποιες αμφιβολίες είχα, όπως ακριβώς κι εγώ ελπίζω να σβήσω το τελευταίο μου τσιγάρο. Το παράξενο είναι πως πριν διαβάσω τα διάφορα θέματα εδώ μέσα ήξερα πως το τσιγάρο μου κάνει μεγάλο κακό αλλά τώρα κατάλαβα το πόσο μεγάλο!

Ασε που το ατμιστής ακούγεται πολύ κυρίλε και επιτέλους θα ατμίζω σπίτι μου χωρίς τον φόβο της παντόφλας :)!!!

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 22, 2011, 11:52 »
Καλημέρα και από εμένα.Λέγομαι Βασίλης,είμαι 27 ετών και μένω στην Αθήνα.Θα ήθελα αρχικά να σας ευχαριστήσω για τις πληροφορίες που βρήκα μέσα από αυτό το forum που με έκαναν να εγκαταλείψω το κ.τ.Κάπνιζα εδώ και 10 χρόνια κ.τ και από το Σάββατο που παρέλαβα το η.τ δεν έχω κάνει κ.τ. Να πω την αλήθεια μου την 1η μέρα μου πέρασε από το μυαλό να ανάψω κ.τ αλλά πιστεύω πως ήταν η συνήθεια και όπως μου πέρασε έτσι και έφυγε.Το η.τ το ανακάλυψα εντελώς τυχαία,πάνω σε συζήτηση περί τσιγάρου-υγείας,στην παρέα ένα γνωστός μου είχε έναν φίλο που έκανε η.τ. και μου το ανέφερε κι έτσι αποφάσισα να το ψάξω λίγο καλύτερα.Ε από τότε έφαγα αρκετές ωρίτσες έτσι ώστε να μάθω κάποια πράγματα για το η.τ μέσα από τον γνωστό μου και από πληροφορίες στο ίντερνετ.Όταν έμαθα τα καλά του η.τ αποφάσισα να το αγοράσω εγώ αλλά και η κοπελιά μου με τους γονείς της.
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω και πάλι,καλές συζητήσεις παιδιά και καλά ΑΤΜΙΣΜΑΤΑ!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 23, 2011, 20:52 »
Γεια χαρα σε ολους! Ειμαι ο Γιωργος 42 χρονων, καπνιζω απο τα 14, με διαφορες διακυμανσεις στην ποσοτητα, απο 1 ως 4 πακετα 25αρια. Το τελευταιο διαστημα ειμαι σχεδον σταθερος στα 2 πακετα 25αρια και κανα ναργιλε ημερησιως... Μπουκωσα πλεον. Πριν 4-5 μερες αγορασα 1 ΗΤ μιας χρησεως για να το δοκιμασω, το οποιο αντεξε για 2 ωρες. Απογοητευτηκα! Σημερα αγορασα ενα ego. Κι απο το πρωι δεν εχω αναψει κανονικο τσιγαρο (βοηθανε και τα 16 mg Νικοτινης). Ειμαι ευχαριστημενος απο το προιον, προς το παρον. Ελπιζω να τα καταφερω να το κοψω τελειως το κτ, και να μειωσω σε μηδενικη νικοτινη. Οψομεθα. Ειμαι ΑΕΚτζης απο τα γεννοφασκια μου (και δεν πτοουμαι απο 6αρες), ελευθερος επαγγελματιας, και ετοιμαζομαι να ανοιξω σπιτι για δευτερη φορα (ελπιζω να μην το κλεισω σε 10 μηνες οπως την πρωτη).
Το μονο που με προβληματιζει ακομα σχετικα με το ατμισμα ειναι τι συνεπειες εχει η προπυλενικη γλυκολη στην υγεια μακροπροθεσμα.. Τωρα θα μου πει καποιος τοσα χρονια ρουφαγες καθαρο καρκινο αυτο σε πειραξε? Λεμε τωρα!
Σας ευχαριστω και τα λεμε...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159833 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515324 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530759 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11054 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet