vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, giorgos1999, Jorge

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος sisx1

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Tech news
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2009, 00:48 »
Άλλος ένας λόγος για να ψήσω και τον γιο μου να πάρει ένα... Τα αποτελέσματα βλέπω ότι είναι τα ίδια σε όλους εννοώντας  βελτίωση της υγείας σας. Θα τον ψήσω γιατί ψήθηκα... Εγώ το παράγγειλα κίολας...

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2009, 14:21 »
Λοιπον μετα απο ατμισμα για εναμισι χρονο και παραπανω εχω να πω οτι οι αλλαγες ειναι:
-Εξαφανιστηκε ο βηχας και τα φλεμματα
-Η αναπνοη ελευθερωθηκε και δεν λαχανιαζω ακομα και οταν ανεβαινω σκαλες 3 οροφους
-Κατι συχνοι πυκνοι πονοκεφαλοι που με ταλαιπωρουσαν πανε και αυτοι
-Πονολαιμος εξαφανιστηκε
-Γευση και οσφρηση βελτιωθηκαν
-Τα δοντια ειναι πολυ πιο λευκα
-Τα χερια μου δεν ειναι κιτρινα απο την τσιγαριλα και δεν βρωμανε
Αυτα οσον αφορα την υγεια τωρα γενικα ολα θετικα καθαρο περιβαλλον στο σπιτι, καθαρα ρουχα που μυριζουν ωραια, τερμα το αχρηστευμα καινουριων ρουχων απο καψιματα και αλλα πολλα που δεν θυμαμαι τωρα. Να' ναι καλα οι Κινεζοι μας εσωσαν!!!!

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 16, 2009, 22:18 »
Φαντάζομαι σκηνικό....
Να αποδειχθεί πως ο ατμός του ΗΤ είναι προληπτικός για την νέα γρίπη, και να μας παρακαλάνε να ατμίζμουμε....
Και εμείς να το παίζουμε δύσκολοι!  :laugh1: :laugh1:


Under προφήτη, δικαιώθηκες! http://www.tobacco-facts.net/2009/11/e-cigarettes-may-be-more-effective-than-swine-flu-vaccine

Αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι το πως ένα πείραμα που έγινε το 1942 και είχε μάλιστα τέτοια επιτυχία (έστω σε ποντίκια), δεν προχώρησε τελικά. Αν υπήρξαν παρενέργειες, δεν έπρεπε να δημοσιευθούν κάπου;

Αναλυτικά το πείραμα εδώ: http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,932876,00.html

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 27, 2009, 09:14 »
Από 17 ετών ταλαιπωρούμαι από εντονότατους και συχνότατους πονοκεφάλους. Ένα παυσίπονο ανά δυο μέρες επί 20 τόσα χρόνια. Εξέταση και διαγνώσεις από παθολόγους μέχρι ΩΡΛ και νευρολόγους, θεραπείες αμέτρητες και αναποτελεσματικές. Κάπνιζα από τα 15. Ατμίζω από τον Αύγουστο και διαπιστώνω κάποια στιγμή, όσο περνά ο καιρός ότι δεν έχω πονοκέφαλο. Το απέδωσα σε σύμπτωση. Και όμως την Κυριακή που μας πέρασε ξέμεινα από μπαταρίες, ήμουν εκτός έδρας, και κάπνισα όλη την ημέρα (περίπου 15 τσιγάρα). Τη Δευτέρα ξύπνησα με τον παλιό αγαπημένο μου φίλο τον πονοκέφαλο, mesulid  και πάμε πάλι απ'την αρχή.Τρίτη στον παθολόγο μου, εξετάσεις για πιθανή λοίμωξη, ίωση κλπ, τίποτα. Συνιστώμενη θεραπεία υπό ιατρού πλέον ''...δεν ξέρω για αυτό το πράγμα που ρουφάς αλλά το τσιγάρο μην το ξαναβάλεις στο στόμα σου ούτε για πλάκα...''
Σύγνωμη για το μακροσκελές αλλά είχα και καιρό να γράψω...

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 30, 2009, 13:18 »
Librarian ατμίζεις με νικοτίνη  ή όχι?

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 30, 2009, 13:43 »
Kαι για μένα τέρμα οι πονοκέφαλοι.
Απλά επειδή τελευταία κάνω θεραπεία ομοιοπαθητικής(αν θεωρείται διαφήμηση να διαγραφεί) νόμιζα ότι οφείλοταν σε αυτό.

Το κακό είναι ότι όλοι οι φίλοι και γνωστοί μου καπνίζουν.
Οταν καθόμαστε και ακούω εκείνο τον τσιγαρόβηχα τρελλαίνομαι.
Μάλιστα τις προάλλες συναντήθηκα με μια γνωστή που είμαστε ίσα στην ηλικία και με ξεπερνούσε λίγο στο κάπνισμα,εγώ γύρω στα 2 πακέτα αυτή στα 3.
Επαθα πλάκα όταν την άκουσα να βήχει και τα πνευμόνια της να σφυρίζουν,στην κυριολεξία μιλάω.
Σε κάθε ανάσα και σφύριγμα,αφού φοβήθηκα λέω τώρα θα είναι και η τελευταία.
Και μου λεει - εσύ τώρα ξεγλίτωσες,ούτε καν που ακούγεσαι.

Σοβαρά σας μιλάω τρομοκρατήθηκα γιατί κι εγώ κάπως έτσι ακουγόμουνα.
Οταν έφυγε σταυροκοπήθηκα που γλίτωσα.

Τώρα χαίρομαι που ξυπνάω το πρωί και δεν νιώθω το βάρος στο στήθος,ούτε στο λαιμό εκείνο το πνίξιμο και ανασαίνω ελεύθερα.

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 09:15 »
Librarian ατμίζεις με νικοτίνη  ή όχι?
Με νικοτίνη, low και medium κατά περίπτωση. Γιατί;   

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 20:11 »
Απλά ήθελα να ενισχύσω την άποψή μου ότι οι πονοκεφαλοι κ οι ζαλάδες οφείλονται/ ενισχύονται  κυρίως σε / από όλες τις άλλες ουσίες που εκλύονται από τον καπνό κ όχι μόνο από τη νικοτίνη!!! ::)
Σ΄ευχαριστώ :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 30, 2009, 01:08 »
Εγώ ξεκίνησα πάλι το ποδήλατο για αποστάσεις περίπου μισής - μιάς ώρας με τα πόδια και ανεβαίνω στον 4ο όροφο χωρίς να λαχανιάζω .

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 30, 2009, 03:54 »
............ ξυπνάω το πρωί και δεν νιώθω το βάρος στο στήθος,ούτε στο λαιμό εκείνο το πνίξιμο και ανασαίνω ελεύθερα.
το ίδιο κι εγώ. Μεγάλη διαφορά όντως , που φαίνεται απο την πρώτη - δεύτερη μέρα χωρίς ΚΤ

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 30, 2009, 16:28 »
Ατμίζω μόλις μια βδομάδα και δεν μπορώ να πω κάτι για βελτίωση της υγείας μου. Αυτό πιστεύω ότι θα φανεί σε βάθος χρόνου.
Αυτό όμως που μπορώ να πω σίγουρα είναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ που έχω στη γεύση.
Τέρμα ο λαιμός "τσαρούχι" και η σχεδόν μόνιμη γεύση τσιγαρίλας  που είχε ό,τι και να έτρωγα.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 00:18 »
...ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ που έχω στη γεύση.
 
Ετοιμάσου και για κανα-δυο κιλάκια παραπάνω τώρα! 8)
Αλλά χαλάλι!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 00:41 »
Ετοιμάσου και για κανα-δυο κιλάκια παραπάνω τώρα! 8)
Αλλά χαλάλι!
Λόγω PG εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 00:49 »
Όχι. Λόγω αυξημένης όρεξης.  ;D

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 31, 2009, 01:22 »
Γιαυτό παράγγειλα στη μητέρα μου δεύτερη φουρνιά μελομακάρονα? Ρε τι πάθαμε! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084282 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476793 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos