vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, tibolaso, Buliwyf, petra, lagoudakis, thanos1071, Apostolosz

Twitter

ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 21, 2009, 03:18 »
Τελικά πρέπει να έφτιαξε και η γεύση μου. Απλά έγινε τόσο σταδιακά που δεν το κατάλαβα. Αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω πώς τρώω τα πάντα.

Πριν ήθελα μόνο δυνατές, πικάντικες γεύσεις. Τώρα βλέπω ότι απολαμβάνω και φαγητά που αλλιώς τα θεωρούσα άνοστα. Βέβαια τα πικάντικα δεν κατέβηκαν από το... βάθρο του νικητή.  ;D

Ίσως βέβαια και να οφείλεται και στο άνοιγμα της όρεξης γενικότερα. Αλλά θυμάμαι στην "εποχή του καπνού"  :tongue_smilie: (πού το βρήκα αυτό πάλι), ακόμα κι όταν πεινούσα, τα άνοστα τα έβρισκα απλά κάπως λιγότερο άνοστα. Για να πανηγυρίσουν οι γευστικοί θύλακες ήθελαν το έξτρα, το πικάντικο.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 21, 2009, 15:15 »
Τελικά πρέπει να έφτιαξε και η γεύση μου. Απλά έγινε τόσο σταδιακά που δεν το κατάλαβα. Αλλιώς δεν μπορώ να εξηγήσω πώς τρώω τα πάντα.

Πριν ήθελα μόνο δυνατές, πικάντικες γεύσεις. Τώρα βλέπω ότι απολαμβάνω και φαγητά που αλλιώς τα θεωρούσα άνοστα. Βέβαια τα πικάντικα δεν κατέβηκαν από το... βάθρο του νικητή.  ;D

Ίσως βέβαια και να οφείλεται και στο άνοιγμα της όρεξης γενικότερα. Αλλά θυμάμαι στην "εποχή του καπνού"  :tongue_smilie: (πού το βρήκα αυτό πάλι), ακόμα κι όταν πεινούσα, τα άνοστα τα έβρισκα απλά κάπως λιγότερο άνοστα. Για να πανηγυρίσουν οι γευστικοί θύλακες ήθελαν το έξτρα, το πικάντικο.
Παντως συγχαρητηρια σε ολους σας που δεν καπνιζετε ουτε ενα κ.τ. :respect:
Εγω γυρω στα 2 με 5 κ.τ. την ημερα τα κανω και αυτο γτ μαλλον χρειαζομαι λιγο περισσοτερη "γευση" απο τον ατμο μου. Ταυτοχρονα αρχισα και το τρεξιμο με προγραμμα και να πω οτι εκοψα και τα ζιρτεκ, αφου φαινεται να υποχωρησαν οι εποχικες μου αλλεργιες αρκετα :)
Συμπτωση? Θα δειξει ???

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 22, 2009, 00:23 »
atmisti θα γινουμε ολοι περδικια. Θα ειμαστε καλυτερα απο τους μη καπνιστες γιατι θα απολαμβανουμε τον νεο μας εαυτο περισσοτερο, ενω οι μη καπνιζοντες δεν βλεπουν διαφορα γιατι ηταν παντα οκ

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 21, 2009, 20:51 »
Μιας και πριν κάμποσο καιρό μιλούσαμε για χοληστερίνη και εξετάσεις, σας αναφέρω ότι έκανα πρόσφατα μια σχετική εξέταση.

Πρέπει να πω ότι κάνα χρόνο πριν αρχίσω το η.τ. ανακάλυψα ότι χτύπαγα κάτι +300άρες στη χοληστερίνη. Και τα τριγλυκερίδια ήταν ακόμα παραπάνω. Αυτές που λέω εγώ "λιπαρές" τιμές. Προσπάθησα λίγο με δίαιτα αλλά δεν κατάφερα.

Στην επόμενη εξέταση που έκανα, εκτός από τα "λιπαρά", είχα και κάποιες ηπατικές τιμές λιγάκι ανεβασμένες. Το πιο πιθανό ήταν ότι οφειλόταν ακριβώς στη χοληστερίνη και στα τριγλυκερίδια αλλά μιας και άτμιζα κάμποσο καιρό, πήγε και λίγο το μυαλό μου στο η.τ. γιατί όλες οι ουσίες εκεί επιδρούν συνήθως. Ο γιατρός μου σύστησε χαπάκια για τα... λιπαρά και ακολούθησα τη συμβουλή του.

Τελευταία μου τελείωσαν τα χαπάκια και δεν πήγα εγκαίρως για εξετάσεις. Η τιμές στα "λιπαρά" πρόλαβαν και ανέβηκαν λιγάκι αλλά τα αποτελέσματα στα ηπατικά έδειξαν ότι τελικά το η.τ. ήταν εντελώς αμέτοχο στο θέμα. Ενώ του δίνω και καταλαβαίνει, οι τιμές ήταν όλες τέλειες.

Όχι τίποτε άλλο αλλά μου 'βαζαν κάποιοι ιδέες όταν τους έλεγα ότι στο αναπνευστικό οι βελτιώσεις ήταν καταπληκτικές για καπνιστή κι αντί να μου πουν καμιά καλή κουβέντα, μου λέγαν "Ναι, αλλά μπορεί να πειράξει το συκώτι".  ::)

Ευτυχώς διαψεύστηκαν.  :heat:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 21, 2009, 21:08 »
Τελευταία μου τελείωσαν τα χαπάκια και δεν πήγα εγκαίρως για εξετάσεις. Η τιμές στα "λιπαρά" πρόλαβαν και ανέβηκαν λιγάκι αλλά τα αποτελέσματα στα ηπατικά έδειξαν ότι τελικά το η.τ. ήταν εντελώς αμέτοχο στο θέμα. Ενώ του δίνω και καταλαβαίνει, οι τιμές ήταν όλες τέλειες.
Όχι τίποτε άλλο αλλά μου 'βαζαν κάποιοι ιδέες όταν τους έλεγα ότι στο αναπνευστικό οι βελτιώσεις ήταν καταπληκτικές για καπνιστή κι αντί να μου πουν καμιά καλή κουβέντα, μου λέγαν "Ναι, αλλά μπορεί να πειράξει το συκώτι".  ::)
Ευτυχώς διαψεύστηκαν.  :heat:

Πολύ καλά νέα είναι αυτά atmin!
Και για την υγεία σου και για το Η.Τ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 21, 2009, 21:09 »
Για δειτε λίγο εδώ ,λέει ότι αυτό που αμίζουμε είναι αντιμικροβιακο και άλλα πολλά καλά για το αναπνευστικό
   http://www.i-cig.gr/time1.jpg   

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 21, 2009, 21:18 »
Ναι, η αντιμικροβιακή δράση της Προπυλενογλυκόλης είναι γνωστή από πάρα πολύ παλιά.
Το είχαμε συζητήσει και παλιότερα. Αφορά όμως μόνο κάποιους ιούς του αναπνευστικού (πνευμονίας;) αν θυμάμαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 21, 2009, 21:44 »
Εγω πάντως, και μόνο που απαλλάχθηκα από τον πρωινό τσιγαρόβηχα, μου αρκεί για να κάνω το e-cig εικόνισμα!!!

Μιλάμε κάθε πρωϊ το "γκουχου-γκουχου" να ακούγεται 2 στενά πιο κάτω!

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 21, 2009, 21:57 »
Εγω πάντως, και μόνο που απαλλάχθηκα από τον πρωινό τσιγαρόβηχα, μου αρκεί για να κάνω το e-cig εικόνισμα!!!

Αλλά και το βράδυ; Δε μπορούσα να κοιμηθώ με εκείνον τον κόκορα μέσα στο στήθος μου.
Τώρα πάει, την έκανε το κοκοράκι :))

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 21, 2009, 22:00 »
Ναι, η αντιμικροβιακή δράση της Προπυλενογλυκόλης είναι γνωστή από πάρα πολύ παλιά.
Το είχαμε συζητήσει και παλιότερα. Αφορά όμως μόνο κάποιους ιούς του αναπνευστικού (πνευμονίας;) αν θυμάμαι καλά.
...και αν σκεφτουμε οτι ο ιος της νεας γριππης χτυπαει τους πνευμονες στις σοβαρες περιπτωσεις... ισως καπου να βοηθησει το η.τ.  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 21, 2009, 22:08 »
...και αν σκεφτουμε οτι ο ιος της νεας γριππης χτυπαει τους πνευμονες στις σοβαρες περιπτωσεις... ισως καπου να βοηθησει το η.τ.  :confused1:

Φαντάζομαι σκηνικό....
Να αποδειχθεί πως ο ατμός του ΗΤ είναι προληπτικός για την νέα γρίπη, και να μας παρακαλάνε να ατμίζμουμε....
Και εμείς να το παίζουμε δύσκολοι!  :laugh1: :laugh1:

"-Μα σας παρακαλώ! Ατμίστε!!!
-Οοοοοοχι.... Απαγορευεται! Δεν ακούσατε για τον νόμο Αβραμόπουλου;;;
-Μα το ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν απαγορευεται! το λέει και το 1142!
-Όχι σας λέω! Δεν ατμίζω! Μπορεί να σκανδαλιστούν μικρά παιδιά!
-Σας παρακαλούμε καλέ κύριε! Ατμίστε! Να, πάρτε ενα GG που εχουμε πρόχειρο!"
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 21, 2009, 22:10 »
Η δικιά μου εμπειρία είναι παρόμοια με του Λευτέρη (Atmin).
Ατμίζω και εγώ για πάνω από 8 μήνες.

Κάπνιζα χρόνια γύρω στα 3 πακέτα την ημέρα ότι πιο δυνατό μπορούσα να βρώ.
Π.χ το Gauloises το άφιλτρο και στριφτό επί χρόνια, το Gittanes το άφιλτρο επί χρόνια, το Prince, το Assos International το κόκκινο κτλ...  :idiot1:

Τα τελευταία δύο τρία χρόνια πριν ξεκινήσω το ηλεκτρονικό, είχα συνέχεια πρόβλημα με την αναπνοή μου, κυρίως δύσπνοιες. Όλο τον χειμώνα την έβγαζα με εισπνοές. Ο γιατρός μου διέγνωσε χρόνια βρογχίτιδα, η οποία όπως μου είχε πει, θα επανέρχονταν εάν έκοβα το τσιγάρο.

Αντοχές μηδεν...
Το βράδυ στο κρεβάτι το γνωστό τραίνο και το πρωί έβηχα σαν τρελός, αρκετή ώρα μέχρι να συνέλθω.

Κατά καιρούς είχα δοκιμάσει την τσίχλα και το τσιρότο με νικοτίνη, χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία. Είχα καταλήξει στο τέλος να έχω το τσιρότο, να μασάω την τσίχλα και να καπνίζω και τσιγάρο ταυτόχρονα...

Κάποια στιγμή τον περασμένο Οκτώμβριο αποφάσισα να ξαναδώ το θέμα της διακοπής του καπνίσματος, γιατί δεν πήγαινε άλλο.
Σκέφτηκα λοιπόν ότι πιθανώς να υπήρχαν, πέρα από τσίχλες και τσιρότα,  και εισπνοές με νικοτίνη. Ψάχνοντας λοιπόν στο internet βρήκα άρθρα για το ηλεκτρονικό.  :)

Γράφτηκα σε ένα γερμανικό φόρουμ και έτσι παράγγειλα το πρώτο μου ηλεκτρονικό.
Ένα τσιμπούκι τύπου DSE 601.
Από την πρώτη μέρα και χωρίς δυσκολία δεν ξαναέπιασα τσιγάρο. Ήμουν τόσο πια απεγνωσμένος στην προσπάθεια να το κόψω που το ηλεκτρονικό με κάλυψε απόλυτα.
Σίγουρα είχε να κάνει και με το ότι το ηλεκτρονικό τσιμπούκι έχει απίστευτα ντουμάνια και throat hit.

Ήδη μετά από 5 ημέρες άρχισα να βλέπω τις πρώτες βελτιώσεις.
Το σφύριγμα στο κρεβάτι εξαφανίστηκε και άρχισα πια να νιώθω ότι αναπνέω καλύτερα.

Φέτος το χειμώνα την έβγαλα χωρίς εισπνοές, χωρίς καθόλου βήχα και με απίστευτη διαφορά σε αντοχές. Αναπνέω χίλιες φορές καλύτερα απ’ ότι πριν με τις εισπνοές.

Η όσφρησή μου βελτιώθηκε, με ενοχλεί πια ο καπνός του τσιγάρου, το σπίτι δεν μυρίζει και τα παιδιά μου αναπνέουν σαφώς καθαρότερο αέρα στο σπίτι.  :thumpup:




Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 21, 2011, 19:17
Ναι, η αντιμικροβιακή δράση της Προπυλενογλυκόλης είναι γνωστή από πάρα πολύ παλιά.
Το είχαμε συζητήσει και παλιότερα. Αφορά όμως μόνο κάποιους ιούς του αναπνευστικού (πνευμονίας;) αν θυμάμαι καλά.

Ναι είναι γνωστό το θέμα αυτό.

Φέτος το χειμώνα δεν πέρασα ούτε ένα μικρό κρυολόγημα.
Όλοι οι άλλοι ήταν άρρωστοι και γω πετούσα  :))

Τώρα εάν φτάνει και για τον ιό της γρίπης δεν ξέρω αλλά και δεν θα το πρότεινα ως αντιιικό  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2011, 19:17 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 22, 2009, 01:19 »
Όντως μοιάζουν οι περιπτώσεις μας, Κώστα.
Μόνο που εγώ, από ένα σημείο και μετά, για να γλιτώσω δήθεν τις επιπτώσεις, κάπνιζα πολύ ελαφριά αλλά στο τέλος κατέληγα με ένα τσιγάρο στο στόμα όλη τη μέρα κι αντί για αέρα ανέπνεα καπνό.
Αφού είδα κι απόειδα, το γύρισα στο στριφτό για κάποια χρόνια και ναι μεν κάπνιζα λιγότερα αλλά οι επιπτώσεις πάλι δε μειώθηκαν.
Είπα τι είχα δοκιμάσει για να το κόψω. Καλά που βρέθηκε το ηλεκτρονικό και ησύχασα. Ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω πώς ήταν τόσο εύκολο!

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 22, 2009, 01:23 »
Ο καταραμένος τσιγαρόβηχας εξαφανίστηκε και δεν το πρόσεξα εγώ ,το πρόσεξαν οι άλλοι γύρω μου,στην αρχή μου φάνηκε απίστευτο,κι όμως έτσι ήταν.
Ελευθερώθηκε η αναπνοή μου,μπορώ κι ανασαίνω χωρίς πρόβλημα,κι έφυγε και το απίστευτο βάρος από το στήθος μου.
Αμ!!!εκείνο το λαχάνιασμα που το βάζεις????
Πάντα έβριζα τις σκάλες όταν έβγαινα από το σπίτι αλλά κι όταν γύριζα,τώρα δεν καταλαβαίνω για πότε τις ανεβαίνω.
Και αυτό που μου έκανε την μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι βελτιώθηκε αφάνταστα η γεύση μου.Διάλεγα πράγματα με δυνατή γεύση για να καταλάβω την διαφορά κι αυτό με στεναχωρούσε πάρα πολύ,δεν ξέρω γιατί αλλά ένιωθα σαν να μην μπορώ να χαρώ κάτι απλό τώρα όλα έχουν μια γεύση ξεχωριστή.Αλλά το κακό από αυτό είναι ότι δοκίμασε το ένα ,δοκίμασε το άλλο άρχισε να ξεφεύγει η ζυγαριά και μου φαίνεται ότι θα μου κόψουν τις γεύσεις οι διαιτολόγοι :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΟΣΟ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ Η ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ;
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 22, 2009, 12:03 »
Εγώ ατμίζω από τις 13/7 και ανκαι το διάστημα που ατμίζω είναι μικρό, έχω δει μεγάλες διαφορές στην υγεία μου.

- Κατ' αρχήν από τις πρώτες κιόλας μέρες, έχει αλλάξει πάρα, μα πάρα πολύ η όσφρηση μου. Πλέον μου έρχονται μυρωδιές που προηγουμένως περνούσαν απαρατήρητες. Το αρνητικό είναι ότι έχω την εντύπωση ότι έγινα πολύ πιο ευαίσθητος στις άσχημες μυρωδιές παρά στις ωραίες και με πιάνει αναγούλα πολύ εύκολα.
Από μέτρα μακριά, μου μυρίζει η σκόνη στα χαλιά, τα σβησμένα τσιγάρα στα τασάκια, τα σκουπίδια στους δρόμους, τα ούρα στα πεζοδρόμια και το φοβερό είναι όταν βγαίνω στη βεράντα μου έρχεται η "μυρωδιά" των κοντινών μου διαμερισμάτων, όταν ανοίξουν τις μπαλκονόπορτες.
Ακόμα και κάποια φαγητά μου μυρίζουν άσχημα με αποτέλεσμα να μου έχει κοπεί πολύ η όρεξη τις τελευταίες 2-3 μέρες!

- Κοιμάμαι πιο ήρεμα και ξυπνάω πιο εύκολα από πριν.

- Έκανα (τράκα) 3-4 κ.τ από τις 13/7 και κάθε φορά είχα την εντύπωση ότι η γεύση ήταν χειρότερη από την προηγούμενη..... (καλό αυτό).

- Ήδη νιώθω ότι η αναπνοή μου και οι αντοχές μου έχουν βελτιωθεί.

- Όταν πλένω τα δόντια μου το βράδυ, δεν βγάζουν πλέον τη μαυρίλα της ημέρας από την πίσσα και τον καπνό!

Η μοναδική μου παρατήρηση είναι ότι αν ατμίσω αργά το βράδυ μόλις πριν κοιμηθώ, τότε πρόσεξα ότι ξυπνάω με κάποιο βάρος στο στήθος παρόμοιο με αυτό που είχα και με το κ.τ (αλλά χωρίς τάση για βήχα).
Αυτό μπορεί να είναι τυχαίο, αλλά θα το παρακολουθήσω.

Θα επανέλθω μετά από μερικές ακόμη μέρες ατμίσματος για να σας πω νεότερα.  :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2009, 12:33 από Ultra-One »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135694 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 83 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271121 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos