vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 10 χρήστες
Tem, dkostas, ZoeM, mbreznik, swtos, Ποντικός, Milarepa, Tazz, antiklitos140, tapantari

Twitter

Πόσοι ατμοποιητές είναι αρκετοί; Λόγοι κατοχής πολλαπλών συσκευών

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Papous,πες μας ποσους εχεις αυτη τι στηγμη. :D :D ;D ;D
Μπραβο για την απεξαρτιση απο ολα :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Να 'σαι καλα που δινεις δυναμη σε ολους τους υπολοιπους εδω και δεν μας ξεχνας :thumbup_move_3: :thumbup_move_3: :thumbup_move_3: :thumbup_move_3:
Ηγωμη μου ειναι οτι αναλογα με τις αναγκες σου,θα βρεις και ποσους χρειαζεσαι.Εμενα δεν μου φτανουν δυο η τρεις.
Μαζι μου εχω τρεις επισκευασιμους (AGI,A2,DIVER),ενα vivi nova,ενα ce4+v3,evod.Υπερβολη?Μπορει,αλλα ειμαι και ατσουμπαλος,περιεργος και μεσα στη μερα τα σκαλιζω και χωρις λογο :idiot1: :idiot1: .Αποτελεσμα να τα χαλαω
 κιολας πολλες φορες. ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Μέχρι στιγμής, 2 επισκευάσιμους (genesis) και 4 εργοστασιακούς (vivi nova, mini vivi nova, CE5, EVOD).
Βασικά ψάχνομαι για ακόμη έναν "dripping" και τέλος..... (έτσι ελπίζω :) )

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Το....τελος φιλε μου,μαλλον ειναι μακρια και για 'σενα και για μενα,μπορει και για ολους εδω μεσα :)) :)) :)) :)) :))
 
Εκτος απο τον papoys που τα εκοψε ολα :respect: :respect:   (και μερικοι αλλοι πιο παλια που δεν τους θυμαμε)
 
 

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Έχω ν΄αγοράσω ατμοποιητή πολύ καιρό 6μήνες+! Με άλλα λόγια πιστεύω ότι αυτοί που έχω με κάλυψαν.

Καθημερινά χρησιμοποιώ τους εξής:

Steam Machine: Gini (3 τεμάχια) Είναι οι αγαπηπένοι μου.

The DID 1Χ τεμάχιο τον μεγάλο

The DID Gemini 1x τεμάχιο

Steam Machine VST (επειδή βριέμαι το φυτιλι συνήθως κάθεται)

Kyr Fanis Trap Tank: Είχα 3 έδωσα τα 3 γιατί σιχάθηκα τα Bodge αλλά τώρα το "ανάβω" που και που. Κάποια στιγμή θα μπει Killer μέσα αλλά συνεχίζω να βαριέμαι το φυτίλι.


Επίσης έχω διάφορους CE4 (15), Vivi Nova κτλ στο συρτάρι που όποτε βγάινουν ξαναμπαίνουν σε λίγο μέσα οπότε σύντομα θα τους δώσω.


Οι 5 Genesis είναι οι βασικοί μου με τον μεγάλο DID να εκτελεί χρέη δομικαστή υγρών κατά βάση.


Με βλέπω να αγοράζω τον Dome βέβαια και ίσως κανέναν Genesis ακόμα γιατί έχω δει κάτι σχέδια που μου αρέσουν όχι τόσο για την απόδοση αλλά για το design κι επειδή έχω πολύ καιρό να πάρω κάτι. Πάντως και οι 5 είναι παραπάνω από αρκετοί.



Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4511
  • Φύλο: Άντρας
Σιγα-σιγα ηρθες στα λογια μου.Εισαι ο.κ. με αυτα που εχεις (ωραια εργαλεια) αλλα ολο και κατι γλυκοκοιτας παλι
 :)) :)) :)) ;D ;D :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Από πέρσι και μετά από τους CE2, Ego-C και iMist,  πήρα τον Α2Τ και τον κλώνο του LSE παρέμεινα με αυτούς για πάνω από 6 μήνες.
Στη συνέχεια πήρα τον Eternity για να τον χρησιμοποιήσω σε τανκ, σαν αντικαταστάτη του LSE ο οποίος είχε αποχρωματιστεί τελείως... και... ... δοκίμασα το dripping!  :respect: :respect: :respect:
Αυτό ήταν... δεν μπορούσα να γυρίσω στο τανκ! Πήρα και τον Α7 για συμπλήρωμα...
Από τότε δοκιμάζω που και που κανένα Clearomizer μπας και μου κάτσει κανένα, δοκίμασα CE4, Thor, Vivi και Evod, αλλα τελικά πάλι στο dripping γυρνάω...
Μια ενδιάμεση δοκιμή σε genesis δεν είχε επιτυχία....
Νομίζω ότι το πάω συντηρητικά μέχρι τώρα και δεν έχω γεμίσει ένα συρτάρι με εξαρτήματα...

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος.
προσωπικα χρησιμοποιω καθημερινα δυο επισκευασιμους ατμοποιητες,λογω δυο γευσεων,αλλα επειδη η θηκη που εχω παντα μαζι μου εχει τρεις θεσεις,εχω και ενα μορφης dripping μαζι.καμια φορα συμβαινει να δοκιμασεις κατι.

Αποσυνδεδεμένος soulisge1

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Εγω κατεληξα να ειμαι με εναν επισκευασιμο κλωνο του Οδυσσεα, εναν Α7 για ντρπινγκ και δοκιμες και εναν μεγαλο vivi nova  :)

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Από πέρσι και μετά από τους CE2, Ego-C και iMist,  πήρα τον Α2Τ και τον κλώνο του LSE παρέμεινα με αυτούς για πάνω από 6 μήνες.
Στη συνέχεια πήρα τον Eternity για να τον χρησιμοποιήσω σε τανκ, σαν αντικαταστάτη του LSE ο οποίος είχε αποχρωματιστεί τελείως... και... ... δοκίμασα το dripping!  :respect: :respect: :respect:
Αυτό ήταν... δεν μπορούσα να γυρίσω στο τανκ! Πήρα και τον Α7 για συμπλήρωμα...
Από τότε δοκιμάζω που και που κανένα Clearomizer μπας και μου κάτσει κανένα, δοκίμασα CE4, Thor, Vivi και Evod, αλλα τελικά πάλι στο dripping γυρνάω...
Μια ενδιάμεση δοκιμή σε genesis δεν είχε επιτυχία....
Νομίζω ότι το πάω συντηρητικά μέχρι τώρα και δεν έχω γεμίσει ένα συρτάρι με εξαρτήματα...
Σαν σχόλιο θα μπορούσα να κάμω μόνο το αισθητικό του πράματος...(πχ μηχανικό Mod)

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Χα, και εγώ είμαι μια χαρά με τα Gini/Did, δεν υπάρχουν!
Και με το Gini από μόνο του, πάλι καλυμένος θα ήμουν, αλλά τώρα με το θερμοσιφωνάκι είμαι 2 φορές!


Κυκλοφορώ και με τους δύο, διότι δεν ξέρω τι μπορεί να συμβει ..

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2527
  • Φύλο: Άντρας
Εξω πλεον μονιμα με εναν Diver και μονο και στο σπιτη συν εναν Dripper, οι υπολοιποι συρταρι για τουλαχιστον 1,5 μηνα τωρα.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
για εμενα δυο , ιαττυ βασικος και 306 για παιχνιδι ,αλλαγες ,δοκιμες !

Την διαμόρφωση χρήσης του ατμίσματος ο καθένας την κάνει με δικό του τρόπο
και όποιος και να είναι αυτός να είναι πάντοτε αυτός που τον κρατάει μακρυά από
τη σκέψη σε πισωγύρισμα.
Στο θέμα αυτό ψάχνοντας για καλύτερη και απροβλημάτιστη συμπεριφορά ατμοποιητών
χωρίζοντας σε κατηγορίες φιτιλάτων-μεσάτων-ντριπάτων-εργοστασιακών, είμαι της γνώμης
πως ο κάθε ατμοποιητής λατρεύεται για κάτι ξεχωριστό-διαφορετικό από τον χρήστη και
όλοι είναι αποδεκτοί μέχρι να υπάρξει ο επόμενος που εν μέρη αντικαθιστά κάποιον προηγούμενο.

Λόγω των παραπάνω έχω να πω πως χρησιμοποιώ πάντα 3 ή 4 ατμοποιητές και ο καθένας
από αυτούς είναι ανάλογα τη στιγμή, την ανάγκη και την ευκολία. Ένα clearo πάντως είναι
πάντα σε πρώτη γραμμή όπως όλοι οι genesis που έχω. Dripping μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις
και ειδικά σε κατασκευή αναμείξεων υγρών.
Πιστεύω λοιπόν πως 3 ατμοποιητές, ένας τουλάχιστον από κάθε κατηγορία είναι απαραίτητοι
συμψηφίζοντας στους επισκευάσιμους τους φιτιλάτους και τους genesis.

Αποσυνδεδεμένος VforThanos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα πάντα για το Η/Τ, στις ποιο φθηνές τιμές.
Καλό,είναι για κάθε συσκευή που έχεις,να υπάρχει και ένας 2ος ατμοποιητής/φίλτρο,για τυχόν προβλήματα.Όπως να σου καεί ο ατμοποιητής/φίλτρο,η ακόμα και να σου σπάσει,ή να γίνει υπερβολικά σφιχτή η τζούρα που σου δίνει... Και έτσι θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Αποσυνδεδεμένος geosurv

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Εναν επισκευάσιμο (περιμενω να μου ερθει και ενας δευτερος)και εναν του εμπορίου για έκτακτες καταστάσεις. Και πολλές ,πολλές μπαταρίες!!! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475577 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 814 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43072 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1520068 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap