vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

241 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ηρακλης, bloodlessz, Olga68

Twitter

Πόσοι ατμοποιητές είναι αρκετοί; Λόγοι κατοχής πολλαπλών συσκευών

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Πρωτ' απ' όλα, και νέος ατμιστής να είναι, ποτέ δε μπορεί να έχει κάποιος μόνο 1 ατμοποιητή. Δε γίνεται να αφήσει να υπάρξει περίπτωση να ξεμείνει.... Έστω ότι πέφτει και σπάζει, έστω ότι ... οτιδήποτε. Και τα μαγαζιά είναι κλειστά. Τι κάνει, πάει περίπτερο; Περιμένει; Πόσο;
Άρα, κατ' εμένα ένας ατμο = κανένας.
Συνεπώς μιλάμε πάντα για 2, και πόσους περισσότερους.
Αν θέλει κάποιος να έχει περισσότερες γεύσεις, ή έχει περισσότερους ατμο, ή έχει κι ένα ego c, με 5 αμπούλες μαζί του και 5 διαφορετικές γεύσεις που πιάνουν ελάχιστο χώρο μέσα σε μιά θήκη.
Εκτός της διαφορετικής γεύσης, κάποιος που παραμένει τελικά στον ατμό, λογικό είναι να θελήσει να δοκιμάσει και κάρτο και clearo, και ψηλή αντίσταση και χαμηλή, και φιτίλι και μες, και απλή μπαταρία και vv, και.........
Οι λόγοι; Το κυριότερο, απλή περιέργεια, είναι στη φύση του ανθρώπου.... Πως είναι ο χ άλλος ατμο, που είναι διαφορετικός από αυτόν που έχω;
Έπειτα, ο χώρος του ητ τώρα αναπτύσσεται. Προβλήματα υπάρχουν. Λογικά κάποιος να θέλει να δοκιμάσει μήπως βρει και κάτι καλύτερο, κάτι που να τον βολεύει καλύτερα...
Επίσης μερικές φορές απαιτείται μεγαλύτερη ποσότητα υγρού και θέλει μαζί του κάποιος έναν μεγαλύτερης χωρητικότητας ατμο, ενώ άλλοτε πάλι θέλει έναν μικρό και διακριτικό. Ανάλογα το μέρος και την περίσταση, καθώς και τις ανάγκες βάση των συνθηκών της στιγμής....
Αλλά εγώ (ίσως κι άλλοι) έχω περισσότερους ατμο και για άλλο λόγο. Το ητ δεν είναι σαν το κτ. Όπου τις τζούρες να έκανες και τέρμα ως εκεί. Και πιο νόστιμο είναι (γιάμι γιάμι το μπισκοτάκι!) και πιο όμορφο να το κρατάς και εντελώς άλλη αίσθηση, τι να λέμε τώρα.... (Κατ' εμέ δεν έπρεπε να εμπεριέχει καν τη λέξη τσιγάρο στο όνομά του. Και οι πίπες έχουν καπνό και καπνίζονται, αλλά δεν είναι τσιγάρο ούτε αναφέρεται η λέξη στο όνομά τους. Και το ηλεκτρονικό είναι άλλο πράγμα, γιατί λέγεται τσιγάρο... εγώ δεν το βρίσκω λογικό. -off topic, επανέρχομαι.)  Μερικές φορές λοιπόν, θέλω απλά την αλλαγή. Θέλω να κρατήσω κάτι διαφορετικό. Ή να νιώσω διαφορετικά τον ατμό και τη γευσούλα μου. Άλλοτε πιο κρύα, άλλοτε πιο ζεστή. Άλλοτε πιο δυνατή κι άλλοτε λιγότερο. Ή απλά, το κρατάω ώρες το συγκεκριμένο ητ, θέλω να δω κάτι διαφορετικό μπροστά μου, στο χέρι μου, και γιατί όχι, ένα άλλο χρωματάκι!!!  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Μ' αυτά που μας συμβαίνουν τα τελευταία χρόνια και μας έχουν γκαστρώσει, φοβάμαι. Φοβάμαι την ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη και καλού κακού έχω 18 εργοστασιακούς, έτοιμους γεμάτους, για μια ώρα δύσκολη. Μπορεί να μου θυμηθεί πεπονάκι ας πούμε. Τι θα κάνω? Θα ψάχνω να ετοιμάσω εκείνη την ώρα? Γι' αυτό έχω πολλές γεύσεις έτοιμες, ώστε ότι θελήσω-όταν το θελήσω, να το απολαύσω.
Συνήθως έχω ένα κύριο υγρό και παίζω με άλλα 2 κατά τη διάρκεια της μέρας.
Μαζί μου κουβαλάω 3 ατμο με διαφορετικές γεύσεις και ένα μπουκαλάκι με το κύριο υγρό (+2 σετ μπαταρίες+1 μοντ ακόμη).
Είπε κάποιος οτι είμαι εξαρτημένος?.....Αφού το άκουσα.......εσύ εκεί στο βάθος, γιααααααα ξαναπές αυτό που είπες........Φήμες παιδιά, φήμες! :laugh1:
Είπαμε η εγκυμοσύνη θέλει ετοιμότητα, προσοχή και απόλαυση!  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2013, 18:03 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Καλυτερα εξαρτημενος απο το ηλεκ/κο ρευμα παρα απο τα σ...α του κ.τ.(εξ' απο 'δω) :thumpup: :thumpup: :yes:

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Εχω καταλήξει στούς 3.Ένα vv nova,ένα Τ3 και ένα ce4 με βαρύ καπνικο.Τα αλλά δύο φλωρεξ,Lavaki στη δουλειά με 2 χ 18650.Max στο σπίτι με cobra.Βέβαια εχω αρκετούς spare αλλά μαλλον από πλεονεξία.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Πωω, ευχαριστώ που κάνετε λέξεις πολλά από αυτά που σκέφτομαι αλλά δεν μπορώ να εκφράσω ακόμη + άλλα πολλά που ούτε μου έχουν περάσει από το μυαλό ... :respect:


Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Αρκετοι ειναι οι 2,σου χαλασε ενας εχεις τον αλλο και δεν ξεμεινες μεχρι να τον αντικαταστησεις.









Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Το λιγότερο 2 για εναλλαγή γεύσεων στη μέρα

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
πιστευω 2 ειδη ατμοπηητων για εναλαγη γευσεων ειναι υπερ αρκετοι να εχεις ενα με υγρο που σε ικανοποιει για ολη την μερα και ενα για εναλαγη γευσης οταν αλλαζεις παρα πολλες γευσεις σε μια μια μερα μπουκονεις και στο τελος δεν μπορεις να ξεχωρισεις τις γευσεις και αμα τις βαρεθεις καθε 1 -2 βδομαδες αλλαζεις υγρα

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Ανάλογα με τις ανάγκες του καθένα παντα.Εγω προσωπικα με 2 ειμαι μια χαρα και για εναλλαγη γευσεων μεσα στην μερα ;)

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
έχω χάσει τη μπάλα, αλλά σίγουρα 4.
κάθε ενας προσφερει κάτι διαφορετικό. οπότε όταν δε με ικανοποιεί ο πρώτος, παίρνω τον δεύτερο κοκ

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Αυτόν που μου αρέσει περισσότερο τον χρησιμοποιώ καθημερινά ως μόνο και αναντικατάστατο.έχω και έναν έτοιμο σεταρισμένο για παν ενδεχόμενο αλλά και έναν 306 σε περίπτωση που...η γκαντεμιά χτυπήσει κόκκινο.
Βέβαια κάνω μια και μόνο γεύση οπότε παίζει σημαντικο ρόλο και αυτό.

Αποσυνδεδεμένος kkeram

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωνσταντίνος
Θα συμφωνήσω κ γω ακριβώς με τον προλαλήσαντα...

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
2 ατμο για αλλαγή γεύσης μέσα στην ημέρα
και 1 dripping για δοκιμές
πιστευω είναι αρκετοί

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Πλεον, κατα κυριο λογο, κουβαλαω 2 ατμο, επισκευασιμοι και οι δυο, εναν φυτιλατο και εναν με mesh.

Ο λογος δεν ειναι τοσο η εναλλαγη υγρων οσο η διαφορετικη τους συμπεριφορα στο ατμισμα.

Βεβαια παντα υπαρχει και ενας τριτος επισκευασιμος για dripping με μια ego.

If all else fails αυτος θα δουλεψει σιγουρα.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Kατα κυριο λογο εχω Did απο μεσατους και mashine vst απο φυτιλατους και

για να μην ξεχασω εχω και την Euforia αυτους τους εχω καθημερινα μαζι μου  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

για λογους ασφαλειας  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: και εναλακτικα χρησιμοποιω και τον Killer και τον Diver




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 424 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136012 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9827 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478184 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy