vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, dkostas, ΨΗΛΟΣ, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2640 στις: Φεβρουαρίου 07, 2023, 17:14 »
Με το καλό κ περιμένουμε ενημέρωση !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος DeadRabbit

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2641 στις: Φεβρουαρίου 07, 2023, 17:58 »
Καλησπέρα σας άγνωστοι και άγνωστες συνατμιστές και συνατμίστριες . Βρίσκομαι στο εξής αδιέξοδο της ατμιστικής μου πορείας . Ενώ είμαι στο άτμισμα 6+ χρόνια και έχουν περάσει από τα χέρια (και τα χείλη) μου δεκάδες ατμοποιητές κάθε λογής και είδους (δεν προσπαθώ να flexάρω σε καμία περίπτωση , προσπαθώ να θέσω το ατμιστικό μου background καθώς είμαστε άγνωστοι σχεδόν με όλους) , MtL και DL , επισκευάσιμοι και εργοστασιακοί , mods και pods ..... βρίσκω τον εαυτό μου να ψάχνει κάτι καινούριο καθώς το τελευταίο μου setάκι έχει κλείσει κοντά στο 2χρονο στο χέρι μου και έχει αρχίσει να με κουράζει (εξουθενωμένος από τον Αύγουστο του '22) . Το πρόβλημα μας δεν βρίσκεται στο mod αλλά κλασσικά στην περίπτωση του ατμοποιητή . Από τον Μάη του 21 έχω και παίζω με τον Bishop της ambition mods , για τον οποίο έχω να πω και καλά και κακά και όμορφα και άσχημα και ευχάριστα και δυσάρεστα . Βρίσκω λοιπόν τον εαυτό μου να ψάχνει να βρει τον διάδοχο , τον αντικαταστάτη αλλά να δυσκολεύεται . Θέλω λοιπόν τις απόψεις σας σχετικά με ατμοποιητές τσιγαρήσιους(σφιχτούς(mtl ρε παιδί μου)) , επισκευάσιμους (ιδανικά RTA(δεν είμαστε για ντριπάρισμα)) , οι οποίοι να εστιάζουν στην απόδοση της πολύ ωραίας γεύσης (ιδανικά και ανάλυσης) χωρίς να χρειάζεται να θυσιάσεις πάρα πολλή από τζούρα(smoothness) εγώ μέχρι τώρα έχω κοιτάξει από nevermore by Unicorn Vapes και Mini Robot by Steam Crave μέχρι παλιές αγάπες όπως Ares 2 & Αres 2 LE και κάνα καινούριο brskr . Αν κάποιο παλικάρι/φιλενάδα έχει γνώσεις-εμπειρίες στους προαναφερθέντες κυρίους ατμοποιητές παρακαλείται θερμά να τις παραθέσει . Θα εκτιμηθεί Δεόντως(πολύ Δεόντως όμως) κάθε εμπεριστατωμένη άποψη-πρόταση οποιουδήποτε άλλου συνήθη υπόπτου αρκεί να τηρεί τα από πάνω κριτήρια(mtl-γευσάτος-όσο το δυνατόν σμουθάτος) + έ βρε αδερφέ κάτι παραπάνω από 2 ml χωρητικότητα στο τανκ (''2,5 ml , να τ' αφήσω; '') + με 2-3 searches στα ιντερνέτς να βρούμε διαθέσιμο σε καταστήματα (ή και μεταχειρισμένο , απλά απέχω καιρό απ' αυτά τα κόλπα) .
Αυτά τα ολίγα κλινοσκεπάσματα aka σεντονάκι μεσοβδόμαδα . Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας (και την υπομονή σας για να βγάλετε άκρη από το παραπάνω ''κειμενάκι'') και να ντύνεστε ζεστά !

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2642 στις: Φεβρουαρίου 07, 2023, 19:04 »
Καλησπέρα DeadRabbit, και εγώ τα έψαχνα όλα αυτά σε έναν άτμο εδώ και καιρό. Τα βρήκα όλα αυτά πριν από λίγο καιρό στον Kuma. Πολύ καλή γεύση, πολύ εύκολος στο στήσιμο, σμουθάτη τζούρα και το βασικό 4,8ml. Μιας και ήσουν στον bishop θα σου φανεί γνώριμος μιας και έχει την ίδια φιλοσοφία στο στήσιμο και στον αέρα (παίρνει και τα τζαμάκια του bishop...). Μιλάω για τον κλώνο από την Ulton που είναι εξαιρετικός αλλά δυστυχώς τον βρίσκεις μόνο από κίνα. Εδώ Ελλάδα έχουν μόνο τον αυθεντικό που είναι πανάκριβος. Όχι πως δεν αξίζει τα λεφτά του....

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2643 στις: Φεβρουαρίου 07, 2023, 22:47 »
1η επιλογή Kuma.
2η Fev.


Αισθάνομαι λίγο ιερόσυλος ως προς τους φανατικούς του fev, αλλά ο kuma μου έχει ταιριάξει καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2644 στις: Φεβρουαρίου 07, 2023, 22:54 »
Επειδή ουσιαστικά μοιάζει πολύ στον Bishop επιστρέφει κ αυτός υγρά όπως ο Biahop ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2645 στις: Φεβρουαρίου 07, 2023, 23:17 »
Τι εννοείς με το "επιστρέφει";

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2646 στις: Φεβρουαρίου 08, 2023, 00:09 »
Γυρνάει υγρό από την αντίσταση κ χρωματίζει το υπόλοιπο υγρό που βρίσκεται στο τανκ !


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2647 στις: Φεβρουαρίου 08, 2023, 02:00 »
Παρατηρώ μια πολύ μικρή αλλοίωση στο χρώμα του υγρού μετά από 3 μέρες περίπου, (αλλοίωση, όχι μαυρίλα).  Δεν ξέρω σε τι βαθμό μαυρίζει τα υγρά ο bishop. Αν μπορούσα όμως να τον συγκρίνω με τον doggy, ο kuma είναι πολύ πολύ πιο "καθαρός". Επειδή τα υγρά μου δεν τα λες και καθαρά, έχω συνηθίσει να αλλάζω κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα βαμβάκι. Το ίδιο κάνω και στον kuma.

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2648 στις: Φεβρουαρίου 08, 2023, 05:57 »
Και εγώ δεν μπορώ να το κρίνω γιατί και το δικό μου υγρό είναι αρκετά σκούρο. Αν βέβαια συγκρίνω την δεύτερη μέρα μετά το στήσιμο το βαμβάκι με την αντίσταση σε σχέση με το υγρό στο τανκάκι, στην αντίσταση είναι πολύ πιο σκούρο το υγρό. Στο τανκάκι παραμένει όπως το χρώμα στο μπουκαλάκι. Δεν βλέπω κάποια αλλαγή στο χρώμα. Αλλά και εγώ το αργότερο κάθε 2 μέρες αλλάζω αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2649 στις: Φεβρουαρίου 08, 2023, 08:13 »
Επειδή ουσιαστικά μοιάζει πολύ στον Bishop επιστρέφει κ αυτός υγρά όπως ο Biahop ?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο

Αποσυνδεδεμένος DeadRabbit

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2650 στις: Φεβρουαρίου 08, 2023, 10:02 »
Καταρχάς καλημέρα σε όλους . Κατά δεύτερον , σας ευχαριστώ όλους για την κινητοποίηση και τις απαντήσεις σας ! Κάτι όχι τόσο σε high end έχουμε ; που να παίζει δηλαδή σε τιμές Bishop (42.90-44.90) +-15 ; Γιατί όσα pass και να έρθουν , ο πληθωρισμός μας κοπανάει γερά . . .Επίσης τι παίζει πλέον με εκτελωνισμούς ; Περνάνε ή τα κρατάνε τελωνείο και τα κλαίς ;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2023, 10:11 από DeadRabbit »

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2651 στις: Φεβρουαρίου 08, 2023, 11:05 »
Από 2fdeal που τον πήρα περνάει κανονικά χωρίς τελωνείο, έρχεται με Γενική Ταχυδρομική,
και συνολικά μου ήρθε γύρω στα 42 ευρώ, που συγκριτικά με τον Bishop τα αξίζει 200%
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2023, 11:46 από gstamatos »

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2652 στις: Φεβρουαρίου 08, 2023, 15:00 »
Καταρχάς καλημέρα σε όλους . Κατά δεύτερον , σας ευχαριστώ όλους για την κινητοποίηση και τις απαντήσεις σας ! Κάτι όχι τόσο σε high end έχουμε ; που να παίζει δηλαδή σε τιμές Bishop (42.90-44.90) +-15 ; Γιατί όσα pass και να έρθουν , ο πληθωρισμός μας κοπανάει γερά . . .Επίσης τι παίζει πλέον με εκτελωνισμούς ; Περνάνε ή τα κρατάνε τελωνείο και τα κλαίς ;
Εγώ θα έριχνα κ μια ματια στον Pioneer v1.5 . Τον βρίσκεις κ Ελλάδα μαξ 50 . Είχα κ τον πρώτο που ήταν πιο μπελαλίδικος στο στήσιμο του . Δεν χάνεις τπτ να του ρίξεις μια μάτια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2653 στις: Φεβρουαρίου 09, 2023, 19:31 »
Κανένας με Arcana να μας πει εντυπωσεις ?


Sent from my iPad using Tapatalk
@nXtLs Μία πρώτη εντύπωση από τον ARCANA 22, είμαι ενθουσιασμένος, πανεύκολο στήσιμο, καλό χτύπημα, πανεύκολη χρήση και πολύ καλή γεύση (ανάλυση)........... :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Αναμένω ερωτήσεις για να μπορέσω να απαντήσω.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2654 στις: Φεβρουαρίου 09, 2023, 19:37 »
Από θόρυβο πως τα πάει ; Κ επίσης με ποιο πιν τον δούλεψες ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534102 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13942 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084687 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy