vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 10 χρήστες
tibolaso, gstamatos, Tem, bloodlessz, paiktaras, Buliwyf, Jorge, vsotos, Olga68, giorgos1999

Twitter

Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 02:31 »
Είναι ένα θέμα που με ανησυχούσε από τότε που ξεκίνησα το ατμισμα... Όχι στο ότι δεν δείχνω το καλό παράδειγμα..., το παιδι μου είναι πολύ μικρο ακόμα... αλλά και αυτό είναι θέμα προς συζήτηση για όσους έχουν μεγαλύτερα παιδιά...
Εμένα με ανυσηχεί περισσότερο οι επιπτώσεις του παθητικού ατμισματος για τις οποίες αν δεν κάνω λάθος δεν έχουμε πολλές έρευνες ακόμα.
Εγώ όταν ξεκίνησα το η.τ., εκείνο τον χειμώνα όταν ήμουν σπίτι ατμιζα στο μπαλκόνι, όπως έκανα και με το κ.τ..
Τώρα ατμιζω πλέον και μέσα στο σπίτι αλλά σε συγκεκριμένο δωμάτιο, συγκεκριμένα εκεί που είναι το pc αλλά το αερίζω συχνά, αλλά και πάλι έχω μια ανησυχία στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι μπορεί και να πειράζει σε κάτι ο ατμός το παιδί μου...
Το βράδυ που κοιμάται κάποιες φορές αν τύχει να βύξει, τρομοκρατούμαι και ανοίγω όλα τα παράθυρα από το σπίτι φοβούμενος μην πήγε ατμός προς το δωμάτιο του... επειδή είναι κοντά...


Τροποποίηση τίτλου.
Απ'το συντονισμό
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 15:44 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 02:37 »
Φυσικά !!!
Άκουγαν τον τσιγαρόβηχα...
Με έβλεπαν με μαύρα δόντια...
Τώρα καμαρώνουν...  ::)
Φτιάχνουμε μαζί DIY...
κόρη (8 ετών): μπαμπά, πόσο πι-τζι να βάλω;
γιος (6 ετών): σου τέλειωσε ο καφές Καραϊβικής; Κρίμα...

Βέβαια, τους τονίζω κάθε μέρα πώς το άτμισμα δεν είναι παρά το φευγιό από μια θανατηφόρα συνήθεια και πως ούτε αυτό δεν πρέπει να αντιγράψουν  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2013, 02:48 από spectrum »

Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 02:54 »
Αν και λείπει η επιλογή κάτι "πότε πότε" υπάρχει ανάλογο νήμα εδώ  :)

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 03:07 »
Εννοείς που και που? Το βάζω τώρα.

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4465.0.html
Ναι όντως... αν ειναι να διαγραφη . Δεν το ειχα δει το νήμα.. ::) Η διαφορα ειναι οτι είναι και ψηφοφορια και δεν αναφερομαι σε μωρα μονο ή κλειστό χώρο μονο και θιγω και το θεμα του ''κακου παραδειγματος'' αν και νομιζω πως καπου πρεπει παλι να υπαρχει αναλογο θεμα :hmmm: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2013, 03:34 από NewHolborn »

Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 03:15 »
Όχι ότι θεωρώ πως βλάπτει απλά από κακό παραδειγματισμό και εθισμό περισσότερο
και μέχρι τώρα τα πάμε περίφημα. Στο μέλλον και μετά την ενηλικίωση (κοντεύουν) :D
δεν θα χω πρόβλημα μιας και θεωρώ πως θα χουμε αποφύγει το 80% του προβλήματος
μίμησης των παιδιών από τους γονείς  :)
Καμιά φορά όμως δεν κρατιέμαι ειδικά όταν κάνει κρύο :yes:

Αποσυνδεδεμένος Zero

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα Όνειρα της Νεφέλης
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 10:48 »
απο την στιγμη που τα υγρα ειναι χημικα + νικοτινη ενιοτε προσπαθω να το αποφευγω

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 10:52 »
Εντάξει και εγώ ατμίζω μπροστά στα παιδιά αλλά με σύνεση .
Πηγαίνω κοντά στο τζάκι και το τζάκι τραβάει τον ατμό μέσα .
Γενικά πάντως ατμίζω μέσα στο σπίτι αλλά δεν το παρακάνω και πάντα μακριά από τα παιδιά είναι και μικρά τα δικά μου 3 1/2 ο ένας και 19 μηνών ο άλλος .
Και ποτέ μα ποτέ δεν ατμίζω όταν έχω τα παιδιά αγκαλιά και ποτέ δεν πετάω τον ατμό στην μούρη τους .


Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 11:12 »
εγω ατμιζω σε αλλο δωματιο,οπου εχω και τον υπολογιστη και αποφευγω να ερθει το παιδι μεσα,οταν εχει ντουμανι .
Καποιες φορες ατμιζω και στο τζακι,αφου τραβαει τον ατμο.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 11:31 »
Ατμιζω εξω οπως εκανα και με το τσιγαρο.
Εκτος απο τα βραδια που παει για υπνο ο μικρος και ατμιζω κανονικα στο σαλονι και στο γραφειο με το pc.
Οι ενοχες και το αγχος δεν λειπουν παντως οσο και αν η λογικη λεει το αντιθετο.

Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 11:33 »
...και εγώ ατμίζω σε άλλο δωμάτιο, ποτέ στον ίδιο χώρο με το παιδί γιατί είναι και πολύ μικρή.
Αν κάποιος επισκέπτης θέλει να καπνίσει ΚΤ, μόνο στο μπαλκόνι, στο κρύο  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 11:51 »
Παιδιά δεν έχω (από όσο ξέρω τουλάχιστον!!!), αλλά έχω ξαναγράψει ότι ασχολούμαι με παιδικές κατασκηνώσεις.

Ψήφισα όχι.

Όχι επειδή το θεωρώ βλαβερό, ούτε επειδή θεωρώ ότι τα παιδιά δεν μπορούν να κρίνουν το σωστό και το λάθος.

Το είπα επειδή ίσως έχω κατάλοιπα από τις εποχές του καπνού (τόσα χρόνια, αφήνουν στάμπα!). Επιπλέον, δεν θέλω σε καμία περίπτωση ένα ελάχιστο ποσοστό παιδιών να δει την εκπνοή "καπνού" ως "αφού το κάνει αυτός, καλό θα είναι".

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 12:01 »
Η αλήθεια είναι οτι και εγώ ατμίζω μπροστά στο παιδί μου αλλά δίπλα στο τζάκι
στο γραφείο του σπιτιού μου κλείνω την πόρτα και μένω μόνος
με ανησυχεί το γεγονός οτι βλέποντας το ντουμάνι τι εικόνα και σκέψεις σχηματίζονται στο μυαλό του

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 12:11 »
και εγω δεν ατμιζω μπρωστα στο παιδι αλλα σε ξεχωριστο χωρο που εχω το pc
παρολο που παθιτικο ατμισμα μπορει να μην υπαρχει δεν ειναι αναγκη το παιδι να με βλεπει και στο μελλον να αντιγραψει τη συνηθεια. δεν ειναι τυχαιο οτι τα παιδια που καπνιζουν ως επι το πλιστον προερχονται απο οικογενειες καπνιστων και τα παιδια που δεν καπνιζουν ως επι το πλιστον απο οικογενειες μη καπνιστων (φυσικα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις)


Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 12:18 »
Τα παιδια μου 36 και 34 ετων δεν καπνισαν ποτε.
Το σπιτι ηταν δυστυχως τεκες μονιμα γιατι
καπνιζαμε και οι δυο γονεις.
Τοτε δεν υπηρχε αυτη η πληροφορηση οσο
σημερα και η δικαιολογημενη ενοχοποιηση
του τσιγαρου.
Αισθανομαι ασχημα μη τυχον και υπαρξει
καμμια αρνητικη επιπτωση στην υγεια τους
στο μελλον.
 :)

Απ: [Ψηφοφορία] Ατμίζετε μπροστά στα παιδιά σας?
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 10, 2013, 12:26 »
Να μην αισθάνεσαι άσχημα Νίκο , γιατί μπορεί να έχεις συμβάλει και εσύ στο να μην γίνουν καπνιστές τα παιδιά σου χωρίς να το ξέρεις...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4678 475151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:06
από kyrgiannis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114234 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 270856 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12275 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1519950 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap