vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, petr@n, thebull, vlasismiriagos, tibolaso, Jorge

Twitter

Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #300 στις: Ιανουαρίου 25, 2021, 20:18 »
η αληθεια ειναι οτι στις αρχες του ατμισματος το 2017 αισθανομουν λιγο περιεργα,πλεον καθολου,λιγο η συνηθεια λιγο το οτι εχει αυξηθει ο αριθμος των ατμιστων....πλεον δεν ειμαστε η μειονοτητα

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #301 στις: Ιανουαρίου 26, 2021, 21:45 »
Την εποχη που ξεκινησα εγω, το 2011 με βλεπαν ολοι με το EgoT τοτε -ευτυχως δεν ηταν κουμουτσα, κοιτουσαν τι ειναι αυτο το μαυρο πραμα που βγαζει συννεφα ατμου, οχι,  δεν ενοιωσα ποτε περιεργα ουτε αμηχανα παντως. Για ενα και μονο λογο, το ειχα πει στα πρωτα μου ποστ...........ειχα αποφασισει οτι τσιγαρο τελος, ειχα κανει την επιλογη μου και πιστεψτε με δεν με ενδιεφερε καθολου το τι σκεπτοταν οι αλλοι !!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 28, 2021, 17:01 »
Το '11 που ξεκίνησα την προσπάθεια με eGo δεν άρεσε ούτε στον εαυτό μου + τις ασταμάτητες διαρροές, το κράτησα ούτε μήνα.
Το 2015 όμως άλλαξαν όλα γιατί υπήρχαν πια ''εργαλεία'', Provari, Eviva και δεκάδες άλλα ...
Όχι μόνο δεν αισθάνθηκα ποτέ αμήχανα το αντίθετο μάλιστα!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #303 στις: Φεβρουαρίου 02, 2021, 16:22 »
Από την πρώτη στιγμή ως κ τώρα που ατμίζω ποτέ δεν ένιωσα αμήχανα για το η.τ.
Αμήχανα (Εξαιτίας μου)  ένιωσαν πολλοί άνθρωποι που σήμερα όμως είναι κ αυτοί ατμιστές!

Λέω για συγγενείς κ φίλους που τότε μου έκαναν πόλεμο γιατί δεν πίστευαν ότι
υπάρχει κάτι πέρα από το κ.τ.  :yes:

Σήμερα με κοιτάζουν κ χαμογελάνε κ ξέρουν φυσικά ότι ξέρουμε όσοι τα καταφέραμε  ;)
Τα μεγάλα (Ογκώδη ) mod που έχω κατά καιρούς κάνουν κάποιους να κοιτάζουν περίεργα μα όχι
τόσο συχνά όπως τα πρώτα εκείνα χρόνια. Εννοείται ότι ποτέ δεν ήρθα σε δύσκολη θέση.  ;)

Αποσυνδεδεμένος e-Zatmisi

  • **
  • 194
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #304 στις: Φεβρουαρίου 03, 2021, 03:36 »
εγώ ναι τώρα τελευταία με την μάσκα :ninja_hide:
ή όταν μου ζητούν αν έχω κανένα τσιγάρο και δεν μπορώ πλέον να κεράσω...
είχε μια αλληλεγγύη το άτιμο...


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #305 στις: Φεβρουαρίου 08, 2021, 15:03 »
Γενικά οχι ποτέ... Απλα τωρα έτυχε να υπάρχει μια αμηχανία ας το πούμε... Οταν αρχισα να κανω chain vape πανω απο την μασκα...  :))
Το αποτέλεσμα? Εκπληκτικό... Ατμισμα χωρις γεύση.. και αλλαγή μασκας σε 2 λεπτά...  :))

Update: μολις βρηκα λύση πως να ατμιζω μεσα απο την μάσκα χωρις να την βγάλω... Πηρα σήμερα απο αυτες της N95 πολυ βολικές πραγματικά...  απλά έβαλα στο στόμα το marsupod της uwell το οποίο είναι ελαφρύ και μικρό με αυτόματη τζούρα και αρχισα απλα να ατμιζω το μονο πρόβλημα ηταν οτι με έβλεπαν λες και είμαι κανενας εξωγήινος... Ε εδω που τα λεμε το να βλέπει ο αλλος να βγάζεις ατμο μεσα απο την μάσκα ειναι κάπως παράξενο τωρα μάλιστα νιώθω αμήχανα..!!!  Αλλα δεν πειράζει...  ;D

Keep calm and vape on  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2021, 22:53 από akis_avp »

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 21, 2021, 01:39 »
Ντροπή δεν ένοιωσα ποτέ μου για το Η.Τ. Και γιατί άλλωστε να ντραπώ;;; Για κάτι που γνώριζα ότι μόνο κέρδη θα αποκόμιζα;;;
Αμηχανία ένοιωσα τον πρώτο καιρό που ξεκίνησα το άτμισμα το 2014, όχι γιατί άτμιζα, αλλά από κάποιους οι οποίοι όταν με έβλεπαν, θέλοντας να το κακολογήσουν σαν συνήθεια, άρχιζαν να λένε για τις ανεπιθύμητες δήθεν συνέπειες που προκαλεί. Από  παρενέργειες, εκρήξεις μπαταριών, μελέτες ιατρικών ινστιτούτων στο εξωτερικό και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς.
Νέος στο χώρο κι εγώ τότε και χωρίς πολλές γνώσεις δεν ήξερα τι να τους απαντήσω. Με την πάροδο του χρόνου όμως και αποκτώντας την ανάλογη γνώση και εμπειρία από τη διαρκή αναζήτησή μου και από φίλους παλιότερους στον ατμιστικό χώρο έμαθα να δίνω τις απαντήσεις μου.
Μάλιστα θυμάμαι ένα χτυπητό παράδειγμα με κάποιον γνωστό μου  :idiot2: που μόλις με είδε με το e-go  στο χέρι, μου είπε ότι του συνέστησε ό καρδιολόγος του αν θέλει να μεταβεί στο Η.Τ. θα ήταν καλύτερα να συνεχίσει με το .... Κ.Τ. κι ότι θα έκανε μεγαλύτερο κακό στην υγεία του.
Ε δεν άντεξα κι εγώ και τον ρώτησα ποιος ήταν ο γιατρός του, έτσι ώστε αν στο μέλλον χρειαστώ κι εγώ για τον οποιονδήποτε λόγο, γιατρό της ειδικότητας, να μην πέσω τουλάχιστον στα χέρια του εν γνώση μου και να τον αποφύγω. Τη στιγμή που σε κάποιες χώρες του εξωτερικού χορηγούνταν συσκευές Η.Τ. με ιατρικές συνταγές, ως μέθοδο αναπλήρωσης, εδώ  να σου λέει ο καθένας τα δικά του πατερημά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084187 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 92 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114662 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos