vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, gangelo, Aspirecigs, manoslykos, dkostas, e-akapnos

Twitter

Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 18:34 »
Αγαπητή zerom, καταρχήν :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Αφετέρου, δεν μειώνω τις απλές μπαταρίες , έτσι για να γίνω σαφής!!!
Απλά σε γκατζετάκηδες, πιό πολύ θα τους εμπνεύσει ενα νν ας πούμε, σε αυτούς που έκαναν συλλογή αναπτήρων θα τους εμπνευσει μαλλον ενα ss mod, και παει λέγοντας! Εντωμεταξύ οι χρωματιστές μπαταρίες εμπνέουν ολους τους ασχετους!!! Οντως! Ασχετα με το αν θα τις επαιρναν ή οχι! Είναι φρέσκο και ευχάριστο!
Αφετρίτου μην ξεχναμε ολοι κάτι, που είναι και ενας ορθός κατ εμέ τρόπος αντιμετώπισης!!
Δεν μπορούμε να συγκριθούμε σε θέματα "εξοπλισμού" κλπ με τους καπνιστές τσιγάρου, αλλα σχεδόν με τους καπνιστές πούρου. Και σίγουρα τελείως, με τους καπνιστές πίπας.
Σαν καπνιστές και πάλι θα κοιτάγαμε ολίγον περίεργα εναν καπνιστή πίπας που εχει μια μεγάλη καπνοσακούλα με καναδυοτρείς μαζί του, σύν τον καπνό, και ολα του τα εργαλεία. Ενα τσαντάκι οχι απαραίτητα μικρότερο απο καποιο που κουβαλάμε ολοι μας. Εκείνον βεβαια, ως καπνιστές θα τον λεγαμε απλά καπνόφλο ενω εμάς μας λένε πειραγμένους.
Αλλα η αναλογία είναι η ίδια. Ετσι οπως τον καπνιστή πίπας τον θεωρούσες ως κάποιον που απολαμβανει το κάπνισμα, παρά να αναβει τσιγάρα απο συνήθεια, έτσι πρεπει να τους πείσουμε οτι πρεπει να θεωρουν και εμας. Γιατι έτσι είναι!
Η Μόνη διαφορά είναι στην μπαταρία.
Και στο οτι ο δικός μας ατμός, εν αντιθέσει με τον καπνό της πίπας, που ίσως μύριζε ωραία, αλλα τον λαιμό του μή καπνιστή και πάλι τον έξυνε, δέν πειράζει κανεναν.
Να το θυμάστε στην επόμενη αντιπαράθεση!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 18:50 »
Εντωμεταξύ οι χρωματιστές μπαταρίες εμπνέουν ολους τους ασχετους!!!


ωχωχωχ και αγορασα μια μπλε ego που μου γυαλισε....!!!!!!!!!! :)) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 18:54 »
Τα έχουμε ξαναπεί οι παλιότεροι ρε παιδιά!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1: σε μαύρο ή ασημί... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
όχι λουλουδάκια, οχι χρωματάκια σε θάλασσες και ακτές...

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 18:55 »
στην αρχη που ξεκινησα το ατμισμα μου ερχοταν καπως μεχρι να το συνηθισω κι εγω και ναι εννοειται οτι το εβγαζα δυστακτικα οταν εβγαινα εξω και σε πολυ κοσμο :( αλλα τωρα ειμαι μια χαρα και δεν με νοιαζει αν κοιτανε περιεργα.τωρα το απολαμβανω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 18:58 »
Οχι ρε παιδιά! Επαρεξηγήθην!
Δεν εννοούσα οτι είσαι ασχετος αν σε εμπνεουν οι χρωματιστές!
Εννοούσα οτι εμπνέουν οσους είναι ασχετοι με το αθλημα! που δεν εχουν ξαναδεί καν! καλυτερα να δουν χρωματάκια παρά μια μαυρίλας! (για eGo μιλάμε παντα) :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 19:09 »

ωχωχωχ και αγορασα μια μπλε ego που μου γυαλισε....!!!!!!!!!! :)) :tongue_smilie:
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ορίστε κύριε Αλεξμαχ μας....καταστήσατε σαφές ότι ναι μεν δεν υποτιμάτε τις απλές ego αλλά δημιουργήσατε νέα σύγχιση με τις χρωματιστές!!!
Τς, τς, τς!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1:
Με τέτοιους συνατμιστές... τι να τους κάνεις τους άλλους, τους εκεί έξω, που ταπεινώνουν, που χλευάζουν, που είναι περίεργοι...τς,τς,τς ! :tongue_smilie: (twice)
Στα σοβαρά όμως τώρα, θεωρώ ότι το μόνο που έχει λόγο να ενοχλεί έναν ατμιστή, είναι οι πολλές ερωτήσεις, τα πιθανά κηρύγματα και η γενικότερη άγνοια που μπορεί να φέρει μπελάδες. Το να νιώσει κάποιος ντροπή, μου φαίνεται τραβηγμένο και άδικο. Ετσι νομίζω τουλάχιστον...

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 19:11 »
Δεν ειναι μονο ντροπη το Η.Τ., ειναι ντροπη και αισχος...

Αποσυνδεδεμένος panas

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 19:51 »
Βγάζω  πρώτα το lava με vivi nova
AMAN :o TH ΓKOYMOYTΣA EINAI AYTH ακούω :-[
και μετά βγάζω την EGO 1000 ME C4
ΑΑΑΑ!!! αυτό μάλιστα είναι διακριτικό
Το θέμα είναι πως το πασάρεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 20:48 »
εδω υπαρχουν αλλα και αλλα το ΗΤ θα μας νροπιαση?

για ριχτε μια ματια εδω στο παλικαρι.....

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3633.msg553426.html#msg553426

άμα κρατάει ένα μεγάλο- μακρύ- μαύρο λάβα στα χέρια του κανείς δεν θα τον παρεξήγηση... :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2012, 21:08 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 20:58 »
Εγω πριν λιγο καιρο αισθανθηκα λιγο ασχημα , γιατι βρεθηκα σε καφετερια που εχει και ναργιλεδες .
Το δικο μου ντουμανι ηταν περισσοτερο , με αποτελεσμα να με κοιτανε οι αλλοι περιεργα , αναρωτωμενοι πως αυτο το πραγματακι ( μινι προβαρι με ιαττυ ) να βγαζει τοοοσοοο ντουμανι  ;)

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 22:12 »
20 ημερες στο νοσοκομειο ειχα την μητερα μου και ατμιζα εξω μαζι με ολους τους καπνιστες που με κοιτουσαν παραξενα και μου ελεγαν τα κλασικα , αυτο ειναι καρκινογονο ,εχει απαγορευτει δεν το ξερεις κτλ κτλ κτλ
αλλα το κακο ειναι οτι απο εκατονταδες κοσμο στο νοσοκομειο παιδια δεν ειδα ουτε εναν ατμιστη !ουτε εναν ! :nope:

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 23:26 »
Να  ξεκαθαρίσω ότι ανοίγοντας αυτό το θέμα δεν θέλω να πω ότι άρχισα ξαφνικά να νιώθω ντροπή, αμηχανία με το η.τ. μου. Ισα ισα είμαι πολύ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ που πέρασε πάνω από ένας χρόνος και συνεχίζω ακόμα.. και μου αρέσει και δεν σκοπεύω να το κόψω προς το παρων. Ήθελα να μάθω αν είχατε ποτέ και εσείς (παρόμοια ψυχολογικά προβλήματα..  ;D  ) νιώσει έτσι ή περάσει την ίδια φάση ή περνάτε ακόμα (να το λύσουμε  :innocent: )…
Εγώ εκείνη τη στιγμή ένιωσα έτσι και όπως είπα δεν το έλεγχα…
Κοιτάζοντας τριγύρω μου και βλέποντας μόνο καπνιστές ένιωσα ''μόνος''.. Ταυτόχρονα ένα αίσθημα απογοήτευσης γιατί τόσος κόσμος πριν ένα  χρόνο που έβλεπες έξω με η.τ. λογικά το γύρισαν πάλι στο κανονικό.. Ακόμα και αυτός που με μύησε στο η.τ. μετά από σχεδόν ένα χρόνο το γύρισε στο κανονικό πάλι… και σκέπτεσαι αυτή είναι η ‘’πλειοψηφία’’.. εσύ είσαι η ‘’εξαίρεση’’…  Γιατί είμαι η εξαίρεση? Γιατί εγώ συνεχίζω ακόμα… ? Μήπως είμαι ένα φρικιό  :laugh1: ??? ? Καταλαβαίνετε… Αυτές οι σκέψεις  μου έσπασαν για λίγο την αυτοπεποίθηση μου…

Αλλά όπως είπα το ξεπέρασα γρήγορα… ίσως γιατί είμαι η ''Εξαίρεση''.
Μου αρέσει να είμαι η ‘’Εξαίρεση’’  :yes: ..

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 23:58 »
Στην ερώτηση : Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?


Η απάντησή μου είναι μία:


Εδώ δεν ντρεπόμουν όταν κρατούσα στο χέρι και φούμαρα τον καρκίνο και μπάφιαζα τους διπλανούς μου, θα ντραπώ τώρα που κρατάω ένα τεχνολογικό επίτευγμα το οποίο σώζει ζωές ή -τουλάχιστον- βελτιώνει την ποιότητα ζωής..??  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 00:20 »
κι ομως το να καπνιζουμε και να βρωμοκοπαει ο τοπος ειναι για αυτους το απολυτο φυσικο πραγμα,που κανουν ολοι οι ανθρωποι σχεδον! ειμαστε ομως και σαν χωρα και σαν ανθρωποι τοσο πολυ πισω σε ολα που λογικο ειναι νομιζω να μας κοιτανε σαν εξωγηνους και να λενε οτι κανουμε κατι που ειναι πολυ επικινδυνο και βλαβερο χωρις να σκεφτονται οτι στην ουσια  το κ.τ ειναι απλα θανατος και ας το ξερουν!




                                         
                                                                       

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 23, 2012, 01:15 »
Η αμηχανία και ντροπή ξεκινούν από το φόβο του πώς θα μας δουν οι άλλοι.
Ας είναι και το ΗΤ ένα ακόμα εργαλείο για να απαλλαγούμε από την επιρροή της ματιάς των άλλων.
Όσο για τους καπνιστές, πιστεύω πως πάμε να κάνουμε το ίδιο λάθος: κάνουν αυτό που θέλουν, όπως κι εμείς όσο καπνίζαμε, και δεν οφείλουν σε κανέναν μας να ντρέπονται για τίποτα.
Δεν θέλω να με καταπιέζει κανενός η ματιά.
Ούτε να αφήνω τη δικιά μου ματιά να καταπιέζει άλλους για πράγματα που δεν μου πέφτει λόγος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33651 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534107 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9753 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477819 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy