vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Πριν κανα 2-3 μήνες  ήμουν για καφέ με ένα φιλαράκι που είχαμε να βρεθούμε από τον καιρό που κάπνιζα ακόμα…
-         Αα! Η.τ. εε… μπράβο ρε συ! Ποιος θα το πίστευε πως ο … (το επίθετο μου) θα έκοβε το τσιγάρο…
-         Ναι είδες…
-         Λίγο αδερφίστικο δεν είναι όμως… (γέλια…) {ego 1000 ασημή+CE4 crystal μαύρο}
Μικρό κενό εγώ…
-         Ναι… να σου πω την αλήθεια κι ολας… το διάστημα που έλλειπα το γύρισα λιγάκι… (γέλιο και γω…)

Συνηθίζαμε να πειράζουμε ο ένας τον άλλον, αλλά δεν ξέρω μετά από αυτήν την κουβέντα κοιτάζω λίγο τριγύρω μου, βλέπω τον κόσμο, βλέπω δεξιά καπνιστές… βλέπω αριστερά το ίδιο, στο βάθος…… ατμιστής κάνεις. Σκέφτομαι .. Πέρσι Νοέμβριο μηνά που είχα αρχίσει το άτμισμα σε παρόμοιο μαγαζί έβλεπες τουλάχιστον 2-3 ατμιστες ακόμα.. Τότε σαν να ήταν στην ακμή του το η.τ., στην μόδα…
Για λίγη ώρα αισθανόμουν αυτό το αίσθημα ντροπής.. κάπως σφιγμένος πώς να το εξηγήσω.. ότι είμαι μόνος… μήπως έμοιαζα περίεργος.. UFO… βέβαια δεν είμαι τέτοιος τύπος αλλά το συναίσθημα αυτό έβγαινε από μόνο του… Μετά όταν χαλάρωσα βέβαια είπα μέσα μου ‘’αι γραψτω  κι αυτό στα … σου’’ και άρχισα ξανά να ατμιζω, αν και πάλι, το η.τ. στα χέρια μου, σαν να το αισθανόμουν ξαφνικά πιο βαρύ ??? ? Πιο μεγάλο ??? ? Κάτι δεν μου κολλούσε... Δεν ξέρω… Τεσπα…
Είχατε καμιά παρόμοια εμπειρία? Αισθανθήκατε ποτέ αυτήν την αμηχανία ή ντροπή ή σας συμβαίνει ακόμα? Σχόλια ??? ?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2012, 03:25 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 03:59 »
Στην αρχή της ατμιστικής μου καριέρας (ένα χρόνο και βάλε πριν ;D ) το πρώτο μου η.τ. (giant) ήταν λίγο ...ευμεγεθές κατά την δική μου ανάγνωση των ηθών πέρι ατμίσματος της τότε ;D εποχής. Κοινώς, όταν το άτμιζα σε δημόσιο χώρο, μου ερχόταν συνέχεια στο μυαλό εκείνη η περίφημη φράση πέρι των αντρών, του μεγέθους του αυτοκινήτου τους, και ... την συνέχεια της φράσης την ξέρετε... :-[ :-[ :-[ . Τα απλώς περίεργα βλέμματα των παρισταμένων μάλλον τα μετέφραζα στο μυαλό μου ως σχόλια του τύπου :''Που πας ρε μεγάλε με το μπουρί;''
Πέρασα μια εποχή και από το mini & more, για να καταλήξω σε μπαταρία ego 650mah & crystal v3... o οποίος συνδυασμός, είναι , κατά τα λεγόμενα επιλεγμένου  8) γυναικείου δείγματος, ''επαρκώς ανδροπρεπής αλλά και αρκούντως διακριτικός... ώστε να μην δημιουργούνται λάθος συνειρμοί...''

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 04:51 »
Αισθάνομαι περίεργα, σχεδόν κάθε φορά που ατμίζω.
Έχω ένα SS GGTS + Οδυσσέα και σκέφτομαι να πάρω κάτι σε EGO+CE4/5 γιατί έχω σκυλοβαρεθεί τα σχόλια και τα περίεργα βλέμματα. Σχεδόν κάθε φορά που το βγάζω για να ατμίσω μπροστά σε κόσμο, ξεκινάνε τα ίδια σχόλια για το "μπουρί", το "όπλο", το "τί είναι αυτό" κλπ κλπ ας μην τα αναφέρω. Τις πρώτες 4-5 φορές προσπαθούσα να εξηγήσω, αλλά τώρα συνήθως χαμογελάω χαζά ή απαντάω κοφτά και κόβω την συζήτηση. Όταν δε είδα αντίστοιχη αντίδραση κι από 3-4 ιδιοκτήτες 'ατμομάγαζου", επιβεβαίωσα το γεγονός ότι η κύρια αιτία που οι καπνιστές δοκιμάζουν Η.Τ. και το παρατάνε σύντομα είναι τα ίδια μαγαζια που πουλάνε Η.Τ.!


Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 09:17 »
Απλά, τους γράφουμε όλους εκεί που δεν πιάνει μελάνι......και άστε τους να λένε, αυτοί χάνουν  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Πλέον δεν με απασχολεί καθόλου το θέμα μεγέθους και όγκου του η.τ.....
Η αλήθεια είναι ότι τις περισσότερες φορές όλοι παθαίνουν σοκ από τα ντουμάνια  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Εδώ και ένα χρόνο, κακοπροέρετα σχόλια και αντιδράσεις, τα έχω πάρει από μανιακούς καπνιστές και πρώην χρήστες η.τ (που δεν τα κατάφεραν τελικά να συνεχίσουν) παρά από όλους τους υπόλοιπους.
Άνθρωποι που δεν έχουν βάλει στο στόμα τους ποτέ τσιγάρο, απεναντίας δείχνουν τρελό ενδιαφέρουν για το η.τ και τον τρόπο λειτουργίας του. Το ότι μπορώ πλέον να κάνω παρέα με γνωστούς και φίλους που πρίν δεν μπορούσα, γιατί πριν δεν με άντεχαν....λόγω του καπνού και τις μπόχας του κ.τ, τώρα το απολαμβάνουν κι'όλας  :))
Άφήστε λοιπόν τα πρεζάκια της νικοτίνης και του καπνού, όπως και τα ειρωνικά βλέματα και σχόλια τους.....αυτοί είναι για πάντα καταδικασμένοι, απλά δεν θέλουν να δεχτούν αυτή την αλλαγή γι'αυτό κάθε φορά που βλέπουν ατμιστή βγάζουν την χολή τους..... 

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 09:34 »
Στην αρχη αισθανθηκα λιγο περιεργα με την 1000αρα και τον Ego-T πανω....ενα μαυρο πραγμα  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: .
Οπως ολους , με ρωτουσαν και μενα τι ειναι αυτη η κουμουτσα  :laugh1: και μετα απο λιγο γελιο ξεκινουσε η αναλυση με τις λιγες γνωσεις μου , οχι πως τωρα εχω δηλαδη πολλες αλλα τελοςπαντων..... Τωρα με το περασμα στο νν , οποιος με κοιταει παραξενα δεχεται σηματα καπνου (οπως οι Απατσι) και ενα τεραστιο χαμογελο μαζι με μια Καλημερα!!!!  :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 09:57 »
Αισθάνομαι περίεργα, σχεδόν κάθε φορά που ατμίζω.
Έχω ένα SS GGTS + Οδυσσέα και σκέφτομαι να πάρω κάτι σε EGO+CE4/5 γιατί έχω σκυλοβαρεθεί τα σχόλια και τα περίεργα βλέμματα. Σχεδόν κάθε φορά που το βγάζω για να ατμίσω μπροστά σε κόσμο, ξεκινάνε τα ίδια σχόλια για το "μπουρί", το "όπλο", το "τί είναι αυτό" κλπ κλπ ας μην τα αναφέρω. Τις πρώτες 4-5 φορές προσπαθούσα να εξηγήσω, αλλά τώρα συνήθως χαμογελάω χαζά ή απαντάω κοφτά και κόβω την συζήτηση. Όταν δε είδα αντίστοιχη αντίδραση κι από 3-4 ιδιοκτήτες 'ατμομάγαζου", επιβεβαίωσα το γεγονός ότι η κύρια αιτία που οι καπνιστές δοκιμάζουν Η.Τ. και το παρατάνε σύντομα είναι τα ίδια μαγαζια που πουλάνε Η.Τ.!
εχθες το βραδυ ειμουνα οικογενειακος σε ενα"οινοποτειο" :laugh1:
δεν ακουσα σχολια ουτε για το μεγεθος (GGTS+Iatty) ουτε για τιποτα
το μονο που λεγανε ......τη ντουμανια ειναι αυτα?(διπλη στον Iatty)
εχω ξεπερασει εδω και 1 χρονο περιπου το κομπλεξ του μεγεθους,απο τη στιγμη που το ευχαριστιεμαι εγω,οι υπολοιποι περιτευουν
κακόπροερετους και κολλημενους δεν εχω συναντηση ακομα
αλλα για τα παντα υπαρχει η πρωτη φορα

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 10:02 »
Αμηχανα η ντροπη αισθανομουνα οταν πηγαινα επισκεψη σε σπιτι που δεν καπνιζαν και, αναγκαζοντουσαν να ανοιξουν τα παραθυρα επειδη εγω τσιγαρομανουσα. :wall: Για το η.τ ποτε δεν αισθανθηκα κατι τετοιο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 10:06 »
καμια αμηχανια και καμια ντροπη ποτε και σε καμια περιπτωση.
αλλωστε υπαρχουν χιλιαδες αλλα πραγματα που μπορει να μας κανουν να νιωσουμε ντροπη η αμηχανα.
ατμιζω παντου εκτος απο μερη που βλεπω πινακιδες που λεει για απαγορευση του Κ.Τ διοτι αποφευγω να προκαλω......χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ριχνω καμια γρηγορη τζουρα αν νιωσω την αναγκη.....Π.χ στο τζανειο νοσοκομειο του πειραια που περιμενα να γεννησει η γυναικα μου ανα τακτα διαστηματα τραβουσα καμια τζουρα οταν δεν υπηρχε καποιος διπλα μονο και μονο γιατι δεν ειχα την ορεξη να μπω σε κουβεντα το τι ειναι αυτο και αν ειναι καπνος η ατμος.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 10:10 »
Ντροπη ενιωσα οταν εβγαλα συριγγα σε δημοσιο χωρο με πολυ μεγαλη παρεα για να γεμισω τανκ. Εκει με δουλεψανε χοντρα και ενιωσα... Καπως. Για τη συριγγα οχι για το η.τ.
Απο μεγεθος μοντ δεν νιωθω ντροπη απλα δεν το νιωθω καλα στο χερι μου να το κουβαλαω...

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 10:17 »
ντροπη;ποτε.κυκλοφορω με δυο μοντ στο χερι και δεν καταλαβαινω κανεναν

Αποσυνδεδεμένος kapasos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
    • site πολιτιστικού συλλογου Αηδονίων Ανδρου
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 10:24 »
Καλημέρα,ζω σε ένα χωριό στην Άνδρο και είμαι ατμιστής ενάμιση χρόνο τώρα.Ξεκίνησα το άτμισμα λίγο πριν ξεσπάσει η μόδα του Η.Τ.Όταν ξεκίνησα λοιπόν όλοι με κοιτούσαν παράξενα (με ένα nobacco hybrid τότε) και ρωτούσαν όλο απορία για αυτό.Μερικοί μετά απο λίγες μέρες έγιναν ατμιστές , άλλοι το σνόμπαραν και μου έλεγαν "αυτό είναι καρκινογόνο" ή "είναι χειρότερο απο το Κ.Τ" ,βέβαια άκουγα και τα κλασσικά σχόλια για πίπες και κουμούτσες αλλά ποιoς νοιάζεται..  :))  Πλέον και μετά από ενάμιση χρόνο πρέπει να είμαι ο μόνος στην περιοχή που παραμένω ατμιστής έχοντας αλλάξει πολλές μπαταρίες και ατμοποιήτες , από giant μέχρι mini lava και από carto μέχρι imist.Τώρα είμαι με το dingo ss kai spheroid ss .Είμαι σαν τον τρελό του χωριού και όλοι με εντοπίζουν από τα ντουμάνια που αφήνω πίσω μου  ;)  . Κλείνοντας και για να καταλήξω θέλω να πω οτί αφού εγώ σε ένα χωριό μπορώ να αντεπεξέλθω σε αυτές τις προκλήσεις εδώ τότε όλοι μπορουν να νιώθουν άνετα με την δικιά τους "κουμούτσα"  .
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2012, 10:43 από kapasos »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 10:36 »
Παρομοίως κε τον κύριο παραπάνου, ενα μοντ στο κάθε χέρι, ή και τα δύο στο ένα, ατμισμα εναλλάξ, ή και ταυτόχρονα!  :tongue_smilie:
Βοηθάει οτι τα δικά μου ΔΕΝ ειναι γκουμούτσαι, ΔΕΝ ειναι 18650 αλλα και πάλι δεν θα με απέτρεπε.
Εϊναι και όμορφα, ή έτσι πρωτότυπα, δέν ειναι eGo, κατα συνέπεια, είναι και θέμα συζήτησης, και μεχρι στιγμής εχουν πειστεί καναδυο ατομα να δοκιμασουν και να ξεκινήσουν, μονο και μονο επειδή τους αρεσαν οι συσκευές!!!!
Ητοι, είμεθα και κινηταί διαφημίσεις!
Σόρυ, φεύγω, παω να τα παρω απο τους κατασκευαστές! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 10:56 »
Εγώ πάλι γνωστός γκουμουτσολάγνος ;D 8) ποτέ δεν είχα πρόβλημα

Όσοι με ξέρουν το επιβαιβεώνουν αβάδιστα , αβίαστα κ.λ.π κ.λ.π :))

Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 10:56 »
Αν και ατμιζω αρκετo καιρο(TITAN 510,ego 1000,1000 passthrough ,super ego vv,αβολα νοιωθω μονο αν χρειαστει να βγαλω συριγγα για ανεφοδιασμο,οπως παραπανω post (σπανια).Σχολια σχεδον κανενα(τους ψιλοψαρωνω),μονο κρυφοβλεμματα και σχολια μεταξυ τους,μαλλον θετικα.Και φυσικα προσπαθω να μην προκαλω. :cigar:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αισθανθήκατε ποτέ αμήχανα ή ντροπή για το η.τ. ?
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 11:06 »
Οταν κυκλοφορεις με η.τ., και ειδικα με κλαρινο, πρεπει να το κανεις με φυσικοτητα οπως παλια με το κ.τ. Αν αισθανεσαι περιεργα, αβολα, αμηχανα, λοξοκοιτας να δεις αντιδρασεις κλπ, θα το εισπραξουν οι αλλοι και ποιος σε γλυτωνει μετα απο τα σχολια ή τις ειρωνιες.
Οταν εχεις στυλ, το μονο που πιθανον θα δεχτεις ειναι αποριες απο καποιους που ενδιαφερονται να μαθουν αν κανει δουλεια το η.τ.
Βεβαια, δεν λειπουν και τα βοδια που θα πουν την κοτσανα τους ο,τι στυλ και να εχεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135711 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084158 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 84 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos