vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

217 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Tazz, tony1976, chkontog

Twitter

Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 12:10 »
Και εγώ αφού πήρα το η.τ. για να μειώσω το κ.τ.
το εκοψα αμεσως γιατι μου άρεσε η γευση του
το δυσκολο πιστευω είναι να παραμείνουμε σε αυτό :thumpup:
αλλά με τις εναλλαγές των γευσεων και των ατμοποιητων παλεύεται και αυτό

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 01:00 »
Ήταν εύκολο, μου πήρε καναδυό μέρες να κόψω εντελώς το κ.τ., αλλά αυτό γιατί το είχα πάρει απόφαση να το παλέψω με την εναλλακτική του η.τ.

Ψήφισα ότι "ήταν δύσκολο στην αρχή αλλά μετά συνήθισα με το η.τ." γιατί, αν δεν ήμουν συνειδητά έτοιμος να το παλέψω, είχα ένα σωρό λόγους-αφορμές να κάνω το πισωγύρισμα (τουλάχιστον την πρώτη βδομάδα).
Κι εξηγούμαι:
-Όταν πρωτοέφαγα καμένο απ'τον ατμοποιητή μου και δεν έστρωνε.
-Όταν λόγω δουλειάς δεν είχα πρόσβαση στην πολυτέλεια της φόρτισης (και της 2ης) μπαταρίας για ώρες.
-Όταν πλημμύριζα από υγρά λόγω ιδιοτροπιών του ατμοποιητή μου.
-Όταν είχα την καζούρα των υπολοίπων βλέποντάς με να ταλαιπωρούμαι σκαλίζοντας τα "μπλιμπλίκια" για να τα "φέρω σε λογαριασμό".
-Όταν έπρεπε να προμηθευτώ υγρά και διάφορα άλλα, μονομιάς για κάνα μήνα, λες και θα έρθει η συντέλεια του κόσμου. (τότε δεν υπήρχαν τόσες επιλογές για αγορές)
ήταν πολύ εύκολο να πω "άσταδι@λα, περίπτερο, σάμσον, χαρτάκια,φιλτράκια και τέλος η ταλαιπωρία!!!

Αλλά ευτυχώς, είχα αυτήν τη πηγή πληροφορίας/υποστήριξης/ψυχολογικής στήριξης/εξοικονόμισης χρημάτων, που λέγεται φόρουμ και τ'αλληλέγγυα μέλη του. 
Πρέπει να το έχω ξανακάνει, αλλά άλλη μια φορά δε βλάπτει:

Ευχαριστώ!!! :thank_you2:

Καμιά φορά δε φτάνει μόνο η θέληση...

Να σημειώσω ότι το άτμισμα δεν ήταν ποτέ "καταναγκαστικό έργο" για μένα.
Ίσα-ίσα, μου άρεσε και το απολάμβανα, ενώ με τον καιρό, αυτό μόνο βελτίωση είχε.
Ελάχιστη "επιστροφή" της βοήθειας που είχα εδώ μέσα, είναι η συμμετοχή μου στο συντονισμό του φόρουμ.

Ελπίζω να πιάνει τόπο, για κάθε έναν που ψάχνει βοήθεια σ'αυτή την μεγάλη μας παρέα...

Οι καινούργιοι ατμιστές, μην τα παρατάτε στην πρώτη (άντε καλά, έστω και στη δεύτερη-τρίτη) στραβή που θα σας τύχει στο η.τ.
Αξίζει τον κόπο κι είναι βασικό να τα βρείτε με τον εαυτό σας πρώτα.

Αυτά.
(Τί θέμα είχε η ψηφοφορία είπαμε;;;;;;;; Σόρυ για το σεντόνι)

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 01:09 »
Δεν το σκεφτηκα καθολου. Μου αρεσε το η.τ. ενος φιλου που δοκιμασα, και ειπα, ας παρω ενα ωστε σε χαζες ωρες μπρος στο πισι, ή οτι αλλο, να εχω αυτο να κανω οικονομια στα τσιγαρα (οικονομια και υγειας και χρηματων - 3 πακετα 25ρια τη μερα). Οποτε δεν ζορισα καθολου τον εαυτο μου ουτε μπηκα σε φαση μεγαλης αποφασης. Με το που το αγορασα ομως, μου αρεσε τοσο πολυ, που εκρυψα τα τσιγαρα στο ντουλαπακι του αυτοκινητου και τελειωσε.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 01:47 »
Ουτε που το καταλαβα. Απο την πρωτη τζουρα η.τ. δε ειχα καμια αναγκη να κανω κ.τ.
Κι ετσι παραμενω εως σημερα, σαν να μην εχει αλλαξει τιποτα κι ακομα να καπνιζω, ουτε στερητικο συνδρομο ουτε τιποτα.  :)

Αποσυνδεδεμένος karakostas

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 29, 2012, 08:08 »
Ήταν εύκολο αλλά ασχολήθηκε κάποιος που γνώριζε απο αρώματα και πόσα mg μου χρειάζονται. Απο τα 100 τσιγάρα πήγα στο ήτ απο τη μια μέρα στήν αλλη....

Αποσυνδεδεμένος hail

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • φορτίζω-γεμίζω-ατμίζω
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 29, 2012, 11:47 »
 Ξεκίνησα το ηλ. τσ. απο περιέργεια για το τι πράγμα είναι αυτό. :hmmm:
Σε συνδιασμό με έναν πονόλαιμο αγόρασα το πρώτο μου η.τ ενα ego-c
Aυτό ήταν το ταξίδι της μετάβασης απο το κ.τ σε η.τ ήρθε σαν φυσικό επόμενο  :)
ήρεμα και χαλαρά χωρίς πολλές φανφάρες και τυμπανοκρουσίες!
Προσοχή εδώ τις πρώτες μέρες έως τον μήνα το κόλπο για εμένα
ήταν να μή βάλω κ.τ στο στόμα μου.
Αυτό ήταν και το πιο δύσκολο μέρος  αλλά συγχρόνως και  εύκολο
γιατι τα κατάφερα έτσι απλά σχετικά εύκολα
Εννια μήνες τώρα πλέον μόνο το απολαμβάνω  :thumpup:
Το φόρουμ αυτό ήταν και είναι ιδιαιτέρως βοηθητικό για μένα
ελπίζω και στους νεώτερους  ατμιστές το ίδιο  :bye:

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 29, 2012, 12:51 »
Ηταν απίστευτα εύκολο.
Βέβαια σε αυτό, το φόρουμ βοήθησε τα μέγιστα.

 



Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 29, 2012, 13:03 »
Αρκετά εύκολο το πέρασμα στο η.τ τσιγάρο μετά από 20 χρόνια καπνίσματος. Πιό εύκολο απ ότι θα μπορούσα να φανταστώ!
 
Οι μόνες στιγμές που αισθάνομαι μια κάποια ανάγκη για κ.τ (αλλά δεν το ακουμπάω) είναι όταν καταναλώνω αλκοόλ σε ποσότητες...
 
Γενικά απολαμβάνω το άτμισμα απ την πρώτη στιγμή ενώ πλέον το κ.τ με αηδιάζει απ τη μυρωδιά του...

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 29, 2012, 13:08 »
Πολυ ευκολο ηταν και απο το αφιλτρο Καρελια Αγρινιου.
Μετα τρεις μερες αφοτου αρχισα το η/τ δοκιμασα κ/τ και το πεταξα αμεσως γιατι με ενοχλησε.
Αλλα και η μεταβαση στο φλωρεξ σε 3-4 μηνες, μου ηταν παρα πολυ ευκολη.
Ολα στο μυαλο ειναι, κατεβαζοντας τα mg κανεται σταδιακη απεξαρτηση απο την νικοτινη
και στο τελος η νικοτινη θα σας ενοχλει οπως εμενα 45 χρονια κ/τ.
Βεβαια χωρις το φορουμ και την βοηθεια του Γιαννη (jeke04), ισως να μην τα καταφερνα 
τοσο ευκολα στην αρχη ισως και να επεστρεφα στο κ/τ.
Βεβαια δεν μπορω να απεξαρτηθω απο το η/τ, αλλα δεν πειραζει το ευχαριστιεμαι
και ας ειναι φλωρεξ, ειναι απολαυση.

 :) :)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 29, 2012, 13:17 »

Βεβαια δεν μπορω να απεξαρτηθω απο το η/τ

 :) :)


Ολα στο μυαλο ειναι

Μόνος σου τα λές Νίκο ;)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 29, 2012, 13:21 »
αρχισα τον αυγουστο του 2011 να σκεφτομαι οτι κατι πρεπει να κανω μιας και ειχα ξεφυγει πολυ στο θεμα καπνισματος και ειχα εθιστει παραλληλα στα χαρτακια του στριφτου με ΄΄γλυκοριζα'' τα οποια με τον καπνο craven ηταν για μενα το τελειο. αυτος ο συνδιασμος ηταν εκρηκτικος διοτι υπηρχαν στιγμες που ηθελα την νικοτινη αλλα και στιγμες που καπνιζα μονο και μονο για να νιωσω την επιγευση στα χειλια μου που αφηνε η το χαρτακι........
απο τον αυγουστο εως 8 οκτωβριου το παιδευα στο μυαλο μου.
εκανα το μεγαλο βημα και πηρα ενα σταρτερ-κιτ ego-w 1100mah και ενα αρωμα virginia 18mg της NATURE  ...... ξεκινησα και πηγα στο μαγαζι που επινα τον καφε μου και εκανα ενα τσιγαρο ανοιγοντας  την συσκευασια......πατησα τις μπαταριες και δεν αναβαν διοτι ημουν τοσο ψαρας που δεν ειχα διαβασει οτι θελει 5 κλικ πρωτα.
πινοντας τον καφε μου αποφασισα οτι θα παω σπιτι θα φορτισω τις μπαταριες και απο την επομενη θα ξεκινησω.....
πηγα σπιτι και διαβαζοντας το manual ειδα τα 5 κλικ και ενω ειχα το τσιγαρο στο στομα απλα το εσβησα και απο εκεινη την ημερα ουτε που εχω ακουμπησει κανονικο τσιγαρο...ακομα και στις 28 οκτωβριου που  ηταν μερα αργιας και ειχα ξεμεινει απο ατμοποιητη......
ουδεποτε δεν ενιωσα ελλειψη κ.τ ....... και αν καποια στιγμη ενιωθα οτι κατι δεν με καλυπτει απλα τραβουσα μεγαλυτερες τζουρες ατμου.
 

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 29, 2012, 13:30 »
Μόνος σου τα λές Νίκο ;)

Ναι Γιωργο δικιο εχεις,  :yes: :yes:
αλλα ειναι και η δυναμη της συνηθειας της κινησης
και εδω εχω αδυναμια  :yes: :yes:

 :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 29, 2012, 14:51 »
Δεν μπορω να πω οτι ολα για μενα ηταν ροδινα .. ο πρωτος μηνας ηταν λιγο σκληρος και αγριος με μενα και καθολους φιλικος ... ασκημα υγρα δεν μου αρεσαν σαν γευση .. ατμο που ειχαν διαροες παρολο που ειχα παρει ego c  και οχι κατι αλλο ... βεβαια στην  πορεια καταλαβα .. μακρυα απο ατμο τετοιου ειδους .. καλυτερα κλιαρ καρτο .. ή οτι αλλο νομιζεται .. επισκευασιμο ή μη ...

μετα τα πραγματα ομαλλοποιηθηκαν και ολα καλα  :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Monika46

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 00:40 »
Προσωπικά... δε μου φάνηκε, απλά έγινε.
Πήγα αναγνωριστικά στο μαγαζί κ επέστρεψα με ατμοποιητή, γοητευμένη από την καινούργια αίσθηση γεύσης του Η/Τ, γιατί η αλήθεια είναι ότι αν και δεν έκανα χωρίς Κ/Τ, θεωρούσα τη γεύση του άθλια, του στριφτού τουλάχιστον, αν και για πακέτο δε με έπαιρνε πλέον, γιατί θα ήθελα γύρω στα 300 Ευρώ μηνιαίως. (Αλήθεια, αυτοί που καπνίζουν ακόμη πακέτο και έμειναν άνεργοι ή υπέστησαν περικοπή μισθού, πως τα βγάζουν πέρα;;;)
Και εδώ και 3 βδομάδες καλά κρατώ. Χωρίς κανένα σύνδρομο στέρησης. Έκανα μόνο ένα Κ/Τ ( κ μία τζούρα από στριφτό - ΜΠΛΙΑΧ!!!).
Τώρα προσπαθώ να προσηλυτίσω και φίλους/-ες στη νέα μου αγαπημένη συνήθεια (ίσως επειδή θέλω να γλιτώσω από τα ντουμάνια τους  ;D  και τη μπόχα των Κ/Τ ;D ;D ;D ).
Τώρα η έγνοια μου είναι μόνο αν υπάρχει και ακόμη καλύτερη γεύση να ανακαλύψω... με ακόμη λιγότερα κατάλοιπα, αλλά με νικοτίνη ...ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 02:22 »
Κοντευω να πλησιασω(θεμα ημερων..οχι οτι τιs μετραω κιολαs..)..1 ολοκληρο χρονο χωριs ενα τσιγαρο στο στομα..τον πρωτο μηνα ζοριστικα..το θεμα ειναι οτι απο την αρχη μου αρεσε ολη αυτη η διαδικασια..με τιs γευσειs..τα αρωματα κτλ..οποτε κοψαμε το βρωμοτσιγαρο και ασχοληθηκαμε με τα αρωματα!Για μενα και χωριs να το περιμενω ετσι η μεταβαση ητανε αρκετα ευκολη ομολογω! :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135753 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084205 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 96 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9457 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476486 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114670 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1290 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos