vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, Tem, manoslykos, aalex, taskol65

Twitter

Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?

Αποσυνδεδεμένος Fruitjee

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #165 στις: Αυγούστου 08, 2016, 18:50 »
Εγω μετα απο μια αποτυχημενη προσπαθεια με starter kit, το εβαλα στοχο οτι θα το κοψω το κ.τ γιατι δεν μπορουσε να ειναι πιο δυνατο απο εμενα και μπηκα κατευθειαν στον κοσμο των μοντ και τα καταφερα  8)

Αποσυνδεδεμένος ciumel

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #166 στις: Αυγούστου 08, 2016, 19:00 »
32 χρονια ατμομηχανη καπνιστης,πρωτη προσπαθεια στη <<πρωτογονη>> εποχη το 2011 η 2012,δεν θυμαμαι ακριβως,παραλληλα ομως με ΚΤ :(
δευτερη περισυ,πολυ πιο εξελιγμενα τα ΗΤ,παλι παραλληλα με ΚΤ(με σκοπο να μειωσω λιγο το ΚΤ)
μια μερα αφου το ειχα ριξει σε σχεση με το ΚΤ,πηγα να αγορασω εξοπλισμο και να ρυθμισω τα  ηλ τσιγαρα μου.
ο μαγαζατορας ειχε δουλεια και με ανελαβαν δυο νεαροι ψαγμενοι πελατες φιλοι του.μου εφτιαξαν το ΗΤ καλυτερο απο marlboro.τους ρωταω απο περιεργεια:
εσεις παιδια καπνιζετε και ΚΤ;
οχι μου λενε,αφου καπνιζουμε αυτο,γιατι να καπνιζουμε ΚΤ?
το ζυγιζω στο μυαλο μου και πεταω το πακετο,χωρις να χω παρει απο πριν αποφαση οτι παει το κοβω,δεν μπορουσα καν να το διανοηθω οτι θα καταφερω να το βαλω στοχο και εχουν περασει 5 μηνες απο τοτε(μονο ΗΤ εννοειται) :D
απιστευτο,unbelievable  που λεν και στο χωριο μου

Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #167 στις: Αυγούστου 08, 2016, 20:03 »
Δεν το πολυσκεφτηκα εγω...ισως γιατι ειχα ελαττωσει πολυ το ΚΤ...απλως μια ημερα περνουσα με τη μηχανη εξω απο το "τσιγαραδικο"...και ειπα "ας παρω να δοκιμασω"...και κολλησα ασχημα μαζι του. Ξαναεβαλα ΚΤ στο στομα μετα απο 3 βδομαδες (οταν ξεμεινα απο αντισταση βραδυ ρεβεγιον πρωτοχρονιας, εκανα 3 ΚΤ και ηθελα να ξερασω)...οποτε η μεταβαση ηταν τελειως αβιαστη για εμενα

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #168 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 22:48 »
ηταν το ποιο δυσκολο πραγμα που εχω κανει στην ζωη μου...δεν γυρισα σε ατμιζμα απο επιλογη αλλα λογω προβληματων υγειας της πισας.
αν ειχα την επιλογη θα γυριζα στο καπνισμα,δεν την ειχα ομως,ποιο αναλυτικα,περασα παρα πολυ ζορικα το πρωτο εξαμηνο,εκανα 3 τσιγαρα την μερα ακομα τοτε.
στον εβδομο μηνα αρχισαν να στρωνουν τα πραγματα,ακομα ζοριζομουν αλλα υποφερτά.
απο τον εβδομο μηνα μεχρι τον ενατο 2 τσιγαρα την μερα.
και τωρα εδω και εναν μηνα ειμαι με ενα τσιγαρο την μερα.
επιτελους εχει φυγει το μυαλο απο το καπνισμα,υπηρξαν και μερες σε αυτον τον μηνα που δεν καπνισα κανενα επειδη βαριομουν να βγω στο μπαλκονι

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #169 στις: Δεκεμβρίου 24, 2018, 01:38 »
 [member=21981]sotirakis37[/member][/color]

Θα δεις τους επομενους μηνες οτι το καπνισμα θα το εχεις ξεχασει εντελως!
Ειμαι σιγουρη για αυτο που σου λεω γιατι κ η μητερα μου ατιμισε αρχικα με το ζορι αφου
δεν ειχε αλλη επιλογη κ σημερα μετα απο τοσο καιρο ?

Μου λεει οτι ουτε να το αγγιξει το κτ ΔΕΝ θελει!!
Ειδικα τωρα που  βλεπει την διαφορα στην υγεια της κ το ποσο καλυτερα ειναι ολα για εκεινη.

Θελω να δεις κατι ναι?
Εγω πχ το πρωι αν δεν καπνιζα  5 τσιγαρα δεν εκανα καμια δουλεια οτι κ αν ειχα να κανω επρεπε να πιω καφε κ να καπνισω το λιγοτερο 5 τσιγαρα ναι?

Σημερα οταν σηκωνομαι το πρωι κ  ειμαι τοσο ανετα κ τοσο καλα που κανω οτι εχω κ μετα φτιαχνω ενα τσαι (εκοψα κ τον καφε ) κ καθομαι κ ατμιζω χωρις ομως εκεινο το συναισθημα που ειχα οταν καπνιζα κ φυσικα αυτο σε κανει να νιωθεις ελευθερια!!!

Ευχομαι σε λιγους μηνες να ερθεις στην θεση μου κ τοτε θα με καταλαβεις. Εγω σημερα σε καταλαβαινω καλα γιατι οταν κατι μας συμβαινει με την βια δεν ειναι οτι καλυτερο. Σου ευχομαι καλη συνεχεια με το ατμισμα κ ολα τα καλα στην ζωη σου  :)

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #170 στις: Δεκεμβρίου 24, 2018, 02:00 »
Η αληθει ειναι οτι οταν η διακοπη γινεται με την βια ειναι πολυ ζορκη,αν ειχα την επιλογη το πρωτο 6 μηνο θα ξανα γυρνουσα σε τσιγαρο,ομως αλαζουν τα πραγματα.
αν ειχα την επιλογη αυτην την στιγμη δεν θα ξανα γυρνουσα στο τσιγαρο,εχω αρχισει το ατμισμα να το νιωθω σαν καπνισμα,συμβιβαστηκα,συνηθισα,συμπαθησα.
τους πρωτους μηνες μου ελειπε παρα πολυ το τσιγαρο,ενω ειχα βαλει καποιο πλαφον στον εαυτο μου τοσα τσιγαρα την ημερα περιμενα πως και πως να ερθει η ωρα του τσιγαρου.
Αν και κανω ενα τσιγαρο την μερα τωρα,δεν μου λειπει πλεον,τωρα μπορω με σιγουρια να πω ειμαι ατμιστης

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8097 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33794 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 478 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy