vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

360 επισκέπτες, 7 χρήστες
bujinkan, gstamatos, maprix, manoslykos, I.P, Jorge, Buliwyf

Twitter

Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?

Επειδή όλοι μας βρεθήκαμε για καλό βέβαια να ατμίζουμε, μπορούμε να ψηφίσουμε και να αιτιολογήσουμε κατά πόσο το στάδιο αυτό στο πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. ήταν επίπονο
ή για άλλους "παιχνιδάκι". Αν υπήρξαν στιγμές που σκεφτήκαμε να υπαναχωρήσουμε ή
προτάξαμε το συμφέρον της υγείας μας και συνεχίσαμε  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2014, 17:40 από Vrs5 »

Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 09:45 »
Α piece of cake! Or two.....

ΑΜΕΣΑ!!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 09:49 »

Και για μένα ήταν εύκολη η μετάβαση ...δεν το σκέφτηκα καν..απλά συνέβη.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 09:52 »
Σαν να ατμιζα απο χρονια,
καθως και η μεταβαση στο φλωρεξ.

 :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 09:54 »
Ευκολα . Βοηθησε πολυ και το οτι ειχα μπουκωσει τοσο απο 50 γρ στριφτων τσιγαρων τη μερα , οποτε το μυαλο μου σε συνδυασμο με το σωμα που δεν αντεχε αλλο , δεχτηκε την αλλαγη τροπου καπνισματος ευκολα .
Δεν θεωρησα ποτε οτι σταματησα να καπνιζω , αλλαξα τροπο καπνισματος .

Βοηθησε πολυ και το φορουμ σ,αυτο !! Μπαινοντας και διαβαζοντας αντιστοιχες περιπτωσεις με την δικη μου , οσο να,ναι βοηθαει  :)

Δυο χρονια μετα , νιωθω απολυτα δικαιωμενος με την επιλογη μου .

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:00 »
Δεν ψηφισα καμια απο τις επιλογες γιατι ειμαι ιδεαζουσα περιπτωση....... ;D οταν πηρα το η.τ μετα την πρωτη τζουρα ξεχασα το κ.τ για 5 μηνες δεν με ενοιαζε καθολου............τους επομενους 5 ομως κανω και κ.τ, 1 την εβδομαδα αλλα κανω...........σε ποια κατηγορια ανηκω? :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :)) :))

Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:08 »
Αν και είχαν ήδη παρουσιαστεί τα πρώτα σημάδια από τις επιπτώσεις του κ.τ. στο οργανισμό μου
και δεν είχα σκεφτεί να κόψω το τσιγάρο, εν τούτοις όταν κατά τύχη μου παρουσιάστηκε μπροστά
μου, δεν είχα κανέναν ενδοιασμό και αμέσως από την πρώτη τζούρα το λάτρεψα.
Συνεπώς όσο κατά καιρούς μας απογοητεύει λόγω ... "υλικών" τόσο είμαι παθιασμένος και το έχω
λατρέψει που δεν μου περνάει από τη σκέψη να αρχίσω το κ.τ., για αυτό ψηφίζω την επιλογή:
<<Δεν το σκέφτηκα καθόλου πήρα αμέσως το η.τ.>>

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:09 »
Σχετικα ευκολα θα ελεγα,βεβαια χωρις την βοηθεια του φορουμ και ορισμενων φιλων θα ηταν δυσκολοτερα τα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:12 »
Πέρασα αμμεσα απο την μια φάση στην αλλη χωρίς δευτέρη σκέψη αφου με εξέπληξε ευχάριστα το ατμίσμα και ενθουσιάστικα απο την πρώτη τζούρα!!!!!!!!!!!!!!!
Μετά απο 30 και πλέον χρόνια στο κ.τ μάλλον ο οργανισμός μου ζήταγε την διακοπή η την αλλαγή και για αυτο συνέβη ετσι απλά.. !!!

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:13 »
Ισως επειδη το φανταζομουνα αδιανοητο να κοψω το κ.τ μου φανηκε παιχνιδακι.Απο τη πρωτη ημερα και εδω και 1.5 χρονο ακαπνος ευκολα και απολαμβανοντας το η.τ καθε μερα και  περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος nikos.1978

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Νίκος
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:18 »
Μαχαίρι το κ.τ. και εγώ, ενώ δεν το πίστευα μου φάνηκε πολύ εύκολο τελικά,
εδώ και 17 μήνες μόνο ατμιστής.
Για μένα κάπως δύσκολο θα έλεγα είναι το ''κατέβασμα'' της νικοτίνης, είμαι στα 12mg εδώ και καιρό.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:21 »
Ηρθε φυσιολογικότατα, μέσα σε 3 μέρες αφού άρχισα να ατμίζω. Σήμερα κλείνω 2 μήνες άκαπνος και δεν μου έχει έρθει η επιθυμία να ξαναγυρίσω στην παλιογεύση του καρκινοτσίγαρου. (αφήνω εγώ τα γαλακτομπουρεκάκια μου για τα νερόβραστα ?). Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω την παρουσία του φόρουμ, είναι τεράστια βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος Xena

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:26 »
Ήταν απρόσμενα εύκολο να κόψω το τσιγάρο. Και μάλιστα δεν είχα κάνει καμία ψυχολογική προετοιμασία, απλά συνέβη.
Μόνο μια φορά ένιωσα στέρηση, περίπου στις 20 μέρες ατμίσματος, αλλά χάρη στην άμεση συμπαράσταση των μελών του φόρουμ τα κατάφερα και ξεπέρασα τον σκόπελο. Από τότε έχω δει μερικές φορές στον ύπνο μου ότι καπνίζω αλλά πάντοτε έχει απαίσια γεύση.


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:28 »
Xena εγώ αν δω τέτοιο όνειρο, ξυπνάω και αλλάζω κανάλι  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [Ψηφοφορία] Το πέρασμα από το κ.τ. στο η.τ. πως σας φάνηκε ?
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 10:28 »
συγνώμη αλλά το  ΄ήταν πολύ εύκολο'  με το 'δεν το σκέφτηκα καθόλου'
τι διαφορές έχουν?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159985 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530861 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201483 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801690 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41016 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet