vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

331 επισκέπτες, 7 χρήστες
bujinkan, geotron, dkostas, cstavcr, manoslykos, grag, treloneritis

Twitter

Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 22, 2012, 21:30 »

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 22, 2012, 21:30 »
Ε τοτε εαν οπως λετε ειναι κοντα στην τιμη γιαυι να μην παρω κατευθειαν τον RCA?
Δεν θα μπορείς να το κάνεις με τανκ  ;)

Νικολάκης
Δεν το είχα διαβάσει, ευχαριστώ για την επισίμανση  :respect:


edit:
διάβασε κ' εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,9540.msg419688.html#msg419688 τις εντυπώσεις των παιδιών που τον έχουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2012, 21:44 από BigRed »

Αποσυνδεδεμένος thepar

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Καραμελα του Ιακωβ και του Cov
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 22, 2012, 21:49 »
Πρωτος ατμοποιητης μου ηταν και ειναι ο Οδυσσεας.κατα την γνωμη μου παρε την πηνελοπη να κανεις δουλεια  :yes: θα εχεις εναν καλο ατμο σε γευση ντουμανια

Αποσυνδεδεμένος androidk

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 22, 2012, 21:55 »
Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας!Απο τι είδα σχεδόν το 99,9 % όσων αποκτήσαν τον RC από τι κατάλαβα είναι τουλάχιστον ενθουσιασμένοι οπότε... Βέβαια  δεν βρήκα τίποτα αναφορικά με την τιμή αλλά θα μιλήσω με τον τασο οπότε θα μου πει από πρώτο χέρι!
Ευχαριστώ ελπίζω να ναι όντως τόσο καλός!

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 22, 2012, 21:58 »
Άν τον θέλεις τόσο πολύ, έχει εδώ http://www.atmistique.gr/new-products?page=shop.browse&category_id=62   8)

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 22, 2012, 22:22 »
Πάλι καλά που υπάρχουνε και φίλοι και έτσι απέκτησα και εγώ έναν ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2022, 23:42 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος nikosT

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 22, 2012, 22:35 »
Φίλε androidk παρ'οτι πολλοί συνατμιστές έχουν ήδη απαντήσει να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

Δεν έχω δοκιμάσει ούτε γνωρίζω καθόλου τον rca , έχω όμως το steam machine. H μεγάλη διαφορά σε σχέση με τους a2 τύπου είναι το κεραμικό, αλλάζει την ποσότητα και την ποιότητα του παραγόμενου ατμού συν ότι παίρνεις γεύση. Εννοώ γεύση, όχι υποψία γεύσης, την κανονική και πλήρη γεύση ενός υγρού.

Γνώμη μου είναι να μην βιαστείς να αποφασίσεις αλλά να δοκιμάσεις, και κατά προτίμηση με υγρά που τα ξέρεις, όλους τους υποψήφιους ατμοποιητές που σκέφτεσαι να πάρεις.


Αποσυνδεδεμένος skoubri

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 03, 2012, 10:12 »
Παιδια καλημερα!
Ειμαι κι εγω στην αναζητηση επισκευασιμου ατμοποιητη προκειμενου να αντικατατησω τα carto σε DCT. Ο λογος που θελω ν'αφησω τα DCT ειναι το μπουκωμα και η απωλεια γευσης σε 3-4 μερες. Χρησιμοποιω Vmax και οτι εχω δοκιμασει (πχ Vivi Nova) αργα η γρηγορα βγαζει καμμενο. Θελω λοιπον την αποψη σας μεταξυ:
(α) Steam Machine
(β) RCamizer
(γ) FAT
Θα ηθελα καλο χτυπημα, ντουμανια, σχετικα σφιχτη τζουρα, αυτονομια 3.5ml το ελαχιστο και αν ταιριαζει και με το σωμα του Vmax ακομα καλυτερα! Ξερω οτι τα θελω ολα δικα μου  :-[ αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σας. Ενημερωτικα δεν εχω δοκιμασει ποτε επισκευασιμο. Επισης λογω ανεπαρκη αριθμου post δεν μπορω να μπω στις αγγελιες μηπως ξεκινησω με κατι μεταχειρισμενο :'(  Απ'οσα εχω διαβασει στο forum σκεφτομαι για Steam Machine... :hmmm:

Με εκτίμηση
Skoubri
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 03, 2012, 10:22 από skoubri »

Αποσυνδεδεμένος gfilip

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 03, 2012, 10:25 »
Συμφωνω για το Steam,πολυ καλος,ευκολος στο σεταρισμα και με σουπερ αποδοση.Παιρνει γυρω στα 2 μλ υγρο

Αποσυνδεδεμένος skoubri

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 03, 2012, 10:36 »
Συμφωνω για το Steam,πολυ καλος,ευκολος στο σεταρισμα και με σουπερ αποδοση.Παιρνει γυρω στα 2 μλ υγρο

Χτυπημα γερο έχει? Απο τζουρα ειναι καθολου σφιχτος? Ή αυτο ρυθμιζεται απο το σεταρισμα? Συγγνωμη αν γινομαι φορτικος αλλα δεν εχω καθολου εμπειρια απο επισκευασιμους...  ???

Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος gfilip

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 03, 2012, 11:01 »
Εξαρταται απο την αντισταση που φτιαχνεις.Δες εδωhttp://e-kapnisma.gr/index.php/topic,9686.0.html

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 03, 2012, 11:20 »
Skoubri άποψη μου ,πάρε Πηνελοπη τώρα που είναι ακόμα διαθέσιμη .....
Θα βουτηξεις λίγο στα βαθιά ,αλλα με την βοήθεια του φόρουμ θα τα καταφέρεις .
Όσων αφορα την  τιμη του σε σχεση με όλους τους άλλους επισκευασιμους (πλην GG προϊόντων ) ειναι μεν ελάχιστα ακριβότερος  ,αλλα  Μακραν μπροστά σε όλα .
Ασε που η τιμη των άλλων ,παρόλο που ειναι πολυ κοντα στην τιμη της πηνελοπης ,δεν την πλησιάζουν κάν κατασκευαστικά......ούτε και ατμιστικα για μένα  :yes:
Λίγο στην αρχη θα δυσκολευτεις αλλα μόλις την μάθεις θα καταλάβεις τι εννοω .
Μόνο με gg ατμο ,μπορείς να ξεκοψεις το τσιγαρο.

Μην παρεξηγηθω ,άποψη δικια μου ειναι :)


Αποσυνδεδεμένος chapui

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • aikido
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 03, 2012, 11:58 »
Προτεινω Steam machine και Πηνελοπη

Αποσυνδεδεμένος svks

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 03, 2012, 12:01 »
Μήπως είναι καλύτερα να πας σε κάποια απο τις συναντησεις που οργανώνουν τα παιδιά ώστε να δεις και απο κοντά πιθανώς παραπάνω απο ένα επισκευάσιμο ?

Αποσυνδεδεμένος skoubri

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επιλογή Πρώτου Επισκευασιμου
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 03, 2012, 12:16 »
Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!
@NikosAnt & chapui σεβομαι απολυτα την αποψη σας. Καπου ειδα και μια ψηφοφορια του Steamboy που αφορα στη προτιμηση επισκευασιμου και ηταν σημαντικα μπροστα o S/M. Ενας απειρος (στους επισκευασιμους) σκέπτεται οτι για να τον προτιμα η μαζα μαλλον ειναι και ο καλυτερος (για να προλαβω αντιπαραθεσεις, αυτο δεν ισχυει παντα)

@svks δυστυχως για λογους εργασιακους και βεβαρυμενου προγραμματος μου ειναι σχεδον αδυνατο να παω σε τετοιες συναντησεις, αν και θα το ηθελα σαν τρελος  :idiot1:

PS: Για τον DID τι λετε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160059 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146505 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303341 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530895 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201499 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801711 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet