vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Σύρματα NiChrome, Kanthal (και άλλα πολλά) και χρήση τους σε αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Έχω την εντύπωση ότι κάποιος είχε πει ότι είναι καλύτερα από τα coilology αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Αποσυνδεδεμένος VapeSniper

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Δοκίμασα παλαιότερα και έτοιμο Clapton και απο απο καρούλι που το έστριψα εγω και δεν αξίζουν . Κακής ποιότητας σύρματα

Σε mtl Clapton τα mythical ειναι καλούτσικα αλλιώς μετα πας σε χειροποίητη.

Τα σύρματα που χρησιμοποιούν παίζουν μεγάλο ρόλο σε γέυση, δίαρκεια κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2022, 19:17 από VapeSniper »

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σας κ. συνατμιστές.
Πριν από καιρό είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ, και  χωρίς να θυμάμαι σε ποιο θέμα αλλά ούτε και τη μάρκα του σύρματος, ούτε  και το μοναδικό μαγαζί που το φέρνει στην Ελλάδα για κάποιο σύρμα Εγγλέζικης προελεύσεως, πέραν του crazywire.
Το κατάστημα βέβαια κάπου στην Αττική ήταν και αμέλησα ή ξέχασα (πρώιμο Αλτσχάϊμερ ισως;;;) να το βάλω τότε στους σελιδοδείκτες μου.
Ψάχνω εδώ και αρκετή ώρα στα ανάλογα θέματα χωρίς να το ξαναβρώ κάπου.
Γνωρίζει μήπως κάποιος φίλος μπας και με βοηθήσει έστω, μια  κάποια πληροφορία, γιατί θέλω να παραγγείλω για δοκιμή σύρμα αυτής της εταιρείας;
Μέχρι τώρα αγόραζα τα crazywire και τα Mythical έχοντας μείνει αρκετά ευχαριστημένος και από τα δύο.
Να σημειώσω εδώ ότι χρησιμοποιώ μονόκλωνα Ni80 σύρματα από 0,35-0,40 mm.

Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
StealthVape (στο mistvape.gr).
Ωραία σύρματα!

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 584
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Με πρόλαβε ο φίλος από πάνω Αντρέα
Και εγώ χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο σε κανθαλ και Ν80 και είναι πολύ καλά συρματα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Να ευχαριστήσω  :thumpup:  ολόθερμα τους φίλους για τη βοήθειά τους.
Ήταν σαν να είχε κάνει ένα Del αργόσυρτο το μυαλό μου.
Γιώργο μου μάλλον το ξύλο από τη σύζυγο  :laugh1:   [size=78%] αποφέρει δυσμενείς συνέπειες.[/size]

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Ψάχνω να βρω σε ποιο σημείο του θέματος ο κύριος μπαροκος μου είπε πως να δουλέψω το ss αλλά δεν το βρίσκω πουθενά, αν έχει κάποιος την καλοσύνη να μου πει σε τι θερμοκρασία να το ξεκινήσω και στα πόσα βατ; αν και δεν θυμάμαι διάμετρο, θυμάμαι ότι περίπου με 6 σπείρες έβγαινε 0.6 η αντίσταση, από μπαταρίες έχω τις κλασσικές ελτζι καφέ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9575
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Μπράβο βρε @ Tem σε ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Και μια ακόμα γρήγορη ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος σε tripod έστριψα mtl clapton ni80 η 6 σπείρες βγαίνουν περίπου 1ομ σε pioneer με 7 σπείρες από το ίδιο σύρμα βγαίνουν περίπου 0.80. ξεκινάει από το 1ομ δεν μένει σταθερό και πέφτει στα 0.80 να ακουμπάει κάπου αποκλείεται είναι τσεκαρισμένο πέζει να θέλει ποιο πολλές σπείρες λογο ότι τα ποστ είναι δίπλα-δίπλα ενώ στον tripod είναι απέναντι το ένα από το αλλο;

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Συνηθως οταν τα ποστ ειναι απεναντι το ενα απ'το αλλο εχουν μεγαλυτερο μηκος τα ποδαρακια της αντιστασης. Μπορει να οφειλεται σε αυτο.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Λογικό, απλά δεν μένει σταθερή βλέπω τώρα ότι κάθε τόσο πέφτει

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Δες αν έχεις hot spots, αν οι βίδες στα posts είναι καλά σφιγμένες και επίσης αν είναι καλά βιδωμένο το 510 pin.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Όλα αυτά είναι τσεκαρισμένα

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Τι διάμετρο έχει το σύρμα και σε τι αξονάκι στρίβεις;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110576 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801602 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet