vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

296 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, manoslykos, Mimhsdr, Jorge

Twitter

ULTON Millennium RTA clone

Αποσυνδεδεμένος Joskoil

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #105 στις: Οκτωβρίου 09, 2022, 15:23 »
ετσι ακριβως αγαπητε τρελονεριτη,ευχαριστω πολυ για την επισημανση.
τον εβαλα για μπανακι κ θα επανελθω με γνωμη,αν κ ηρθε πεντακαθαρος.
λιγο η βιδα του 510 ειχε κρατησει μικρες ακιδες απτο κοψιμο του cnc κ τις απομακρυνα με τριψιμο ψιλου γυαλοχαρτου.
επισης τα ορινκ ειναι η κλασσικη απορια,εαν αρχιζουν να μαδανε ή αντεξουν στο χρονο,ειδωμεν.


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #106 στις: Οκτωβρίου 09, 2022, 15:42 »
τα ορινκ ειναι η κλασσικη απορια,εαν αρχιζουν να μαδανε ή αντεξουν στο χρονο,ειδωμεν.
Αναλώσιμα έτσι & αλλιώς & κάτι που εύκολα βρίσκεται στο εμπόριο (εάν & όταν παραδώσουν το πνεύμα & τα ανταλλακτικά στο σακουλάκι).
Κρίνοντας & από την 1η έκδοση πάντως, η προσθήκη τους ήταν μάλλον "επικουρική" & όχι ντε & καλά απαραίτητη. Απλά, με βάζει (η 1η έκδοση) στο παλιομοδίτικο έξτρα βήμα του να τον αναποδογυρίσω πριν βιδώσω καλά το καπάκι αναπλήρωσης των υγρών για να αποφύγω τυχόν δάκρυσμα από το airflow.  :thumpup:
* Και στην τελική, σχεδόν πάντα τους γεμίζω από κάτω. Παίρνουν έτσι ένα ml έξτρα & & χωρίς να ασχολείσαι με άνοιξε/κλείσε υγρών ή φόβο για διαρροή. ;)

Αποσυνδεδεμένος Joskoil

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #107 στις: Οκτωβρίου 09, 2022, 16:26 »
οκε ορινκ επιλεγουμε ευκολα εννοειεται.
κραταω κ το αναποδο γεμισμα για εχτρα χωριτικοτητα χωρις δακρυα :)

Αποσυνδεδεμένος kos784

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 16, 2023, 21:43 »
Καλησπέρα σε όλους,
Γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να βρούμε είτε κλώνο ulton είτε coppervape; Δεν φαίνονται πουθενά διαθέσιμοι..

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 16, 2023, 22:17 »
Φαντάζομαι πως η ζήτηση που έχει, ειδικά από τους ιταλούς, να τους κάνει να φτιάξουν & νέα παρτίδα. Προς το παρόν, 15/1- 28/1 δεν κινείται τίποτα στην Κίνα (γιορτάζουν την Πρωτοχρονιά τους).Μπορεί; επίσης να τους ρωτήσεις αν γνωρίζουν τίποτα από τους προμηθευτές τους, αλλά την όποια απάντησή τους θα την πάρεις από 29/1 & μετά.

Αποσυνδεδεμένος kos784

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 18, 2023, 12:02 »
Ευχαριστώ για την απάντηση treloneritis.
Έστειλα στο 2fdeal και ήρθε autoreply ότι δε λειτουργουν έως 28/01 όπως είπες. Οπότε αναμονή μέχρι τότε για να δούμε τι θα απαντήσουν. Θα στείλω και εδώ να ενημερώσω σε περίπτωση που ενδιαφέρεται και κάποιος άλλος.

Αποσυνδεδεμένος kos784

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 31, 2023, 14:57 »
Καλησπέρα σε όλους,
Να ενημερώσω ότι μου απάντησαν από 2fdeal ότι δυστυχώς το εργοστάσιο έχει σταματήσει να τον παράγει και δεν έχει στα πλάνα του να το κυκλοφορήσει ξανά (Ρώτησα για τον ulton). Επίσης αν υπάρξει κάποια άλλη ενημέρωση θα μου στείλουν.
Εγώ παρόλα αυτά να ενημερώσω ότι τον πήρα από αγγελία και τον έχω ήδη κάποιες μέρες. Έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος και έχει γίνει ο βασικός μου ατμοποιητής. Φοβερή τζούρα και γεύση για εμένα καθώς και ευκολία.
Θα τον πρότεινα γενικά σε οποιονδήποτε θέλει τσιγαρίσιο ατμοποιητή χωρίς προβλήματα και με ωραία γεύση και τζούρα. Με αυτόν μπήκα στον κόσμο των κλώνων και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

Αποσυνδεδεμένος Joskoil

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουαρίου 24, 2023, 17:10 »
εδω κ 4μηνες συνεχιζει να ειναι  στους καθημερινους μου ατμο.υπεροχη τζουρα,πολυ καλη γευση.οι 3 καμπανες οντως κανουν δουλιτσα αναλογως το υγρο που θες να γευτεις.αναπληρωση υγρου προτιμω απο κατω ξεκαθαρα γιατι σχεδον παντα θα πλημμυρισει το ντεκ ή εστω θα δακρυσει.σιγουρα θελει λιγο υπομονη να γεμισει απο κατω αλλα σε αποζημιωνει η πληροτητα δεξαμενης,οποτε μια ή αλλη ερχεται για εμενα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος konsgous3

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουαρίου 26, 2023, 11:31 »
Το πρόβλημα που αναφέρεις υπάρχει και σ εμένα αλλά το έχω αντιμετωπίσει σε μεγάλο βαθμό με την εξής ακολουθία:
1)κλείνω υγρά και γεμίζω από πάνω
2)Μόλις ακουμπήσει το oring του καπακιού κατά το βίδωμα, γυρνάω ανάποδα τον ατμοποιητη και βιδώνω τις τελευταίες στροφές έχοντας τον ανάποδα
3)Τον κρατάω ανάποδα, ανοίγω τα υγρά όταν πλέον έχει κατέβει όλο το υγρό προς το καπάκι και υπάρχει μόνο αέρας μπροστά στις τρύπες τροφοδοσίας.
4)Αν πάλι έχει κάνει μια ελαφρά υπερτροφοδοσια του δίνω ένα ελαφρύ φύσημα και όλα καλά.
Ελπίζω να βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουαρίου 26, 2023, 14:55 »
Στην παραπάνω διαδικασία, καλό είναι να είναι κλειστός ΚΑΙ ο αέρας, που τον ανοίγεις όταν φτάσεις στο σημείο 3 που αναφέρεις. Αυτή η διαδικασία, για τον Millennium v.1, μιας & ο v1.1 με τα o-rings που πρόσθεσαν στην βάση δεν έχει πρόβλημα.
Σε κάθε περίπτωση (& για τις δύο εκδόσεις) προτιμώ το γέμισμα από κάτω, ως ευκολότερο & όχι μόνο:
1) Και αποφεύγεις 1) βιδώματα-ξεβιδώματα, 2) άνοιξε-κλείσε υγρά & αέρα 3) αναποδογυρίσματα, την στιγμή που με το μπαγιονέτ σύστημα από κάτω παίρνεις το τανκ στο χέρι με ΜΙΑ κίνηση.
2) Και κερδίζεις 1-1,5 ml παραπάνω χωρητικότητα, αφού μπορείς να τον γεμίσεις μέχρι τα χείλη (αν τον γεμίζετε από πάνω & τον αναποδογυρίσετε θα παρατηρήσετε ότι το υγρό καλύπτει μόνο την περιοχή της καμινάδας, αφήνοντας οοοολη την καμπάνα ακάλυπτη).
3) Και δεν υπάρχει η παραμικρή περίπτωση για διαρροές, υπερτροφοδοσίες ή γουργουρίσματα.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2023, 15:01 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #115 στις: Απριλίου 18, 2023, 11:45 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά.  Υπάρχει πιθανότητα να βρεθεί εν έτη 2023 ulton ή coppervape κλώνος? Καινούργιος ή μεταχειρισμένος, δεν έχει σημασία.

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #116 στις: Ιουλίου 31, 2023, 01:10 »
Με ποια καμπάνα αποδίδουν καλύτερα τα φρουτένια υγρά;

Στάλθηκε από το 21051182G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2290
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #117 στις: Ιουλίου 31, 2023, 03:40 »
Πάντα η απάντησή μου σε τέτοια ερωτήματα, είναι αυτή (η καμπάνα)που θα ικανοποιήσει εσένα προσωπικά περισσότερο από τις άλλες. Κατά τους ιταλούς ρηβΓιούερζ πάντως , που μου αρέσουν επειδή στο τέλος όλοι μα όλοι τους αναφέρουν με τί τύπου υγρά τα πάνε καλά, καλύτερα ή στο μ.ο., η μεγάλη καμπάνα είναι για γλυκά & φρουτένια, η μικρή για ξηρά καπνικά & η μεσαία ένας συνδυασμός των 2 προηγούμενων συν επιπλέον επιτάχυνση της ροής εξόδου του αέρα λόγω της ελικοειδούς μορφής της.

Αποσυνδεδεμένος nikoscan

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #118 στις: Οκτωβρίου 12, 2023, 20:53 »
Καλησπέρα παίδες.Σημερα το βράδυ θα έχω τον κλώνο.Με πιο πίνακι θα έχω την πιο σφιχτή τζούρα τύπου zest;Και επίσης ξέρουμε τι γυαλακι πέρνει;(από ποιον άλλον ατμοποιητή) Γιατί δεν υπάρχει δικό του από Ελλάδα.
Βρηκα σε ξενο Forum οτι κανει αυτο ελπιζω να βοηθαει Replacement glass found. Authentic KangerTech Toptank Mini glass. 22mm od x 27mm high x 19mm id.

Αποσυνδεδεμένος nikoscan

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ULTON Millennium RTA clone
« Απάντηση #119 στις: Οκτωβρίου 12, 2023, 20:58 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά.  Υπάρχει πιθανότητα να βρεθεί εν έτη 2023 ulton ή coppervape κλώνος? Καινούργιος ή μεταχειρισμένος, δεν έχει σημασία.
Απο F2Deal τον παραγγειλα ειναι Ουγγαρια για καθαρισμα απο τελωνειο και ερχεται υπαρχει παντως...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515343 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530808 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801637 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet