vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 8 χρήστες
tibolaso, camber, Alexander20, Buliwyf, gfilip, ahill2, maprix, lounik

Twitter

Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« στις: Μαΐου 26, 2009, 02:41 »
Ποιο ηταν το πιο ευχαριστο ατμισμα για εσας μεχρι τωρα απο αποψη γευσης; Ποια ηταν η γευση που ανυπομονουσατε να ξανα-ατμισετε;

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 26, 2009, 04:56 »
Έχω δοκιμάσει και Janty υγρά και Νοbacco και ECOpure.....
To ECOpure το V-HIGH μου άρεσε περισσότερο αν και είναι πιο αδύναμο από τα εργοστασιακά ( η λέξη "μαμίσια" με εκνευρίζει  :P ) φιλτράκια του EVO V-HIGH τα οποία συγκριτικά τα θεωρώ τα καλύτερα από οτιδήποτε άλλο (εννοώ τα παλιά με την PG γιατί με VG δεν έχω δοκιμάσει)

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 26, 2009, 10:09 »
Απο φιλτρακια του Ενο και εγω.Απλα υπεροχα!
Απο υγρα Ecopure tobaco kai rich tobaco σε high.ουδετερη γευση,πολυ ντουμανι,καλο χτυπημα ,vg και καλη τιμη. :thumpup:

ps:στα αρνητικα του το μπουκαλι που ναι μεν ειναι ασφαλιας για παιδια οπως πρεπει αλλα δυσκολευει στην χρηση (αναγκαζομαι και το βαζω σε αλλο μπουκαλακι)

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 26, 2009, 11:14 »
Ecopure tobacco medium. Το πιο "δροσερό" που έχω κάνει, και αυτη η ανεπαίσθητη μυρωδιά καμμένης καραμέλας που αφήνει στον αέρα είναι άλλο πράγμα!

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 26, 2009, 11:41 »
ακόμα το ψάχνω, μόλις παρέλαβα 2 υγρά από totally wicked (Marlboro kai tobacco low)

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 26, 2009, 14:38 »
ακόμα το ψάχνω, μόλις παρέλαβα 2 υγρά από totally wicked (Marlboro kai tobacco low)
Θελω εντυπωσεις για το marlboro!
Οπως επισης και εμπειρια απο καποιον που δοκιμασε τιποτα βανιλιες, σοκολατες και τετοια. Μου εχει κολλησει η ιδεα.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 26, 2009, 15:29 »
Θελω εντυπωσεις για το marlboro!
Οπως επισης και εμπειρια απο καποιον που δοκιμασε τιποτα βανιλιες, σοκολατες και τετοια. Μου εχει κολλησει η ιδεα.

Δεν ξέρω για την βανίλια του TW, πάντως η αντίστοιχη Janty (medium) που έκανα ήταν αίσχος!
Λες και κάπνιζα ιδρωμένη κάλτσα ήταν!!!  :laugh1:
Πολύ καλό throat hit μεν, αλλά τι να το κάνεις.....

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 26, 2009, 15:35 »
Λες και κάπνιζα ιδρωμένη κάλτσα ήταν!!!  :laugh1:
Πολύ καλό throat hit μεν, αλλά τι να το κάνεις.....
:lotpot:: Ε, αστο τοτε καλυτερα!  :heat: Παντως απο οτι εχω καταλαβει σε ελαχιστες περιπτωσεις μοιαζουν οι γευσεις με αυτο που υποστηριζουν οτι ειναι. Τουλαχιστον οταν ζεσταινονται.
Και το λεω γιατι εχω παρει μεντα ecopure χωρις νικοτινη, η οποια μολις μυριζεις το μπουκαλακι ειναι μια χαρα μεντα, αλλα μολις την ατμιζεις δεν καταλαβαινεις τι ακριβως ειναι.

Αποσυνδεδεμένος lights

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 26, 2009, 15:47 »
Αυτή τη στιγμή ατμίζω το tobacco και έχει πολύ καλή και ουδέτερη γεύση. Και τα 2 υγρά τα παρήγγειλα low nicotine (I am lights remember). Ενώ όμως η γεύση είναι πολύ καλή το ντουμάνι δεν συγκρίνεται με αυτό των υγρών Eco Pure της Intellicig, δηλαδή με αυτό βγάζω ένα δαχτυλίδι ατμού, ενώ με της ιντελισιγκ 2-3 και πιο "γεμάτα".

Σαν service είναι πάρα πολύ καλό με γρήγορη παράδοση 4-5 μέρες, φτηνές τιμές και φοβερές συσκευασίες.

Επίσης παρήγγειλα ασημί ατομάιζερ και άδεια μαύρα φιλτράκια, που κάνουν το GG να δείχνει πολύ ωραίο.

Έπεται η αλλαγή την καπακιών, το κουμπί και ένα σκαλιστό ΑΕΚ πάνω στο GG, για να ολοκληρωθεί.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 26, 2009, 15:49 »
:lotpot:: Ε, αστο τοτε καλυτερα!  :heat: Παντως απο οτι εχω καταλαβει σε ελαχιστες περιπτωσεις μοιαζουν οι γευσεις με αυτο που υποστηριζουν οτι ειναι. Τουλαχιστον οταν ζεσταινονται.
Και το λεω γιατι εχω παρει μεντα ecopure χωρις νικοτινη, η οποια μολις μυριζεις το μπουκαλακι ειναι μια χαρα μεντα, αλλα μολις την ατμιζεις δεν καταλαβαινεις τι ακριβως ειναι.

Αυτό ακριβώς πιστευω κι'εγώ. Εδω σε συμβατικό τσιγάρο μέντα, και από μάρκα σε μάρκα μπορεί και να μην καταλαβεις διαφορά...
Τωρα κάτι γεύσεις βανίλιες, μήλα, πορτοκάλια, μούσμουλα, τζατζίκια, σπληνάντερα κλπ κλπ, άπαξ και ατμοποιηθούν γίνονται στον λαιμό ότι λάχει!

Βέβαια θα ξαναδοκιμάσω και άλλες μάρκες για να είμαι 1000% σίγουρος, αλλά δεν ελπίζω και σε πολλά.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 27, 2009, 01:57 »
Τα περί.... ομάδων την έκαναν για το Αλά chat  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2022, 22:05 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 27, 2009, 02:02 »
Κι εμένα για λίγο διάστημα με ενθουσίασε η ιδέα με τις γεύσεις αλλά τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα του Undertaker.
Κι εγώ ίσως ξαναδοκιμάσω διάφορα αλλά αυτό που μου άρεσε περισσότερο τελευταία είναι τα φιλτράκια Regular του EVO με PG σε Medium ή και κάνα High μερικές φορές.
Ελπίζω να συνεχίζουν να τα βγάζουν με PG γιατί η VG μάλλον δε μου ταιριάζει και τόσο.

Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 27, 2009, 03:47 »
Κι εμένα για λίγο διάστημα με ενθουσίασε η ιδέα με τις γεύσεις αλλά τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα του Undertaker.
Κι εγώ ίσως ξαναδοκιμάσω διάφορα αλλά αυτό που μου άρεσε περισσότερο τελευταία είναι τα φιλτράκια Regular του EVO με PG σε Medium ή και κάνα High μερικές φορές.
Ελπίζω να συνεχίζουν να τα βγάζουν με PG γιατί η VG μάλλον δε μου ταιριάζει και τόσο.


Τελικά τα PG της EVO βγαίνουν μακράν τα καλύτερα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Αν και το Ecopure με καλύπτει μια χαρά
 

Αποσυνδεδεμένος marc40ath

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 27, 2009, 18:45 »
Οί καλύτερες γεύσεις που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα :

1. Red Bull (ή RED COW) από Janty
2. Ecopure VG Rich Tobacco (δίνει μία γεύση μέντας πρός το τέλος)
3. Mix Cappuccino μαζί με Cigar από Janty (50%-50%) (Γλυκιά και βαριά γεύση)

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλύτερη γεύση που έχετε δοκιμασει.
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 04, 2009, 21:22 »
1.RY3 απο Janty ό,τι καλυτερο εχω δοκιμασει μεχρι τωρα
2.Cherry Janty
3.Camel Janty

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110478 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159718 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515268 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet