vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

372 επισκέπτες, 8 χρήστες
trabaman, Jorge, Doubt, geoliol, dimitris1167, zalaros, tibolaso, Buliwyf

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 23, 2009, 07:34 »
Παράθεση
Nobacco βρίσκω σε κατάστημα λιανικής
Καλυτερα παρε τηλ τον αντιπρόσωπο να σου πει
Εγω μενω ιδια συνοικια με Nobacco οπότε πετάγομαι απο κει πάντα, έχουν καλή φιλοξένια ! Λεω να παω σήμερα να κάνω stock εορτών !

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 23, 2009, 08:34 »
Δοκίμασε και το tobacco της nobacco.
Είναι και πως θα το αισθανθείς το υγρό.
Παρόλο που τα ry3 kai ry4 είναι τσιγαρίσια το tobacco μου φάνηκε πιο ιδιαίτερο όσον αφορά την αίσθηση τσιγάρου.
Κάτι μου θυμίζει αλλά δεν μπορώ ακόμη να το προσδιορίσω.

Τώρα είδα το θέμα,οεο έχω ξεφύγει τελείως,sorry αλλά δεν φταίω εγώ :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 23, 2009, 14:54 »
Τα off topic είναι σχεδόν αναπόφευκτα σε μερικά θέματα.  :-\
Όσο γίνεται ας προσπαθούμε να μεταπηδούμε με λινκ από το υπάρχον στο ανάλογο θέμα (όταν υπάρχει).

Τελικά διαχώρισα τα τελευταία μηνύματα...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2009, 15:00 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 04:35 »
Άρχισα να συνηθίζω τα φίλτρα virginia για mini cig 901 και η γεύση τους είναι αρκετά καλή. Μόνο που ο αντιπρόσωπος (i-cig.gr) δεν διαθέτει low και αυτή τη στιγμή ατμίζω το τελευταίο. Τα low υπήρχαν στην αρχική συκευασία του mini cig. Που θα βρω τώρα low οεο? Γιαυτό κι εγώ πριν λίγο παράγγειλα 5 μπουκαλάκια golden virginia double flavour low από oksmokey.com + ένα υγρό καθαρισμού atomizer ???. Η τιμή του golden virginia (15ml) περίπου 8.5Ε και του καθαριστικού 3.5Ε. Σύνολο 54Ε με τα μεταφορικά. Καλά είναι? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 05:11 »
Καλά είναι από τιμή αλλά δεν νομίζω να είναι όλα τα υγρά Virginia ίδια.  :-\ Ίδιως αυτό το "golden" και το "double flavour" φαίνεται να το διαφοροποιεί από τα υπόλοιπα.
Ας ελπίσουμε ότι θα σου αρέσουν.

 Μην παραγγέλνεις από την αρχή μεγάλες ποσότητες γιατί σε περίπτωση που δε σου αρέσουν...

Πάντως Virginia έχουν και οι Έλληνες έμποροι εδώ (Nobacco και Funstore) σε καλές τιμές.
Για την έκπτωση της Nobacco στα μέλη του φόρουμ μπορείς να διαβάσεις στην τελευταία ανακοίνωσή της εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,540.msg7096.html#msg7096
Το Funstore δεν έχει ανάλογη (μόνιμη) ανακοίνωση στο φόρουμ και δε θυμάμαι τώρα τι παίζει με την έκπτωση (σε άλλα έχει, σε άλλα όχι, ίσως να το γράφει κι εδώ μέσα κάπου αλλά δεν το βρίσκω), μπορείς όμως να τους ρωτήσεις τηλεφωνικά ή με e-mail.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 06:00 »
Το Golden Virginia υποτίθεται πως εξομοιώνει τη γεύση του καπνού για στριφτά της ομώνυμης μάρκας. Κάπνιζα από δαύτα για 3-4 χρόνια. Η oksmokey το διαφημίζει "Our Golden Virginia, Old Holborn and Drum flavours are the talk of the electronic cigarette world". Τσίμπησα και το παράγγειλα! Έχεις δίκιο για την ποσότητα αλλά είναι η λούμπα που πέφτεις όταν παραγγέλνεις online. Δεν μπορείς να παραγγείλεις ένα μόνο μπουκαλάκι! Όσο για τη Nobacco, πόσο μας έρχεται με την έκπτωση + μεταφορικά? Αν συμφέρει θα το λάβω υπόψη. tnx. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 08:13 »
Το Golden Virginia υποτίθεται πως εξομοιώνει τη γεύση του καπνού για στριφτά της ομώνυμης μάρκας.
Δυστυχώς συνήθως μένουν στο υποθετικό της εξομοίωσης. Σωστή εξομείωση υπάρχει συνήθως μόνο στις γεύσεις φρούτων όπως μπανάνα , πεπόνι κλπ

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 09:30 »
Η oksmokey το διαφημίζει "Our Golden Virginia, Old Holborn and Drum flavours are the talk of the electronic cigarette world".

Εννοείται πως περιμένουμε εναγωνίως review στην αντίστοιχη κατηγορία, μολις τα πάρεις Vasili!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2022, 22:04 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 10:05 »
Όσο για τη Nobacco, πόσο μας έρχεται με την έκπτωση + μεταφορικά? Αν συμφέρει θα το λάβω υπόψη. tnx. :hmmm:
Στην nobacco έχεις έκπτωση σαν μέλος του φόρουμ 20% σε ότι κι αν παραγγείλεις.Οταν η παραγγελία σου υπερβαίνει τα 40 ευρώ δεν πληρώνεις μεταφορικά.Αλλιώς πληρώνεις 5 ευρώ.

Και όταν θέλεις να δοκιμάσεις καινούρια γεύση ,ένα μπουκαλάκι την φορά φτάνει,αλλιώς θα χτυπιέσαι τι να τα κάνεις ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 11:45 »
Παράθεση
ένα υγρό καθαρισμού atomizer

οπα !  αυτό είναι νεο ?
Παρακαλώ review όταν το πάρεις , στο αντίστοιχο τόπικ !

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 16:05 »
Οπωσδήποτε θα γίνει review. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 16:25 »
fairy δεν αξίζει να παραγγείλω ένα μπουκαλάκι και μάλιστα από Αγγλία! Αν δεν μου αρέσουνε  :wall:θα τα μοιράσω εδώ στους +φορουμίτες! ;D

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 19:50 »
Παρείγγειλα απο heaven
καφες
ταμπακο
ry4
karamel
cuba cig
flue
ρουμι
καρύδα

για να δουμε , για να δουμε εντυπώσεις με την άφιξη  :yes:

αγορες 2009 ΤΕΛΟΣ, ξεπαραδιάστηκα αλλά θα εχω ατμ , ανταπτορες , connectors και ολα τα καλούδια για μήνες

Θα γίνω Κώστας στη θέση του Κώστα  !!!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 24, 2009, 19:53 »
Vasilis
λόγω δουλειάς περνάω απο Γέρακα κάθε μέρα
Αν θες καφεδάκι και ατμομουσικοσυζήτηση και να μου δείξεις τα τσιμπράκαλά σου  και δοκιμή mods κλπ  μπορούμε να βρεθούμε
- μετα τις σχολικές διακοπές -

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 00:53 »
Λοιπόν, έχω μπει σ' ένα τριπάκι με τα υγρά το οποίο δεν είμαι σίγουρος ότι θα οδηγήσει κάπου! Ό, τι βλέπω εδώ μέσα ή ανακαλύπτω μόνος μου, μπαίνω στον πειρασμό να παραγγείλω! Έχω γεμίσει τα ραφάκια του ψυγείου μου! Έτσι όπως πάω, θα εκτοπίσω τα λάχανα και τα μαρούλια από τα συρτάρια γιατί δεν θα χωράνε! Ρε να μη με ικανοποιεί κανένα!!!
Περιμένω κι άλλα και όπως κάθε φορά ελπίζω για κάτι καλό! Σήμερα ανακάλυψα κι αυτό http://shop.eliquidplanet.com/Tobacco-Flavors_c8.htm το οποίο πιθανότατα πολλοί εδώ μέσα να το γνωρίζουν. Αν κάποιος έχει δοκιμάσει ας ποστάρει μια γνώμη, παρόλο που υποστηρίζω ότι οι γεύσεις είναι υποκειμενικές! Για τσιγαρίσιες πάντα μιλάω. ::)
WARNING: OFF TOPIC Abet, να κανονίσουμε για την ατμομουσικο... κλπ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110740 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159957 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515419 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146497 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530839 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801673 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet