vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

215 επισκέπτες, 2 χρήστες
giorgos1999, camber

Twitter

Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 30, 2022, 19:15 »
Δεν επιμένω για την φόρτιση της μπαταρίας μέσα από την συσκευή άλλωστε όπως είπα πιο πίσω έχω ακούσει …..
Ο λόγος που αναφέρθηκε γιατί δεν εμπιστεύεσαι τον κινέζο που έχει φτιάξει το κύκλωμα του mod αλλά το κινέζο που έχει φτιάξει ένα external φορτιστή είναι για μένα προσωπικά ένας .
Λόγω ασφαλείας και θα εξηγήσω γιατί .
Άλλο να έχω μια μπαταρία στην άκρη του σπιτιού να φορτίζει πάνω σε έναν xtar φορτιστή  , αν σκάσει μπορεί κατι να σωθεί από το κορμι μου ….. και αλλο να φορτίζω παράλληλα να ατμιζω με μανία  . Αν σκάσει στην δεύτερη περίπτωση δυστυχώς δεν θα μείνει όρθιο κατι από το πρόσωπο μου .
Αυτό φυσικά που είπα είναι προσωπική άποψη και δεν έχει να κάνει με τεχνικές γνώσεις τις οποίες δεν έχω ( η έστω ξέρω τα βασικά) .
Φυσικά σε τέτοια περίπτωση δεν χρειάζεται να έχεις τεχνικές γνώσεις για να καταλάβεις τι θα συμβεί .
Το ίδιο θα συμβεί και με ένα κινητο την ώρα της φόρτισης αν το έχεις στα χέρια σου και αν την ώρα της φόρτισης είναι σε μακρινή απόσταση από το σώμα σου .
Παρολαυτα όπως είπα δεν με νοιάζει η φόρτιση αν γίνεται εσωτερικά η εξωτερικά .
Το μόνο που με νοιάζει είναι αν θα με βολέψει το mod και πιο θα με βολέψει μιας και μου αρέσουν και τα δυο :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 723
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 30, 2022, 22:59 »
Πάρε και τα δυο! :yes:

Έτσι θα λυθούν όλες οι απορίες σου για το ποιό είναι βολικότερο,καλυτερότερο κτλ,θα ατμίζεις με το ενα ενω θα φορτίζεις το άλλο οπότε η φάτσα δεν κινδυνεύει,θα σου μείνει ο φορτιστής αν τελικά διαλέξεις να κρατήσεις το ενα και να πουλήσεις το άλλο και το βασικότερο,θα πάρεις και ενα ευρώ ρέστα απο το κάθε ενα όταν πας στο ταμείο! Λίγο είναι;!


*χιούμορ κάνω,ελπίζω οτι είναι κατανοητό και δεν θα ανοίξει κανένας πόλεμος Ρωσίας-Ουκρανίας...

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 30, 2022, 23:02 »
Η αλήθεια είναι ότι το σημαντικότερο από όλα αυτά που έγραψες είναι ότι θα μου μείνουν ρέστα 2 ευρώ .
Όλα τα αλλά δεν έχουν καμία σημασία .

Υ.Γ μάλλον θα χτυπήσω το SBS

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2022, 06:20 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 23, 2023, 01:08 »
Ως κατοχος πλεον εδω και λιγες μερες ας καταθεσω τις εντυπωσεις μου. Δεν ειμαι χρηστης οπου θα εκμεταλλευτει τις τρομερες παραμετροποιησεις που προσφερει το chip καθως προτιμω το plug & play με τα watt. Ομως αυτα που προσφερει το συγκεκριμενο μοντακι κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι πολυ περισσοτερα για τον απλο χρηστη. Προερχομενος απο yihi διαπιστωσα τις εξης διαφορες. Πιο αμεσα ρευματα, πιο γραμμικα και κυριως με πολυ καλη εξοικονομηση μπαταριας. Εκει που την μερα μου την εβγαζα οριακα με 3500 mAh πλεον την βγαζω με ανεση στα 2500-3000 mAh. Ισως βεβαια να παιζει ρολο και η αγορα νεων μπαταριων σε αυτο, δεν το γνωριζω. Ποιοτικα ως κατασκευη ειναι σε αλλο επιπεδο οντως. Στην αφη, στο φινιρισμα, στα κουμπια? Σου δινει την εντυπωση πως θα σε βγαλει αρκετα χρονακια. Το μονο αρνητικο που εχω βρει ειναι το καπακι της μπαταριας οχι μονο επειδη ειναι πολυ μικρο, αλλα κυριως γιατι ειναι πολυ λεπτο και με λιγες σπειρες και σε σημειο οπου σου φευγει απο τα χερια (ιδιως απο τα δικα μου). Στην πραξη κουμπωνεις το μοντακι στο καπακι και οχι το αντιθετο, με τον φοβο μην χαλασεις τις "βολτες". Εκει ομως που τα σπαει κυριολεκτικα ειναι το μεγεθος και το βαρος του! Μολις το εβγαλα απο το κουτι κ το επιασα στα χερια μου λεω "τι εχουν κανει οι ανθρωποι". Δεν εχω την μεγαλη εμπειρια αλλα πραγματικα εμεινα με το στομα ανοικτο.. Απο την αλλη ατμιστικα αυτο που μπορω να πω μεχρι στιγμης ειναι πως η τζουρα ειναι πολυ πιο smooth και με συνεχομενη ροη. Θα μου πεις με τοσα χρηματα τι λιγοτερο να περιμενεις, αλλα καταληγω στο συμπερασμα πως ειναι μια αγορα που "αξιζει" αν και εφοσον αποδειχθουν σε βαθος χρονου οι αντοχες του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2023, 01:16 από Mensanos »

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 23, 2023, 09:01 »
Καλημέρα, και καλοάτμιστο, να το χαρείς..


Οντως είναι το πιο όμορφο για μένα εκεί έξω, αλλά πολλά τα Γιούρια βρε παιδί μου...


Οπότε είμαι με γεννόσημο... (aspire zelos)


Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 23, 2023, 16:45 »
Σε ευχαριστω. Η απορια μου ειναι γιατι δεν βγαζει καποια εταιρεια ενα αντιγραφο το οποιο θα ειναι πιο οικονομικο. Δηλαδη να σου παρεχει την ποιοτητα, το μεγεθος και το βαρος, αλλα με μια απλη πλακετα για να μειωθει το κοστος.

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 26, 2023, 08:27 »
Δεν το λες και copy - paste, αλλά κοντα είναι ,

και με πολύ καλή απόδοση, γνωστό και ως Dani Box των φτωχών..

Aspire Box Mod Zelos X 80W Black - Skroutz.gr


Ωστόσο, θα μπορούσε η Dicodes να κάνει ότι κάνει η Lost Vape με το Thelema, το κυκλοφορεί δηλαδή με την


 "οικονομική" πλακέτα Quest, αλλά και με την ακριβότερη DNA.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2023, 08:37 από gstamatos »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 26, 2023, 09:23 »
Δεν θα μπορούσε. Για να το δώσω παραστατικά, ας πούμε πως η Lost Vape είναι η αντίστοιχη μιάς αξιοπρεπούς κινέζικης αυτοκινητοβιομηχανίας. Ας την πούμε (υποθετικά)) "Chu Chu Ni". :angel:
Η Chu Chu Ni, λοιπόν, αποφασίζει σε κάποιο σημείο να παρουσιάσει κάποια μοντέλα της σε 2 εκδόσεις. Μία με κινέζικο κινητήρα που αναπτύσσει άλλη κινέζικη εταιρεία & που τον μοιράζονται & άλλες κινέζικες αυτοκινητοβιομηχανίες (ναι τα περισσότερα κινέζικα mods μοιράζονται ουσιαστικά τα ίδια chips από τρίτους κινέζους κατασκευαστές). Και μία 2η, ακριβή έκδοση που φοράει κινητήρες Mercedes ή BMW.

Η Mercedes ή η BMW, όμως δεν θα έκαναν ποτέ καμία έκπτωση στην ποιότητα & το πρεστίζ τους. Ακόμη & αν η Chu Chu NI τους εξαγόραζε κάποτε, οι κινέζοι θα κρατούσαν αυτά τα brands ως έχουν, για το ονόρε & το στάτους.  :)

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 26, 2023, 12:48 »
H evolv κατασκευάζει μόνο πλακέτες, η Dicodes ολόκληρα mods.
H evolv θεωρεί τους άλλους κατασκευαστές συνεργάτες και δεν μπορεί να επιβιώσει αν δεν τους προμηθεύει με τις πλακέτες της.
Η Dicodes τους θεωρεί ανταγωνιστές.



Κάτι ανάλογο με την Microsoft και Apple.
Η Microsoft γιγαντώνεται όταν οι άλλοι κατασκευαστές βάζουν windows στα προϊόντα τους, ενώ η Apple όταν ο κόσμος αγοράζει τα δικά της προϊόντα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2023, 12:58 από camber »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 26, 2023, 13:26 »
Γι αυτό Γιώργο μου δουλεύουμε Linux, free & open source λογισμικό & ησυχάζουμε όσο μπορούμε περισσότερο.
*** Για Arctic Fox μιλάω, για να μείνω οριακά on topic & γλυτώσω την σκούπα του Ηλία...  ::) :angel:

Αποσυνδεδεμένος Nikrom

  • ***
  • 518
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 26, 2023, 22:18 »
Δεν θα μπορούσε. Για να το δώσω παραστατικά, ας πούμε πως η Lost Vape είναι η αντίστοιχη μιάς αξιοπρεπούς κινέζικης αυτοκινητοβιομηχανίας. Ας την πούμε (υποθετικά)) "Chu Chu Ni". :angel:
Η Chu Chu Ni, λοιπόν, αποφασίζει σε κάποιο σημείο να παρουσιάσει κάποια μοντέλα της σε 2 εκδόσεις. Μία με κινέζικο κινητήρα που αναπτύσσει άλλη κινέζικη εταιρεία & που τον μοιράζονται & άλλες κινέζικες αυτοκινητοβιομηχανίες (ναι τα περισσότερα κινέζικα mods μοιράζονται ουσιαστικά τα ίδια chips από τρίτους κινέζους κατασκευαστές). Και μία 2η, ακριβή έκδοση που φοράει κινητήρες Mercedes ή BMW.

Η Mercedes ή η BMW, όμως δεν θα έκαναν ποτέ καμία έκπτωση στην ποιότητα & το πρεστίζ τους. Ακόμη & αν η Chu Chu NI τους εξαγόραζε κάποτε, οι κινέζοι θα κρατούσαν αυτά τα brands ως έχουν, για το ονόρε & το στάτους.  :)
:thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2023, 22:52 »
Καλησπέρα
Όταν λέμε πως έχει 12 boost προγράμματα εννοούμε τα 1.2 seconds και μετά σου βγάζει σαν επιλογή το dyn?
Γιατί στο heater protection σου βγάζει από 1 εώς 10,ενώ στο power boost 0,1 εώς 1,2.Σωστά?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλό μήνα!

Αποσυνδεδεμένος marlborakis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 17, 2023, 05:36 »
Καλημερα σε όλους. Πρώτη φορά με dani (σήμερα πήρα το dani micro) μπορεί κάποιος να με βοηθήσει όσον αφορά το μενού του και τα boost προγράμματα;
Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος karagbros

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dicodes Dani Box Micro (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 18, 2023, 23:33 »
Καλησπέρα, έχοντας το μοντ για 2 μήνες (και το μίνι για κάνα 1,5 χρόνο) θα σου πω πως παίζει ξεκάθαρα ρόλο το γιατί θες να το χρησιμοποιήσεις, αν θέλεις σε εισαγωγικά πάντα "απλό" ατμισμα τότε τα watt είναι ο μοναδικός σου φίλος και μην ψάξεις καινούργιους φίλους, όσο αφορά power boost με όσο το δυνατόν λιγότερα λόγια να στο εξηγήσω, με αυτήν την λειτουργία έχεις την δυνατότητα εν ώρα τζουράς πιέζοντας το + κουμπί να ανεβάσεις watt…(δεν έχω βρει ακόμα την μαγεία σε αυτόν τον τρόπο)…. Ύστερα όσο αφορά το bypass το μοντακι λειτουργεί σαν μηχανικό (προσπαθεί τουλάχιστον κατά την άποψη μου) όποτε δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι σε αυτό, τώρα άμα θες να ασχοληθείς με TC mode δυστυχώς ουδεμία άποψη γιατί δεν με βόλεψαν ποτέ τέτοια σύρματα….παρακαλω πολύ κάποιος γνωστής να προσθέσει είτε να με διορθώσει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084089 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9406 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos