vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 9 χρήστες
Alexander20, enyalios21, maprix, Jorge, manoslykos, tibolaso, camber, Buliwyf, gfilip

Twitter

Imperia RTA clone

Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 30, 2020, 19:10 »
...την ώρα που το έχεις πιπίλα και παίζεις αλλά ΔΕΝ θυμάσε (SIC) που έχεις το δισκάκι απλά κοιτάς έναν καθρέφτη και ΤΣΟΥΠ...

...βλέπεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό:



Αν αυτά τα νούμερα εσένα σου φαίνονται κανονικά τότε νομίζω πως πρέπει επειγόντως να ξαναρχίσεις το άτμισμα... :wall:



Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 30, 2020, 19:36 »
Οι κινέζοι της φυλής των Ε Σεξ Κέη, Ντίνο μου, μπορεί. Από πείρα μιλώντας, βλέποντας ακόμα & τον Integra προηγουμένως, οι κινέζοι των άλλων φυλών δεν θα είχαν πρόβλημα στο να αντιγράψουν ΑΚΡΙΒΩΣ το προϊόν. Κρίμα που δεν το αποφάσισαν.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 30, 2020, 22:05 »
...βλέπεις ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό:

(
.)


Αν αυτά τα νούμερα εσένα σου φαίνονται κανονικά τότε νομίζω πως πρέπει επειγόντως να ξαναρχίσεις το άτμισμα... :wall:
.
Στάνταρ όσοι τον έχετε τώρα πάτε στον καθρέφτη να δείτε εάν είναι έτσι, σωστά;;;; Γατάκιαααααααααα
:)) :)) :))
Δλδ εάν δεν το έγραφα...... φαντάσου το έγραψα και έγινε.  :)) :)) :))

Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 30, 2020, 22:06 »
Ναί ,σύμφωνοι, δεν είναι ίσια, αλλά άν ατμίζεις μπρούμυτα στο κρεβάτι και προσπαθείς να κοιτάξεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη που έχεις στο ταβάνι, σηκώνοντας το κεφάλι σου την ώρα που τραβάς τζούρα;
Έτσι δεν θα φαίνονται σωστά;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 30, 2020, 22:16 »
Σαν σκηνή από ερωτική ταινία γυρισμένη σε περίεργο ξενοδοχείο ακούστηκε αυτό...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 30, 2020, 23:32 »
Χαζεύοντας κι εγώ το νήμα, παρατήρησα στην παραπάνω φωτό, ότι εκτός από την επιλεγμένη διατομή από το χρήστη, φαίνονται δεξιά-αριστερά και η προηγούμενη-επόμενη επιλογή που μπορεί να κάνει.
Αυτό γίνεται με όλες τις κλωνοεκδοχές? Ρωτάω από περιέργεια γιατί στον γνήσιο εμφανίζεται μόνο ο αριθμός με την τρέχουσα επιλογή. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 01:05 »
Ribot όχι δεν φαίνεται και στα τρία δισκακια που έχω χρησιμοποιήσει...

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 04:55 »
...παρατήρησα στην παραπάνω φωτό, ότι εκτός από την επιλεγμένη διατομή από το χρήστη, φαίνονται δεξιά-αριστερά και η προηγούμενη-επόμενη επιλογή που μπορεί να κάνει. Αυτό γίνεται με όλες τις κλωνοεκδοχές? Ρωτάω από περιέργεια γιατί στον γνήσιο εμφανίζεται μόνο ο αριθμός με την τρέχουσα επιλογή. :confused1:
Τώρα που το είπες, παρατηρώ ότι τα μη mtl δισκάκια έχουν μακρύτερους τομείς (το μήκος μεταξύ των 2 κάθετων χαρακιών) από αυτό του mtl. Λογικό, καθώς το mtl έχει 8 επιλογές, ενώ τα άλλα δύο έχουν 6. Προφανώς γι αυτό (2 λιγότερες επιλογές, άρα περισσότερος χώρος) κρύβουν την προηγούμενη/επόμενη επιλογή.  
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2020, 07:50 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 10:16 »
...το mtl έχει 8 επιλογές, ενώ τα άλλα δύο έχουν 6. Προφανώς γι αυτό...
Όντως, προφανής η εξήγηση, αλλά δεν έχω τον δίσκο mtl και δεν πήγε το μυαλό μου.

Αποσυνδεδεμένος longjohn

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
  • One day or day one. You decide
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 31, 2020, 12:06 »
Καλημέρα, το ιδιο ειναι και στον γνήσιο, τα διπλανά φαινονται ξεκάθαρα στο mtl δισκάκι, πολυ λιγοτερο στο default και καθόλου στο dl όπου τα νούμερα των θέσεων ειναι μονοψήφια.

Αυτη η ΣουΞουΚου δεν θα αλλαξει ποτε, είναι σωστά τα νούμερα τουλάχιστον, για μετρήστε τρυπούλες

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 01, 2021, 23:03 »
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΥΧΗ.
Θα κάνει κάποιος τη σύγκριση σε γεύση  και διαρροές  με τον integra; Για μένα ο integra ήταν από τους καλύτερους σε γεύση, αλλά ποτέ δεν γλύτωσα από τα ... αδειάσματα, παρά τις βοήθειές σας. Εκεί που έλεγα το βρήκαμε, στο μεθεπόμενε γέμισμα μία από τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1449
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 02, 2021, 00:00 »
αν εχεις ακομα integra στειλε μου π.μ να σου πω τι να κανεις και να μην ξαναεχεις διαρροη.βεβαια μιλαω για τον original για κλωνο δεν ξερω αν ειναι το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 03, 2021, 03:42 »
 Θα κάνει κάποιος τη σύγκριση σε γεύση και διαρροές με τον integra; Για μένα ο integra ήταν από τους καλύτερους σε γεύση, αλλά ποτέ δεν γλύτωσα από τα ... αδειάσματα
Συνολικά, είναι πολύ ευκολότερος & πολύ πιό μελετημένος από τον Integra. Αφού έχεις τον Integra, διαβάζοντας παραπίσω την περιγραφή, θα καταλάβεις τα σημεία που υπερτερεί. Και τον τομέα τροφοδοσίας, λοιπόν.
1) Τροφοδοτεί άμεσα τον πυρήνα του coil. Οι τρύπες τροφοδοσίας είναι & οδηγοί του άξονα που κάθεται η αντίσταση. Οπότε & οι τρύπες τροφοδοσίας ταΪζουν το βαμβάκι ακριβώς εκεί που πρέπει, στον πυρήνα του. Το θεωρώ καλύτερο σύστημα από του Integra (βαρύτητα) ή το να πρέπει να ταξιδέψει ρουφώντας υγρό από τα κάτω μέχρι την αντίσταση.
Οπως & με τον Integra, έχω δοκιμάσει με το βαμβάκι κομμένο ακριβώς τόσο ώστε να κλείσω τις τρύπες, χωρίς να γεμίσω & τα "λεκανάκια" με βαμβάκι, δηλαδή. Και έτσι συμπεριφέρεται άψογα.
2) Για την γεύση, που ρωτάς, δεν γνωρίζω/δεν απαντώ σε τέτοια υποκειμενικά ερωτήματα. Χοντρικά, όμως, η αρχιτεκτονική θαλάμου καύσης/καμπάνας/καμινάδας είναι ίδια με του Integra.
3) Για το χτύπημα, λίγο πιό αντικειμενικό αυτό, εμένα μου φαίνεται πως ο Imperia δίνει αρκετά περισσότερο.
4) Διαρροή δεν μου έκανε ποτέ (& κανένας από την τριπλέτα της συλλογής μου).  

Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 03, 2021, 14:56 »
Καλή χρονιά σε όλους και εγώ μόνο στο πρώτο στήσιμο είχα ψευτοδιαροές αλλά είχα φτωχό το βαμβάκι , με λίγη παραπάνω ποσότητα όλα πάνε ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Imperia RTA clone
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 03, 2021, 15:59 »
Ευχαριστώ treloneritis. Κατατοπιστικότατος, όπως πάντα. Αν καταλαβαίνω σωστά -δεν τον έχω ακόμη - έχει λιγότερα κινούμενα μέρη στη ρύθμιση των υγρών από τον integra και άρα λιγότερες δυνατότητες διαρροών ... ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110479 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515268 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40969 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet